Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 56
Like Tree6Одобрявам

Подходящ климатик - моля за съвет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #31

    Отговор: Подходящ климатик - моля за съвет

    Ако обикновената 18-ка, която до сега е била в това голямо за нея помещение се е разваляла много, включително са сменили компресора, значи трябва по-мощен климатик, например ако ще е обикновен поне 24-ка.

    В града на Osaka-та не пропускай да видиш и те какво предлагат. Те внасят, продават и монтират и при тях надценките са най-ниски. Добър избор при малко средства: http://osaka.bg/

    Иначе модела инвертор Daikin от началото на темата не е лошо предложение при тези изолации, хем и ще е икономичен, но надхвърля бюджета.
    Този пост е редактиран от valen1; 13-11-12 в 08:10.
    Desislava S Teneva одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #32

    Отговор: Подходящ климатик - моля за съвет

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    badr, и как 3,66 е по голямо от 5,55?
    Ами много просто.Именно, че 3,66 е за 2*, и не е по голямо от 5,55 при 7* ти пиша.Но в цитираните данни е написано 5,64, а не 3,66.
    Параметри на климатизатора при 7°C външна температура (20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 4.0 kW (0.5 ~ 7.0), 13650 BTU (1700 ~ 23900)
    Консумирана електроенергия: 720 W (280 ~ 2000)
    COP: 5.56 (коефициент на трансформация – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 2°C външна температура (20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 5.1 kW, 17400 BTU
    Консумирана електроенергия: 1390 W
    COP: 5.64 (средна стойност)
    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от valen1 Виж публикацията
    Ако обикновената 18-ка, която до сега е била в това голямо за нея помещение се е разваляла много, включително са сменили компресора, значи трябва по-мощен климатик, например ако ще е обикновен поне 24-ка.

    Иначе модела Daikin от началото на темата не е лошо предложение при тези изолации, но надхвърля бюджета.
    Така е. Дайкина от предните постове наистина е добро предложение или пък 24-ка конвенкционален.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    12
    #33

    Отговор: Подходящ климатик - моля за съвет

    Приятели, до тук добре - Дайкин или Сашо да вземе да се включи! :-)

    - - - Обновено - - -

    За Осака знам, че имат най-фалшивите климатици в града. Знам, че вече са със съвсем различни части, шумни са и се развалят. - Но това го знам от познати, потърпевши и техници, не знам колко е вярно.
    Сега им гледам един от инвенторите. 24-ка за 1350 лв.? Че това е по-евтино и от мидеята? тегло на телата няма, но ми направи впечатление, че работи при този температурен диапазон: РАБОТНА ТЕМПЕРАТУРА: -25/+44)oC.
    До сега четох доста спецификации, ама до -25 не съм стигала в четенето си.
    Ще ме направите техник. :-)
    Ето това е той:
    http://osaka.bg/%D0%98%D0%BD%D0%B2%D...aka-CH-24-DSBP

    От всичко написано до тук ми става ясно, че парите, които трябва да отделя са минимум 2000 лв. (мисия невъзможна).
    Чакам да видя дали някой ще се включи да ми обясни и за втората употреба.

    Колко лесно би било, ако не разбирахме... :-)
    Този пост е редактиран от Desislava S Teneva; 13-11-12 в 08:31.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #34

    Отговор: Подходящ климатик - моля за съвет

    badr, и как 3,66 е по голямо от 5,55? А колкото до данните, ето ти оригинална информация....не си измислям...
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #35

    Отговор: Подходящ климатик - моля за съвет

    Цитат Първоначално публикувано от Desislava S Teneva Виж публикацията
    схемата с енергийната ефективност - взимаш, даваш, печелиш - нещо не я схванах.
    Схемата е следната:
    Ако имаш определена сума пари в твоя случай 1400 лева, може да си купиш климатик за 1625 лева.
    Как става номера:
    1. Вземаш оферта от фирмата за климатици + монтаж примерно 1625 лева
    2. Подаваш си документите за кредит в банката (заедно с офертата)
    3. Одобряват те и теглиш кредит за 1625 лева по програма енергийна ефективност - тука банката ще ти вземе някакви такси - примерно 65 лева (такса за кандидатсване 25 лева и отпускане 40 лева). Остават ти 1335 лева от твоите 1400.
    4. С парите дето са ти дали купуваш климатик, мотираш и носиш фактурите в банката
    5. След няколко дена по сметката ти цъфват едни 20% * 1625 лева = 325 лева
    6. Т.е. към този момент ти на банката дължиш 1300 лева.
    7. Отиваш с твоите 1335 и погасяваш кредита, който е 1300 - ще ти вземат лихва за един месец 15 лева примерно и 10 лева за закриване на сметка и ти остават 10 лева да почерпиш

    Е това е схемата с 1400 лева да вземеш климатик за 1625 лева.

    Погледни тези теми:
    https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...tml#post590379
    https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...%82%D0%B0.html

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #36

    Отговор: Подходящ климатик - моля за съвет

    Desi, тука много специалисти, много нещо - докато се разберат кой е по голЕм ще си умрете от студ.

    1. климатиците биват инверторни и конвенционални. Ти си имала конвенционален. Инверторния е доста по добър, той си мени мощността в зависимост от необходимостта и затова при него има минимална, номинална и максимална мощност - например:
    Параметри на климатизатора при 7°C външна температура (20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 4.0 kW (0.5 ~ 7.0), 13650 BTU (1700 ~ 23900)
    като 4.0 е номинална, а /0.5-7.0/ съответно миниимална и максимална мощнст.
    При конвенционалните - мощността е една и той не я мени, а работата му е на принципа 5мин духа -10мин почива и пак отново!

    2. Конвектора е друго нещо и няма нищо общо с климатиците!

    3. При теб положението е следното: Ако взимаш нов инверторен климатик, то най добрия вариант е Дайкина, който ти предложиха по нагоре. Бургас, София - няма значение, цените са почти еднакви в цялата страна, така че нямаш проблен с фирмите, още повече те имат представители във всички големи градове.
    Ако искаш да погледнеш машини втора употреба - то най добре да се обърнеш към Aleksandars на лично съобщение и да поискаш да ти предложи машини и цени с монтажи, така че да си направиш добре сметката с парите.
    Лично според мен ти е необходима машина примерно с такова означение Toshiba RAS 406 UDR. Всички японски климатици на 100В или 200В имат в означенията си цифри които показват отдаваната номинална мощност. В примера 40 /6 не гледай, не те интересува/ означава, че климатика има 4.0кВт номинална мощност на охлаждане, което означава, че на отопление номиналната мощност е по голяма и сигурно е около 5.0кВт, което ти е нужно на тебе.
    Успех!
    Този пост е редактиран от tony34al; 13-11-12 в 08:58.
    Desislava S Teneva одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #37

    Отговор: Подходящ климатик - моля за съвет

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    В примера 40 /6 не гледай, не те интересува/ означава, че климатика има 4.0кВт номинална мощност на охлаждане, което означава, че на отопление номиналната мощност е по голяма и сигурно е около 5.0кВт, което ти е нужно на тебе.
    Не е задължително,номиналната мощност при отопление, да е по голяма от тази на охлаждане-зависи от класът на машината.

    За badr,
    този COP 5,64 е сборен и уравнен от коповете на охлаждане и отопление при 7°,и няма общо с този при 2°,макар,че е изписан след това-оттам се бъркаш нещо.

    5,71+5,56/2=5,635
    Този пост е редактиран от diksanal; 13-11-12 в 11:12.

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #38

    Отговор: Подходящ климатик - моля за съвет

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal Виж публикацията
    За badr,
    този COP 5,64 е сборен и уравнен от коповете на охлаждане и отопление при 7°,и няма общо с този при 2°,макар,че е изписан след това-оттам се бъркаш нещо.

    5,71+5,56/2=5,635
    Добре, този COP е сборен, но е изписан точно при данните за 2*, а там стойноста за 2* липсва и е посочена тази стойност, така че както виждаш той няма как да заблуди мен, но съвсем спокойно може да заблуди потребителите, от които едва ли на някой му е работа да знае какво е COP.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    12
    #39

    Отговор: Подходящ климатик - моля за съвет


  12. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #40

    Отговор: Подходящ климатик - моля за съвет

    Да Деси,втората употреба ги водят рециклирани,но на даденият линк,са съчинения по картинка,която пък няма общо с изписаният модел,който пък за теб е много,много малък.

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #41

    Re: Подходящ климатик - моля за съвет

    Между втора употреба и рециклиран има разлика. Ако е само измит не означава рециклиран. Някой пък не ги и мият.

    По-точно е да се каже амортизиран.
    Този пост е редактиран от valen1; 16-11-12 в 05:54.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    12
    #42

    Отговор: Подходящ климатик - моля за съвет

    E... тогава вече не знам. Свързах се с който ме насочиха във форума, за сега няма подходящ климатик, не става работата. Ще изчакам до края на месеца. Слава Богу, стаята ни поддържа 20 градуса в момента, така че няма студ още. Но и пари няма... И скоро няма и да има. Вален, аз най-много от ОСака се притеснявам, че съчиненията там са на високо ниво. Мидеята са им вдигнали цените одста, гонят скъпите климатици - над 1200 лв. са големите инвентори, а и аз не намирам инвентор 18-ка например. Остава климатик втора употреба от сносна марка, но 1200-1500 лв. са си непосилни з амен като само аз работя у дома и то за малко пари. Както и да е, ще търся варианти..
    Благодаря на всички, които искаха да ми помогнат. Дундурма - на теб благодаря, ако успея да си събера парички преди да си продадеш машинката - ще ти звънна непременно.

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #43

    Отговор: Подходящ климатик - моля за съвет

    Все пак направи една разходка до офис на Еко-клима (Osaka). Влез, питай за цени, мощности, снимай табелките на самите климатици 18-ки и 24-ки.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    12
    #44

    Отговор: Подходящ климатик - моля за съвет

    Е, аз така се зарадвах на новата си придобивка, че забравих да се похваля. Дайкинът на Дундурман е вече у дома... Не нзам колко ток хаби това чудо, но разликата е видима с предишният. За сега го държа на 19 градуса на втората степен на вентилатора и ми топли стаята на 22 градуса. Даже съм го разкрасила.
    Благодаря най-официално за всички дъъъълги обяснения и най-вече на предишният собственик, който се опита да ме вразуми на няколко пъти. Така сме си ние жените...
    Благодаря ви!
    Само споделете колко ток и на какви режими изразходва. Благодаря!
    IMG_2503.jpg IMG_2502.jpg

  18. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #45

    Отговор: Подходящ климатик - моля за съвет

    Браво, голяма сила е климатика. Отначало помислих, че е Финлукс от Зора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик - моля за съвет
    От Jikata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 73
    Последно: 13-10-14, 17:38
  2. моля за съвет относно избор на климатик
    От vankata09 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 05-11-13, 19:42
  3. Избор на климатик. Моля за съвет!
    От HYordanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 17-09-12, 13:16
  4. Моля за съвет за покупка на климатик
    От Kovachev във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 05-08-12, 16:11
  5. моля за съвет при избор на климатик
    От shper във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 19
    Последно: 22-07-11, 21:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе