Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29
Like Tree2Одобрявам

предложения за климатик по схема

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    61
    #16

    Отговор: предложения за климатик по схема

    ап..jpg тази е актуална с леки промени

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Имаш ли някаква изолация и каква е дограмата? Извинявам се, ако евентуално си го написал, а аз не съм го видял.
    ново строителство, външна изолация стиропор 5см, PVC българска
    На схемата съм написал тези неща + някои други

    П.П. Между другото Хитачито е RAF35RPA/RAC35FPA 2013
    Този пост е редактиран от Damian Ivanov; 20-07-13 в 10:01. Причина: добавяне на модел

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #17

    Отговор: предложения за климатик по схема

    Според мен, на място 1 може да се монтира и стенен, но за подов е перфектно. Място 2 не ми изглежда удачно и за двата варианта. На дайкина макса е 5кВт, послушай Александарс и виж Панасоника. Той е с макс над 6кВт!

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #18

    Отговор: предложения за климатик по схема

    Ако наистина искаш качествена подова машина, ти трябва нещо наистина добро...Примерно - General Fujitsu AGHF12L.
    Mega одобрява това.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #19

    Отговор: предложения за климатик по схема

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Ако наистина искаш качествена подова машина, ти трябва нещо наистина добро...Примерно - General Fujitsu AGHF12L.

    ... Или Mitsubishi Heavy SRF/SRC 35 ZJX-S

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    61
    #20

    Отговор: предложения за климатик по схема

    както се изрази колега по-рано, според моята черга, това надхвърля възможното
    все пак се съобразявам и с окабеляването на жилището, на външните стени не полагат кабели, нямам идея защо (леваци)

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    61
    #21

    Отговор: предложения за климатик по схема

    Взех подовия модел на Дайкин, изкарахме зимата и съм много доволен. Без забележки и грижи относно работата на климатика, икономичен е неочаквано за мен.
    Забелязах го в най-студените дни (-15 и повече), климатика духа топло 25мин., след което 15 мин. не обдухва, явно си прави дефроста.
    Имаше и по-студени дни, в който се налагаше през тези 15мин. да включа духалка на моменти.
    Сега мисля да си взема и за другата стая (спалня), която е 14кв.м. или 36куб. и да отоплявам целият апартамент. В тази спалня към момента съм с лъчист радиатор 1500w, който се оказа доста ама доста по неефективен енергийно. От 0 до 10 градуса външна температура отоплявахме целия апартамент (спалня и всекидневна), но при отрицателни ставаше невъзможно са се стопли, не намесвам цената за тока, която надхвърляше 150лв. за сравнително малкия ни апартамент.
    Търся мнения (предложения) за климатик, до 1400лв. за спалня, да бъде тих с добра филтрация. На схемата по горе е дадена спалнята или всъщност целия апартамент, може да се придобие перфектна представа за това какво искам.
    Благодаря Ви

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #22

    Отговор: предложения за климатик по схема

    Panasonic E9QKE е подходящ модел

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    61
    #23

    Отговор: предложения за климатик по схема

    Хубаво предложение е Панасоника, благодаря
    Сравнение с Fujitau 12LMCA , за който съм се навил и ме по-точно навиват вижда се ясно, че E9QKE го превъзхожда.
    Найстина тези Панасоници се страхувам

    - - - - - - - - - -

    Сградата има външна изолация, среден апартамент съм, PVC дограма нищо особено, но граници с тераса външната ми стена.
    Малко по-горе има схема на апартамента
    Между другото, приложения цитат вече не е актуален, там помещението е климатизирано

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #24

    Отговор: предложения за климатик по схема

    Да, превъзхожда го, а това е сравнение между различни типоразмери, ако се сравняват в 12ки, тогава нещата изглеждат съвсем смешно с това фуджицу.

    Не виждам какво страшно има при избор на Панасоник. Хората вече даже спряха да произвеждат климатици в Китай...

    Грешката в софтуера, която допуснаха преди години и ги съсипа продължава да им топли под опашките и според мен няма да има издънки мноооого дълго време, ако искат да продължат да съществуват като марка за климатици.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    61
    #25

    Отговор: предложения за климатик по схема

    Сигурен съм, че работят по въпроса за възстановяване на имиджа си и го правят.
    П.П. имаш ли предложение, оферта за мен ?
    мога ли да видя това което предлагаш ?

    Поздрави

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #26

    Отговор: предложения за климатик по схема

    Аз съм предложил E9QKE няколко поста по-нагоре.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    61
    #27

    Отговор: предложения за климатик по схема

    Искам да го видя на живо как работи.
    И да ми споделиш няколко думи

    ?

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #28

    Отговор: предложения за климатик по схема

    Едно място където със сигурност го има монтиран и работещ е в офиса на Ефендулов във Варна.

    Няколко думи - машината е много тиха, клапите се регулират добре и въздушния поток е "послушен". Наное-г, сензорът за слънчева и еконави са много добре пипнати функции, на мен много ми харесва как се изцибря като пекне през прозореца и лятото обичам да го настройвам да духа в мен с еконави. Зимата серията Е никога не е имала проблеми (освен Е_ДКЕ). Тази година топлообменникът е наистина огромен - същият, който се използва в нордик машините. Само компресора (макар, че не съм 100% сигурен, трябва да се провери) и нагревателя в тавата различават нордика от тази 12-ка.

    Аз съм с 2 броя ДКЕ (от тази лошата серия, да, с рециклирани компресори и съм супер доволен). Порови из форума, на пръсти се броят и оплакванията от този модел.
    spas.slavchev одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    61
    #29

    Отговор: предложения за климатик по схема

    искам да добавя малко числа за разхода на подовия модел, които ги измервам с енергийните монитори, аз лично имам един
    след 65 часа работа в режим отопление с температура зададена 20-23 градуса и околна 3-12 градуса, киловатите показващи на монитора са 11kwh.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 35
    Последно: 16-10-13, 23:14
  2. Препоръчайте ми климатик (инфо + схема)
    От tatoo във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 19
    Последно: 05-04-12, 11:20
  3. Моля дайте предложения за климатик за помещение 12м2
    От mn1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 29-10-11, 00:38
  4. Предложения за телевизор?
    От James87 във форум Телевизори
    Отговори: 51
    Последно: 04-08-11, 09:41
  5. ИНТЕРЕСНИ GPS ПРЕДЛОЖЕНИЯ
    От thunder77 във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 12-10-10, 11:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе