Страница 174 от 188 ПърваПърва ... 124164172173174175176184 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,596 до 2,610 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    Бургас, кв.Сарафово
    Мнения
    86
    #2596

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    mkukas , какво значи "да отговаря на кубатурата"......значи пише до 30 кв. м стая и веднага си вземаш една 12-ка, така ли?

  2.  
     
  3. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #2597

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Казвам, че климатика си го взех според размера на стаята. Даже е леко отгоре, но заради липсата на изолация е добре. Нито е малък нито голям. Питах, сондирах мнения и готово.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2598

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от nrjize Виж публикацията
    охх продължавам да чета и да се чудя кое е по-добре за мен .. след дълго четене из форума се появиха нови фаворити:

    1. Мitsubishi MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE


    2. Fujitsu General ASHG12LTC/AOHG12LTC

    3. Panasonic KIT-E12PKE

    4.
    Fujitsu General AWYZ - 14LBC - Nocria



    Дилемата стана още по-голяма .. не ме интересуват толкова екстрите , колкото да ми топли и да ми гори малко. Единственото което ме спира за Нокрията е факта че вече не се произвежда и ме предупредиха, че ако нещо се развали няма да има резервни части за да ми го поправят .. иначе не се влияя много от менията за пукащата пластамаса - не ме е разубедило това
    За да стане мицубишито, трябва да е 35-ца. Фуджицуто е слабо, на за сметка на това ще се натрапва с присъствието си на околните. Нокрията и панасоникът стават със сигурност.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2599

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Е как изобщо ти дойде на ума да сравниш 12LTC с E12PKE, разликата е от земята до небето в полза на LTC.
    zhelko, VeleV.Klima, Mega и 1 други харесват това.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2600

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    фуджицуто е слабо аааахахахаха смях се 1 минута на това .. я му погледни топлоотдаването при -20 ,панасоника ще го стигне ама ако добавиш още един от тоя модел
    ivodoc, bobovo, Mega и 1 други харесват това.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2601

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    От няколко дни се чудя дали не са сменили форума? Бисер след бисер и акъл след акъл. Кой от кой по-грешни, а хората четат и се лутат в глупостите. Повечето колеги спрха и да пишат.
    VeleV.Klima, vlado1976 и mirandi харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2602

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Абе, не знам как питащите употребяват фразата "сигурни ли сте". Ами, как да сме поне малко сигурни, като нито сме виждали, нито сме живели в помещението, за да знаем топлозагубите му, нито знаем какво е усещането и желанието на питащия за топлина, какви ще са атмосферните условия, дали няма да топли коридора и т.н.

    Според мен в стая от 25м2 с южно изложение и изолация е достатъчна висок клас машина от рода на Тошиба 13SKVP2 , Мицубиши FH35 или Фуджицу 12LТ...ама не съм сигурен за друг ползвател
    Mega одобрява това.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2603

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    pilot, за това е нужен оглед на място, но масово се иска някой да иде на "безплатен" оглед, да загуби време, пари, опит и знания. Да обясни надълго и нашироко кое, какво и как. След това климатика да се вземе от онези дето не ходят на оглед, защото е с 10 лв. по-евтин. Това е идеята.
    Този пост е редактиран от Mega; 18-12-13 в 21:16.
    Alexi, bobovo, VeleV.Klima и 8 други харесват това.

  11. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #2604

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    От няколко дни се чудя дали не са сменили форума? Бисер след бисер и акъл след акъл. Кой от кой по-грешни, а хората четат и се лутат в глупостите. Повечето колеги спрха и да пишат.
    Ми че то има ли смисъл , по добре да
    bobovo и Mega харесват това.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #2605

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Ето какво го очаква всеки, тръгнал да купува климатик : Ако избере лош модел е ясно, ако избере хубав има 2 възможности. Ако избере лоша монтажна фирма е ясно, ако избере хубава има 2 в. Ако стената за вътрешното тяло е крива и студена е ясно, ако е права и изолирана има 2 в. Ако климатика не топли е ясно, ако топли има 2 в. Ако по време на работа се появят паразитни шумове е ясно, ако не се появят НЯМА 2 възможности. Ти си късметлия. Дай Боже Всекиму.
    imegogo, mirandi и bnd харесват това.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2606

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Не е точно така. Всеки, който е тръгнал да купува климатик, го очаква следното, ако разбира се е решил да постъпи разумно:
    1. Попрочита туй-онуй, за да е наясно с техниката, която се предлага и нейните възможности.
    2. Понеже няма как всичко да е ясно, набелязва си няколко важни неща, за които не е сигурен и пита един, двама специалисти за които има добри отзиви. Форума също е добър начин за събиране и оценка на информация.
    3. Набелязва си 1-2 фирми за доставка и монтаж, отива на разговор, след което избира една от тях.
    4. Вика избраната фирма на оглед, като оставя изцяло да види какво ще му бъде препоръчано, след което обсъжда с жена си! и двамата от т.2, както и форума, като задължително има предвид, че никой друг не носи каквато и да е отговорност за избора му.
    5. Прави своя избор - еднозначно, уговаря се с фирмата за доставка и монтаж, следи как се извършва монтажа, след което задължително сяда заедно с жена си и ако е възможно с някой от двамата по т.2 и поливат придобивката!
    6. Ако нещо му е направило неприятно впечатление в експлоатацията на машината, споделя своя опит с двамата по т.2, с нас във форума, никога с жена си и най важното - не хленчи и не обвинява някой друг за избора който сам е направил!
    Този пост е редактиран от tony34al; 19-12-13 в 06:24.
    DUNDURMA, Kasap и mkukas харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,784
    #2607

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Да допълня горния пост с възможностите.Човек решил да си купи климатик има три възможности:
    1.Киха 2000+ лв. за супермаркова машина и се топли изцяло на климатик.
    2.Киха 900+лв. за внимателно подбрани модели и се топли на климатик с изключение на 10-15 дни през зимата когато температурата е под лелеяните -10 гр. и минава на духалка която би повишила месечните сметки с петдесетина лева.
    3.Киха 1000+лв. за машина втора употреба и вика дедо поп да я освети за продължителна безпроблемна работа че не се знае,знае ли се.
    mirandi одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2608

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Съгласен.А за т.3 много зависи кой дедо поп ще извикаш да и бае.Трябва да е с точните молитви.
    Kasap и mirandi харесват това.

  17. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #2609

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте на всички.Ще споделя моето виждане за моя климатик 13дайсекай 5.Външно тяло абсолютно безшумно,вътрешно от към шум-много добро поне за мен,като се има впредвид че го държа на 3степен на вентилатора.Дефрост-безупречен.Забележките ми към машината са свързани относно температурата.В предишните си постове съм писал и няма нужда да се повтарям.Чудя се само как машини от висок клас- дайсекай,митсубиши fh имат проблеми с ауто вентилатора за достигане на желаната температура-при мен и на 3степен има разлика.За себе си стигнах до извода че може би не е оправдано даването на толкова много пари.Да си кажа малко съм разочарован от машината.Живот и здраве на всички
    ttanev одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2610

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    FH поддържа много точно зададената температура при мен .. вентилатора не виждам смисъл да се форсира излишно .. на тоя модел той е с по голям диаметър ,вътрешното тяло е 14 кила и си топлоотдава доволно и на ниска степен на вентилатора .. ако има нужда го вдига пробвал съм да му задам 30° ,вентилатора си отива на макс .. вярно че не се форсира като на Фуджицуто ми примерно ( който пък почти никога не си пуска най ниската степен ,много много рядко и то само при зададени градуси от 20 надолу) ,но там трябва да се отдадат едни множко киловати от сравнително малко и леко вътрешно тяло с по малък топлообменник ,няма как това да стане на ниски обороти на турбината .. според мен е помислен добре тоя момент от инженерите на МЕ ,климатика е абсолютно незабележим по тих е от компютъра ми
    Mega и avast3 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе