Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 175 от 178 ПърваПърва ... 125165173174175176177 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,611 до 2,625 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,137
    #2611

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    зависи за каква стая .. на 100 волта има приятни машинки нови макар и поолекотени поне нисък минимум ,на 220 са дървета неземни

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,797
    #2612

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от niki85 Виж публикацията
    читав модел на DAIKIN за тези пари (1500-1600 лева)?
    има, но е недостатъчен като мощност за това помещение (естествено, че е машина работеща на 100V). И защо точно дайкин трябва да бъде?! А на 220V - Daikin FTXS25K~RXS25L Professional.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #2613

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от niki85 Виж публикацията
    Здравейте. Дойде време да се купи климатик и за другата стая. Стаята е с размера 3.5 на 3 метра, с височина 2.35 метра. Има ПВЦ дограма, изолация никаква, първи етаж на къща, като този етаж е вкопан около 80 сантиметра в земята. Стаята до нея се отопля с едно Fujitsu 12 LMCA. Горният етаж не се отоплява. Желана температура през зимата около 22-23 градуса, лятото около 24-25. От Пловдив съм. По принцип си търся нещо на безлихвен лизинг, като май в Пловдив само технотата го предлагат (ако някоя специализирана фирма за климатици има промоция с 0% лихва казвайте). И все пак ако харесам климатик и си струва може и да извадя кеш, но това по-скоро в краен случай. Бюджета е 1000-1100 лева с монтаж (мога да поразтегна 100-200 лева, ако си струва). За сега съм се спрял на Toshiba RAS-107SAV-E5(Е3) за 1079 лева от Технополис. Вашето мнение за този климатик. Стаята е малка и тази 10-ка би трябвало да е достатъчна.
    Приемам и други препоръки и съвети. Весели празници.
    Eдно Mitsubishi Z22R ще заспи направо в тази стая.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    36
    #2614

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте,
    Моля за помощ при избора на климатик за стая от апартамент. Параметрите на помещението са следните:


    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът-търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?
    - жилищно


    2.За охлаждане, за отопление или и за двете(цялосезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатикът?
    - за отопление и за охлаждане


    3. Каква е:


    а) квадратурата и кубатурата на помещението;
    ~38 кв.м - 2.40 таван ~ 90 куб.м


    б) вида на дограмата и стъклопакета(дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);
    -PVC двоен стъклопакет


    в) квадратура на прозорците;
    ~7 кв.м


    г) изложението на помещението;
    - Северозападно


    д) етаж на помещението в сградата, особености(мансардно, мезонетно, има портал и в коя част е или други особености)?
    - 4-и етаж от 8-етажен тухлена кооперация


    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н;
    - Всекидневна(хол)


    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?
    - Апартамент


    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?За питащи "Защо"- ето защо
    - Пловдив


    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    - Лято 22-25, зима 20-22


    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?
    - външна 10 сантиметрова, 12 см окачен таван+вата


    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви?
    - Телевизор, готварска печка и плот, аспиратор, хладилник


    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик.
    - около 2800-3000 лева


    9. До каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане?
    - Лятото до 30 градуса, зимата до -10 (Много рядко по-ниски)

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,137
    #2615

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    взимай Нокрия докато я има
    bobovo одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #2616

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Още един глас за Нокрията и от мен.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    36
    #2617

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    За кой модел на Нокрията имате предвид ?

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,797
    #2618

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Fujitsu General AWYZ14LBC NOCRIA или Fujitsu AS-F40C2 (не е Nocria). А може и това - Fujitsu AS-W56D2.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    36
    #2619

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    А нещо при Toshiba ? Просто питам, не разбирам не мислете, че се заяждам. Евентуално ще кандидатствам и по проекта за енергийна ефективност. Климатика ще бъде основно средство за отопление и охлаждане. Търся нещо сигурно
    Този пост е редактиран от georgibozhinov; 29-12-14 в 21:48.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #2620

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    А има ли проблем ако 14 ка Нокрия се сложи в основна по малка стая , 25 кв на 2,60 или 65 кубика с големи топлозагуби и се отваря и към коридор още 7 кв.Като мястото на което може да се сложи е на къса стена и срещуположната стена на климатика ще е на около 3,5 м.Ще прави ли голямо течение и шум в такава стая и на минимум достатъчно тиха ли е за спане.Идеята е да може да поддържа 25 гр без да се напъва,и без да духа много.

  13. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #2621

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от georgibozhinov Виж публикацията
    А нещо при Toshiba ? Просто питам, не разбирам не мислете, че се заяждам. Евентуално ще кандидатствам и по проекта за енергийна ефективност. Климатика ще бъде основно средство за отопление и охлаждане. Търся нещо сигурно
    Ще кандидатстваш, ама не е ясно кога!

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #2622

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Едва ли ще има пак пари по програмата. Тя беше към фонд Козлодуй, там няма вечно да ни дават пари.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,137
    #2623

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    нокрията за спалня ? не е добра идея .. това е голяма и мощна машина ще ти отвее юргана

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    26
    #2624

    Въпрос: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте, преди 2 дни се повреди стария Panasonic cs-a9bkp и ми предстои избор на нов. Ето и подробности: помещението е жилищна стая, климатикът ще се ползва за отопление. Квадратурата е около 10 кв.м., стандартна височина, дограмата е ПВЦ, без изолация. Изложението на стаята е северно, 2-ри етаж от къща, която е доста студена. Няма изолация на стените, като 1 от тях е външна. Сумата за климатика зависи от неговите характеристики, ориентировъчно 1500-2000 лв. Външната температура през зимата може да достигне и дори надвиши -20 градуса.
    Старият климатик беше 9-ка и вършете страхотна работа в продължение на над 12 години. По принцип имам нови Панасоници Еконави и съм благоразположен към марката, но бих се радвал ако предложите модели на General, Fuji, Mitsubishi, Daikin. Най-доброто цена-качество.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #2625

    Отговор: Въпрос: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от vlad_4o Виж публикацията
    Здравейте, преди 2 дни се повреди стария Panasonic cs-a9bkp и ми предстои избор на нов. Ето и подробности: помещението е жилищна стая, климатикът ще се ползва за отопление. Квадратурата е около 10 кв.м., стандартна височина, дограмата е ПВЦ, без изолация. Изложението на стаята е северно, 2-ри етаж от къща, която е доста студена. Няма изолация на стените, като 1 от тях е външна. Сумата за климатика зависи от неговите характеристики, ориентировъчно 1500-2000 лв. Външната температура през зимата може да достигне и дори надвиши -20 градуса.
    Старият климатик беше 9-ка и вършете страхотна работа в продължение на над 12 години. По принцип имам нови Панасоници Еконави и съм благоразположен към марката, но бих се радвал ако предложите модели на General, Fuji, Mitsubishi, Daikin. Най-доброто цена-качество.
    Бих погледнал Mitsubishi Heavy SRK/SRC 25ZM-S.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе