Страница 93 от 233 ПърваПърва ... 43839192939495103143 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,381 до 1,395 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #1381

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Този Change нали уж е от високия клас,защо всички го слагат в най-ниския клас.
    Заради цената господин Василев

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    80
    #1382

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от vazmutenuser Виж публикацията
    Здравейте, ще съм много благодарен, ако успеете да ми помогнете в избора на климатици. Ето и отговорите на въпросите от първия пост:
    1. Ще се използва за 2 жилищни помещения - спални.
    2. За топло в преходния(иначе сме на ТЕЦ) и студено, ако може и да пречиства въздуха . Задължително през зимата трябва да може да изсушава въздуха, защото по дограмата и външните стени има конденз.
    3. За помещението:
    a) Спалня 1 = 14 м2, 31 м3; Спалня 2 = 14.6 м2, 33 м3;
    б) Дървен стъклопакет.
    в) Прозорци Спалня 1 = 3.0 м2; Спалня 2 = 3.6 м2;
    г) Спалня 1 = северозапад, Спалня 2 = североизток
    д) 6 от 12 етажа.
    e) Спални.
    ж) Апартамент в ЕПК блок.
    4. София
    5. 23 градуса
    6. Има изолации на външните стени 6мм фибран, но изолацията е от вътре.
    7. Не
    8. Между 2000-3500 лв., като зависи от опциите. Трябва да може да се спи без да духа студено, ако може и да пречиства въздуха ще е супер.
    9. Зимата до -5, Лятото до +40
    10. Схемата е приложена:


    Има ли 2-на СПЛИТ система с едно външно тяло и 2 вътрешни?

    Моля за евтин и нормално скъп/качествен вариант.
    Здравейте,
    Може ли някой да каже кое е по-удачно за спалнята, 14м2 при следните условия:
    · Цена на климатика до 1300 лв., основно за охлаждане и за отопление през „междинния период“ преди и след парното;
    · Трябва да е максимално безшумен и да не се усеща студения поток през лятото;
    · Да „премахва полените“ пролет, до колкото това е възможно;
    · Да „пречиства въздуха“ от прах и бактерии, до колкото това е възможно;
    · Да има режим изсушаване за контролиране на конденза по стъклата през зимата – това май всички го могат.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от vazmutenuser; 03-07-16 в 19:21.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1383

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    · Да има режим изсушаване за контролиране на конденза по стъклата през зимата – това май всички го могат.

    Май далеч не всички го могат. Ако държите на тази екстра, направете си справка. Да не се бъркате с изсушаване в р-м охлаждане.
    vazmutenuser одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    80
    #1384

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    · Да има режим изсушаване за контролиране на конденза по стъклата през зимата – това май всички го могат.

    Май далеч не всички го могат. Ако държите на тази екстра, направете си справка. Да не се бъркате с изсушаване в р-м охлаждане.
    Сега проверих ръководствата на тези - могат си го.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1385

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    FTXM20M е нов модел .Продава се от 2 месеца във България. Едва ли някой може да сподели реални впечатления. По книжни данни удовлетворява всички твои изисквания.
    FTXS20K е стандартен клас климатик и ги няма екстрите на FTXM20M.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1386

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Може ли някой да разкаже повече за това т.н. "изсушаване". Аз го пусках зимата един път на "dry" и започна да духа студено, направо мина на охлаждане и след 5 мин. го спрях. Ако в режим "изсушаване" работи на охлаждане, после минава на отопление и се повтаря този цикъл, не виждам много много смисъл в това "изсушаване".
    А двама възрастни в 13кв.м. спалня, не конденз, а водопади ще тръгнат.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    25
    #1387

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Kiril Chipev

    Ако искаш тиха работа без форсажи и безсмислени дефрости погледни климатиците на Митсубиши Хеви.
    Здравейте, попрочетох форума основно за проблемите на ДайСейКай, нещо което ме притеснява е да не се успива и при мен.
    Стаята е 3,5м x 4,5м x 2,5м спалня, външна - юг/запад, дограма 5камерна/2-ен стъклопакет с КА стъкло 2,4м2, 8см външна топлоизолация и вертикалните тръби на парното минават през апартамента (1ви етаж и са горещи. капандурите на мазето под мен също са изолирани, макар пак да се усеща студен пода. До стаята има кухня, като искам да мога да отварям вратата и да охлжда и там


    В крайна сметка, май се отказах от Митсубиши Електрик-а заради високата минимална мощност. (Mitsubishi-Electric MSZ-FH25VE / ZUBADAN) - Ако ще се включва и изключва нон стоп , не върши работа и ще вдига шум)
    Другото което харесвам е това:

    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    Toshiba RAS-10G2KVP-E Super DaiSeiKai 8

    Тошибата е по-икономична и с по-нисък минимум, ама ако ще ми прави мизерий, не си заслужава 300-те лева отгоре, който едва ли ще се избият от икономия за 5 години примерно.
    Все пак обаче двоуменеро остава, основно заради комфорт. Спалня е и е над главата ми - тишината е приоритет.

    Някой има ли повече информация за MHI?

    Като цяло ме интересуват мнения с факти. Вземи това или онова, без причина не ми върши работа.
    Благодаря предварително.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1388

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от vazmutenuser Виж публикацията
    Сега проверих ръководствата на тези - могат си го.
    Проверил си, но това не е това дето си го мислиш. Това не е режим изсушаване при отопление, а режим "Изсушаване". Това е отделен режим. Ако мислиш, че ще ти премахне конденза от стъклата се лъжеш. Изсушаването се реализира чрез студен /сух/ въздух. Климатикът не духа топло, а студено. През зимата не е много приятно.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    80
    #1389

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Проверил си, но това не е това дето си го мислиш. Това не е режим изсушаване при отопление, а режим "Изсушаване". Това е отделен режим. Ако мислиш, че ще ти премахне конденза от стъклата се лъжеш. Изсушаването се реализира чрез студен /сух/ въздух. Климатикът не духа топло, а студено. През зимата не е много приятно.
    Да, така е, но може да се ползва когато няма никой в стаята да се изсуши бързо, а ако има и включено парно вероятно ще е ОК, все едно сме включили уреда за сваляне на влага. При режим топло, понеже си духа и върти въздуха, предполагам, че конденза ще намалее също.

  12. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #1390

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от P.Hristov Виж публикацията
    Заради цената господин Василев

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    Висок клас е малко пресилено,но среден може би .То тогава U-CROWN какъв трябва да е ?Не че имам нещо против ,но за 800лв висок клас .
    kalcheff1 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1391

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Конденза ще намалее при по-често проветряване.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #1392

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    Висок клас е малко пресилено,но среден може би .То тогава U-CROWN какъв трябва да е ?Не че имам нещо против ,но за 800лв висок клас .
    Айде да стиднем ръцете на среден

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    popov и kokovox харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    25
    #1393

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Kiril Chipev Виж публикацията
    Здравейте, попрочетох форума основно за проблемите на ДайСейКай, нещо което ме притеснява е да не се успива и при мен.
    Стаята е 3,5м x 4,5м x 2,5м спалня, външна - юг/запад, дограма 5камерна/2-ен стъклопакет с КА стъкло 2,4м2, 8см външна топлоизолация и вертикалните тръби на парното минават през апартамента (1ви етаж и са горещи. капандурите на мазето под мен също са изолирани, макар пак да се усеща студен пода. До стаята има кухня, като искам да мога да отварям вратата и да охлжда и там


    В крайна сметка, май се отказах от Митсубиши Електрик-а заради високата минимална мощност. (Mitsubishi-Electric MSZ-FH25VE / ZUBADAN) - Ако ще се включва и изключва нон стоп , не върши работа и ще вдига шум)
    Другото което харесвам е това:

    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    Toshiba RAS-10G2KVP-E Super DaiSeiKai 8

    Тошибата е по-икономична и с по-нисък минимум, ама ако ще ми прави мизерий, не си заслужава 300-те лева отгоре, който едва ли ще се избият от икономия за 5 години примерно.
    Все пак обаче двоуменеро остава, основно заради комфорт. Спалня е и е над главата ми - тишината е приоритет.

    Някой има ли повече информация за MHI?

    Като цяло ме интересуват мнения с факти. Вземи това или онова, без причина не ми върши работа.
    Благодаря предварително.
    Има ли някой да удари едно рамо?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1394

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от vazmutenuser Виж публикацията
    Да, така е, но може да се ползва когато няма никой в стаята да се изсуши бързо, а ако има и включено парно вероятно ще е ОК, все едно сме включили уреда за сваляне на влага. При режим топло, понеже си духа и върти въздуха, предполагам, че конденза ще намалее също.
    Като сложиш климатика на стената перпендикулярна на прозореца на един метър от него и врътнеш малко едната вертикална клапа към прозореца може и да спре да ти кондензира по стъклото. С две думи трябва да вдигнеш с няколко градуса температурата на вътрешната повърхност на стъклото. И отваряш вратата към коридора когато е възможно.
    vazmutenuser одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #1395

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.


    Kiril Chipev

    Търпение колега някои хора трябва да работим. Аз имам 20ZMX-S в едната спалня и е супер. Никакви възражения нямам. В друга стая имам Дайкин за 4000 лв, така че не е да не съм претенциозен. Много е тихо Митсуто и не се чува кога работи и кога не. Горещо го препоръчвам. В другата спалня имам Тошиба Сузуми и определено е доста по-шумна. За моя радост не го използваме толкова много.



    vazmutenuser

    Това с пречистването на въздуха вероятно няма да го усетите на практика. Дайкина FTXM ще се справи и може и да е много тих, но не сме го виждали на практика (както вероятно и хората, които ви го препоръчват). МХИто е изпитана машина и си заслужава всеки лев.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе