Страница 270 от 354 ПърваПърва ... 220260268269270271272280320 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,036 до 4,050 от общо 5297
Like Tree2904Одобрявам

Втора употреба климатици - част 3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #4036

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Готов е.
    Монтаж 3 часа , нови тръби 3.5м на заварка , нови кабели СВТ 3Х2.5 и 3Х1.5ШВСП по съвет на Сашо , с траф от него ,
    и защита Соно.
    Старите заварки почти запушваха тръбите, единия кабел 1.5 , другия 1кв - лошо.
    Външно тяло нивелирано , на тампони(знам , че не е много необходимо , но не пречи).
    Първо впечатление - по-тих от 12LKC стоейки на еднакво разстояние от двата(външни тела).Тъй като помещението не се отопляваше досега и цял следобед беше отворено предполагам вътре е било към 10С. При зададени 20С се развихри и след около половин час се кротна на ниска степен - явно ги доближи.Осезаемо се стопли.Оставих го да темперира - стените са камък и тухла.Помещението е 35кв ,около 2.50 високо.Струя - много гореща.Доволен съм.
    Ватметри - не ми се занимава сега.
    Благодаря на Сашо за съветите и трафа!!!
    Снимки може утре , че стана тъмно.

    п.с. КОП си ме устройва за 18ска(50) , това е барбекю , което за да го темперирам трябваше да паля камината от предния ден и през 2 часа да ходя да хвърлям дърва.Общо взето за 1 купон(рожден ден например) отиваше половин кубик дърва , хамалогията не я броя. Сега пак ще си паля каминката , но само за кеф.Варианта беше да сложа водна риза с радиатори , но пак толкова излизаше - радиатори, помпа ,разширител, тръби, врата за камината, къртене.....А , и бонус охлаждане имам.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 13-03-18 в 21:00.
    Aleksandars, necata2, Kasap и 5 други харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #4037
    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    За 6-7 хил. можеш да оборудваш с хубави европейски климатици 2 стаи. За хубави климатици от онези дето не знаеш на какво напрежение работят ще ти трябват пари наполовина. И ще са по хубави.
    Един свестен климатик 12 е 1500 лв.Това прави четири климатика за бюджет от 6 хил.Или може да си вземе три топ модела от сорта на LTCA.И ще му останат пари.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4038

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Явно доста ни се разминават вижданията за топ-модели. LTCA не е лош климатик, но чак топ модел?
    Aleksandars и rosswen харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #4039

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Явно доста ни се разминават вижданията за топ-модели. LTCA не е лош климатик, но чак топ модел?
    Явно ,да.Но като вземеш предвид че повечето хора са обикновени работници,а не бизнесмени,сводници или наркобарони и живеят в апартаменти и скромни къщи,а не в палати,то тогава закупуването на няколко броя Нокриа или Уруро Сарара за по 4 хил лв парчето,според мен е напълно безмислено.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #4040

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Не сте разбрали написаното от SPSt....

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    SPSt одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #4041

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Julius Caesar Виж публикацията
    Явно ,да.Но като вземеш предвид че повечето хора са обикновени работници,а не бизнесмени,сводници или наркобарони и живеят в апартаменти и скромни къщи,а не в палати,то тогава закупуването на няколко броя Нокриа или Уруро Сарара за по 4 хил лв парчето,според мен е напълно безмислено.
    По-скоро колегите се опитаха да кажат че LT-то е по-скоро клима от среден клас, нищо че рекламата му е като на топ модел. Може би заради факта че му липсват екстри като плазма, самопочистване и аспирация. Това в никакъв случай не го прави лош. Аз ако мога да си позволя ще накача по едно LT във всяка стая .
    SPSt одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #4042

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Не знам какво е искал да каже-аз се хванах за думите че два климатика (европейски) струват 6-7 хил.лв.Което за мен е абсурдно.Аз също не смятам че ЛТ е върха на сладоледа (Особено след като на третата година мойто не работи както трябва.Но това е субективно,обсъжда се в друга тема и не искам да съм категоричен,преди да дойдат техниците.Може аз да не съм наред.),но като съотношение - цена и функции дето предлага (нямам предвид плазма,йонизатор и др.) е много добре.Топли много.Това е достатъчно.Уруру или Нокрия в 20 кв.м. панелен хол-не върви.
    Иван Вълков одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #4043

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3






    Снощи не се стърпях и му закачих ватметъра 500W моментна консумация след 5 часа работа.
    Днес вече е темперирал , а и вън е топло .Слиза на 280W (310-30 траф при изключен климатик) и си ги държи така.
    Че то това за 18(50)ка среден клас си е направо супер!Тихо работи.Духа малко силно ,все пак е 18ска, но си има Silent.
    Снощи
    Днес.
    Ясно ми е , че има много по-добри машини, но аз търсех мощна машина, без екстри и да топли и на -15С.
    За парите си е супер.
    п.с. milanov(а и който иска ниски минимуми) поогледай се за нещо “изхвърлено”.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    SPSt, Иван Вълков и rosswen харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #4044

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Машината, че е добра, добра е. Ама тая механичка...малиии. А milanov, че си е за една джапанка, спор няма. Не знам какво се почесва още.
    ccankov73 одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4045

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Цитат Първоначално публикувано от Julius Caesar Виж публикацията
    Не знам какво е искал да каже-аз се хванах за думите че два климатика (европейски) струват 6-7 хил.лв.Което за мен е абсурдно.Аз също не смятам че ЛТ е върха на сладоледа (Особено след като на третата година мойто не работи както трябва.Но това е субективно,обсъжда се в друга тема и не искам да съм категоричен,преди да дойдат техниците.Може аз да не съм наред.),но като съотношение - цена и функции дето предлага (нямам предвид плазма,йонизатор и др.) е много добре.Топли много.Това е достатъчно.Уруру или Нокрия в 20 кв.м. панелен хол-не върви.
    Два хубави , а не само европейски струват толкова. Какво според теб определя твоят климатик LT като "топ модел"? Че топли много? Уруро върви навсякъде, защо си мислиш, че не върви в панелен хол 20 кв.м. ?! Заради цената ли? За всеки влак си има пътници и всеки луд с номера си!
    rosswen одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #4046

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Темата се измества,ама ако нокрия е флагман,то ЛТ е топ модел,ЛМ е среден клас и другите са бюджетни.Поне така е разпределението при телефони и телевизори.Не знам да има модел между ЛТ и Нокрия.Ако има,поправете ме.От там изхождам.А за другото си прав.Как беше приказката че само в България вземаш 500 лв заплата,караш кола за 800 и имаш телефон за 1000.Имах доскоро комшия в съседния вход-65 квадрата панелка,Q7 за 150 хил.,разправят милионер че е (едър земЛевладелец) и климатици Осака.Друг комшия пък и той в другия вход,същия апартамент,държи верига магазини за дрехи в голям град,на всеки 2 години сменя чисто ново ауди,сега е с Q7 2017,та и той е с един евтин фуджак.Примери бол,ама няма смисъл.Както казваш всеки луд с номера си,някой с цяла програма.
    dddilian одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4047

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    OK! Разбирам, че имаш в предвид топ модел за марката, но за истински топ модел му трябват още някои нещица.
    PS: И аз имам такъв комшия-с големи възможности, но живее в панелка 64 кв.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #4048

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Всичките ми познати със сериозни (ама наистина сериозни) финансови възможности не живеят в панелки. Имат си добре обзаведени жилища (къщи или големи апартаменти) с модерно отопление било локално парно или климатици висок клас, вили, коли и т.н. Нещо им "куцат" финансите на вашите комшии и се изхвърлят само в едно направление. Специално за климатиците на богатите, там зависи и какво им предлагат майсторите. Да не мислите, че разбират от климатици хората и питат по форуми. По мои наблюдения доста са с Дайкини (най-вероятно, заради лафа с "Мерцедеса") и Дайсекай. По нашия край няма почти никакво предлагане на тези с къщичките.
    dddilian одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #4049

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Тия, на снимката, от една марка ли са, нещо като комплементарна двойка?

    A7B80854-48B4-4E9B-A62E-A8429DD4836A.jpg

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #4050

    Отговор: Втора употреба климатици - част 3

    Различни са, този вляво е с COP = 1
    dodo_pv, zxc0 и oska харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  2. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  3. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  4. Втора употреба климатици
    От dor4o във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2384
    Последно: 09-12-10, 14:09
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе