Страница 210 от 233 ПърваПърва ... 160200208209210211212220 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,136 до 3,150 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    139
    #3136

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Няма начин да са максимуми на отопление (ако са номинали съответно COP-овете ще са 25ца-9,9COP,35ца-7COP и 50ка-7,3COP)
    Този пост е редактиран от bobbyap; 16-11-16 в 22:13.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3137

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от hawai76 Виж публикацията
    Максимальная потребляемая
    мощность (отопление)
    0,355
    0,600
    0,858
    Уж максимлна ама а дано
    Грешка е на писалите статията - това си е усреднено потребление, което всеки производител дава.

  4. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #3138

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте! Самсунг AQV09PMEN/AQV09PMEX дали е подходящ за отопление на спалня около 30 кубика с една външна стена и цялата е изолирана с вата на стени и таван. Втори етаж от къща. Интересува ме най - вече самата машина как се справя със студа и до какъв минимум слиза преди да изключи?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #3139

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Режима в който ползвам климатиците е следният.
    Връщаме се от работа включваме климатиците в хола и спалнята. При лягане изключваме климатика в хола.
    на сутринта изключваме и климатика в спалнята и отваряме да се проветрява през целия ден на V дограмата.

    Тъй като надвечер температурите са около нулата ме притеснява студеният старт. До колко градуса е безопасно да спазваме този режим и от колко да работят 24/7.
    В момента през деня слънцето нагрява южните помещения до към 20°С и не виждам смисъл да са пуснати постоянно, а по-добре да се проветряват.

    Благодаря!

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #3140

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    сложи си 3 духалки ще се родиш така наказваш машините само ,а и себе си
    bobovo, justify и mkukas харесват това.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3141

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    Режима в който ползвам климатиците е следният.
    Връщаме се от работа включваме климатиците в хола и спалнята. При лягане изключваме климатика в хола.
    на сутринта изключваме и климатика в спалнята и отваряме да се проветрява през целия ден на V дограмата.
    Тъй като надвечер температурите са около нулата ме притеснява студеният старт. До колко градуса е безопасно да спазваме този режим и от колко да работят 24/7.
    Панасониците имат подгряване на компресора, което се включва като стане по-студено, така че и при -15 не ги бърка студеният старт. Може да ги пускаш и да ги спираш когато на теб ти е удобно само не ги спирай от щепсела.

  8.  
     
  9. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #3142

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Верно е - не тръгват!

    Изпратено от моят GT-I9515 с помощта на Tapatalk

  10. Member Аватара на peshaka
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Сoфия
    Мнения
    154
    #3143

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    Режима в който ползвам климатиците е следният.
    Връщаме се от работа включваме климатиците в хола и спалнята. При лягане изключваме климатика в хола.
    на сутринта изключваме и климатика в спалнята и отваряме да се проветрява през целия ден на V дограмата.

    Тъй като надвечер температурите са около нулата ме притеснява студеният старт. До колко градуса е безопасно да спазваме този режим и от колко да работят 24/7.
    В момента през деня слънцето нагрява южните помещения до към 20°С и не виждам смисъл да са пуснати постоянно, а по-добре да се проветряват.

    Благодаря!
    "Икономията" в цифри която реализираш с този график е около 10-15лв месечно

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #3144

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте!
    В последствие и изменение в плана... при мен се монтира един даикин ftx60gv. В момента работи на он/оф при температури на вън -2/10 градуса, въпреки голямото помещение и задание 22 градуса и отваряме и към коридора. Не знам как ще е при по-ниски температури, но си мисля, че дойде малко големичък. Иначе температурата в помещението е равномерна, което ме изненада и очаквах да има осезаема разлика при далечната страна. Може би 18ка ще е по-добре, даже си мисля, че и 16ка ще се оправи без проблем. Помещението не бе отоплявано никога до сега и нямах на идея как ще са загубите, но явно са малки. Климатика е в помещение 52 м2 на 260см височина, в изолирана сграда с 8 см стиропор, на втори етаж, дограма трокал с енерджи стъкло и 6мм вътрешно, 10 см вата на тавана. Описвам го още веднъж, защото когато търсех инфорюация за подобно помещение не открих много и ще се радвам, ако обяснението ми бъде полезно на някого.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #3145

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    По-добре климатика да е преоразмерен, отколкото недооразмерен. Ползвай си го със здраве.
    justify, hawai76 и ruuni9 харесват това.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3146

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от С.Мезинов Виж публикацията
    Здравейте!
    В последствие и изменение в плана... при мен се монтира един даикин ftx60gv. В момента работи на он/оф при температури на вън -2/10 градуса, въпреки голямото помещение и задание 22 градуса и отваряме и към коридора. Не знам как ще е при по-ниски температури, но си мисля, че дойде малко големичък. Иначе температурата в помещението е равномерна, което ме изненада и очаквах да има осезаема разлика при далечната страна. Може би 18ка ще е по-добре, даже си мисля, че и 16ка ще се оправи без проблем. Помещението не бе отоплявано никога до сега и нямах на идея как ще са загубите, но явно са малки.
    Еми като ти препоръчваха подовият Дайкин защо не го взе?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #3147

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Много мнения се събраха и предпочетох да не рискувам с 18ка,след като от други места пък чувах, че и 21 няма да се справи добре. А и на края много изтъняха финансите за жалост, саниране отвън, ремонт вътре, а подовият е 3250 без монтажа. Надявам се сега да топли безпроблемно и икономично тази машина, а когато дойде време ще се смени с някоя по-добре оразмерена. Поне за спалните от по 13м2 разбрах, че в моите условия ще са идеални дори 7ци.
    necata2 и justify харесват това.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #3148

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    По-добре климатика да е преоразмерен, отколкото недооразмерен. Ползвай си го със здраве.
    По-добре е точно обратното, що се отнася до комфорта на потребителя. Преоразмеряването е чисто търгашки прийом на тези, които си нямат представа за топлозагубите на помещението и не желаят евентуални бъдещи спорове с купувачите. Преоразмеряване с малко не пречи единствено, ако машината е гъвкава и от висок клас. Всичко друго е компромисен вариант.
    Alexi и Aleksandars харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #3149

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от peshaka Виж публикацията
    "Икономията" в цифри която реализираш с този график е около 10-15лв месечно
    Този режим идва от по-топло време, точно и за това питам защото сега температурата е около нулата. От друга стана южното ми изложение през деня пак вдига над 20°С предвид, че на вън е малко над 10°С.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    сложи си 3 духалки ще се родиш така наказваш машините само ,а и себе си
    Колата си на отрицателни температури не я ли палиш или я държиш запалена на паркинга?

  18. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #3150

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Ползваш си климите като обикновени духалки - включваш и изключваш. Просто намали заданието по ДУ, а като се приберете си проветри помещенията за 10 мин. и отново си задай комфортните 20 и няколко градуса.
    mkukas одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе