Страница 280 от 354 ПърваПърва ... 230270278279280281282290330 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,186 до 4,200 от общо 5308
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #4186

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Предполагам ще работи само он-офф, а и дефростите... Има по добри машини К2У за малки стаички, без да са най висок клас. Ако не се лъжа е 2004г, по добре някое Саньо. А бе, за малки, изолирани стаи, човек наистина трябва да търси подходяща машина, не да се хвърля на първота срещната.
    Ми написах, какво повече.

    Цитат Първоначално публикувано от Fant0mas Виж публикацията
    Може ли малко повече инфо защо смяташ така. Слабо ли е, силно ли е? Дайте малко по изчерпателна информация зад думите си. То и аз мога да кажа на някои не стааа е така за кеф, малко обосновка . Благодаря !
    chany одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #4187

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Аз направих набързо един авторестарт на Национала, в стил ей тази игра: The Incredible Mashine. Може би някой я помни.

    https://m.youtube.com/watch?v=GIPEALghgx4
    Също и ресетва автоматичното почистване на филтрите. Като почне да прибира панела и стартира отопление, което изключва почистването.
    Ползвах, каквото ми попадна под ръка, нямам търпение да тествам. Нито съм запоявал, даже не съм и изолирал нищо.
    Няма търговски вид, ама като скрия всичко какво ще видите?
    Не че ще взема да го ползвам, ама си е предизвикателство някакво.
    Ето видеото:

    https://m.youtube.com/watch?v=zLlN5RlktKY

    - - - - - - - - - -

    Сега видях, че линка не работи от компа. От телефона работеше.
    Вече би трябвало да работи.

    http://www.youtube.com/watch?v=zLlN5RlktKY
    Този пост е редактиран от zxc0; 09-10-18 в 08:50.
    Gyokov, necata2 и milanov харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #4188

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Еми супер е. При нас съм забелязал, че има един период месец месец и нещо някъде малко преди зимата, където ден не минава без да мигне тока. Та този авто рестарт донякъде ме е възпирал от К2У.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,883
    #4189

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Не е само при вас milanov.
    От около седмица ни скъсаха - минимум 5-6 пъти на ден, че и повече.
    Нито бури,нито вятър.
    Genadi80 одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,952
    #4190

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    При нас също често спира токът, зимно време. Рядко има седмица, в която да не е спирал, когато застудее.
    Genadi80 одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #4191

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Това мнение ме провокира общо взето.

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Обикновено при нас са токови удари от типа цък-цък. Не мога да знам кога ще цъкне за да си наглася таймера.
    Съдба. Налага се да свиквам с високите минимуми на машините за ЕУ
    Вижда се, че една незначителна функция за едни, е много важна за други.
    Както и всички останали параметри.
    Аз си падам по такива задачки - старт от скрапа. Даже не мислех и микропревключвател да слагам, ами направо кабелите да се допират. Случайно го мярнах докато търся дълъг кабел и взех, че го сложих.

    Аз така или иначе, климатика го спирам през деня над външна минус 5-6гр. да речем.
    Смятам, че няма нужда да се амортизира вентилатора излишно. Отделно разхода е по-висок.
    Със спестеното през деня(10часа), после постигам и поддържам температурата в продължение на 6часа.
    От стартиране, за <10 мин. качва температурата със 5-6гр. и изключва. За 30мин. качва стайната с 10гр.
    Просто споделям, не казвам на никой как да си ползва климатика!

    oska, Jack Krauser, corsairman01 и 2 други харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4192

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Колега браво за труда и вложените усилия!
    Найстина похвално.
    Това ще е полезно за хората с К2У.( по- точно Япнските ,че има и Евро клими втора ръка )
    Ние с Евро климите май не сме толкова прецакани .
    Има си едни хорица дето им се плаща да смятат и мислят за различни неща .
    За Европа за ,Япония какво е нужно и какво търси пазара.
    zxc0 и Genadi80 харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #4193

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Благодаря, Rafailiev.
    Едва ли ще се хареса дизайна на повечето хора.
    Механиката отне доста време - 3-4 часа. Измисляне, начертаване, изрязване и огъване. Май най-много време отне вкарването на шлауха в шайбата на мотора.
    Може би можеше по механиката да има нещо по-красиво и да изглежда като сувенир. Може бе, не сте казали - не съм го направил.
    Накакво конче да речем:
    https://m.youtube.com/watch?v=qBO7yVTVIkI

    Или да е по-събрано, скрито.
    Във тая версия, целта ми беше с минимална цена(от скрапа), минимум елементи, лесно да се включва/ изключва, без да се раглобява климатика да стане.
    При Национала има отделен бутон за отопление, това помогна доста. При Тошиба 365UDR, няма такъв и ще трябва двойно натискане на ОН. Нещо, което усложнява електрониката.
    Може и да се задейства от идването на напрежението със известно закъснеоние, примерно. Не е голям проблем.
    Може да се въздейства и на аварийният бутон на климатика примерно. Не ме кефи обаче да ми задейства на 24гр на Авто режим. Поне температурата мисля да се коригира на по-ниска.
    Има проблеми, но не са толкова тежки чак.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #4194

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Може да се изведе едно "рамо" от самия капак на климатика , а ДУ да се поставя на центрована стойка до самия климатик. Само незнам моторчето на капака дали ще преодолее и усилието на бутона. Малко в стил "Сам в къщи" си го направил , много е яко !


    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4195

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Едва ли ще се хареса дизайна на повечето хора.
    Баш "Incredible Machines" стайл. Не е ли по-лесно да излъчваш сигнал "On" на всеки час? Варианти за реализация, дал Бог.
    ccankov73 одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #4196

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Бе зимата темата пак ще е БЯЛА ТИШИНА,ма хайде................
    ruuni9 одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    25
    #4197

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Без да омаловажавам труда и креативността на колегата създал коментираното по-горе устройство бих искал да споделя, че проблемът с липсата на автоматичен рестарт при японските машини, сега решавам с
    Едно устройство, от китайските сайтове. Струва около 50 лева и освен този проблем решава е редица други проблеми с автоматизацията на дома
    Ето тoва: https://m.gearbest.com/smart-home-co...ml?wid=1433363

    Мисля, че го има в БГ но на двойни цени - www.broadlink.bg.

    Има и по-стара версия с температурен сензор. Така може да се настрои да включи на отопление климатика като падне температурата под определени градуси.
    При охлаждане прави обратното.

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    dodo_pv, zxc0, oska и 1 други харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #4198

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Няма проблем, аз го споменах това устройство още преди. Само не бях сигурен дали ще свърши работа.
    Доколкото разбирам го имаш и ползваш.
    Сподели кой модел по-точно home или pro?
    С какво се захранва и работи това устройство? - само със зарядно, на батерии или и двете едновременно?
    Какво става с нагласен таймер за ON на климатика ако спре тока. Устройството помни ли часа и ще го включи ли в нагласеният час ако дойде тока?
    Какво става ако точно по време на нагласеният час за ON няма ток? - При идване на тока ще го включи ли?
    Възможни ли са няколко таймера ON - OFF на ден + различни температури през определени часове?
    За ръчно въздействие през нета е ясно, но може да споделиш нещо интересно.
    Дава ли обратна информация от климатика, примерно за външна температура?
    Може ли при веднъж нагласени таймери, да работи нормално без интернет?
    Мисля, че за всички ще са интересни и полезни отговорите ти.


    PS: С кой японски климатик си пробвал? Като изтегли кода на японското дистанционно, става ли по-лесен интерфейса на бутоните? На английски поне?
    Този пост е редактиран от zxc0; 12-10-18 в 14:57.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    25
    #4199

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Бях с този апарат https://www.aliexpress.com/item/Broadlink-RM-plus-WiFi-IR-RF-Remote-Controller-Timing-Function-for-Home/32827159878.html?spm=2114.search0104.3.8.7215716bfVP7xo&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_1_10065_10068_318_319_10696_10084_10083_10618_452_534_ 10304_533_10307_10820_532_10821_5727311_10302_204_10059_5727211_10884_10887_100031_320_10103_448_449,searchweb201603_60,ppcSwitch_0&algo_expid=2e3b8e9 f-0144-4667-8aeb-59a9597e6e76-1&algo_pvid=2e3b8e9f-0144-4667-8aeb-59a9597e6e76&transAbTest=ae803_4&priceBeautifyAB=0, но го продадох.
    Сега гледам, че е на хубава цена.
    Оглеждам се за про версията, но чистата, без плюс. Заради температурния сензор. Просто чакам промоция.
    Ползвал съм го само с цел да си увелича градусите на климатика преди прибиране и да включа телевизора и лампите вечер, когато ме няма, за да плаши крадците, а също и по описания по-горе от мен начин. Външна температура не мери, а само вътрешна - в стаята. За външна температура мисля, че има допълнителни устройства, с които модулът се свързва. Готовите дистанционни са за по-обикновени климатици. Климатикът ми е Toshiba ras402pdr и дистанционното му само по себе си е компютър и няма как модулът да бъде обучен да извършва същите команди. Обучил го бях само на основните - да спира климатика, да го пуска на топло, на студено и на авто, както и да регулира градусите. Друго не ми е и трябвало.
    Настройките си ги пази в профила, който е в интернет. След угасване на тока и възстановяване на захранването устройството се включва и му трябва около минута да зареди и да се свърже с мрежата. захранва се през юсб, като тези устройства не се продават със захранване. Трябва да си го купиш допълнително. Зарядно за телефон става.
    Харчи много малко ток под 0,5 вата, което означава, че една пауърбанк батерия би го захранила успешно за цял ден и повече. Аз го захранвах с една от 20000 мач, докато ми пристигне дългия кабел.
    Повече подробности за устройството и подобните на него - https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=573779&st=60

    п.П. Видях на първия линк, че е обяснено визуално как действа.
    Този пост е редактиран от sdkoleff; 12-10-18 в 17:47.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,883
    #4200

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Според сайта им :
    http://www.ibroadlink.com/rmPro/
    и про версията няма сензор, т.е. купува се отделно.
    Затова си навземах рм мини версията.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе