Страница 36 от 188 ПърваПърва ... 2634353637384686 ... ПоследноПоследно
Резултати от 526 до 540 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,169
    #526

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    ами има си сервизни намират се и се четат ..

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #527

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    градски,жена за техника не се пита..............дадох ти съвет,но решението е твое.климатика не е лош,но баш топ модел(както пишат) не е.за 1500лв. можеше да купиш страхотен К2У пълен с екстри,комфорт и малки сметки....със здраве да си го ползваш и дано монтажа е на ниво,че зимата е след 8 месеца.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    181
    #528

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    ами има си сервизни намират се и се четат ..
    Явно в "сервизните", които ти четеш пише...
    smqnab одобрява това.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #529

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    ... Този модел няма проблеми с топленето през зимата. Може да е малко по-шумен, но пък топли и е здрав. Да не те плаши зимата. Ако монтажа е на ниво, ще ти служи дълги години. Със здраве да си го ползваш.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #530

    Re: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте! за северна стая 15 кв. м. 2.6 височина в къща препоръчайте марка и модел. Търся добър климатик. Стаята е с дограма и за в бъдеще ще има и изолация.
    Не държа на марка, а на ниския минимум и също така на висок максимум спрямо номинала на климатика.
    По моите сметки ми трябва номинал около 3 киловата дори и на - 20 за да съм сигурен че ще ме топли.Благодаря предварително. Поздрави!

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #531

    Отговор: Re: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dokkito Виж публикацията
    Не държа на марка, а на ниския минимум и също така на висок максимум спрямо номинала на климатика.
    По моите сметки ми трябва номинал около 3 киловата дори и на - 20 за да съм сигурен че ще ме топли.
    Това дето го описваш, ми звучи точно като Toshiba Super Daiseikai 6.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #532

    Re: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Гледах някакви модели на Daikin japan също с ниски минимуми и големи максимуми но са малко по- скъпички. Ето някой модели Климатик Daikin-Japan S25HTSS | aeroklima.bg
    Климатици Daikin-Japan S28JTRXS URURU SARARA | aeroklima.bg
    Климатик Daikin-Japan AN-28 LESK | aeroklima.bg
    Въпроса ми е заслужават ли си . Виждам че тук във форума доста хора клонят към Дайсекай като цяло, а тука в Шумен питах на 2 3 места и всички искат да му набутат Дайкин Чехия. Аз не искам и да чувам за тях . Когато им кажа че търся Дайсекай независимо коя серия започват да ме разубеждават че едва ли не не били хубави. Имали проблем с платките с моторчета или не ги били поддържали.

  10. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #533

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Така е. Шумен е бастион на Дайкин. Аз досега ''Дайсейкай 6'' по фасадите не съм видял. Аз ако избирах климатик и 10-15 човека повтарят едно и също, би ми светнала червената лампичка. Тая Тошиба да не почне да пука с 9 килограма вътрешно тяло в 15 м2. Повече съм склонен да се доверя на избора на 'Alexi', на него му излезе за 1600 с монтаж с 'Енергийна ефективност' Мицубишито. 13-14 килограма му е вътрешното.

    Аз бих ти препоръчал това: PowerClima - Климатици. Продажба на климатици, монтаж на климатици, сервиз, при условие, че помещението позволява подов монтаж.
    Този пост е редактиран от aruba_man; 05-04-13 в 08:29.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,169
    #534

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    може да разгледаш и машините на 100 волта на Варнаклима ,имат офис в Шумен .. само недей гледа "промоции" ,"мостри" и "последни бройки" да не ти набутат някой боклук не знам до колко си на ти с тая техника ..

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #535

    Отговор: Re: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dokkito Виж публикацията
    Здравейте! за северна стая 15 кв. м. 2.6 височина в къща препоръчайте марка и модел. Търся добър климатик. Стаята е с дограма и за в бъдеще ще има и изолация.
    Не държа на марка, а на ниския минимум и също така на висок максимум спрямо номинала на климатика.
    По моите сметки ми трябва номинал около 3 киловата дори и на - 20 за да съм сигурен че ще ме топли.Благодаря предварително. Поздрави!
    Toshiba, RAS-10SKVR - Daiseikai ще свърши идеална работа за тези 15 квадрата.Може да избереш и новия Мицубиши илектрик който е закупен вече от някой форумни членове и има добри отзиви за него.Поне аз бих избрал един от двата климатика, защото и двата имат плазма филтър. Всъщност вземи си дай и другите параметри(https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...%B8%D0%BA.html) , стига сме правили "някакви заклинания" за марка и модел климатик
    Този пост е редактиран от justify; 05-04-13 в 10:11.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    548
    #536

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    С 2 ръце за Mitsubishi Heavy, SRF/SRC ZJX-S подов .

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,169
    #537

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    3 kW на -20 е много сериозна машина така наизуст никоя от горните не отговаря на това изискване .. но според мен за 15 квадрата 2 kW на -15-20 е достатъчно ,тук може да се вмести класна 9ка
    mirandi одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    548
    #538

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Вие на северния полюс ли ги слагате тези машини та за 15 кв 3KW при - 20 погледнете за последните 5 години температурите какви са . По скоро гледаи нивото на комфорт при работа пукане , преливане , виелица , размразяване ... Смятаи по 80-90 W по номинал на кубик и си готов ... Иначе тук гледам има ентусиасти дето и нокрия ще сложат в 40 кубика не ми се мисли за нивото на комфорт при тоя дебит на FAN-a и тези децибели ...
    mirandi одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #539

    Re: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    aruba_man кое те притеснява за дайсекай с пукането. струва ти се малка стаята ли. Чувам хубави неща само за митсубиши , но това е на парите на дайсекай а в същото време малко по-малко отдаване има и по малак коп. За подов място няма в стаята.

    justify мога да дам и около 2500 за климатик. Искам здрав и стабилен климатик, защото много съм разочарован от евтиния дайкин и въобще от тука постовете за дайкин чехия.

    Alexi 100 волтова не искам.

    С няколко думи бях написал и по-горе , че си търся мощен климатик с нисък минимум. искам запас идеята ми е климатика да може да поддържа дори и 25 градуса при - 15 примерно.
    За пари не бях писал, но вече написах колко съм склонен да дам.
    И да не прави климатика измисляни размразявания като тоя FTX JV .

    За сега най- колня към дайсекай, заради минимума и максимума и перфектния алгоритам за размразяване. Чел съм , че имали проблем с пукане на пласмаси.

    За митсубиши съм чел , че са много тихи и духали топло както и тошиба, но пък четох някъде за митсубиши което не стигало минимума си никога- не помня модела му.

    За дайкин Япония май няма да стане , защото трудно се намират и са много скъпи.

    Madj0 точно това искам 3 киловата на минус 15 градуса. Искам да ми е топло и да не се мучи машината също така да е с доста нисък минимум, за да не спира от 5 градуса надолу. Това много ме дразни при FTX JV ...
    smqnab одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,169
    #540

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    мицубиши хеви имат склонност да не стигат доста ниския си по книжка минимум както и да духват силно на висока мощност след он-офф или размразяване .. електрика няма тия проблеми но минимума му не е много нисък ,230-250 вата консумация .. само че много неусетно спира и тръгва няма да ти прави впечатление ( впрочем от 5 градуса надолу мноого рядко спира и то в стая с изолации и дограма ) .. ако си толкова вманиачен на топлоотдаване дайсейкай 6 ,десятката ще ти свърши работа ,може да загледаш и МЕ Зубадан серията

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 36 от 188 ПърваПърва ... 2634353637384686 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе