Страница 211 от 233 ПърваПърва ... 161201209210211212213221 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,151 до 3,165 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #3151

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    По-добре е точно обратното, що се отнася до комфорта на потребителя. Преоразмеряването е чисто търгашки прийом на тези, които си нямат представа за топлозагубите на помещението и не желаят евентуални бъдещи спорове с купувачите. Преоразмеряване с малко не пречи единствено, ако машината е гъвкава и от висок клас. Всичко друго е компромисен вариант.
    Напротив, търгашкия прийом е да не се дооразмерява. Иначе климатика може да не е висок клас и пак да не предлагат ON-OFF емоции. Преди 4 дена бях на гости и там бяха сложили FTX35J3 в 14 кв.м. През цялото време не се разбра кога включва и изключва климатика.
    ronnie72 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #3152

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    То въпроса беше друг, но все пак ще обясня на аудиторията.

    Живея във Варна. Топло е, на висок етаж съм и то южно изложение. Температурата в апартамента е поне 10°С над външната, а като напече и много повече като имате предвид, че дограмата е на V да се проветрява.
    Като се прибера при външна 0°С температурата в апартамента е между 17 и 20°С в зависимост от стаите.
    Нямам нужда от климатик през деня удоволствието въздуха в къщи да е свеж е много по голямо от прецакването на климите заради студения старт.
    Повярвайте ми предната година ги пуснах ноември и ги спрях април.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #3153

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    То въпроса беше друг, но все пак ще обясня на аудиторията.

    Живея във Варна. Топло е, на висок етаж съм и то южно изложение. Температурата в апартамента е поне 10°С над външната, а като напече и много повече като имате предвид, че дограмата е на V да се проветрява.
    Като се прибера при външна 0°С температурата в апартамента е между 17 и 20°С в зависимост от стаите.
    Нямам нужда от климатик през деня удоволствието въздуха в къщи да е свеж е много по голямо от прецакването на климите заради студения старт.
    Повярвайте ми предната година ги пуснах ноември и ги спрях април.
    Не се притеснявай, долу горе и аз правя същото като теб. Никой още не е умрял.
    kalcheff1 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #3154

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Проблема се състои в това като стане студено да не процедираш по същия начин. Явно за момент сме се криворазбрали. Ползвай си ги със здраве!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #3155

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Значи имаме консенсус.
    ronnie72 одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #3156

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Проблема се състои в това като стане студено да не процедираш по същия начин.
    То точно това ми е въпроса до колко градуса по Целзий мога да процедирам така без излишно да амортизирам климите. Но щом имат нагревател ще приоритета ще ми е по комфорта, а не техниката.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #3157

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    Този режим идва от по-топло време, точно и за това питам защото сега температурата е около нулата. От друга стана южното ми изложение през деня пак вдига над 20°С предвид, че на вън е малко над 10°С.


    Колата си на отрицателни температури не я ли палиш или я държиш запалена на паркинга?
    Ако в нас е 20 градуса въобще няма да си помисля за климатици,вчера в коридора,който не се отоплява беше 8 градуса,а аз се чудя защо в хола не мога да вдигна повече от 23-24 градуса с климатик.Имам големи топлозагуби и трябва да мисля нещо.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #3158

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от presents Виж публикацията
    Ако в нас е 20 градуса въобще няма да си помисля за климатици,вчера в коридора,който не се отоплява беше 8 градуса,а аз се чудя защо в хола не мога да вдигна повече от 23-24 градуса с климатик.Имам големи топлозагуби и трябва да мисля нещо.
    За тези работи трябваше да помислиш преди покупката на климатика.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    400
    #3159

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Вече съм го измислил,но за другата година и ще бъде пелетна камина.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,608
    #3160

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Независимо от вида отопление, една добра изолация винаги е най-правилното нещо. Климатикът и камината няма да се изплатят, но изолацията ще си избие всеки даден лев от сметките за отопление.
    При мен в къщата с пълна външна изолация вдигнах с 3-5 градуса температурите. Хола след това и с пълна вътрешна стана най-топлата стая. В преходните сезони само от ТВ-то може да се подгрее.
    bobovo, kalcheff1, tony34al и 3 други харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    17
    #3161

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Избор на климатик за помещение 13кв.м. Tъpcи ce oтнoшeниe цeнa-ĸaчecтвo. Πo пpинцип cъм xapecaл МІТЅUВІЅНІ-тo, нo нe знaм дaли пoмeщeниe oт 13кв.м нямa дa мy e мaлĸo. и дaли няĸoгa щe cи изплaти инвecтициятa.
    1.Втора употреба Японски нa 100V. DAIKIN: F25MTES 2011г Цена с монтаж - 1000лв
    2.Раnаѕоnіс СЅ-Z9ЅКЕW / СU-Z9ЅКЕ фpeoн R32 - 1469лв c BKЛЮЧEH MOHTAЖ
    3.МІТЅUВІЅНІ МЅZ-FН25VЕ/МUZ-FН25VЕ -1900лв c BKЛЮЧEH MOHTAЖ
    Този пост е редактиран от avenger; 18-11-16 в 21:35.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #3162

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Какъв е бюджета? Разликата между първия и третия е 1000лв. За бих погледнал MHI20ZM-S или MHI20ZMX-S.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от presents Виж публикацията
    Вече съм го измислил,но за другата година и ще бъде пелетна камина.
    Да не забравиш да си вземеш и детектор за въглероден оксид да не стане сакатлък.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #3163

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте,
    Предстои ми покупка на 3 климатика за спални по 16 квадрата и принципно съм си харесал 10ка сузуми ( ориентирал съм се по марка/цена/тегло на външно вътрешно тяло / гаранция).
    Въпроса ми е към хора, които познават работата на този климатик, става ли за спалня и евентуално какви са му кусурите?
    Ако сметнете че не е подходящ ще се радвам да чуя и други предложения в този ценови клас.

    edit.
    Сега се загледах и в Panasonic CS/CU-RE9QKE, който е с подобни параметри на Тошибата, та ако може и някоя дума за него?
    Този пост е редактиран от zlobarov; 19-11-16 в 01:52.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    229
    #3164

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте,
    ще взимаме климатик за спалнята - 15кв/м, няма изолация, смао дограма.
    Интересува ме малко повече информация за моделите на Panasonic:
    Panasonic CS*Z09SKEM/CU*Z09SKE ETHEREA, 9000 BTU - 1500 лева с монтажа.
    Panasonic CS*XE09QKEW/CU*E09QKE ETHEREA, 9000 BTU - 1650 лева с монтажа.
    Panasonic CS/CU-QE9NKE, 9000 BTU - 1700 лева с монтажа. - такава машина имам в хола и работи безоктазно и безпогрешно.

    Интересува ме подгряването на компресора, и трите ли модела го имат и какво точно прави? Моя модел (CS/CU-QE9NKE) има Nordic Heat Pump, което ми обясниха че е хубаво и добре, но никак не съм наясно...
    Струва ли си да дам пак 1700 лева за климатик, който ще се ползва в спалнята.

    Първият модел, за който съм писал е "УЖ" с най добри показатели, но не намирам инфо за модела извън нашите БГ сайтиве. Идеята е климатика да е тих и икономичен ( доколкото е възможно ).
    И тъй като е за спалня има ли значение дали ще работи постоянно или ще се спира и пуска и какво е то ако има?
    Благодаря предварително.

  18. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #3165

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от zlobarov Виж публикацията
    Здравейте,
    Предстои ми покупка на 3 климатика за спални по 16 квадрата и принципно съм си харесал 10ка сузуми ( ориентирал съм се по марка/цена/тегло на външно вътрешно тяло / гаранция).
    Въпроса ми е към хора, които познават работата на този климатик, става ли за спалня и евентуално какви са му кусурите?
    Ако сметнете че не е подходящ ще се радвам да чуя и други предложения в този ценови клас.

    edit.
    Сега се загледах и в Panasonic CS/CU-RE9QKE, който е с подобни параметри на Тошибата, та ако може и някоя дума за него?
    Става. Дали е най-тихия, не е. Ако може да си позволите MHI20zmx-s е по-добрия избор, но ако бюджета е това, ще топли и охлажда без проблем.
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...rrier-77.html#

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе