Страница 229 от 354 ПърваПърва ... 179219227228229230231239279 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,421 до 3,435 от общо 5297

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    34
    #3421

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Благодаря, Александър, за бързият отговор. Означава ли това, че и двата са 10-ки (представиха ми ги, като 12 и 10 BTU) ? Опитвам се да се ориентирам в света на климатиците, а в случая и на К2У. Добри ли са машините? Бихте ли ми препоръчали нещо по-подходящо, защото това е първото, което погледнах, за ориентир, спрямо нови климатици?

  2.  
     
  3. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #3422
    Цитат Първоначално публикувано от Lalito Виж публикацията
    Благодаря, Александър, за бързият отговор. Означава ли това, че и двата са 10-ки (представиха ми ги, като 12 и 10 BTU) ? Опитвам се да се ориентирам в света на климатиците, а в случая и на К2У. Добри ли са машините? Бихте ли ми препоръчали нещо по-подходящо, защото това е първото, което погледнах, за ориентир, спрямо нови климатици?
    Като ползвател на Sharp К2У, давам много добра оценка на машината. Тих звяр - така го определям моя. Но, от модел до модел има разлика. Така че, разбиращите да кажат!

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #3423

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    ШАРП(като марка )е всичко друго не и тих(според мен).но е невероятна машина,особено зимата и има страхотни екстри(зависи и от модела)

  5. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #3424

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    При моя и двете тела са тихи.

  6. Novice
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    kyrdvali
    Мнения
    3
    #3425

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте, Преди месец се сдобихме с климатик втора употреба NACIONAL CX 505 A2. За сега работи, но това което имам като указание не ми е пълно. не знам как да си пусна почистването, аспирацията и другите екстри.понякога свети червен индикатор, който си изгасва; индикатора за таймер почва да мига_за него разбрах, че е някаква грешка и изключвам машинката от контакта. Ето какво имам. можете ли да ми помогнете
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от gogo49; 01-08-17 в 09:48.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #3426

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от gogo49 Виж публикацията
    Здравейте, Преди месец се сдобихме с климатик втора употреба NACIONAL CX 505 A2. За сега работи, но това което имам като указание не ми е пълно. не знам как да си пусна почистването, аспирацията и другите екстри.понякога свети червен индикатор, който си изгасва; индикатора за таймер почва да мига_за него разбрах, че е някаква грешка и изключвам машинката от контакта. Ето какво имам. можете ли да ми помогнете
    Модела ти не е ли CS-X505A2 ?
    Мисля че това не е точното дистанционно за модела, но може и да работят повечето неща. Не видях бутона за генератора на кислород (не че ти трябва ама ...).
    Надявам се другите да работят поне.

    1. Почистване на филтъра - представлява почистване на филтъра от праха, като се включва аспирацията и изхвърля праха навън. Тази функция работи автоматично, като се включва през около 24ч. за по 9 мин., което е досадно често и не може да се увеличи интервала. При това почиства само 1/8 част от филтъра. Когато се включи може да се спре със натискане на ОН-ОФФ на климатика 2 пъти.
    Бутона за ръчно цялостно почистване на филтъра е " フィルター " . Това трае към 70мин. и го почиства целият. - Върши работа изненадващо добре. Веднъж на месец ми е предостатъчно за мен.
    2. Самодезинфекция на топлообменника - представлява изсушаване на топлообменника след режим охлаждане с цел да не се образува мухъл и т.н. За целта си включва отопление, много слаба вентилация, вдига жалюзите до горе (да духа максимално близо до мястото на засмукване), едновременно включва и аспирацията да изхвърля топлият и влажен въздух навън. Идейно направено.
    Бутона на моето дистанционно изглежда така " におい/カビ " . При теб предполагам е този " 本体内部 " - отдясно на предния.
    3. Плазма - въздуха минава през решетка с високо напрежение, като убива разни гадини - бутон " 空清 " - над бутона за почистване на филтъра . Не е особено ефективен при този климатик. Площта на електродите е незначителна и не се усеща никаква миризма на озон.
    4. Аспирация - изкарва въздуха навън. Бутон " 換気(静) ". От дясно на бутона за плазмата. Има 2 степени - силна и слаба.
    5. Кислород генератор - Вкарва обогатен на кислород въздух отвън. Харчи около 50W, а ефект аз не усещам. Не виждам бутона обаче. " 酸素 "

    В момента си на някой от режимите за обезвлажняване, като вентилатора върти на най-слабо мисля. Ако не ти стига охлаждането, може да включиш охлаждане от синият бутон на лицевият панел.
    Тоя индикатор " キレイモニター " , като е червен значи че въздуха е мръсен много (след включване почва от червен обикновено), като е оранжев - средна работа, като е зелен смята че въздуха е чист. Като почне почистване на филтъра, мига в зелено.
    Ако мига таймера, натисни бутона за информация " お知らせ " и ще ти изпише номера на грешката : примерно ....H51.
    Да си забелязъл колко често се явява грешката? - На около 24ч. работа на климатика? Пусни ръчно почистване на филтъра (т.1) и то ще си каже. Обикновено другите потребители, включително и аз искат да спрат тази автоматична функция - пък ти я търсиш.
    Нещо ме съмнява - да видим какво ще споделиш.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    kyrdvali
    Мнения
    3
    #3427

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Благодаря zxc0, за модела си много точен. Нетърся автоматична функция, а се лутам. Имай впредвид,че съм доста " древен" и аз. Немогат по указанието от фирмата да разбера кой е бутона за инфо.моля те помагай синко.

    - - - - - - - - - -

    При затворено до бутона под този за включване на отопление е обезвлажняване, но как да избера съответния режим за обезвлажняване -отнемане на влага
    -отнемане на влага като охлажда
    -сушене на дрехи
    Предварително ти благодаря.
    Този пост е редактиран от gogo49; 01-08-17 в 15:11.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #3428

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от gogo49 Виж публикацията
    Благодаря zxc0, за модела си много точен. Нетърся автоматична функция, а се лутам. Имай впредвид,че съм доста " древен" и аз. Немогат по указанието от фирмата да разбера кой е бутона за инфо.моля те помагай синко.



    Ей, го писали са ти хората на упътването: Информационен бутон.
    Натискаш срещу климатика и ти дава вътр. температура, след това влажност, след това външна температура. Когато има аларма пише ...Н51 примерно. Кажи какво е числото, може някой да знае каква е грешката.
    Последователно цъкаш бутона на обезвлажняване и се сменят тези трите режима. Ама кой след кой беше. На единия има градуси, на другият само +-2гр. може, пък на третият май нищо не може да настройваш. Обезвлажняванията охлаждат много по-слабо и може да не ти стигне охлаждащият ефект.

    Цъкни си охлаждането и не се занимавай, то също отнема влагата.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от zxc0; 01-08-17 в 17:18.

  11. Novice
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    kyrdvali
    Мнения
    3
    #3429

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    zза сега не ми дава никакви число.

    - - - - - - - - - -

    за сега не ми дава никакви число,сигурно няма.Много ти благодаря,от сърце БЛАГОДАРЯ.
    Разбрах идеята на дистанционното.Разбрах и как да го рестартирам, че и внучките пипат...
    Този пост е редактиран от gogo49; 01-08-17 в 18:21.

  12. Novice
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    3
    #3430

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Привет хора ,
    Пред закупуване на К2У съм.
    В Старата Гъзора попадам на фирма "klima-standart100".
    Ще отоплявам помещение от 20 кв.м. Предполагам 10-12000 BTU ще ми е Ок.
    Бюджет:1000 лв.
    Какво бихте ми препоръчали от този списък :
    Японски Климатици Стара Загора Стандарт 100 - от 15 до 22 м2

    Мерси
    Поздрави
    Конофф

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3431

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от rockonoff Виж публикацията
    Какво бихте ми препоръчали от този списък :
    Японски Климатици Стара Загора Стандарт 100 - от 15 до 22 м2
    От този списък бих си избрал... нещо от Пловдив.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    52
    #3432

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Градски, послушай касап-а!

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3433

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Гледай нещо с 28 в модела, а не за каква квадратура го дават. И.....послушай Касапа!

  17. Novice
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    3
    #3434

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    От този списък бих си избрал... нещо от Пловдив.
    Касапе , страшно ме улесни ....
    Ми дай няква конкретика , модел нещо ... фирма ?!
    Мерси

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3435

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Сериозните фирми в Пловдив са две и не се нуждаят от моята реклама. Достатъчно клакьори има у форума. Разцъкай из темата и ще се ориентираш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 13:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 09:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 17:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 15:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 22:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе