Вижте резултатите от анкетата: Избор на климатик?

Гласували
12. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S

    6 50.00%
  • Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA

    6 50.00%
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 35

Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #16

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Toshiba RAS-402EDRH
    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Mitsubishi Heavy SRK / SRC 80 ZM-S
    Ши топлят ли, нема ли да топлят

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    София, България
    Мнения
    24
    #17

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg Виж публикацията
    Колко ще отопляваш?
    Беше писал хол с кухня и коридор.Колко е коридора? Предполагам 7-8 м2.
    Южна ти е стаята с 10см, повтарям 10см изолация.

    71-ца или 24-ка според мен ще са ти големи.
    Да, хол+кухня+коридор е едно помещение (няма врата, която да блокира квадратурата на коридора и ще го топля и него)..та всичко е 55кв, предполагам, че мога да мина и с 18-ка, но все пак човек трябва да се презастрахова и мисля че 24 не е чак толкова голямо, все пак говорим за 1 климатик, както писах и преди нямам опция за слагане на втори, иначе определено 2 по-малки щеше да е по-добро решение.

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Взимай 2 броя Тошо Дайсекай 6 13-ки, че тая голяма стая не знам как ще поддържаш еднаква температура навсякъде с 1 климатик освен ако не бичиш турбината на макс. Комшията е с някаква колонна Мидея 24-ка в ~50кв. и в единия край е осеаземо по-хладно.
    Няма как да сложа 2, а и реално на мен в коридора не ми трябва да е топло, при насочване на струята в хола и кухнята мога да регулирам поне там да е по-топло.

    Цитат Първоначално публикувано от ivostoqnov77 Виж публикацията
    Ши топлят ли, нема ли да топлят
    Този препоръчания Тошиба е супер, но не искам да слагам климатик на 100V и поради тази причина не е опция, вече 80-ката на MHI ми се струва прекалено за тази квадратура, нали го дават за 70+ кв

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #18

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол

    Това е така наричаното от мен "сложно помещение", тоест едно помещение с придадени такива. В нет-а трудно ще изберете колко мощна машина Ви е нужна. Вие си познавате помещението, знаете колко топлозагуби има и какво е нужно за да се стопли в студа. Да не забравяме, че по-мощната машина е по-тихата такава.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #19

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол

    Цитат Първоначално публикувано от Светлин Стаев Виж публикацията
    Този препоръчания Тошиба е супер, но не искам да слагам климатик на 100V
    Този модел работи на 200V...

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #20

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол

    Цитат Първоначално публикувано от Светлин Стаев Виж публикацията
    Да, хол+кухня+коридор е едно помещение (няма врата, която да блокира квадратурата на коридора и ще го топля и него)..та всичко е 55кв, предполагам, че мога да мина и с 18-ка, но все пак човек трябва да се презастрахова и мисля че 24 не е чак толкова голямо, все пак говорим за 1 климатик
    MHI-то има 63-ка (21-ца мисля идва) дето според мен ще ти свърши идеална работа. Като гледам параметрите тази 71-ца е "издута" 63-ка.
    В коридора няма как да поддържаш същата температура като в стаите, пък не ти и трябва. Просто няма как климатика(или климатиците) да "духне" до коридора.
    Затова си избери климатик дето да ти отоплява като квадратура хола и кухнята, пък за коридора каквото остане.
    Образно казано ще имаш топлозагуби заради коридора, ама то не е като да отопляваш коридора.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    София, България
    Мнения
    24
    #21

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg Виж публикацията
    MHI-то има 63-ка (21-ца мисля идва) дето според мен ще ти свърши идеална работа. Като гледам параметрите тази 71-ца е "издута" 63-ка.
    В коридора няма как да поддържаш същата температура като в стаите, пък не ти и трябва. Просто няма как климатика(или климатиците) да "духне" до коридора.
    Затова си избери климатик дето да ти отоплява като квадратура хола и кухнята, пък за коридора каквото остане.
    Образно казано ще имаш топлозагуби заради коридора, ама то не е като да отопляваш коридора.
    Ами по принцип си е така, но проблемът е че мястото за поставяне на климатикът е определено вече (даже строителят е монтирал един много стар климатик там - 18-ка с номинал 6KW) и това място е точно срещу коридора. Не че има много други опции - в стаята има адски много френски прозорци, което е супер за светлина и когато пекне слънце става топло за минути, но намалява опцията за монтаж на вътрешното тяло където и да е другаде.

    Та там където е климатикът е точно между хола и кухнята:

    https://forum.setcombg.com/attachmen...%D0%B3-apt.jpg

    Вярно че струята може да бъде насочвана в двете страни, но в крайна сметка не е ли добре човек да има запас вместо да е на ръба и особенно, когато е наясно че ще има топлозагуби от коридора.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Този модел работи на 200V...
    Това, което имах предвид е че не работи на нашия ел. стандарт от 220V.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #22

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол

    С тоя барплот кухнята може да я забравиш - в смисъл температурата там няма да е като на останалата част.
    Предверието и него с тази камина и секцията.

    Големия проблем ти е, че ти трябва някой климатик дето половината да духа наляво, половината надясно и по възможност нищо в центъра.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    София, България
    Мнения
    24
    #23

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол

    Цитат Първоначално публикувано от tweeg Виж публикацията
    С тоя барплот кухнята може да я забравиш - в смисъл температурата там няма да е като на останалата част.
    Предверието и него с тази камина и секцията.

    Големия проблем ти е, че ти трябва някой климатик дето половината да духа наляво, половината надясно и по възможност нищо в центъра.
    Не бих могъл да го кажа по-точно!

    Аз затова и малко клоня към митсубишито, защото до колкото видях има някаква опция за продухване където духа в двете страни без средата - 3D Auto или нещо от сорта...не че е сигурно, че няма да е нещо повече от поредения маркетинг трик )

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #24

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол

    Цитат Първоначално публикувано от Светлин Стаев Виж публикацията
    Не бих могъл да го кажа по-точно!

    Аз затова и малко клоня към митсубишито, защото до колкото видях има някаква опция за продухване където духа в двете страни без средата - 3D Auto или нещо от сорта...не че е сигурно, че няма да е нещо повече от поредения маркетинг трик )
    Това 3D просто върти жалюзите нагоре/надолу, наляво/надясно и става едно течение ...
    Тебе ти трябва нещо като ръчно управление да ги местиш едните наляво, другите надясно.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #25

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол

    Предния модел има тази опция, предполагам и този я има.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #26

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол

    63-ката от подписа ми го има това насочване и работи-по средата няма струя.За топленето-топли. Дефроста му е добър.Ама като се наеме ще те отвее .При мен е в коридор-стълбище и не ми пречи.Майстора каза"сложи го в хола",но след кратък размисъл за струята се съгласи с мен .

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #27

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол

    Голяма машина ако не вее, по-добре да не я купуваш. Няма как да стоплиш 150 кубика без да духне.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #28

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол

    какви са тия мощности 30-40 вата на кубик ,тормоз за машината шум и студуване .. 60-80 вата си трябват за да си на топло и при -15-18 и то добри машини които топлят при тия градуси ..

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    София, България
    Мнения
    24
    #29

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    какви са тия мощности 30-40 вата на кубик ,тормоз за машината шум и студуване .. 60-80 вата си трябват за да си на топло и при -15-18 и то добри машини които топлят при тия градуси ..
    Добре според теб ако тези двата не са подходящи какъв е удачен избор за такава кубатура на помещението?

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #30

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK71ZM-S или Fujitsu AWYZ24LB NOCRIA за отопление на ~55кв. хол

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    какви са тия мощности 30-40 вата на кубик ,тормоз за машината шум и студуване .. 60-80 вата си трябват за да си на топло и при -15-18 и то добри машини които топлят при тия градуси ..
    ))
    60-80 вата дето ги казваш са от онези ватове при 7 градуса. Много ми я чудно как ги преобразува в такива при -15-18, които реално ще те топлят?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кой да избера Mitsubishi Electrik MSZ-FH50VE или Fujitsu Nocria RJ-14 LAZ
    От Max във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 20-11-13, 21:25
  2. Разлики между Fuijitsu AWY24LB/AOY24LMAL Nocria и Fuijitsu AWYZ24LB/AOYZ24LB Nocria
    От MB във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 15-10-13, 22:32
  3. Допълнително отопление за 55кв.м
    От ssamm22 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 11
    Последно: 31-10-10, 23:48
  4. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 16:26
  5. Mitsubishi Heavy, Fuji или Fujitsu?
    От mitko99 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 7
    Последно: 25-10-07, 19:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе