Страница 220 от 233 ПърваПърва ... 170210218219220221222230 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,286 до 3,300 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,785
    #3286

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    qn_st за климатик под 1000лв. прочети темата за Gree Change
    P.Hristov одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #3287

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от qn_st Виж публикацията
    Здравейте,искам да попитам за Daikin FTXB35C.
    Има го на промоции между 970-1000 лв. с монтаж.
    Ще се ползва в детска стая(санирана) около 16 кв. предимно за отопление,защото лятото децата не ги охлаждаме.
    Видях мнения от 2015г..Баща ми пита свой познат,който предлага климатици.Казаха,че за сегашните от 2016г. вътрешното тяло е произведено в Чехия,а външното-в Турция.Буквално ми казаха,че му нямат доверия на този климатик и външното тяло дрънчало като за световно.За да ме разубедят казаха,че могат да го поръчат,но не искат те да го монтират,за да не се налага после да го разкичват.Но и хората са фенове на Митсубиши не знам дали не преувеличават.Колега има такъв Даикин,закупен 2015 и казва,че е доволен.Някъде по-назад четох,че някой мразувал с Дайкин,защото постоянно се обледявал.Явно е въпрос на късмет.Ние сме в морски град.,Тук температурите не падат много,но зависи и каква е зимата.
    Другият ми вариант е Митсубиши Хеви ,което 250 лв. отгоре на Дайкина,но малко ми нахвърля бюджета за климатик,който ще се ползва 4-5 месеца годишно.,Ако някой има впечатления от този Дайкин,сделан в 2 държави, моля да помага заслужава ли си!
    Баща ми лобира за Митсубишито,но мъжът ми се инати за Дайкина,защото според него нашето Митсубиши в спалнята не изкарвало достатъчно топла струя.Климатикът топли и работи екстра,но наистина този,който е в хола има по-топла струя(не знам на какво се дължи това,а е един стар раздрънкан Hair).
    Старите Чешки партиди на FTXB наистина им тропаха решетките и не само,после външните взеха да идват от Турция и при тях нещата бяха вече оправени на всякъде са облепени с микропореста гума.Лошото при модела е че размразява по време ,но пък за много кратко около 3мин. при което не може да изстине стаята.Ако не сте капризни модела става,но не очаквай гореща струя от него при положителни температури.За по- малко пари може да вземете Грии-KF ,на който вътрешното е с по-лоша сглобка от на Дайкина ,но пък външното му е като за пример при ниския клас климатици.Ако бюджета е наистина нисък вижте и DM на М.E.имам наблюдение над един такъв и впечатленията са много добри,много по-добри от FTXB.За Хевитата мнението ми е ...... и затова си премълчавам.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,779
    #3288

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Даикина е леш, Мицу dm също...хевито стават.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    bobovo и Mega харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #3289

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Даикина е леш, Мицу dm също...хевито стават.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    Няма да спорим всеки си има мнение.Аз добри думи за тях не мога да кажа,пък и в Пловдив не познавам някой да ги похвали.Спирам не искам да изглежда като плюене.
    ronnie72 и milanov харесват това.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3290

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Неца, според теб кои са най-добрите климатици?

  7. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #3291

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    То това като въпроса за колите, телефоните итн
    Ясно е, че зависи от изискванията, възможностите и нуждите на потребителя

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk
    ronnie72 одобрява това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    8
    #3292

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Мерси за ориентира.Ще обсъждаме информацията.
    Аз не съм на ти с техниката,но мога да разчитам описанията и коефициентите.Разгледах и Gree.Сякаш имат повече предимства от Дайкин,но на мен са ми непознати.До колкото виждам имат по-умна система за дефрост.Всъщност на Дайкина май му липсва реотан за обледяването или бъркам...
    На баща ми все му слагат Мицубишита.Има 2 Хевита и 1 Електрик.Доволен е от всичко.Ние имаме Мицубиши Хеви 35ZJ-S.Вечер аз го усещам като дефроства,но децата спят.Не размразява на равни интервали.Явно зависи от времето,но понякога го прави често,друг път не.Иначе не спим на много горещо.Поддържам 20-21 градуса да не се изнежват много дечурлигата.
    Мъжът ми пък на работа имат въпросния Дайкин и твърди,че от една година не е спирал зимата+лятото и не е сдал фронта.Иначе от към функции мисля,че има доста по-раздвижени модели.
    Мога да похваля дистанционното на Хевито-по невнимание го изтупах от 8-ми етаж.Корпусът се напука,но стъклото и всичко друго е здраво и работи безпроблемно.

    И още един въпрос се сетих сега.Блокът ни се санира в момента.Стиропорът е налепен(10 см.),но още не са измазали.Предполагам монтажниците ще питат и майсторите,но се сетих сега аз да попитам нещо.Има ли проблем да се закачи климатикът преди да е измазано?При нас не свалят другите климатици,а оставят кухина зад външното тяло,което може би в последствие ще запълнят,та си мисля,че за нас ще е по-добре да го закачим върху сложения стиропор(тъкмо после няма да се налага да го местят,за да му пасне кошницата,която слагат).

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #3293

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Най-добре е да побързаш и докъто не са измазали да изрежите изолацията,да монирате по-дълги стойки на точното разтояние и височина и ако трябва положете тръбите в нея,след това да запълните с пяна и да изчакате мазилката да мине.Не че и после не става ама така е по-здраво и красиво.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Неца, според теб кои са най-добрите климатици?
    Има само един начин да разберем,да изпробваме всички.

  11. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #3294

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Off - само аз ли имам усещането, че нещо форума технически се сбъгясва?

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk
    ronnie72 и milanov харесват това.

  12. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #3295

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Гледам в сатекс за пуснали промо уикенд, има FH25-за 1650 и mhi zms20 за 999лв.Другите оферти не са чак толкова интересни.
    mkukas одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #3296

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Те и тия не са интересни

  14.  
     
  15. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #3297

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от JOKVN Виж публикацията
    Гледам в сатекс за пуснали промо уикенд, има FH25-за 1650 и mhi zms20 за 999лв.Другите оферти не са чак толкова интересни.
    Нокрията я има на оферта гледам и стига да я има, който иска да скача. Двете етерии 9ка и 12ка също стават - QKE моделите.

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    2
    #3298

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Зпитване по тема:Предложения за климатик за хол 19 кв.с една външна стена изолация 10см вата и пвц дограма на последен 15ти етаж западно изложение.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,779
    #3299

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Toshiba RAS-B13N3KV2-E1 Suzumi Plus
    General Fujitsu ASHG9LTCA
    General Fujitsu ASHG12LUCA
    Toshiba RAS-137SKV-E3 Avant
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S
    pocket одобрява това.

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    2
    #3300

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте,
    Можете ли да ми помогнете в избора на климатик (марка и конкретен модел), който да отговаря на следните параметри:
    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатика - жилищно.
    2. Климатика ще е за цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление (основното е отопление).
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението - 21 кв.м., 52 куб.м.
    б) вида на дограмата и стъклопакета - ПВЦ дограма Рехау, петкамерна, троен стъклопакет 40 мм с две бели и едно КА стъкло;
    в) квадратура на прозорците - 4.8 кв.м.
    г) изложението на помещението - южно;
    д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)- на трети етаж от четири такива, помещението е обединени трапезария, кухня и тераса.
    е) какво е предназначението на помещението- всекидневна и кухня;
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение - апартамент, тухлено строителство.
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата - град Добрич.
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима - лято 25-26 градуса, зима 25 градуса.
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията - таван: окачен от гипсокартон с 5 см.минерална вата за изолация, стени: външна изолация няма, вътрешна изолация има на усвоената тераса-5 см.фибран отпред и 4 см.фибран отляво и отдясно (усвоената тераса има две външни стени-отпред и отляво, като стената отдясно е остъклена тераса на съсед).
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви - ще има съдомиялна, фурна, котлон и аспиратор.
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор - 1300-1600 лв. с монтаж.
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане - първата зима ще разчитам само него, независимо от температурата навън, а лятото ще го пускам в големите жеги.
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели - прикачвам екселски файл със схема на помещението.

    Ще съм благодарен ако получа съвет бързо, понеже от понеделник тръгвам да проучвам по магазините (пиша толкова късно, понеже днес мой приятел ми препоръча сайта).

    Благодаря предварително за всеки съвет!
    Прикачени файлове Прикачени файлове
    Този пост е редактиран от kotaka; 27-11-16 в 22:05.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе