Страница 212 от 233 ПърваПърва ... 162202210211212213214222 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,166 до 3,180 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    47
    #3166

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте.

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? - и за двете
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението; 13 квадрата, 34 кубика
    б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); - дървена дограма на 30 години, след тях отвън е остъклена тераса
    в) квадратура на прозорците; - 2.66
    г) изложението на помещението; - източно с 1 северна стена
    д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? - стая на първи жилищен етаж (отдолу е партер)
    е) какво е предназначението на помещението- спалня със всекидневна. Обитава се през целия ден
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? - къща
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? Източна България, гр. Поморие (на 20км от Бургас) Зимата е доста ветровито. Има и мъгли
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? Зима 24, лято 20-22
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? - няма никаква изолация, отвън е 30 годишна стандартна замазка с камъчета
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? - компютър, а зимата и влагоуловител
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. - не съм решил точно, но около 1000-1300-1500лв с монтажа. Може и малко повече ако си струва, но като се тръгне така с по 200лв отгоре и малко по малко се отива на 1700 и 2000
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? За отопление ще разчитам само на климатика. Средната температура зимата е около 0, но се е случвало пада до към -10.
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели. Линк към схема на помещението -> http://i.imgur.com/7NVvDMd.png

    До сега съм ползвал конвенционален Fujitsu General ASH12USBCW за 8 години, но компресора прави проблеми (понякога не тръгва, мисля че задира) и ще го сменям.

    На горния етаж в същата стая по съвет от форума миналата година е монтиран MHI 25ZM-S. Дори казахте, че и 20ZM-S ще се справя.

    За момента съм се спрял на следните модели:
    - PANASONIC CS-E9QKE / CU-E9QKE или по-новата версия CS-Z9SKEM
    - Gree GWH12KF/K3DNA6G Change
    - Gree GWH12RB/K3DNA3C Viola II
    - Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA
    - Fujitsu General ASHG12LUCA/AOHG12LUC
    - Mitsubishi Heavy SRK25ZM-S/SRC25ZM-S PREMIUM
    (от всички изброени модели 12ки, май ще става и 9ка)


    Като цяло искам да мина по-тънко за около 1000-1300лв с монтажа и съм се спрял на Gree Change 12 или Viola II 12- харесва ми, че при ниски температури не размразявал през определен предиод, а само при нужда. За другите климатици четох, че под дадена температура, размразяват през определено време (понякога през 30-40 мин или час-два), а е неприятно когато се спи в стаята. Също така има подрев на тавата и компресора (което си е +)

    Чудя се дали другите модели си струват по-високата цена, понеже не ми трябват екстри като следящо око, wifi, филтри (защото са консуматив), седмичен програматор и тн.
    Обикновено като лягам - нямалям задатената температура с 2 градуса, бутам да духа нагоре и слагам вентилатора на супер тих рехим.

    Единствено полезно ми се струва да изсушава питата след охлаждане (за да не се развъжда мухал и миризми), но тази опция май я няма в Gree Change 12 (но Cozy го има. Дори Cozy 9 в момента е на 800лв с монтаж), Освен всичко Gree
    имат и 5 годишна гаранция (но климатик не се избира по гаранцията). Change вместо самопочистване май има йонизатор, но йонизатор ползвам зимата от време на време чрез влагоуловителя (има такава функция).

    Гледам, че серията Viola на Gree има самопочистване и по-готино дистанционно (със сензор за температурата), но не знам дали има подгрев на тавата и компресора.

    Иначе тези Gree май отстъпват по икономичност на по-скъпите предложения от Фуджи и MHI, но като цяло цената трябва да компенсира икономията. Гледах и някакви модели с нисък минимум, но май имам доста топлозагуби и няма да има смисъл от такава машина.

    Едит: добавих и PANASONIC CS-E9QKE / CU-E9QKE - е момента го има на 1450лв с монтажа. Струва ми се доста добър (поне на хартия). Има и някакви система за пречистване на въздух-а, което е +

    Добавка: Нещо ме влече Panasonic-а и по-точно новата му версия CS-Z9SKEM. Доста добри показатели му дават, а и при мен температурите рядко падат под -5 и -7 и то може би за ден-два. Обикновено са около нулата. Лошото е, че има ветрове и мъгли и той ще е насочен на север и пак може да вземе да defrost-ва по време.
    Този пост е редактиран от NoneBG; 20-11-16 в 12:06.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3167

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от iNfRaSoNiC Виж публикацията
    Здравейте,
    ще взимаме климатик за спалнята - 15кв/м, няма изолация, смао дограма.
    Интересува ме малко повече информация за моделите на Panasonic:
    Panasonic CS*Z09SKEM/CU*Z09SKE ETHEREA, 9000 BTU - 1500 лева с монтажа.
    Panasonic CS*XE09QKEW/CU*E09QKE ETHEREA, 9000 BTU - 1650 лева с монтажа.
    Panasonic CS/CU-QE9NKE, 9000 BTU - 1700 лева с монтажа. - такава машина имам в хола и работи безоктазно и безпогрешно.

    Интересува ме подгряването на компресора, и трите ли модела го имат и какво точно прави? Моя модел (CS/CU-QE9NKE) има Nordic Heat Pump, което ми обясниха че е хубаво и добре, но никак не съм наясно...
    Струва ли си да дам пак 1700 лева за климатик, който ще се ползва в спалнята.

    Първият модел, за който съм писал е "УЖ" с най добри показатели, но не намирам инфо за модела извън нашите БГ сайтиве. Идеята е климатика да е тих и икономичен ( доколкото е възможно ).
    И тъй като е за спалня има ли значение дали ще работи постоянно или ще се спира и пуска и какво е то ако има?
    Благодаря предварително.
    QE9NKE - нордик модел(предназначен за северен климат) и с преоразмерен двойно-роторен 900 ватов компресор. Подгряването при него е с външен електрически нагревател навит около компресора.
    Останалите два модела са с обикновени 700 ватови компресори. Подгряването при тях е вътре в самият компресор.
    За спалня се търси нисък минимум, на хартия им дават тези минимуми:

    QE9NKE - 170 вата на охлаждане и 165 на отопление
    Z9SKE - 240 на охлаждане и 180 на отопление
    E9QKE - 245 на охлаждане и 190 на отопление

    Казват, че най-новият модел май е по-ветровит от старите.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Живее в
    София/Русе
    Мнения
    96
    #3168

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Мога да дам малко впечатления от E9QKЕ. Работи в спалня 13-14 кв. Падат се по 100W/куб.м, т.е. малко е преоразмерен, но няма проблем с това.
    -няма никакъв шум от фреон при on/off (леко съм учуден защо... при двете ми тошиби има лек "шепот", който се чува ако си близо и е тихо в стаята)
    -клапите не се местят при on/off
    -не се усилва вентилатора при on/off
    -при темпрерирано помещение работи супер тихо. В апартамента има газ и го бях купил за охлаждане, но като видях как работи спрях котлето
    -скоро взех един ватметър от любопитство и чак тогава разбрах кога включва и изключва.
    -по спомен от предните година бяха тихи дефростите.
    -външното тяло не се чува вътре. Сложено е под прозореца на тампони.
    -купуван е преди 2г. и тогава цената беше около 1450 с монтажа мисля от фирма в Русе.
    Като цяло в темите за Панасоник четох много различни впечатления за същата машина, което не знам на какво се дължи.
    Този пост е редактиран от niordanov; 19-11-16 в 20:50.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    229
    #3169

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    QE9NKE - нордик модел(предназначен за северен климат) и с преоразмерен двойно-роторен 900 ватов компресор. Подгряването при него е с външен електрически нагревател навит около компресора.
    Останалите два модела са с обикновени 700 ватови компресори. Подгряването при тях е вътре в самият компресор.
    За спалня се търси нисък минимум, на хартия им дават тези минимуми:

    QE9NKE - 170 вата на охлаждане и 165 на отопление
    Z9SKE - 240 на охлаждане и 180 на отопление
    E9QKE - 245 на охлаждане и 190 на отопление

    Казват, че най-новият модел май е по-ветровит от старите.

    С две думи северняка си заслужава 250-те лева повече?

    QE9NKE - 170 вата на охлаждане и 165 на отопление
    Z9SKE - 240 на охлаждане и 180 на отопление
    E9QKE - 245 на охлаждане и 190 на отопление
    Малко повече разяснение относно тези параметри ако е възможно колеги. Благодаря и се извинявам за незнанието си .
    А други машини да предложите в този диапазон 1500-1600 лева с монтажа?
    Мерси.

    Цитат Първоначално публикувано от niordanov Виж публикацията
    Мога да дам малко впечатления от E9QKЕ. Работи в спалня 13-14 кв. Падат се по 100W/куб.м, т.е. малко е преоразмерен, но няма проблем с това.
    -няма никакъв шум от фреон при on/off (леко съм учуден защо... при двете ми тошиби има лек "шепот", който се чува ако си близо и е тихо в стаята)
    -клапите не се местят при on/off
    -не се усилва вентилатора при on/off
    -при темпрерирано помещение работи супер тихо. В апартамента има газ и го бях купил за охлаждане, но като видях как работи спрях котлето
    -скоро взех един ватметър от любопитство и чак тогава разбрах кога включва и изключва.
    -по спомен от предните година бяха тихи дефростите.
    -външното тяло не се чува вътре. Сложено е под прозореца на тампони.
    -купуван е преди 2г. и тогава цената беше около 1450 с монтажа мисля от фирма в Русе.
    Като цяло в темите за Панасоник четох много различни впечатления за същата машина, което не знам на какво се дължи.
    Впечатления при работа в минусови температури за отопление?
    Мерси и на теб.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,785
    #3170

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    И Change на Gree суши питата при охлаждане.Също така има I feel сензор в дистанционното, стга някой да не ти пробута малкото бяло дистанционно.За този модел е бежаво.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2015
    Мнения
    47
    #3171

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от iNfRaSoNiC Виж публикацията
    Малко повече разяснение относно тези параметри ако е възможно колеги. Благодаря и се извинявам за незнанието си .
    Това са така наречените минимуми. При тях компресора работи на възможно най-ниската и икономична стойност и само се подържа температурата в стаята. В твоя случай за последните 2 модела (и аз съм им хвърлил око) за минимума отдават 0,8kW при консумация 0.19kW, което е COP 4. Всеки помещение има някакви топлинни загуби. Ако минимума на климатика е по-висок от топлинните загубии на помещението, при достигане на желаната температура, той започва да работи като конвенционален климатик - включено и изключено (което не е желателно, защото комсумира повече енергия отколкот ако само работи на минимума и подържа температурата).

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3172

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Това с консумация на минимум 190W и отдавани 800W в реалният свят не е точно така. Обикновено тези стойности се дават за максимална скорост на турбината на вътрешното тяло и външна температура +7градуса.
    Alexi, JOKVN и hawai76 харесват това.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    8
    #3173
    Здpaвeйтe,

    Търся опции за климатици за пoмeщeние c плoщ 60м2, oĸoлo 180м3, cъcтoи ce oт 3 глaвни oбocoбeни чacти - ĸyxня, xoл и тpaпeзapия.

    Бъpзa cxeмa, зa дa дoбиeтe пpeдcтaвa:




    Πocлeдeн eтaж oт ĸъщa, тип мaнcapдa, т.e cĸaтeн пoĸpив oтгope. Bъншнa изoлaция - 8cм, вътpeшнa - вaтa ĸoмбиниpaнa ĸaмeннa и минepaлнa, пoĸpивът e c oбщo 25cм вaтa, xидpoизoлaция, въздyшeн джoб oĸoлo 5cм и лaмapинeни ĸepeмиди. Πpoзopцитe ca РVС, нoви, K cтъĸлo ĸaфявo. Πopтaлнa вpaтa 2x2м нa xoлa, и oщe 3 пpoзopeцa 2x1м, външни aлyминиeви щopи. Излoжeниeтo нa дългaтa външнa cтeнa e южнo, извoдитe за климатици ca ocтaвeни cъoтвeтнo нaд вpaтaтa нa xoлa и пpoзopцитe в ĸyxнятa и тpaпeзapиятa. /пpaвoъгълницитe нa cxeмaтa/ Xoлът e издигнaт нa +80cм /пoдиyм/ oт плoчaтa, тpaпeзapиятa cъщo e издигнaтa, т.e имa въздyшeн джoб + изoлaция дo плoчaтa. Eдинcтвeнoтo нaй-ниcĸo нивo e ĸyxнятa, ĸoятo e нa гpaнитoгpec. Cтeни нямa ниĸъдe в пoмeщeниeтo, ocвeн бaнятa, ĸoятo щe e cъc coбcтвeнo oтoплeниe.

    Πитaнeтo e ĸaĸви дa ca ĸлимaтицитe ĸaтo мoщнocт и ĸoлĸo ĸaтo бpoйĸa. B нaчaлoтo миcлex зa 2x14-ĸи, нo пocлe минaxмe нa вapиaнтa зa 3x12-ĸи.
    Дoceгa cъм пoлзвaл винaги Fuјіtѕu, cъoтвeтнo cъм ce нacoчил oтнoвo нaтaм, зaщoтo cъм дoвoлeн.


    Bapиaнтитe, ĸoитo oбмиcлям ca cлeднитe:

    3бp x АЅYG 12LМСА
    или
    3бp x АЅYG 12LUСА

    Бюджeтът, ĸoйтo имaм зa пoмeщeниeтo e oĸoлo 4000лв. Aĸo нaиcтинa cи зacлyжaвa мoжe дa ce вдигнe дo 4500лв зa LUСА или нeщo дpyгo.
    Aĸo cмятaтe чe и 2 ĸлимaтиĸa щe ce cпpaвят, дaйтe пpeдлoжeния. Oтвopeн cъм ĸъм oпции и oт дpyги мapĸи, cтигa дa ca изпитaни и дa cи зacлyжaвaт.

    Изиcĸвaниятa ca тeмпepaтypaтa дa e oтнocитeлнo eднaĸвa нaвcяĸъдe - тoвa мe пoдтиĸнa дa peшим дa ca 3бp, тъй ĸaтo виcoчинaтa нa пoмeщeниятa e paзличнa. Paзбиpa ce - мoжe и дa e гpeшa. Tъpcи ce пoддъpжaнe нa oĸoлo 23-24 гpaдyca зимaтa и 23 лятoтo. /пpeдпoлaгaм oxлaждaнeтo нямa дa e пpoблeм/ В делнични през деня няма да се обитава.

    Другото ми питане е за спалня, 30м2, около 70м3 - колкото се може по-тих, бюджет 1500лв. Отново има портална врата 2х2м и външни щори.

    Oтвopeн cъм ĸъм ĸaĸвитo и дa билo пpeдлoжeния.

  11. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #3174

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    За спалнята ти трябва сериозна машина с номинал поне 4200w, за тишината да каже някой ,който има голяма и тиха машина 220 v.
    Най добре оглед от специализирана фирма за да си спокоен после, едни смятат едно други друго кое ще те топли теб. Не е добре проба -грешка довери се на някой специалист. Късмет в избора
    От кое населено място си за да ти се помогне в избора е важно да се знае
    Този пост е редактиран от hawai76; 20-11-16 в 11:50.

  12. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #3175

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Luca са добра опция, но по-добре вземи съвет от хора, които слагат клими - има тук във форума. Ако те притеснява нещо директно им пиши на ЛС.

    Изпратено от моят GT-I9515 с помощта на Tapatalk

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    8
    #3176

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Покрайнините на София - източната страна. В спалня+хол на същия етаж /около 70м3/ използвам Fujitsu ASYA12LGC вече 5та година. Доволен съм, задъхва се само и единствено под -12-13 градуса. Трябва да се вземе под внимание, че външното му тяло е на северната страна на къщата. Няма външни щори и само вътрешна изолация.

    Бях се насочил към 3хLMC, но вече не съм сигурен, че това е най-добрия вариант. Ако не е проблем - дайте координати на сериозна фирма в София и/или хора във форума.

  14.  
     
  15. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #3177

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Ще бъде реклама или пък някой ще сметне, че е пренебрегнат. Почети малко и ще се ориентираш. Аз бих добавил и гаранцията, че е важна. Аз не бих повторил с една марка точно заради това.
    Иначе за марката - аз ползвам двата малки фуджика за спални от около 18 квадрата. Отдолу има хол 36 квадрата с Нокрията. Западната част на София. Никакви забележки, LKCто е малко шумно особено под -13 ама то си е нормално. LTто е ново и нямам наблюдения за студове.
    Изпратено от моят GT-I9515 с помощта на Tapatalk

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3178

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Имаше май една тема за мулти на Тошиба, човека беше останал много доволен. В къща беше по спомен. Тогава ми направи впечатление за разхода, който даваше. Направо си беше за завиждане /в благородният смисъл на думата/. Може да разгледаш и такъв вариант.

  17. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #3179

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Аз съм пас на тема Тошиба.

    Между другото, за 3 машини ще дойдат и прекрасни монтажници от други места, Пловдив примерно. А и ти си от другата страна на София. Само вмятам.

    Изпратено от моят GT-I9515 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от mkukas; 20-11-16 в 12:47.
    hawai76 одобрява това.

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    8
    #3180

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Честно казано нямам проблем фирмата да е и от друг град. Въпросът е да се избере най-доброто за бюджета спрямо разположението на помещенията. Искам да се направи грамотно, разбира се и цените трябва да са конкурентни, защото средствата не са безгранични.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе