Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 176 от 178 ПърваПърва ... 126166174175176177178 ПоследноПоследно
Резултати от 2,626 до 2,640 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #2626

    Отговор: Въпрос: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от vlad_4o Виж публикацията
    Здравейте, преди 2 дни се повреди стария Panasonic cs-a9bkp и ми предстои избор на нов. Ето и подробности: помещението е жилищна стая, климатикът ще се ползва за отопление. Квадратурата е около 10 кв.м., стандартна височина, дограмата е ПВЦ, без изолация. Изложението на стаята е северно, 2-ри етаж от къща, която е доста студена. Няма изолация на стените, като 1 от тях е външна. Сумата за климатика зависи от неговите характеристики, ориентировъчно 1500-2000 лв. Външната температура през зимата може да достигне и дори надвиши -20 градуса.
    Старият климатик беше 9-ка и вършете страхотна работа в продължение на над 12 години. По принцип имам нови Панасоници Еконави и съм благоразположен към марката, но бих се радвал ако предложите модели на General, Fuji, Mitsubishi, Daikin. Най-доброто цена-качество.
    Климатик Fujitsu 09LTCA , за по ефтин вариант fujitsu asyg09luca ,
    а ако си любител на елегантен дизайн за разумна цена ето това http://www.lg.com/bg/klimatichna-tehnika/lg-A09LLimage_thumb_600.jpg09139120 4.jpg
    Този пост е редактиран от mirandi; 31-12-14 в 18:15.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2627

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Fujitsu F22C
    mirandi одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    25
    #2628

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Привет на всички!

    В издирване съм на климатик за отопление отново...
    Помещението е 25квадрата тухла, без преки външни стени (само една остъклена вътрешна тераса дели помещението/хола от външните атмосферни условия). Зимата температурите рядко падат под 12 градуса в стаята без включване на отопление. (среден апартамент, а наоколо всички съседи се отопляват подобаващо)
    За момента се чудя 12ка или 16/18ка.
    Гледах една 16BTU тошиба RAS 167SKV-E3 или Е5, но се чудя дали и 12ка не би свършила работа.
    Дайте съвети какво да търся. Като бюджет да кажем около 1000 - 1600лв. Естествено съм готов и на компромисен вариант, като температури зимата ще гоним 22 градуса в помещението.
    Този пост е редактиран от vancata; 01-01-15 в 18:51.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2629

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    За 25m2 трябват почти 5kw отоплителна на номинал ,така че 12ка може да стане но много зависи от модела. Така че 167 си е по добре като избор.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #2630

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    За малко под 1500 лв май няма по топлеща машина от RAS-167SKV-E5 .Вярно максимала му е нисък,само 6,2 но минимала от 0,9 и номинала от 5,2 са екстра.Освен това външното 40 кила а и дефроста чувам е като на дайсейкай.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2631

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    е ,чакай да се изкажат колегите с мидеите де вече има модел който при -10 работи както при +10
    mirandi одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    25
    #2632

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Като друг по-икономичен вариант се чудих и за General ASHC12LMCA, но пък нали е добре да има запас отгоре + по-голям компресор, по-лека работа и дълъг живот на уреда... Май Тошко ще го бъде, но все пак чакам и още мнения, че от бързане файда няма в което сам се убедих след последния климатик който монтирахме в нас...

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2633

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    за парите си е добре тошибата .. компресора е еднороторен за разлика от 16 сузуми но за тия пари толкова

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #2634

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Това анемично LMCA ,няма нищо общо с тошибата.5,3 максимал и 26 кг външно тяло,вероятно с едноредов топлобменник едва ли ще те стоплят.Ако ще е 12 ка ,ти трябва яка такава,минимум от класа на Е12QKE който е 1650 лв.И аз топля 25 кв с 12 ка,ама не каква да е.Както казах за 1470 лв ,аванта няма конкуренция.Топлотдаването и теглото на външното тяло са като на дайсейкай.Остава само някой ако може да потвърди за дефроста,да не се окаже че е орязан пов реме.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2635

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    не е орязан същия е като на дайсейкай

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2636

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Едноредов друг път я виж тук.
    mirandi и chippen харесват това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    1
    #2637

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте,
    Надявам се да ми помогнете при избора на климатик за спалня тип офис, работя от вкъщи и офисът ми е на 2 метра от леглото


    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът-търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?
    - жилищно


    2.За охлаждане, за отопление или и за двете(цялосезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатикът?
    - предимно за отопление


    3. Каква е:


    а) квадратурата и кубатурата на помещението;
    20 кв.м. - 3.5 м таван = 70 куб.м


    б) вида на дограмата и стъклопакета(дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);
    - дървена с двоен стъклопакет


    в) квадратура на прозорците;
    около 6 кв. м.


    г) изложението на помещението;
    - юг и запад


    д) етаж на помещението в сградата, особености(мансардно, мезонетно, има портал и в коя част е или други особености)?
    - 2 етаж, първият е необитаем, над стаята е таванско помещение - общо взето студ отгоре и отдолу.


    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н;
    - спалня през нощта и работно място през деня


    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?
    - къща


    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?
    - Пловдив


    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    - лятото почти не се включва климатика (един от плюсовете на високите тавани), а през зимата 20-22 градуса


    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?
    - стените и таванът нямат изолация. Стените са тухлени с дебелина 50 см.


    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви?
    - телевизор и компютър


    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик.
    - 2500-2800 лв.


    9. До каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане?
    - лятото няма голямо значение, зимата е по-важна и температурите като гледам падат до -10 или -15 най-много.

    Разгледах това онова из нета и питах този онзи. Засега съм се загледал в Toshiba RAS-16PKVP-E Daiseikai 5, Daiseikai 6 - пак 16ка, Fujitsu General Nocria AWHZ14LB/AOHZ14LB и DAIKIN FTXS42K RXS42L. Добре ли съм се ориентирал и подходящи ли са тез машинки за моито нужди? Ще се радвам и на други предложения. Благодаря предварително
    Този пост е редактиран от buyu; 02-01-15 в 19:51.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2638

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Този таван що не го свалиш на 2.6м? Нещо сметката не излиза...

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #2639

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Предвид особеностите на помещението, е добре да се извърши оглед на място. Сумата която сте отделили за покупка на климатизатор е достатъчна за да си закупите машина която да отговаря на условията. Избор има, стига разбира се моделите да удовлетворяват Вашите изисквания. И малка корекция - 20m² на 3.5m са 70m³.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 02-01-15 в 20:11.

  18. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #2640

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Това анемично LMCA ,няма нищо общо с тошибата.5,3 максимал и 26 кг външно тяло,вероятно с едноредов топлобменник едва ли ще те стоплят.Ако ще е 12 ка ,ти трябва яка такава,минимум от класа на Е12QKE който е 1650 лв.И аз топля 25 кв с 12 ка,ама не каква да е.Както казах за 1470 лв ,аванта няма конкуренция.Топлотдаването и теглото на външното тяло са като на дайсейкай.Остава само някой ако може да потвърди за дефроста,да не се окаже че е орязан пов реме.
    Rokera каква е тая 12ска която топли 25кв.Стаята ти сигурно е с по 5см.вата и картон на стените и тавана, и климата настроен на 20гр.При мен с ''маркова'' машина трудно се получава.Без изолаця ПРЕОРАЗМЕРЯВАЙТЕ,или хубава изолация машина доло горе да бива.
    mirandi одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе