Страница 6 от 12 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 167
Like Tree139Одобрявам

Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    49
    #76

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    не да си ги взимаш ,да ги сложат по дълга тръба навита зад външното тяло .. според всеобщото мнение на спецове 2 метра е абсолютния минимум
    А може ли тръбата да не е навита зад ВЪНШНОТО ТЯЛО, а да е изпъната по стената под 40см издадена част, която да го пази на сухо зимата и на сянка лятото? Защото имам опция външното тяло да е по на ляво от вътрешното понеже там ще е на сухо и на завет? И идеално тръбите ще се уползотворят по дължина за да стигнат до Вътрешното тяло? За да ме разбере прикачвам снимка Това за което обяснявам е нарисувано с Червен цвят. На снимката не се вижда много добре но така разположено външното тяло е изцяло на закрито и няма да го вали нито сняг нито дъжд.

    Вариант червено и жълто.jpg

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Е, ако си го чувал от монтажници, какво да ти кажат...? 3 метра са ти вкл. в стандартен монтаж, обаче ако може да мине номера и с по-малко, без да приспаднат остатъка...В сервизните на някои марки, си го има като препоръка, каква да е дължината. С къс тръбен път, вероятността да чуваш клокоченето на фреона е голяма.
    Освен звука от фреона по някакъв начин пречи ли на работата на климатика ?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #77

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Може дори е по-добре под терaсaтa.Не окaзвa влияние до 5 метрa, което се води стaндaрт монтaж по сервизно.Коефициентите зa корекция се променят нaд 5 метрa и то в стотни, сиреч нямa чaк толковa голямо прaктическо знaчение.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    49
    #78

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Може дори е по-добре под терaсaтa.Не окaзвa влияние до 5 метрa, което се води стaндaрт монтaж по сервизно.Коефициентите зa корекция се променят нaд 5 метрa и то в стотни, сиреч нямa чaк толковa голямо прaктическо знaчение.
    Значи.... ИДЕАЛНО! ...
    Слагаме "У леу" под терасата външното тяло, а тръбата минава на дясно точно под изпъкналата част 40см (между синия и белия участък) и всичко е на сухо и на завет и сме използвали 3те метра тръба! 3 в 1 ....

    Четох за някакви щуцери, че не трябвало да се слагат. И мисля да си поискам тампони.
    Я кажете нещо друго изпускам ли в пейзажа?

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #79

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Добри стойки, може ако тръбния път е видим да се сложи PVC канал. Тампони аз не бих слагал, но клиента решава.
    mirandi и Georgi Stoichev харесват това.

  6. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #80

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Цитат Първоначално публикувано от Georgi Stoichev Виж публикацията
    Значи.... ИДЕАЛНО! ......... И мисля да си поискам тампони.
    Я кажете нещо друго изпускам ли в пейзажа?
    поискай тръбите да ги вкарат в канал за естетика и да не гори изолацията Venkovní inverter AOYG-12LUC.jpg

    Еее , Мега ме изпревари
    Този пост е редактиран от mirandi; 05-01-15 в 23:51.
    Mega, XOPMOH и Georgi Stoichev харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    49
    #81

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Добри стойки, може ако тръбния път е видим да се сложи PVC канал. Тампони аз не бих слагал, но клиента решава.
    Да канал ще се сложи задължително!
    А тампоните защо да ги пропусна? Излишен разход ли са ?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #82

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Защото на добри машини са нужни много рядко. Тампоните обират вибрациите (не изцяло), тези машини нямат такива, ако са монтирани идеално. Ако се получи резонанс, тампони не помагат. По-добре да се монтра без тампони. Ако има нужда се слагат за 10 минути.


    Това по-горе на снимката, под терасата ваш имот ли е? Струва ми се, че има парапет и е чужд имот. Ако е така ще е проблем да се сложи външното тяло там.
    mirandi одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    49
    #83

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Добре, а тези тръби.... по тях предполагам минава фреон. Не е ли лошо за работата на климатика, че ще са изложени на почти преки климатични условия (жега, студ,) Не е ли лошо, че минават отвън? Когато е горещо ще се нагряват и обратно при студ, а съответно тези промени ще виалаят на фреонът в тях... Не е ли по-добре ако минават от вътре?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Защото на добри машини са нужни много рядко. Тампоните обират вибрациите (не изцяло), тези машини нямат такива, ако са монтирани идеално. Ако се получи резонанс, тампони не помагат. По-добре да се монтра без тампони. Ако има нужда се слагат за 10 минути.


    Това по-горе на снимката, под терасата ваш имот ли е? Струва ми се, че има парапет и е чужд имот. Ако е така ще е проблем да се сложи външното тяло там.
    За тампоните ок.
    За имотът не е наш, но терасата им влиза в моят имот и е отвъд въпросният парапет, просто на снимката не се вижда. Външното тяло ще си е изцяло на моя територия
    Кофти ъгъл е снимката.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #84

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    тръбите са в изолация не са голи ,топлозагубите от тях са минимални .. изолират се поотделно с отделни изолации а не в обща ,накрая тръбния път задължително се вакумира ( това да не го пропускат че има такива "небрежни" монтажници ,особено сега в това влажно време )

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #85

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    За тръбите няма проблем, има по-дебела изолация, ако си носят + канала са достатъчно защитени.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    49
    #86

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    ГОЛЕМИ БЛАГОДАРНОСТИ НА ВСИЧКИ, КОИТО ВЗЕХА УЧАСТИЕ В ТЕМАТА!!!
    БЯХТЕ ИЗКЛЮЧИТЕЛНО ПОЛЕЗНИ, ИЗЧЕРПАТЕЛНИ И УЧТИВИ !!!

    ВЕЧЕ НЯМАМ ТЪРПЕНИЕ ДА ГО МОНТИРАТ МОМЧЕТАТА (НИЩО ЧУДНО И ДА СЕ ОКАЖЕ ЧЕ Е НЯКОЙ ОТ ВЗЕЛИТЕ УЧАСТИЕ ТУК ) И ДА ВИ СЪОБЩЯ ОТЗИВИТЕ !!!
    ЩЕ ПИША СКОРО, ЗА СЕГА ВИ ЖЕЛАЯ ЛЕКА И БЕЗГРИЖНА СЕДМИЦА!
    tony34al, JOKVN и mirandi харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #87

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Гледам вече си избрал климатика ама да напиша нещо все пак.Относно изтичането на гаранцията,на климатика има лепенка с големи букви 10 години гаранция на инверторния компресор.Също така да не дърпам дявола ама преди 6 години като си взех хладилника No frost от първите модели на Samsung ,всички го плюеха.Е гаранцията от 2 год. отдавна мина а хладилника работи супер и компресора му си е Samsung,какъвто е и на 09Kban.За това как щял да бъде след 20 дена ниски темп,ами ще бъде супер.Тавата иам бих казал перфектно отводняване,канали в нея и 3 големи дупки за разлика от някои прехвалени маркови машини с по една малка дупка.Също така при влажно време като снощи дефроста е добър,заскрежава яко питата и чак тогава дефроства за 11 мин,докато не свали всичко.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Jack Krauser одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #88

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Рокера, стига, че се обърна на рекламен агент.Аз какво да кажа, като ТОШИБА-та ми тази зима има само един дефрост, ми нищо, топля си се и си кротувам.Пък за дупките му също нищо не казвам.
    Alexi, VeleV.Klima, Mega и 2 други харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #89

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Еди, датчиците на Тошибата пипал ли си нещо?

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #90

    Отговор: Daikin FTXS35K/RXS35L PRO или Fujitsu ASYG12LUCA/AOYG12LUC

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Рокера, стига, че се обърна на рекламен агент.Аз какво да кажа, като ТОШИБА-та ми тази зима има само един дефрост, ми нищо, топля си се и си кротувам.Пък за дупките му също нищо не казвам.

    Еди, аз за това не смея да кажа нищо. Защо да разрушавам вярата на хората? Всичко се крепи на вярата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 12 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTXS35K/RXS35L
    От fena81 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 33
    Последно: 09-08-17, 16:31
  2. Daikin FTXS35J/RXS35L замерване
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 15-12-14, 08:18
  3. Мнение за Дайкин FTXS35K/RXS35L
    От didiron във форум Климатици Daikin
    Отговори: 12
    Последно: 17-05-14, 20:40
  4. Избор на климатик , FUJITSU AWYZ14LB/AOYZ14LB VS FUJITSU ASYG12LTCA/AOYG12LTC VS DAIKIN FTXS42K
    От schwepsi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-14, 07:27
  5. Daikin FTX35J / RX35J срещу FTXS35K / RXS35K
    От Colonelo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 14
    Последно: 21-09-13, 13:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе