Страница 124 от 188 ПърваПърва ... 74114122123124125126134174 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,846 до 1,860 от общо 2807
Like Tree902Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    56
    #1846

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте Мега,
    Какви са +те на този климатик. Като шум как се държи - гледам в показанията пише 26 dB.
    И каква е точно тази драма с дефроста на Дайкин - не съм специалист и от потребителска гледна точка как това би ме засегнало?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #1847

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Драмата с дефростите не засяга подовите машини.
    При подовите проблема е с едно стържене при отваряне и затваряне на долната клапа.
    Реално се появява само когато машината работи Он/Офф - сиреч когато навън е топличко.
    Тогава може да я караш само на горна клапа, пък като застудее и машината работи нон-стоп си пускаш и двете клапи.

    Има из форума чалъми как да се "оправи" проблема с долната клапа: ръчно отваряне, подрязване и т.н.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #1848

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Здравейте,

    В момента се оглеждам за втори климатик и съм се спрял на следните модели:
    Hitachi RAS-2810LX -- 1120 лв.
    Sanyo SAP-Y36H -- 1220 лв.
    Sanyo SAP-E28BT6 -- 1220 лв.

    Принципно съм добавил и следните:
    Fujitsu AS-E28R -- 1060 лв.
    Sharp AY-P28SC -- 1080 лв.
    Sharp AY-R28TSY -- 1160 лв.
    но и трите модела са с по-ниска мощност (3.6-3.8 kW) и реално не представляват подобрение спрямо климатика, който в момента ползвам, за да отоплявам хола -- Sharp AY-P25JSB, който е със същата мощност (3.6 kW). Доволен съм от него, ползвам го вече шеста година - икономичен, безшумен, държи на минусовите температури. Проблемът е, че от две години откакто сме в това ново жилище (квартира), холът, в който е монтиран, му идва по-голям -- 5,50 x 3,30 x 2,70 (45 куб. м.) -- и когато навън температурата падне под -20, го виждам, че се зори. Все пак той е 25-ца и по спецификация е предназначен за макс. 12-14 кв. м., а холът е 18 кв. м., като освен това е първи етаж с две външни стени, макар да са южна и западна и тухла.

    Та, този Sharp ще ходи в спалнята (да разкарам конвекторната печка ADAX, нисък клас, която гълта ток като змей) и на негово място ще сложа един от горните модели.

    Много ми се иска новият климатик да също да има йонизация -- прекарваме огромна част от времето си вкъщи, работим на компютри и за всичките тези години съм се убедил как йонизацията помага за освежаването на въздуха. Йонизация имат както двата Sharp-a, така и Fujitsu-то, но не мисля, че са удачен избор за ситуацията, в която се намирам.

    Собственикът на магазина/фирмата препоръча Sanyo SAP-E28BT6. Не намирам никаква съществена информация за първите три климатика, освен резервни филтри или дистанционни и технически спецификации, които не могат да се изтеглят свободно. Мисля, че годините им на производство за 2003-2006, но не съм сигурен.

    Трябва да отбележа, че собственикът на фирмата предложи още един климатик, който според него е още по-добър, но и цената му е "по-добра" -- Mitsubishi MSZ-Z28L. Разбрах, че клас "Z" на Mitsubishi e най-високият им и че машината наистина е "звяр", макар да е по-стара от всички останали - 2002 г. Струва 1300 лв, а аз трябва да добавя и още 100 лв. за размяната на местата на климатиците и това вече надхвърля бюджета ми.

    Моля за мнения.

  5. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #1849

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    1300 лева за 10+ годишна машина никога не бих дал. Какви са тези цени?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #1850

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    1300 лева за 10+ годишна машина никога не бих дал. Какви са тези цени?
    Ами за съжаление това са цените в нашия град... И на мен точно това са ми съображенията за точно този модел - на 11 години е, нищо че е мега висок клас.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #1851

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    цените няма да ги коментирам ... 45 кубика по 80 W = 3600 W по номинал, което си е идеално за оразмеряване . Вземи си машина за спалянта ще се климатизира целия апартамент така и няма да се зори толкова този .

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    28
    #1852

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от tteodor Виж публикацията
    Здравейте!
    Моля да ми предложите модели, които да ме топлят и в най-студените месеци. Ще се ползват основно за отопление.
    Втори етаж от стара къща с дограма и изолация в гр. Трявна (зимата тук е с много сняг и студ :-)). Първият етаж не се отоплява и покривът не е первектно изолиран.
    Помещения:
    1. спалня - 16 кв.м. на височина 2.40м. (тавани - гипскартон навсякъде).
    2. Кухня и всекидневна - 25кв. м. на 2,40м. височина (еднакви по площ, разделени с голям свод и обединени като едно помещение) и пред тях коридор 3кв. м.
    Благодаря предварително!
    От многото изчетена информация и бюджет от 1600-1800 лв. (някои от машините надминават тези цифри, но ако си заслуюава съм съгласен) за по-голямата стая 25кв.м. + 3кв.м. коридор се спрях на следните клими:
    1. Toshiba Ras - B13N3KV2 серия Suzumi +
    2. Toshiba RAS13SKVP2 Super Daiseikai 6
    3. Panasonic CS-E12PKEW/CU
    4. Sharp AY-XP12GHR
    5. Fujitsu - 12LTC
    Знам, че има и други модели, които са добър избор и се надявам да ми помогнете в избора от изброените или някой друг модел.
    За по-малката стая все още разглеждам - там бюджета е около 1500. Така, че и за предлагайте смело!
    Благодаря!

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #1853

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Ако можеш да си го позволиш избираи м/у 2 и 5

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #1854

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Madj0 Виж публикацията
    цените няма да ги коментирам ... 45 кубика по 80 W = 3600 W по номинал, което си е идеално за оразмеряване . Вземи си машина за спалянта ще се климатизира целия апартамент така и няма да се зори толкова този .
    Споменах, че холът ми е на първи етаж, изолацията не е добра, а прозорците са с дограмата от 1978 г. и има сериозни загуби. Sharp-ът в момента вижда зор в най-студеното време, а той е 3,6 kW. Затова ми трябва по-голяма мощност. В идеалния случай с нова дограма, по-малко външни стени и етаж, различен от първия, сигурен съм, че 3,6 kW щяха да са перфектни. Когато купих Sharp-a през 2007 г. обитавахме среден апартамент на 3-ти етаж с остъклена тераса от 65 кв., отдолу съседите топлеха яко и климатикът отопляваше целия апартамент (всички врати стояха отворени) и само в най-лютия студ се налагаше да пускаме за кратко допълнителна печка. Уви, ситуацията сега е друга. Между спалнята и хола няма връзка и няма как двата климатика да си помагат.

    За цените съм наясно... Ако се купуваше от София, Варна или Пловдив от директен вносител, щеше да бъде доста по-евтино, ама когато в града има само прекупвачи...

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #1855

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg Виж публикацията
    Драмата с дефростите не засяга подовите машини.
    При подовите проблема е с едно стържене при отваряне и затваряне на долната клапа.
    Реално се появява само когато машината работи Он/Офф - сиреч когато навън е топличко.
    Тогава може да я караш само на горна клапа, пък като застудее и машината работи нон-стоп си пускаш и двете клапи.

    Има из форума чалъми как да се "оправи" проблема с долната клапа: ръчно отваряне, подрязване и т.н.
    Драмата с дефростите засяга всички маймуни, които кълват на трици. Марката няма никакво значение. Колкото е по-леко външното тяло, а топлоотдаването по-голямо, толкова по-чести са дефростите. А ако ги няма, духа студено в стаята, докато тялото отвън е обвито с лед. Проста физика.
    estqwerty, edi1, avast3 и 1 други харесват това.

  13. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #1856

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от tteodor Виж публикацията
    От многото изчетена информация и бюджет от 1600-1800 лв. (някои от машините надминават тези цифри, но ако си заслуюава съм съгласен) за по-голямата стая 25кв.м. + 3кв.м. коридор се спрях на следните клими:
    1. Toshiba Ras - B13N3KV2 серия Suzumi +
    2. Toshiba RAS13SKVP2 Super Daiseikai 6
    3. Panasonic CS-E12PKEW/CU
    4. Sharp AY-XP12GHR
    5. Fujitsu - 12LTC
    Знам, че има и други модели, които са добър избор и се надявам да ми помогнете в избора от изброените или някой друг модел.
    За по-малката стая все още разглеждам - там бюджета е около 1500. Така, че и за предлагайте смело!
    Благодаря!

    Информативно само да ти кажа, че в раздел "Продава", мисля че имаше обявен за продажба Sharp AY-XP12GHR употребяван май за 1000 лева беше.В какво състояние е не знам, но не пречи да питаш.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #1857

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Може ли някой да каже- с какво йонизацията на климатик е повече от един йонизатор ?

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1858

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    Може ли някой да каже- с какво йонизацията на климатик е повече от един йонизатор ?
    С цената.
    avast3, preparatos и mirandi харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #1859

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Благодаря Кас...и аз така си мислех....Питам понеже, някой от колегите избират климатик според йонизацията....

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #1860

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.

    Тези колеги не харесват миризмата на мухал лятно време от вътрешните тела на климатизаторите, затова си избират такива, с йонизатори. Ти не си ли от тях? :rolleyes:
    preparatos одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.
    От xpld във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2665
    Последно: 03-01-15, 11:41
  3. помогнете в избора на ups
    От imegogo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 24
    Последно: 13-08-09, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе