Страница 29 от 233 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследноПоследно
Резултати от 421 до 435 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #421

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    То няма марка да няма кусур! Все някой ще има недоволен по една или друга причина. За панасоник - при мен спряха под -15, както го е обявил и производителя, но има и други неща - хладна струя, не реагира адекватно при максимално задание от дистанционното итн. Машината не е лоша - не ме разбирай погрешно, но не бих си я купил отново на база личен опит. И съм на мнение - моето не е най-хубаво или като съм се прецакал дай и другите да са вътре. Споделям лични впечатления. Имам климатизаторите и не говоря ей така. Между другото обърни се към фирма за оглед и тогава вече си вземи решение - Александърс, Мега или пък друг от форума, който се занимава с монтажи са ти прекрасна опция. Ти пък за Варна питаш, за там не зная.
    Успех от мен де.
    А за made in China - ти откъде мислиш идват повечето!? И тия поне си признават.
    За Тошиба нямало лоши мнения - виж само мненията за дайсейкай 8, за мицутата ....
    Този пост е редактиран от mkukas; 07-03-16 в 22:12.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #422

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от compiz Виж публикацията
    Защо са толкова лоши тези панасоници. Гледам в другата тема доста недоволство има срещу тях, а като ходя по фирмите с климатици търговците казват че те са оптималното решение.Шумни ли са , не топлят ли, сдават багажа бързо ли? Фуджитсу за европейския пазар не се ли произвеждат изцяло в Китай? Май само за Митсубиши и Тошиба не съм чел лоши неща.
    Така както го описваш - без изолация и без топлещи съседи, ти си за инвертор 15-ка, според мен. А ако толкова много държиш на Panasonic, задължително 18-ка в това помещение, ако искаш да се стоплиш зимата и ако нямаш друго отопление.
    А панасониците нито са шумни, нито бързо сдават багажа. Просто са слабички и без изолация няма да се справят. 12-ката и 15-ката са с компресори на девятка и за да стоплят помещение като твоето ще трябва постоянно да бичат на пълна мощност.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 07-03-16 в 21:08.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    24
    #423

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Е чак 18-ка не е ли прекалено. Както казах помещението в 23м2 но е доста светло и при слънчеви дни дори и през зимата си пече... Незнам все повече се замислям за Фуджитсу

  5. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #424

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Опитай и после ще споделиш! Запомни темата, поста си и на първия як студ отново ще пишеш. Luca серията е добра, аз бих прежалил още и бих скочил на lt, но са си кинти. Изборът е твой.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #425

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от compiz Виж публикацията
    Е чак 18-ка не е ли прекалено. Както казах помещението в 23м2 но е доста светло и при слънчеви дни дори и през зимата си пече... Незнам все повече се замислям за Фуджитсу
    Старата ти осака с какви параметри беше, успяваше ли да стопли зимата? Така
    както си го описал според мен ти трябват около 4,5 - 5 киловата номинал за това помещение.

  7. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #426

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Колегата е от ​Варна и помещението е с южно изложение. Според мен споменатата от мен 12ка Хеви и 12ка Лука (изпробвани и топлещи) ще му свършат перфектна работа. Ако нещо неизнемогват машините, в което силно се съмнявам , си има духалки.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    24
    #427

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Старата ти осака с какви параметри беше, успяваше ли да стопли зимата? Така
    както си го описал според мен ти трябват около 4,5 - 5 киловата номинал за това помещение.
    Оската е 3.5кв на охлаждане и 4кв на отопление. Не искам да я коментирам защото тя е друга тема. Такова дърво няма никъде. Станат ли отрицателни температурите не може да стопли помещението и са идвали от сервиза 4-5 пъти да я оправят и пак нищо.За бръмченето и вътрешното и на външното тяло пък нямам думи Работи , но честно казано не мога да я трая вече. Някакви съвети при самия монтаж за какво трябва да внимавам?

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #428

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Внимавай да не се натресеш на някои серсеми.
    Kasap, Mega и hawai76 харесват това.

  11. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #429

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Има недоволство, защото всеки човек очаква различни неща от всеки уред. Това е нормално. Важното е вие какво очаквате и да вземете нещо, което ще ви удолетвори.
    Разликите обикновенно са, как и кога климатиците размразяват, на какъв минимум изключват, колко топъл въздух излиза от тях, колко тихо работят, особено когато поддържат температура. Отделно са екстрите. Като консумация не мисля, че ще има осезаема разлика в един клас машини от различни марки.

    Ние българите обичаме климатиците да бичат жега зимата и затова Тошиба и Митцубиши Хеви са предпочитани. Откъм тишина Хевито е най-тихо, но пък е малко по-скъпо. Пише се че и Самсунг също са такива, но нямам такъв да сравня.

    Дайкин не са така. Те като поддържат температура може и студен въздух да ти веят, но няма да се изключат. Поне моя е така. Майче и Панасоник са такива от това, което пишат собственици. Не е болка за умиралка, но зависи какви са очакванията. Аз предпочитам климатика зимата да духа или топло или нищо.
    Фуджитсу нямам така че който има да дава мнение за комфорта.

    Откъм комфорт Хевито е моя победител. Добър дизайн, не се чува кога работи и кога не, не го знам кога размразява (това е добре), когато работи бълва жега (супер). Моята Тошиба става, но не може да се мери с Хевито, особено по тишина на работа и дизайн.

    Митцубиши Електрик не ги знам как са.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #430

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Ние българите обичаме климатиците да бичат жега зимата и затова Тошиба и Митцубиши Хеви са предпочитани. Откъм тишина Хевито е най-тихо, но пък е малко по-скъпо. Пише се че и Самсунг също са такива, но нямам такъв да сравня.

    Дайкин не са така. Те като поддържат температура може и студен въздух да ти веят, но няма да се изключат. Поне моя е така.
    Не е добре, когато се обобщава, възоснова на конкретна машина - създават се неверни впечатления у потребители, които нямат опит. Дайкин, например, всички с изключение на твоя модел, духат доста топло когато поддържат и често влизат в on-off. Ама то си е нормално за климатици с минимум от 1,7кВт.
    Казвам го, не за да се засегнеш, а защото дори машини от една марка, но различен клас, работят по коренно различен начин. Не може да се обобщава така - тази марка духа топло, а тази духа студено....
    Коректното е - коментари и сравнения за конкретни модели.
    kokovox одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    24
    #431

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Да си призная честно колкото повече чета толкова повече се разколебавам. Не е без значение и размера на вътрешното тяло от естетическа гледна точка защото ще ми остане острани небоядисано около климатика , а гледам че и Митсубиши Хеви 35ZM-S и Тошиба Сузуми + 13ка. са с по-малки размери от оската /79 ширина 29 височина/. Не е болка за умиране ако последните са доказано по-добри модели от Панасоник KIT-E12QKE, който пък като размери ми пасва. Вярно ли е че панасоник при токов удар или спиране на тока се рестартира сам и запомня настройките които са му зададени? По-горе Jack казва че панасоника 12 и 15 са с компресор на девятка, защо тогава има разлика от 450лв между двата в Климамаркет например?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #432

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Те повечето марки при спиране на захранването след това си тръгват сами, има я опоменато към "екстрите", за конкретния модел.
    mkukas одобрява това.

  16. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #433

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Ако се спреш на Тошиба , там сам решаваш дали да си активираш рестарта, по дефолт е изключен.

  17. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #434

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от compiz Виж публикацията
    Да си призная честно колкото повече чета толкова повече се разколебавам. Не е без значение и размера на вътрешното тяло от естетическа гледна точка защото ще ми остане острани небоядисано около климатика , а гледам че и Митсубиши Хеви 35ZM-S и Тошиба Сузуми + 13ка. са с по-малки размери от оската /79 ширина 29 височина/. Не е болка за умиране ако последните са доказано по-добри модели от Панасоник KIT-E12QKE, който пък като размери ми пасва. Вярно ли е че панасоник при токов удар или спиране на тока се рестартира сам и запомня настройките които са му зададени? По-горе Jack казва че панасоника 12 и 15 са с компресор на девятка, защо тогава има разлика от 450лв между двата в Климамаркет например?
    Ми те и немските автомобилопроизводители имат 2.0 TDI с мощност 105, 143, 177 конски сили, само че там разликата е по 4-5000 лева за един и същ двигател.
    mkukas одобрява това.

  18. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #435

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Между другото AC From Hell мисля, че точно за Варна може да ти помогне, ако не греша де.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 29 от 233 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе