Страница 81 от 233 ПърваПърва ... 3171798081828391131 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,201 до 1,215 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    21
    #1201

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    А останалите климатици работят на една скорост на вентилатора на вътрешното ли ? Защото има по една стойност ... ?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #1202

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от markata Виж публикацията
    А останалите климатици работят на една скорост на вентилатора на вътрешното ли ? Защото има по една стойност ... ?
    Всички са с поне четири, някои и с повече. Просто не им дават всички данни.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    markata одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    3
    #1203
    Здравейте , предстои ми закупуване на климатик. Спалня 16кв с изолация отвън и вътре на външните стени. Тавана е с гипскартон и 10см вата. Бюджета е 1500лв. Предложения?? Може и японски,или втора ръка. Кой е най добрия избор в моя случай? Благодаря

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    8
    #1204

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Привет на всички,
    Предстои ми покупка на климатици ( 2 броя), бюджетът е общо към 2 600 лева, като не бих искал да го надхвърлям.
    Местоположение - Пловдив
    Сграда - ново строителство, 5-камерна ПВЦ дограма с двоен стъклопакет, външна топлоизолация 5 см. Етаж - втори.
    Вид помещения - жилищни. Две съседни стаи с обща стена между тях:
    - Всекидневна с кухненски бокс, с площ 24 кв.м., височина 2,62 м. /около 63 куб.м./, без чупки и ниши. 3 вътрешни стени и една външна, с изложение юг-югоизток. Сравнително голям прозорец - около 3.8 кв.м. В момента се отоплява с конвектор Адакс 2.5 КВ, който ще остане вътре за подсигуряване при извънредни обстоятелства. Други уреди вътре - телевизор, хладилник, фурна, котлони, абсорбатор, микровълнова.
    - Спалня с площ 12.5 кв.м., височина 2.62 м. /около 33 куб.м./ съседна на всекидневната. Три вътрешни стени, единствената външна е като всекидневната с изложение юг-югоизток, с огромен прозорец/врата (4.6 кв.м. площ на прозореца) с изход на тераса. През зимата се отоплява с най-долнопробната духалка от 15 лева, която работи общо 20-30 минути на ден.
    Двете стаи откъм северната си страна излизат на общ коридор с площ 5 кв.м., който няма външни стени.
    Апартаментът е много топъл и слънчев. През предните две зими, които бяха доста меки, конвекторът беше напълно достатъчен за всекидневната, а спалнята почти не се отопляваше. През лятото обаче температурата във всекидневната достига 29-30 градуса. Сега целта ми е цялостна климатизация, която да работи и за отопление и за охлаждане. Зимата ми трябват 23 градуса, лятото 26. Бих искал да е с 2 инверторни климатика - за всекидневната може би 12000 BTU, а за спалнята 9000 BTU. Основно изискване е да са безшумни.
    Засега откъм показатели и ценови оферти съм набелязал DAIKIN FXTB25C и DAIKIN FXTB35C. Даже заради малката ценова разлика между тях се чудя дали да не взема два от по-големия вариант, като този в спалнята да рабти и за коридора...или ще стане голям ветрилник така? Бих се радвал ако препоръчате нещо свястно и изпитано предвид горните писания...

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,787
    #1205

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    technoprofan, бих препоръчал следните модели:
    Toshiba RAS-13BKV-E~RAS-13BAV-E Mirai и Toshiba RAS-10BKV-E~RAS-10BAV-E Mirai
    Gree GWH12KF-K3DNA6G Change и Gree GWH9KF-K3DNA6G Change
    General Fujitsu ASHG12LMCA и General Fujitsu ASHG9LMCA
    Hitachi RAK-35RPB/RAC-35WPB Performance и Hitachi RAK-25RPB/RAC-25WPB Performance
    KI_YOOU одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    24
    #1206

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте
    Трябва ми климатик за спалня 20кв.
    Спрял съм се на Fujitsu 12LMCA и Mitsubishi SF35VE ?
    Кой от двата да избера или има по добър избор за 1400-1500лв с монтажа?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #1207

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от vargata Виж публикацията
    Здравейте , предстои ми закупуване на климатик. Спалня 16кв с изолация отвън и вътре на външните стени. Тавана е с гипскартон и 10см вата. Бюджета е 1500лв. Предложения?? Може и японски,или втора ръка. Кой е най добрия избор в моя случай? Благодаря
    MHI 20ZM-S или 25ZM-S

    Профан аз бих взел по-малкия модел МХИ за спалнята, която и от 12ските, които Александър е предложил ще свърши работа за хола.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от mirchev Виж публикацията
    Здравейте
    Трябва ми климатик за спалня 20кв.
    Спрял съм се на Fujitsu 12LMCA и Mitsubishi SF35VE ?
    Кой от двата да избера или има по добър избор за 1400-1500лв с монтажа?
    Нямам впечетеления от въпросните модели, но аз бих сложил MHI 25ZM-S. Защо ти е 12ка в спалня?
    Този пост е редактиран от kokovox; 21-06-16 в 01:04.

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    1
    #1208

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте,
    От четене го откарах до 3:30, а още се чудя, май ще трябва да пиша.
    Става дума за спалня 18 кв., панелка в София, южно изложение, 3 вътрешни стени и 1 външна (нова дограма) към неостъклен балкон
    Бях хвърлил око на Daikin FTXM25M, с хладилен агент R32, ще ми излезе към 1900 лв. От форума започнах да се разубеждавам, за Дайкин и особено тези новите модели рядко срещнах добра дума. Минах през доста марки и модели предложени и Gree GWH09UB U-Crown доста ми допадна (не смятам, че за мен би бил чак голям плюс работата при по-ниски температури, но човек никога не знае...). Дайкина уж има по-добри SEER/SCOP, а Gree-то ще ми излезе с 200 лв по-скъпо, но ако си заслужава бих го взел него. Приемам и други предложения в подобен ценови диапазон, но бих се радвал ако ми помогнете с дилемата, а не се усложни с още доста опции. Благодаря предварително!
    Този пост е редактиран от avenger; 21-06-16 в 12:00.

  11. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1209

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    При ниски отрицателни температури Дайкинчето може да се озори с тези 18кв, докато Короната може би ще продължи да работи и при "ледена епоха" без да и пука особено. 1400 вата май и беше компресора, сериозна машина е. Не знам дали си я виждал на живо, но на мен много ми допадна с този метален корпус. Ползвател на 12ката беше потвърдил минимум на отопление около 100вата. Общо взето не намирам кусури, освен по високата цена спрямо Дайкина. Не бих отказал една ако беше 1600/700лв

  12. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #1210

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Нямаме информация, колко тихо работи това Гри. За спалня аз бих избрал МХИ 20zmx-s.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,787
    #1211

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Хубаво е да се препоръчват добри модели, но както сами виждате, в повечето случай бюджета на даден потребител е ограничен до дадена сума, иска да си закупи качествена машина, но има един пари които не стигат. Питам се, какво правим тогава?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,532
    #1212

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Сяда се над книгите и се почва ученето на японски. После се търсят секънд хенд машини, но с гаранция. Така се дава шанс за спестяване за нова машина, през следващите 2 или 3 години.
    Rumb@ta одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #1213

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Или 10 години...
    DUNDURMA и Rumb@ta харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    36
    #1214

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Да ви кажа, нямам им доверие на климатиците втора употреба... нищо че имат гаранция и тн... направо си е до късмет в повечето случаи - при втората употреба. Затова при климатизация съм на принципа НОВО и само ново. Иначе, ще го мисля и ще треперя, кога точно ще сдаде багажа... нищо че има гаранция.
    Този пост е редактиран от petqkslav; 22-06-16 в 10:02.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    124
    #1215

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Привет едно въпросче . Каква е разликата в тези два климатика LG D12CM и LG D12RN


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе