Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 173 от 178 ПърваПърва ... 123163171172173174175 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,581 до 2,595 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2581

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    В спалня, фуджицу не се слага. Особено нещо, което е под класа на LTC или LUC. Етерите от 2013 на Панасоник със сигурност стават за спалня, защото са тихи и не подухват при темперирано помещение, както DKE. Ако нямат мицубишита, да търсят Панасоник. Те, поне, са масови модели.
    edi1 одобрява това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    9
    #2582

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте!
    Имам нужда от компетентно мнение за избор на климатик. Ето и параметрите на помещението:
    1. Вида на помещението е стая в жилище.
    2. Ще се ползва за охлаждане и отопление.
    3. Квадратура 16 м2, кубатура 40 м3.
    4. Дограма PVC, двоен стъклопакет КА стъкло.
    5. Изложение на помещението източно.
    6. 5-ти етаж от 7 етажна монолитна жилищна сграда - тухла.
    7. Предназначение - хол
    8. Апартамент
    9. Желаната температура през зимата в помещението е 22 градуса.
    10. Три от стените са вътрешни, апартамента над мен се отоплява, и под мен също.Изолацията е стандартна външна.
    11. Ел. уредите в помещението са компютър и монитор.
    12. Климатикът ще се ползва за отопление при външна температура до - 15 градуса.

    Спрял съм се на този модел Daikin FTXN 25 L/ RXN 25 L инвертор
    Ще съм благодарен на компетентно мнение и съвет по въпроса и от помощта на по-запознатите във форума. Благодаря!

  4. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #2583

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Тоя Дайкин ми се вижда бая слаб,ако това ти позволява бюджета по добре си вземи Fujitsu General ASHG12LMCA
    bobovo одобрява това.

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2584

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от nemo_10 Виж публикацията
    Здравейте!

    Спрял съм се на този модел Daikin FTXN 25 L/ RXN 25 L
    Здравей,

    Щото си чувал легенди за Дайкин и искаш "Мерцедеса" на климатиците ли?

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    9
    #2585

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Не, защото имам близки със същия и ми хареса, пък и те са доволни поне до сега. Освен това се вписва в ценовия ми диапазон. Какво друго ще предложите. 9-ка или 12-ка е по-подходящ за тази квадратура на помещението.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #2586

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    След като "се вписва" и "ви харесва" го купувайте .

    Може да купите и : mitsubishi-heavy-srk25zjp-s1-src25zjp-s1 той може дори още по-добре да "се впише"

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2587
    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Правя услуга на приятел да помогнете с това кое е по доброто решение за неговия случай. Търси се климатик за 2ри етаж от къща, помещението е хол+трапезария в правоъгълна форма 10х3,5м=35м2=87,5м3 като са оставени отвори за тръби на климатик на 3,5м-овата стена да духа по дължината на вътрешната 10м стена ... На стещуположната страна /10метровата/ има 3 комплекта прозорци с 3-ен стъклопакет+к стъкло, но преди тях има тераса, която е остъклена с 2-ен стъклопакет и не отопляема. Т.е. 2бр. стени вътрешни, 1бр зад остъклена тераса и 1бр 3,5м външна с изолация 12см стиропор и тухлите са 25см. Долния етаж е необитаем. Избора е сведен до:

    1, Fuji General Nocria14
    2, Mitsubishi Electric MSZ-FH50VE
    3, MITSUBISHI Heavy SRK / SRC 50 ZМX-S
    4, TOSHIBA RAS-16G2AVP-E

    Може да предложите нещо и вие ....
    Избора е направен Mitsubishi Electric MSZ-FH50VE. Като го монтира скоро и поработи малко ще спомена дали е доволен.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #2588

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    според мен това е най калпавата от 4те машини ама .. мерак с пари се гаси
    dwrbudr одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #2589

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Любопитно ми е, човека на който си продавал Фх, дали ще потвърди думите ти? Защо не го поканиш тук, или питай го при него как се държи. В противен случай, според мен, няма нищо общо с мерака, а магарето зад дистанционното като в поговорката - ""Не е важно колко коня има под капака, важно е какво магаре седи зад волана!"

    Моите наблюдения са, че климакома правят повече магарии от машината. На част от въпросите не отговарят, на други си противоречат, има си липса на кадри и там.....мога да изпиша още, но засега ще спра. Чудя се само, защо са "Единствените" вносители за БГ?
    Този пост е редактиран от avenger; 17-12-14 в 14:29.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #2590

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    човека го сложи в хола си .. според мен както и да се държи за хол е приемливо .. така както и 50ката ще е в помещение в което не се спи и ще върши работа .. при мен проблем бяха ниските топлозагуби съчетани с високия минимум на климатика ,като цяло не е лоша машина като не омаловажавам някои съществени недостатъци които го правят крайно неподходящ за спалня по моите ( доста завишени де ) критерии .. инак хората спят и на конвенционални мидеи и не им пречат .. то за това има климатици от 500 и от 2500 лв
    justify и preparatos харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2591
    Ходихме да гледаме една FH35ца в 27м2 с 10м2 прозорци 2ен стъклопакет. Помещението е североизточно и слънце не огрява никога защото е между 2 блока по 12 етажа мисля бяха и ветровете между тях също си правят купон. Да добавя, че е последен 3ти етаж с неотоплям такъв под него. В такова положение миналата зима климатика е нямал проблем с отоплението. При положение,че хола на въпросния ми приятел е по голям и с малко по голяма площ прозорци, неотопляем долен етаж мислим, че ще е добър вариант. За шум не се притесняваме тъй като климатика ще е в единия край където се хапва и няма да се прекарва особено голяма част от времето.

    Доставчиците не ме интересуват, фирмата която го монтира да му мисли.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2592

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    За какъв шум говорите, при ME не знам? Та, те машините не се чуват, като работят...супер тихи са. Ако е за този по време на дефрост, не е чак такъв проблем, поне за мен...има си едно кратко набиране, но нито е бучене, дрънчене или вибрации, като при някои други. А и зависи, колко е натоварена машината, за да прави чести дефрости. Поне, при мен FD35 не страда от излишни дефрости, а е в 65 кубика с умерени топлозагуби, като отвреме навреме може да топли и малко повече...
    Този пост е редактиран от pilot; 17-12-14 в 13:36.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #2593

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    не ги слагай под общ знаменател .. който е проектирал FH е психопат и трябва да бъде уволнен незабавно .. не случайно цената му падна с 300-400 лв хората четат ..

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2594

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Е, разбира се, но чак такава разлика да имат в начина на работа..Имал съм досег с няколко FH, но все пак не са ми в къщата

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    1
    #2595

    Отговор: Какъв климатик? Търся консултация

    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът-търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?

    - жилищно

    2.За охлаждане, за отопление или и за двете(цялосезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатикът?

    -За отопление


    3. Каква е:

    а) квадратурата и кубатурата на помещението;

    ~28 кв.м - 2.60 таван - 73 куб.м

    б) вида на дограмата и стъклопакета(дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);

    -ПВЦ

    в) квадратура на прозорците;

    ~5 кв.м

    г) изложението на помещението;

    -юг-запад

    д) етаж на помещението в сградата, особености(мансардно, мезонетно, има портал и в коя част е или други особености)?

    5-ти етаж от 6-етажна тухлена кооперация

    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н;
    всекидневна с кухненски бокс

    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?

    -апартамент

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?За питащи "Защо"- ето защо

    -София

    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    - Зима 20

    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?

    - Външна изолация, 2 външни стени

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви?

    - Печка, хладилник, миялна, телевизор, рисийвър

    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик.
    - 1800 с монтаж

    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане?
    - Зимата до -15

    10. ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му,разположението(или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе