Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 73
Like Tree57Одобрявам

Съвет за отопление и охлаждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #16

    Отговор: Съвет за отопление и охлаждане

    Цитат Първоначално публикувано от kaki Виж публикацията
    7-ци, 9-ка, 12-ка- много е лесно, защото няма алтернатива- Мицу Хеви за нашия стандарт. тошо-мошо, "истински" японки, трансформатори, истината е различна. Кой квото има за продаване. Не знам защо в стая за 7 се препоръчва 10 ?!?
    И кой какво има за продаване?Че нещо не става съвсем ясно.

    Аз в спалнята от 14.5 квадрата съм със General 12LD. И не е голям.Вие как така направихте преценка кой климатик е голям без да сте наясно с един куп параметри от уравнението???

    Както виждам с тези климатици, ще се отопляват и коридорите, а на само помещенията в които ще се монтират и преценявайки от броя и размера на помещенията, коридорите едва ли ще им отстъпват.В такъв случай това
    Не знам защо в стая за 7 се препоръчва 10 ?!?
    в сила ли е? Ами ако изкомандва 26 градуса, а навън е -10/-15 градуса под нулата тогава ли правим? Кой ще "разпъне" мощността до необходимата за покриване на топлозагубите ?Или просто ще им бъде препоръчано преминаване на "отопление" ?

    Апартаментът/жилището е 135 квадрата(135x3.1 метра височина=418 кубични метра отопляма площ на стаите) само при сумиране на посочената квадратура на стаите, без към тях да са прибавени коридори +10 квадрата дрешник.Цялата отопляема площ няма да е по-малко от 160 квадрата, без баня и тоалетна.


    П.П.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    В последно време бройката им се увеличава все повече и повече...
    Ами да сложим един лудо-щуромер на влизане във форума белким спре още на входа тази луда ...
    Този пост е редактиран от justify; 23-01-14 в 23:26.
    mirandi одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #17

    Отговор: Съвет за отопление и охлаждане

    justify, не се изнервяй...Нали знаеш, че тук винаги има конспирации относно препоръчвани модели, а и все пак "знаещите" винаги са искали да изпъкнат...
    mirandi одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #18

    Отговор: Съвет за отопление и охлаждане

    Ако погледнете ще видите няколко индивида дето само от това че имат климатик тук дават мнения сякаш са инженери по климатична технка. Хора който от години се занимаваме с продажба и сервизиране на климатици не пишем вече защото няма разбиране.
    Aleksandars, Kasap, Mega и 1 други харесват това.

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #19

    Отговор: Съвет за отопление и охлаждане

    счупихте хубавата дослука тъкмо бях набрал скорост да пиша глупости... лека.
    mirandi одобрява това.

  6. Banned
    Тук е от
    Feb 2003
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    223
    #20

    Отговор: Съвет за отопление и охлаждане

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Ако погледнете ще видите няколко индивида дето само от това че имат климатик тук дават мнения сякаш са инженери по климатична технка. Хора който от години се занимаваме с продажба и сервизиране на климатици не пишем вече защото няма разбиране.
    инженери, пуснах една тема за скорост на фан и там дадохте крайно различни мнения- тъй и не разбрах истината

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #21

    Отговор: Съвет за отопление и охлаждане

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Ако погледнете ще видите няколко индивида дето само от това че имат климатик тук дават мнения сякаш са инженери по климатична технка. Хора който от години се занимаваме с продажба и сервизиране на климатици не пишем вече защото няма разбиране.
    Ако хората, занимаващи се с продажба и сервизиране на климатици, пишеха по едно кратко ревю за всеки нов модел, появяващ се на пазара у нас, разчитайки на фийдбек от определени техни клиенти и свои лични тестове, на доста въпроси би могло да бъде отговорено, преди да са зададени. Защо реши, че няма или не би имало разбиране? Само три са основните неща, които интересуват "тъпите" потребители и те няма как да ги научат предварително в магазина. Ми пишете за тях! Ако не ви е удобно, сменете си никовете и се логвайте анонимно.
    estqwerty и avast3 харесват това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #22

    Отговор: Съвет за отопление и охлаждане

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    свои лични тестове
    Да си боднем по едни от всеки модел който се предлага на пазара и да си го тестваме лично, за да изказваме впечатления?! Що за щуротия?
    mirandi одобрява това.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    8
    #23

    Отговор: Съвет за отопление и охлаждане

    Май се отплеснахте ...

    Цитат Първоначално публикувано от Pr_br Виж публикацията
    При Зубадан има един тънък момент с консумацията на нагревателя, затова ако може да споделите в кой град ще се монтират.
    Той не се ли включва при нужда? Някой беше споменал в друга тема тук, че консумира нормално.

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    Зубадана на хартия е още по-ръбест, можете да погледнете и новата Сарара - той поне от към визия имал награда....
    Кое по точно му е ръбестото? Всички се изказват по този начин, но не застават зад мнението си с някакви доводи. А за Дайкина ... идват ми скъпички вече, мисля съм отделил достатъчно бюджет вече и не смятам да раздувам.

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    много си се изолирал за мицубиши електрик и дайкини.

    търси нещо с нисък минимум.

    9 зубадан може за хола ако искаш да се запасиш 12-ка.
    7-ци за спалните.
    та така го мисля аз.
    смятай загубите на помещенията. иначе ще преоразмериш и ще бачкат на он-офф машините и язък че си дал пари за инвертори като ще бачкат като конвенционалки.
    Ниския минимум реших да го подмина тъй като помещенията са големи. 7ца зубадан не забелязах да има, поправи ме ако греша?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    не си вземай FH за спалните ще съжаляваш ..
    До колкото чух са тихи, а и спалните не са нито малки нито ниски според мен.

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    а бе все си мисля че когато си си направил къщичката както трябва и си изолирал отвсякъде може да приложиш тая схема :

    Прикачен файл 12497
    Това го приемам като шега?

    Отделно от всички коментари, за Тошиба си мислех като вариант, но гледам да не слагам по вече от 1 тяло в 5, Трапезария + кухня + хол - 51м2 с 11м2 прозорци - 2бр външни стени, а за 4, Спалня - 32м2 + дрешник 10м2 - 1бр външна стена няма ли да е малко? И малко пояснение търсената температура вътре е 22-23градуса, а региона е североизточен. Ето и плана
    20140123_095603.jpg
    Този пост е редактиран от petar79; 24-01-14 в 09:30.
    estqwerty одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #24

    Отговор: Съвет за отопление и охлаждане

    За Североизточна България Zubadan-а e най-подходящ ако ще е основно отопление.Според мен се довери на определена фирма да огледа помещенията и да се преценява на място.Друг вариант ако си в ремонт е термопомпа,но определеният бюджет няма да е достатъчен.Може да ползваш и кредит ЕЕ с която ще спестиш доста пари при този бюджет.Успех в избора.
    Mega одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    8
    #25

    Отговор: Съвет за отопление и охлаждане

    Субсидирането от кредит ЕЕ е ограничен до 4400лв за климатици до колкото знам.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #26

    Отговор: Съвет за отопление и охлаждане

    Максималната субсидия е 2200 евро.При посоченият бюджет 14000х20%=2800лв така ,че ще Ви покрие цялата инвестиция.Най-голямата инсталация която сме прекарвали по програмата в Русе беше с бюджет 16400лв.Просто при такава сума от REECL са по-педантични и и идват да снимат преди и след инсталацията.
    Mega и petar79 харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #27

    Отговор: Съвет за отопление и охлаждане

    FH e тих да ,доста тих .. докато не почне да размразява по 3-4 пъти на нощ на максимална мощност на компресора ( под нулата независимо от натоварване ,дали е заскрежен и т.н. - просто дефроства ).. относно нагревателя на зубадана - работи постоянно под 0° и е 170 вата .. от моя гледна точка това е безумно измислено ( както и доста други неща при тоя модел ) .. машината има много висок минимум и ще ти работи он-офф постоянно докъм -5 ,като при изключване и включване мърда и клапите ( със съответното бръмчене на 4 електромотора ) .. има склонност да се чува шум от фреон и то не само при он-офф ами и ей така както си работи при определени обороти на компресора ( за тоя проблем звънях на Екоклима - мда така било нямало решение на проблема - има решение - Продавалник ) окото бръмчи също ззз-ззз-ззз-ззз-ззз-ззз нощем се чува и то .. плазмата пука - чува се нещо като искрене ,за това нощем трябва да се спира .. на моя му се разцигърка втулката на турбината на втория месец .. явно са забравили греста .. гресирах я това реши проблема ( поне тоя ) .. чат пат пропукват пласмаси .. инак машината ще топли определено .. ама то много машини топлят .. това е накратко за FH
    spas.slavchev и petar79 харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #28

    Отговор: Съвет за отопление и охлаждане

    Аlexi погледни къщата с какви помещения е, какви квадратури са и особено височината и машините предвидени за тях.Това с он-офф работата много ме съмнява.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #29

    Отговор: Съвет за отопление и охлаждане

    6x170=1020W нон стоп под 0*С! Страхотно - идеята за климатици се обезмисля напълно. За един месец само реотанчетата ще направят сметка от около 110лв, при средна температура около и под 0*С.
    Доста съпо струва името Зубадан.
    Този пост е редактиран от tony34al; 24-01-14 в 10:05.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #30

    Отговор: Съвет за отопление и охлаждане

    Цитат Първоначално публикувано от vlado1976 Виж публикацията
    Аlexi погледни къщата с какви помещения е, какви квадратури са и особено височината и машините предвидени за тях.Това с он-офф работата много ме съмнява.
    добре .. щом те съмнява да ги слага

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Капацитет на отопление и охлаждане
    От kalliman във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 21-09-12, 13:20
  2. Климатици за цялосезонно ползване-охлаждане и отопление
    От off_line във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 24-02-12, 01:22
  3. отопление и охлаждане с термопомпа - 400 кв.м., цени?
    От t_toni във форум Други начини за отопление
    Отговори: 0
    Последно: 25-02-11, 23:25
  4. Отговори: 3
    Последно: 24-05-10, 07:35
  5. Съвет за охлаждане
    От get във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 12-11-07, 10:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе