Страница 92 от 233 ПърваПърва ... 42829091929394102142 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,366 до 1,380 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #1366

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Kiril Chipev Виж публикацията
    Т.Е Ако разбирам правилно, нещо с по-ниска минимална мощност. Т.Е от двата модела който съм дал - по-скоро Тошибата. До колкото видях, май минималната мощност на Митсубишито е около 300В за сметка на 100В за Тошибата.

    За Тошибата клоня заради по-ниските стойности, гаранцията, която ми предлагат фабрично е 5 години(до няколко дни щяли официално да го обявят от Тошиба). Важно ми е и да е тиха, а до колкото видях и двата модела май перата им вдигат шум при отваряне и затваряне.

    И двата модела ли имат подгряване на външното тяло за размразяване? Зимата ако го изключа за през деня или за повече дни - това проблем ли ще е?



    Гледах и по-евтините модели. Много държа да е здрав, тих и икономичен, не толкова заради парите, колкото заради принципа.
    Като цяло скачам на по-скъп модел по правило, защото обичам всичко да е изпипано. Малките недомислице ме изнервят и ме хваща яд за покупката - затова клоня на тези два модела.

    Благодаря!
    Вземи Тошибата...аз имам такъв но е 13-ка....нямам грижи вече 2-ра година....

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1367

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    На човека 13-ка ще му е голям, а някои изреваха с успали се 10-ки в топли/изолирани стаи ..... и няколко месеца чакане.....

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    33
    #1368

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    След още четене и задълбочаване продължава все пак дилемата между:

    Хитачито 25wpb и МХИ 20mz-s. гледам единият е девятка а другият е седмица пък е по скъп от девятката... номиналите са в полза на девятката ама като се загледам при -7 и -15 маи малката седмичка дава повече топлина!? така ли е наистина?... и остават още няколко въпроса...

    1. като тишина кой ще е по тих? Кой може да духа по слабо и при това да си поддържа градусите?
    2. като разход кои ще е по економичен? като влязат в режим поддръжка кои колко ще харчи? (примерно вънка 0 градуса, вътре 25)
    3. като температура ще може ли седмичката да вдигне 24 25 градуса? а девятката ?
    4. дефростване? как се държат двете машини?
    5. кои как ще работи в тези 12 13 кв? Он офф или на минимал?
    6. други разлики в полза на единия или другия?

    тоест основния въпрос наистина ли митсубишито са толкова по добре че тяхна седмица да бие по всичко девятката на хитачи??

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    25
    #1369

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    На човека 13-ка ще му е голям, а някои изреваха с успали се 10-ки в топли/изолирани стаи ..... и няколко месеца чакане.....
    Какво имаш предвид под успал се клима? и няколко месеца чакане?

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1370

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Daniel Dzhelebov.
    Нито Митсубиши правят само една седмица, нито Хитачи само една девятка - така че този въпрос е безмислен. Тази седмица на МХ е по добра от тази девятка на Хитачи - те са си различни класове машини.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #1371
    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Аз с 1 климатик успявам да охлаждам 4 стаи с коридор(80-90 кв.м.) и то с най-ниската степен на вентилатора. Не е нужно климатика да е в коридора.Слагаш го в едната стая,където е най - удобно за инсталиране и ако искаш някаква перспектива за отопление в тази стая.
    Абе и аз като теб успявам да охладя навсякъде с 1 климатик, ама то е, защото съм дървена кратуна и много-много не чувам петлите, пеещи в нет-а.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    13
    #1372

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    В крайна сметка се спрях на тези модели:
    1. Daikin FTXB35C/RXB35C - 1029лв. (включен монтаж)
    2. FUJITSU-GENERAL ASYG12LLCC - 999лв. (без монтаж)
    3. FUJITSU-GENERAL ASHG12LMCA/AOHG12LMCA - 1250лв. (включен монтаж)
    4. Mitsubishi MSZ-DM35VA - 1099лв. (без монтаж)
    5. Gree GWH12KF Change - 840лв. (без монтаж)

    От Русе съм и за тези модели и фирмата коята съм си избрал това са най - изгодните цени. Знам, че ги има на различни цени при различните търговци, но за нашият град е това което се предлага.

    Кой според вас е най - надежден цена/качество и икономичен. Както повечето хора като мен с ТЕЦ ще го ползват само за преходният сезон и основно за лятото.
    Всички климатици са 12-ки, защото помещението е около 60 м3 и има преходна стая към него.
    Вече два от тези модели ми ги предложихте няколко страници назад, но разширих малко бюджета и се надявам да взема нещо по - добро за по дълъг период от време.

  10. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #1373

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Kiril Chipev

    Ако искаш тиха работа без форсажи и безсмислени дефрости погледни климатиците на Митсубиши Хеви.

  11. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1374

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Biser Dimitrov, от изброените бих взел Gree-то. Другите с нищо повече не го превъзхождат, освен с цена!

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    13
    #1375

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    ivan74, то не е до това дали го превъзхождат по характеристики, а по качество, затова още се колебая кое точно да взема.
    До няколко дни трябва да го реша, че жегата е непоносима...

  13. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1376

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    От изброените машини единствено LMCA е позициониран горе (разбирай го, че топли) в ниския клас машини, но не си заслужава 300лв отгоре над Гри-то.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    13
    #1377

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Важното е да изстудява и икономично/здраво. Явно ще си пробвам късмета с това Gree, доста хора на доста места ги споменават, явно има защо.
    Явно в ниският клас климатици дали ще е "марков" не е от голямо значение.
    Все пак ще следя темата още един-два дни преди да поръчам т.е. ако някой не се обоснове да взема друго пред Gree-то
    Благодаря все пак

  16. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #1378

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Интересува ме Грийто как тръгва ''форсира '' ли се,или тръгва плавно.Нещо много го хвалят.P.Hristov може би ще каже.
    toto4ev одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1379

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Този Change нали уж е от високия клас,защо всички го слагат в най-ниския клас.

  18. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #1380

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Форума се оправи, може да махате тъмната тема.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе