Страница 253 от 354 ПърваПърва ... 203243251252253254255263303 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,781 до 3,795 от общо 5301
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    12
    #3781

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте, гледам две Тошиби RAS-251SX и RAS-255ED. Трябва ми за помещение 18 кв. с източно изложение, панелен блок, хубава дограма, без изолация.
    Въпросите ми са дали има причина, поради която да предпочета единия пред другия и дали изобщо са добър избор?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3782

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Почти идентични като параметри базови модели, 2007 и 2005г. Струва ми се, че ако нямате добри /топлещи/ съседи, при голям студ, примерно -10,-15, може да се наложи да им помагате. Аз бих избрал RAS-251SX. Изчакайте все пак мнения от по-добре запознати потребители.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    10
    #3783

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Lalito Виж публикацията
    Има още една фирма в Стара Загора. МС Клима. От няколко дни съм с Hitachi E28V от тях и чакам втора машина.
    може ли сайт на фирмата или координати , за да ги потърся ...Всички МС КЛИМА бяха едното в Русе , другото във Враца мисля.

  5. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #3784

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте имам приятели с инсталиран
    Hitachi RAS-GX22S

    Някой има ли упътване за него? Ако няма на български може на английски, немски.
    Някой знае ли параметрите на тази машина?

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #3785

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    kokovox, ето ти параметрите на модела:
    Модел: 2004~2005 година
    Работно напрежение: 100V
    Хладилен агент: R410A
    Страна произход: China
    Параметри на климатизатора при 35°C външна температура(27°C в помещението):
    Охлаждаща мощност: 2.2 kW (0.9 ~ 2.9), 7509 BTU (3072 ~ 9898)
    Консумирана електроенергия: 440 W (155 ~ 980)
    COP: 5.00 (коефицент на преобразуване – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 7°С външна температура(20°C в помещението):
    Отоплителна мощност: 2.5 kW (0.9 ~ 4.6), 8533 BTU (3072 ~ 15700)
    Консумирана електроенергия: 450 W (115 ~ 1080)
    COP: 5.56 (коефицент на преобразуване – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 2°С външна температура(20°C в помещението):
    Отоплителна мощност: 3.3 kW, 112263 BTU
    Оригиналното дистанционно управление е RAR-2V1X

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    VanDan, zzz, milan и 2 други харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    34
    #3786

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Dili, Гурко 4, отзад в блока.
    Този пост е редактиран от Lalito; 09-11-17 в 14:08.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #3787

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Благодаря ти Александър, супер си!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    10
    #3788

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Кажете ми сега ...аз съм жена и технически не много грамотна....търся климатик който да НЕ духа студен въздух , когато е достигнал желаната темп. , да духа гореща струя от отвора в режим на работа , а не марно-топла, да не е шумен защото в стаята ще се спи (всекидневна) , и разбира се икономичен ...
    Панел , стаята е 22-23 кв. има 2 външни стени , по дългата е север има някаква вътрешна изолация(така е купен апарт.), но не знаем каква , и една запад на която е прозореца също с някаква вътрешна изол. Дограмата е PVC в стаята има вкарана тераса, при съседите отдолу обаче терасата е отворена . Мислим да се отваря вратата и да се помага с отопление на стаята отсреща, дели ги малък коридор(малка спалня, където ще има конвектор).
    Първия ми въпрос е ...незнам какъв размер климатик да гледам или колко кв .ми трябват за отопление долу горе ?
    И долу горе в какъв ценови диапазон влизам , защото не съм сигурна че цената която сме определили ще стигне за това което искаме?...за японски 2-ра ръка става дума , защото от новите можем само нисък клас да вземем и няма да отговаря на изискванията ми.(1200-1300лв.) примерно .
    Аз говорих с Александър ..имаме уговорна да се видим , но това ще стане след 10-ина дни , не искам да го притеснявам отново та затова питам вас.
    За една и съща сума новия е нисък клас, а този японски по висок клас ще бъде и ще имаме ли това което искаме като отопление...женски размисли и страсти
    Климатика го купуваме за майка ми, ние в къщи сме на парно с газ и нямаме опит ...имаме едно фуджитсу 12 lmca , купуван за охлаждане през лятото. Пробвахме го в режим на отопление , но не ме кефи. Марно-топла струя излиза от изхода , духа студен въздух , когато стигне зададените градуси .
    Ако не ви е проблем може да ми пуснете някакви модели да разгледам , за да се ориентирам .
    Ако някъде съм в грешка ме поправете моля ви !

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3789

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Здравейте!
    На въпросите за мощността на необходимият ви климатик, сравнително точно ще може да се отговори след оглед на помещенията. Ако беше само едно щеше да е по-лесно. Написали сте сума, но не сте посочили какви са точно изискванията Ви, освен да не духа хладна струя.
    Все пак за 1300 лв. без монтаж, можете да вземете прилична машина, но...... Ако продължавате да сравнявате отоплението на парно с това с климатици, може да останете доста разочарована. Отоплението с климатици наистина е едно от най-евтините, но това е за сметка на някои неудобства и разлики от отоплението с парно.
    1. За да топли една машина, тя трябва да духа. Това води до по-силна или по-слаба въздушна струя и до известен шум от вентилатора.
    2. За да е сравнително равномерно отоплението в жилището, трябва да има машина във всяко помещение и вратите да са отворени. В този случай сметката за ток ще е по-висока, отколкото, ако се топли само определено помещение, а в другите е по-студено.
    3. Добре е машината да не се спира, когато работи в режим отопление, а само да се намаляват градусите, ако в помещението няма да има хора известно време.
    Има и други разлики от отоплението с парно, затова е по-добре да не ги сравнявате, а да приемете, спецификите на отоплението с климатик.
    Конкретни машини за разглеждане могат да Ви предложат/освен Сашо/ и други хора, които се занимават с такава техника, но предполагам ще го направян на ЛС. Разбира се има сайтове, но при японските климатици втора употреба, не е сигурно, че това, което гледате го има в наличност, понеже обикновено машините са единични бройки, а не като при новите да има по-големи наличности. Също така някои сайтове не посочват цени, а други дават неверни или некоректни данни за машините и ако нямате никакъв опит, може само да се объркате.
    Съжалявам, че не отговарям точно на въпросите Ви, но реших, че след като нямате опит с отопление с климатици е добре да се запознаете предварително с някои особености и да сте подготвени, за да не се разочаровате в последствие.
    Не е лошо да напишете от къде сте, за да може професионалисти да се свържат с Вас и да Ви предложат подходяща машина за Вашите условия.
    Успех!

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #3790

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    "като достигне желаната температура да духа горещо " е оксиморон .. духайки горещо температурата постоянно ще нараства .. читавия инвертор не работи така ,той си духа хладно ( 30-35 градуса) за вас е конвенционален климатик ( тъкмо ще се вмести в бюджета )
    teon одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    10
    #3791

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Благодаря Spst i Alexi , решила съм , че ако реша да купя климатик втора ръка , ще се доверя на Александър ...опитвам се да не сравнявам парното с климатика, и затова питам няма ли инвертори които не духат хладен въздух , когато си стигнат заданието ...и такива които просто имат по топла струя от 30-35 гр. ...конвенционален няма да вземем защото сметките с нея са жестоки.
    Alexi ...какъв бюджет мислите че трябва да предвидя , за читав климатик (долу горе )разбира се ...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #3792

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Мицубиши хеви (в подписа ми) не духа студен въздух. Размерът трябва да се уточни. Осма серия на дайсейкай също не духа студен въздух. Имам пред вид помещения до 25 квадрата / 65, до 70 кубика.

  16. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3793

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Май си сбъркал темата. Със сигурност си сбъркал бюджета /около 2 пъти/! Студен въздух не духат, но хладен духа всяка машина при определени условия и на определено разстояние. Измери колко градуса духат тези 2 машини при работа на минимум или при офф /без компресор, само на вентилатор/. Едва ли са 35.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3794

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Мицубиши хеви (в подписа ми) не духа студен въздух. Размерът трябва да се уточни. Осма серия на дайсейкай също не духа студен въздух. Имам пред вид помещения до 25 квадрата / 65, до 70 кубика.
    Да де, ама 1200-1300лв...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Май си сбъркал темата. Със сигурност си сбъркал бюджета /около 2 пъти/! Студен въздух не духат, но хладен духа всяка машина при определени условия и на определено разстояние. Измери колко градуса духат тези 2 машини при работа на минимум или при офф /без компресор, само на вентилатор/. Едва ли са 35.
    Ако вземе Fujitsu или Mitsubishi, особено второто, няма да има хладен повей. Примерно, нещо такова: Mitsubishi MSZ-ZXV28R
    Този пост е редактиран от tony34al; 10-11-17 в 18:48.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3795

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Ако вземе Fujitsu или Mitsubishi, особено второто, няма да има хладен повей. Примерно, нещо такова: Mitsubishi MSZ-ZXV28R
    Нали знаеш колко индивидуално е усещането за "хладен повей". Със сигурност знаеш как се намира точно определен модел К2У!
    DUNDURMA, gnf и tony34al харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе