Страница 35 от 188 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследноПоследно
Резултати от 511 до 525 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #511

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Браво! Голяма сила е Хитачи, вентилаторът е капка в морето. Навремето като тръгнах от този форум с про-Хитачи възгледите си, никой не ми вярваше. Доволен съм от постигнатото. За 1000 лева с монтаж това е най-доброто. Голям мач на Байерн Мюнхен, мачкат германците, наздраве на всички Хитачисти с ''Бургас 63''

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    337
    #512

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте колеги отново. Така по моя въпрос за избор на клима за 19+ 5м2 всекидневна преди две страници..Измерих точно размерите и се оказа че все пак помещението е 3.х6.5м2 около 19.5м2, а като се махне плътната кухня 60 см отиваме на около 18м2! Така , че спокойно ще си топля и коридора с машинката! Затова държа да е читава 12-ка.
    1. Фирмата с която работя ми намериха SHARP AY-XP12GHR / AE-X12GHR . Все пак се намира това добиче. Като плюсове, доста солидно външно тяло, развърта до 6kW, коп около 4.4 на отопление и рядки дефрости. Минус - малко шумен от въздушния поток - ще го приживея! В комплект с 5 годишната гаранция и добрата цена почти съм го решил да е той но все пак...
    2. Втори вариант , вярно малко по -скъп е DAIKIN FTXS 35J / RXS 35J серия Professional. За тоя модел тук там четох , че при ниски т* около -10 пада до 2-2.5kW. За разлика от Шарпа който бичи над 3-3.5 кW. Иначе друг кусур май не знам. Ако някой каже как се държи от към Дефрост външното тяло сега е момента. Чувам нещо за 30мин или такова - ако е так амай е кофти! .Много се двоумя и за него.
    3.Като трети остава MITSUBISHI Heavy SRK/SRC - 35 ZJ-S. До колкото разбирам доста смислен модел, работи безупречно при минусови т*, но остава доста ниския коп 4 при отопление, а и развива само до 4.8кW на топло...Иначе отново тих модел и изпитан до колкото разбирам. Дефростите пак са на ниво при Мицубиши - поне така разбрах..
    Моля за компетентен съвет. Като цяло как са дефростите на трите модела, други недостатъци- пукания на тела, вибрации, шумни външни тела и прочие....Може и други модели. Като цена говорим до около 1700лв грубо. Ако съм пропуснал някое "чудо" на техниката до и около тези пари , моля да ме извините и да го предложите. Евентуално ASYA 12 LEC - Nordic, като цена е около Дайкина с подобен коп, не знам само вярли ли са тези -20* дето дават че бачка безупречно ама...
    За втора употреба си мислих, но жена ми е против твърдо - няма кво да споря и тва е..
    Поздрави на всички!
    Този пост е редактиран от mitakabus; 04-04-13 в 06:52.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #513

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Ето ти още една възможност, като цената ми се струва доста добра:
    Panasonic CS/CU-E12NKE-3 Nanoe-G ECONAVI 2012 PM GROUP BG София

    а и има по добри мощности от Шарпа!

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,195
    #514

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Добра цена.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,169
    #515

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    мда направили са отстъпка като за 2 моторчета на турбината

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    548
    #516

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    В 18 кв не бих сложил 12-ка никога , макaр и с коридор 5 кв . Една хубава 9-та с енергийна ефективност ще ти доиде на парите дето си ги приготвил . Гледам FD25 http://klimacontrol.com/klimatici.php?c=3 с ЕЕ даже и на 1600 лв с монтажа ще доиде ... Това също е адски добър избор Toshiba, RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6 цената с ЕЕ ще дойде ~ 1800 лв . Ако и двата не ги спираш денонощно от есента до пролета ще подържат желаната от теб температура без проблем а ако случайно стане -20 просто за тези 3-5-10 дни ще затвориш коридора , все пак не сме на северния полюс . Предлагам 9-ка защото ще е по комфортно , по икономично , климатиците са най-висок клас и реално са по добри от горепосочените . Също да отбележа , че имамт хубави екстри като плазмен филтър .

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    337
    #517

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Не чувам много добри отзиви от Панасоника и аз. Особено миналата година бая компресори се посменили чувам...
    Затова и ги отписах, иначе да, на топло е доста добър CU-E12NKE-3 , аз мислех за Нордик версияат ама отива над 1900лв. Засега твърдо за Шарпа. От към топло май си е най -доброто решение за момента. Мисля да го капарирам тия дни.

    Цитат Първоначално публикувано от Madj0 Виж публикацията
    В 18 кв не бих сложил 12-ка никога , макaр и с коридор 5 кв . Една хубава 9-та с енергийна ефективност ще ти доиде на парите дето си ги приготвил . Гледам FD25 http://klimacontrol.com/klimatici.php?c=3 с ЕЕ даже и на 1600 лв с монтажа ще доиде ... Това също е адски добър избор Toshiba, RAS-10SKVP2-E - Super Daiseikai 6 цената с ЕЕ ще дойде ~ 1800 лв . Ако и двата не ги спираш денонощно от есента до пролета ще подържат желаната от теб температура без проблем а ако случайно стане -20 просто за тези 3-5-10 дни ще затвориш коридора , все пак не сме на северния полюс . Предлагам 9-ка защото ще е по комфортно , по икономично , климатиците са най-висок клас и реално са по добри от горепосочените . Също да отбележа , че имамт хубави екстри като плазмен филтър .
    Виж, реално е към 20 м2 помещението да, но е доста студено. Ако беше изток-юг съм съгласен. Но апартамента е втори етаж север, без слънце реално зимата или ако огрее в единия прозорец за 2 часа и това е. Студен е и не мога да рискувам с 9-ка. Иначе като цяло е вярно, но ако беше за по -топъл апартамент с по -добро изложение.
    Този пост е редактиран от mitakabus; 04-04-13 в 10:49.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,838
    #518

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от mitakabus Виж публикацията
    Особено миналата година бая компресори се посменили чувам...
    Този виц кой ти го разказа?!

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    337
    #519

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Aleksandars, това чух, вярно, че не е за тая серия климатици и може би не точно за минaлата година но така ми казаха и просто споделям. Може би серия компресори знам ли... Иначе Панасоника също е добър вариант за отопление и като цяло даже е най- мощен - за топло гледам е над 6кW..

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,169
    #520

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    ти гледай колко запазва при -15 недей гледа тия 6кВ ..

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    337
    #521

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Така, реших вече, запазих Шарпа. Идната седмица монтаж. Каквото такова. От избраните е най -изгоден и с най- добри параметри, дано не съм сгрешил!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Живее в
    Русе
    Мнения
    95
    #522

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от mitakabus Виж публикацията
    Така, реших вече, запазих Шарпа. Идната седмица монтаж. Каквото такова. От избраните е най -изгоден и с най- добри параметри, дано не съм сгрешил!
    Напротив, даже си направил много добър избор , ще се убедиш сам. В Русе сме сложили доста от този модел и нямаме никакви оплаквания .

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    337
    #523

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от strupi Виж публикацията
    Напротив, даже си направил много добър избор , ще се убедиш сам. В Русе сме сложили доста от този модел и нямаме никакви оплаквания .
    Благодаря strupi! И аз това чух от ваши колеги по морето и затова реших. Като цяло доста корав климатик!

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #524

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Sharp-овете по принцип са корави машини.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    181
    #525

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    ти гледай колко запазва при -15 недей гледа тия 6кВ ..
    И колко е при - 15?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от mitakabus Виж публикацията
    Така, реших вече, запазих Шарпа. Идната седмица монтаж. Каквото такова. От избраните е най -изгоден и с най- добри параметри, дано не съм сгрешил!
    Градски,със здраве да си го ползваш!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 35 от 188 ПърваПърва ... 2533343536374585 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе