Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 84
Like Tree43Одобрявам

Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #31

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Много е 1370 за Hitachi-то. По-добре питай за това, според мен ще е макс 1500-1600:

    402JDR

    Хем после ще си го вземеш в новото жилище. На 2 години е.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,131
    #32

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    това Саньо е топ модел от 2007г ,ще топли повече от Шарпа ти от 1000 лв нагоре според мен топ модел на 220 волта с КЕЕ е правилния вариант ..
    gnf и Madj0 харесват това.

  4. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #33

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Някой като е решил да се "дави", не можем да му помогнем! Има много такива случаи, последният с Панасоник-а от вчера.
    necata2 и mirandi харесват това.

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #34

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    Тези ползват информация от сайта на Варна Клима. Не ми се вярва да го имат наличен. Дори и да го има, ще е във Варна.
    Фирмата от линка е дилър на В@рна Клим@ за Велико Търново и сигурно бройката е във Варна. Просто посочих модел, който без проблеми ще го топли и е в посочения бюджет.
    Този пост е редактиран от gnf; 19-10-13 в 20:02.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #35

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Току-що направих снимка на пространството под капака на вътрешното тяло. Поставките за "сините филтри", които не мисля, че са за йонизацията, защото се казват "空気清浄フィルター" ("air cleaning filters"), са там, но самите "сини филтри" липсват. За сравнение вижте видеоклипа, на който се виждат: ELA 富士通エアコン ASJ22W-W - YouTube

    Значи проблемите са два: хем липсват тези филтри, хем дистанционното е друг модел... Мамка му!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #36

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Най-големият ти проблем е, че външното му тяло е 20 kg. Какво си я харесал тая пръчка, не знам.

    Казах ти най-добрият сценарий. Напъваш се за JDR-a и го слагаш на мястото на Sharp-a. Топлиш целият апартамент, в спалнята да е 2 градуса по-ниска температурата макс. Продаваш Sharp-a за някой лев и после ще си вземеш и JDR-a където и да се местиш. Поне още 15 години живот ще има, може и 20 да изкара. Универсална машина е. Може да я сложиш и в 12 м2 и в 20 м2 и в 40 м2.

    Отоплителна мощност : 5.0 kW / 0.2 ~ 10.1 /
    Този пост е редактиран от aruba_man; 19-10-13 в 16:33.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #37

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    Най-големият ти проблем е, че външното му тяло е 20 kg. Какво си я харесал тая пръчка, не знам.

    Казах ти най-добрият сценарий. Напъваш се за JDR-a и го слагаш на мястото на Sharp-a. Топлиш целият апартамент, в спалнята да е 2 градуса по-ниска температурата макс. Продаваш Sharp-a за някой лев и после ще си вземеш и JDR-a където и да се местиш. Поне още 15 години живот ще има, може и 20 да изкара. Универсална машина е. Може да я сложиш и в 12 м2 и в 20 м2 и в 40 м2.
    Струва ми се, че не си прочел описанието на апартамента. Огромен (104 кв.м), много студен, първи етаж, такова разположение на стаите и коридора, че отоплението на "целия" апартамент е немислимо за една или две машини. Първоначално си мислех с бюджет от 1200-1300 лв. да осъществя вариант №1, после установих, че ми трябват най-малко 1600 лв. за него, после след сметките, които се базират на разположението на апартамента -- и изключват варианти за отворени врати и топлене на повече от една стая с една машина -- реших да избера вариант №2 с бюджет ок. 900 лв.

    Вече обясних защо изключвам вариантите да си поръчвам нещо директно от Пловдив или от Варна. Така или иначе не могат да ми извършат монтаж преди петък, затова сигурно ще изчакам дотогава да видя дали няма да донесат някоя по-добра машина. Иначе от това, което в момента имат в наличност, Fujitsu AS-J22W най-ми харесва, а и като цена е добро. Разбира се, ще трябва да му купя дистанционно AR-RCC1J за 1540 йени и въздушни филтри APS-08L за 3000 йени = 65 лв. общо, като така или иначе ще ми пращат нещо от Токио след 2-3 седмици и ще комбинирам разходите за доставка.

  10. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #38

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Цитат Първоначално публикувано от cheeseus Виж публикацията
    Моля за мнение по следната дилема за отопление на две стаи: хол (17,5 кв.м / 45 куб.м) и спалня (13 кв.м / 30 куб.м). Първи етаж, старо строителство, тухла. Холът е с изложение юг-запад (с прозорци и на двете стени), спалнята е с изложение запад (само стената с прозореца е външна, 2,7 м шир., едната дълга стена е споделена с на хола, а другата - със спалня, която не се обитава и е студена); прозорците са със стара дограма (1978 г., жилището е квартира и не мога да инвестирам в дограма).
    Аз това прочетох. Мислех, че става дума за двустаен.

    Филтри, дистанционно, отделно монтаж. Щом си решил - успех.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #39

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    Аз това прочетох. Мислех, че става дума за двустаен.
    Не, това са двете стаи, които обитаваме най-много. Отделно има още една спалня, едина голяма трапезария и кухня, три тераси, голям коридор В неотопляемите стаи в най-върлата зима съм засичал температури от 1-2°C...

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man Виж публикацията
    Филтри, дистанционно, отделно монтаж. Щом си решил - успех.
    Не, монтажът е включен в цената, която е 830 лв. с гаранция 18 месеца, 790 лв. с 12 месеца и 750 лв. с 6 месеца. Така цената му става почти съотносима дори с цената му в момента в Япония (ех, само доходите ни да бяха съотносими) - между 47 000 йени (687 лв.) - 55 000 йени (804 лв.), само че за чисто нов Пък може да се окаже, че продавачът тук - или доставчиците от Пловдив - могат да намерят и предоставят (безплатно?) филтри + дистанционно.

    Но, както казах, ще изчакам до петък.

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #40

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Това ще ти излезе 1000-рка с монтажа, но поне е ново. С 35кг. външно тяло, по-тежко от двете тела на Фуджицуто взети заедно - 29.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,131
    #41

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    тоя модел J22 няма плазмен филтър ,това е нисък модел на марката .. има катехинов и фотокаталитичен ,но те си имат определен живот и вероятно са ги махнали по някаква причина но така или иначе не са съществени .. нищо общо нямат с плазмения който реално не е филтър ( пасивна пласмасова решетка ) ами се захранва от климатика

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #42

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    тоя модел J22 няма плазмен филтър ,това е нисък модел на марката .. има катехинов и фотокаталитичен ,но те си имат определен живот и вероятно са ги махнали по някаква причина но така или иначе не са съществени .. нищо общо нямат с плазмения който реално не е филтър ( пасивна пласмасова решетка ) ами се захранва от климатика
    В спецификациите на серията пише, че има функция за разпръскване на плазма йони във въздуха. Виж тук и тук. Оригиналното дистанционно има бутон за активиране на функцията, която е описана на страница 11 от ръководството.

    Сините филтри са допълнителни анти-бактериални филтри (предполагам катехиновия и фотокаталитичен филтри, за които говориш или поне едно от двете). На японски се наричат 空清, на което не успявам да намеря превод, но Гугъл го транскрибира като "Karakiyo". В понеделник ще питам един приятел от Токио дали може да ми го преведе. Те обаче са опционален артикул (съгласно продуктовата спецификация), вторият PDF от горния линк и не са свързани с йонизацията (както установих след още малко четене).

    Това, което в действителност ме безпокои, е дали е възможно техниците на вносителя, след като са видели, че нямат оригиналното дистанционно, да са изкъртили или по друг начин премахнали устройството, което генерира плазма йоните. Това е вторият ред от стр. 11 на ръководството:
    吹出口に搭載したプラズマイオン発生器から
    което се превежда:
    Плазма-йон генераторът, който е монтиран на изхода за въздух.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,788
    #43

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    cheeseus, този бутон от оригиналното управление активира и деактивира йонизатор, а не плазмен филтър. Надявам се, че правиш разлика?! Ако погледнеш снимката на модела от ръководството, това което е показано на схемата под номер 11 е точно йонизатор - стои на изхода на въздушния поток под клапите. Дали има или няма, може сам да провериш. Този йонизатор може да се махне, но на негово място ще остане празно място.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #44

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    cheeseus, този бутон от оригиналното управление активира и деактивира йонизатор, а не плазмен филтър. Надявам се, че правиш разлика?! Ако погледнеш снимката на модела от ръководството, това което е показано на схемата под номер 11 е точно йонизатор - стои на изхода на въздушния поток под клапите. Дали има или няма, може сам да провериш. Този йонизатор може да се махне, но на негово място ще остане празно място.
    Терминологичната грешка е моя, защото бях подведен от обясненията на собственика, който постоянно повтаряше "плазмен филтър" и "плазма йон филтър", като всъщност имаше предвид липсващите "сини филтри", които, както ми стана ясно вчера, не са свързани с йонизацията, а са антибактериални филтри (空気清浄フィルタ = air cleaning filter) и са опция към машината, а не стандартно включени, докато йонизацията (която на английски и на японски се нарича "плазма йон генератор" / プラズマイオン発生器) си е включена стандартно.

    Да, погледнах ръководството, стр. 4, и видях къде сочи #11 -- към "плазма йон генератора" -- или както е известен на български -- "йонизатора". Вчера, когато направих снимката на вътрешното тяло, не знаех къде да гледам, за да видя дали е там, но ще допусна, че не е било премахвано -- макар да сме в България, страната на неограничените невъзможности

    Не знам какво имаш предвид под "плазмен филтър". Моля, обясни.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,131
    #45

    Отговор: Избор на климатик - два различни сценария - моля за мнение

    представлява касета в която има тънки жички захранвани с високо напрежение , изглежда ето така ,обикновено е синя :
    plazm_pkvp.JPG
    5kf1.jpg
    производителите обичат да спекулират с наименованията на филтрите с цел да заблудят масовия клиент .. коментирания модел няма тоя тип филтър ,слага се само на високи модели
    Този пост е редактиран от Alexi; 20-10-13 в 10:50.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за мнение относно ретро климатик.FUJITSU- с жично дистанционно.
    От ckirov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 17
    Последно: 29-01-19, 11:34
  2. Избор на климатик - моля за съвет
    От Jikata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 73
    Последно: 13-10-14, 17:38
  3. моля помогнете при избор на климатик за хол
    От marianski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-08-14, 22:02
  4. моля за мнение за климатик aq12nsan
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 8
    Последно: 25-02-12, 01:35
  5. моля за съвет при избор на климатик
    От shper във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 19
    Последно: 22-07-11, 21:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе