Страница 94 от 233 ПърваПърва ... 44849293949596104144 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,396 до 1,410 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1396

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    И аз ги харесвам Хевитата, но нямаше да е зле да пуснат някой нов модел или поне да намалят малко цената.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    7
    #1397

    Smile Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Привет на всички!
    Моля за съвет за избор на климатик при следните условия:


    1.Зa ĸaĸъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa ĸлимaтиĸът-тъpгoвcĸo, жилищнo, oфиc, мaгaзин и т.н?

    - жилищнo

    2.Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe(цялoceзoннo пoлзвaнe-oxлaждaнe и oтoплeниe) щe ce пoлзвa ĸлимaтиĸът?

    - Разчитам много зa oтoплeниe зимата и за охлаждане през лятото, разбира се


    3. Kaĸвa e:

    a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;

    ~24.75 ĸв.м - 2.70 тaвaн - 66.8 ĸyб.м

    б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa(дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);

    - стара дървена двойна 4.75 кв.м. (хол) и 2 кв.м. нова ПВЦ стъклопакет (спалня)

    в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;

    ~4.75 ĸв.м (хол) и 1.96 кв.м. (спалня)

    г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo;

    - югоизтoчнo

    д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти(мaнcapднo, мeзoнeтнo, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?

    Среден апартамент 4-ти eтaж (последен) от тyxлeнa ĸooпepaция (отгоре неотопляеми тавански помещения). Двете стаи са отделени с плъзгща се врата която не предлага особена изолация между тях (поставена е на портал)

    e) ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo - xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;

    - става дума за cпaлня и хол

    ж) в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?

    - aпapтaмeнт

    4. B ĸoя чacт нa Бългapия и пo възмoжнocт в ĸoe нaceлeнo мяcтo e пoмeщeниeтo/cгpaдaтa?

    - София

    5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?

    - лятo 22-25, зимa 20-22

    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и нa ĸoи нe ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?

    - Нямам вътрешна и външна изолация. Tpи Oт cтeнитe ca вътpeшни, но aпapтaмeнтa пoд мeн се отоплява слабо, а до мен на стената на спалнята - нe. Отгоре са неотопляеми тавански помещения.

    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтиĸът и ĸaĸви?

    - 2 адакса (като идеята е да не се ползвет вече, освен при екстремни застудявания за поддръжка), pyтep,тeлeвизop

    8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвил зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтиĸ.

    - до 2000 c мoнтaж

    9. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтиĸa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?

    - Лятoтo 35-40 гpaдyca, зимaтa дo -15


    На този етап имам колебания между тези машини:

    Mitsubishi Electric, MSZ-SF35VE
    Mitsubishi Heavy, SRK35ZM-S
    Panasonic, KIT-E12QKE
    Hitachi, RAK-35PPB Performance

    Отворен съм и за други предложения на марки и корекции на мощности (ако е необходимо), на база описаните от мен по-горе особености на апартамента. Благодаря на всички предварително!


    P.S. Прилагам и не особено читаво сглобен план на помещенията и съм готов своевременно да внеса разяснения в случай на нужда:
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от kxrt; 29-06-16 в 19:54.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    1
    #1398

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте,

    Време ми е да си купя климатик, но съм гол и бос в тази сфера и за това се допитвам тук.

    След известно четене разбрах, че като за моите параметри и критерии Gree GWH12KF-K3DNA6G е удачен вариант, но все пак реших да си пусна запитването.

    Също така се интересувам и от фирми, които продават и извършват монтаж на климатици. Ако е проблем, може и на лично да ми кажете.

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н?
    A: Жилищно.

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора?
    А: За охлаждане и отопление.

    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението;
    А: 17м2, 45м3,
    б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);
    А: ПВЦ с двоен стъклопакет.
    в) квадратура на прозорците;
    А: 3.5м2
    г) изложението на помещението;
    А: изток - югоизток
    д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)?
    А: 4/8 обикновен панелен апартамент, лятото е много горещ, зимата много студен. Вътрешен е, само една малка външна стена.
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н;
    А: спалня и всекидневна (една стая).
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?
    А: Апартамент.

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?
    А: София.

    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима?
    А: 25/21+

    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?
    А: Не ( за сега, но е предвидена)

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви?
    А: Телевизор и настолен компютър.

    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор.
    А: 1500 лева с монтаж. Не е нужно да се дават всички пари.

    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане?
    А: -20/+40

    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Etteface; 29-06-16 в 19:43.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    80
    #1399

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    vazmutenuser

    Това с пречистването на въздуха вероятно няма да го усетите на практика. Дайкина FTXM ще се справи и може и да е много тих, но не сме го виждали на практика (както вероятно и хората, които ви го препоръчват). МХИто е изпитана машина и си заслужава всеки лев.
    И аз се чудя ... ама казаха, че Дайкин-а бил с 5 степени, а MHI с 3, а и Дайкина бил по-тих и не се усещал като духа. МХИто имаш предвид MHI SRK20ZMX-S нали?

    А и реалните обеми се оказаха за Спалните 30.92м3 и съответно 30.6м3, което е май за 7000BTU / 20-ки, нали така ?

  6. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #1400

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    kxrt

    Аз бих взел МХИ 35ZM-S

    Etteface

    Ако гоните бюджет вземете Грито. Майче около тези пари то си заслужава.

    - - - - - - - - - -

    vazmutenuser

    Да 20/7ца ви трябва. Моето е zmx-s и е монтирано в 14 кв.м спалня и вентилатора е на авто. Не се чува дали работи или не. То няма значение колко степени има, а колко е шумен на най-ниската. Ако търсите бюджет и 20zm-s би трябвало да свърши работа също. Питайте хората, които ви препоръчват Дайкина дали са го монтирали и са го виждали как работи на практика или само са го виждали на снимка, колко е тих и как духа.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    80
    #1401

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията

    vazmutenuser

    Да 20/7ца ви трябва. Моето е zmx-s и е монтирано в 14 кв.м спалня и вентилатора е на авто. Не се чува дали работи или не. То няма значение колко степени има, а колко е шумен на най-ниската. Ако търсите бюджет и 20zm-s би трябвало да свърши работа също. Питайте хората, които ви препоръчват Дайкина дали са го монтирали и са го виждали как работи на практика или само са го виждали на снимка, колко е тих и как духа.
    Човека каза, че Дайкин-а е по-тих (то и по спецификация го дават 19dB), а и съвсем не се усещал като работи и бил за спалня по-добрия избор. Обясни го с въпросните 5 степени, които позволявали това. Ставаше дума за Дайкин моделите/сериите им по принцип, а и то си го пише в спецификацията.
    Този пост е редактиран от vazmutenuser; 29-06-16 в 22:45.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1402

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Дайкин е по-добре за спалня, Митсубиши за хол. Това са мои наблюдения

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
    vazmutenuser и emil vasilev харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1403

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от kxrt Виж публикацията

    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтиĸът и ĸaĸви?

    - 2 адакса (като идеята е да не се ползвет вече, освен при екстремни застудявания за поддръжка), pyтep,тeлeвизop

    8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвил зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтиĸ.

    - до 2000 c мoнтaж

    9. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтиĸa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?

    - Лятoтo 35-40 гpaдyca, зимaтa дo -15



    Не може ли да вдигнете малко бюджета за Fujitsu-General *14LUCA?
    Защото ,който и от 4-те изброени климатици да вземете екстремните ситуации,в които ще използвате адаксите ще бъдат много чести.
    Този пост е редактиран от emil vasilev; 29-06-16 в 20:57.

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    7
    #1404

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Не може ли да вдигнете малко бюджета за Fujitsu-General *14LUCA?
    Защото ,който и от 4-те изброени климатици да вземете екстремните ситуации,в които ще използвате адаксите ще бъдат много чести.
    Привет и благодаря за бързия отговор! Надявах се да се размина с вдигането на бюджета . Но в диапазонът над 2000 не влизам ли в изцяло нова среда от опции като качества, характеристики и модели? ... и въпросният модел на Fujitsu няма ли конкуренция там? (притесни ме и енергийната му ефективност)

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    kxrt

    Аз бих взел МХИ 35ZM-S
    Привет и благодаря за бързия отговор
    Предполагам този модел на МХИ е най-изпитан и доказал се, предвид честото му предлагане....
    kokovox одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1405

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    LUCA на Фуджитсу, наистина е друга бира!

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

  13. Novice
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    7
    #1406

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте предстои ми смяна на климатик и бих се радвал на вашите съвети
    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? Жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? Двете
    3. Каква е:а) квадратурата и кубатурата на помещението; 19 кв. м. 48 куб. м
    б) вида на дограмата и стъклопакета; ПВЦ двоен стъклопакет, 4 сезона
    в) квадратура на прозорците; 4-5 кв.м.
    г) изложението на помещението; Изток
    д) етаж на помещението в сградата, особености 2-ри етаж
    е) какво е предназначението на помещението- спалня, всекидневна
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?Варна
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? 23
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? Стаята е правоъгълник, всички стени са вътрешни, само едната къса е външна, половината от нея е прозорец, изолация 4 см XPS
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви?
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор.1600-1700
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? -15 (последните 2 години не падало под -13)

    Ето сравнение от eurovent на моделите който набелязах (в червено е защото информацията не е от eurovent):

    За сега везните клонят към Fujutsu ASYG12LUC, какво мислите за останалите модели по специално Fujitsu AOYG12LMCBN NORDIC. Някои модели имат йонизатори, вифи и др екстри. Има ли смисъл от тях?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от garvanat; 29-06-16 в 22:59.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #1407

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от garvanat Виж публикацията
    Здравейте предстои ми смяна на климатик и бих се радвал на вашите съвети
    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? Жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? Двете
    3. Каква е:а) квадратурата и кубатурата на помещението; 19 кв. м. 48 куб. м
    б) вида на дограмата и стъклопакета; ПВЦ двоен стъклопакет, 4 сезона
    в) квадратура на прозорците; 5 кв.м.
    г) изложението на помещението; Изток
    д) етаж на помещението в сградата, особености 2-ри етаж
    е) какво е предназначението на помещението- спалня, всекидневна
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?Варна
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? 23
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? Стаята е правоъгълник, всички стени са вътрешни, само едната къса е външна половината от нея е прозорец, изолация 4 см XPS
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви?
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор.1600-1700
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? -15 (последните 2 години не падало под -13)

    Ето сравнение от eurovent на моделите който набелязах (в червено е защото информацията не е от eurovent):

    За сега везните клонят към Fujutsu ASYG12LUC, какво мислите за останалите модели по специално Fujitsu AOYG12LMCBN NORDIC. Някой модели имат йонизатори, вифи и др екстри има ли смисъл от тях.
    Определено ще бъдеш очарован от 12ЛУК

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1408

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от garvanat Виж публикацията
    За сега везните клонят към Fujutsu ASYG12LUC, какво мислите за останалите модели по специално Fujitsu AOYG12LMCBN NORDIC. Някои модели имат йонизатори, вифи и др екстри. Има ли смисъл от тях?
    Fujitsu ASYG12LUCA наистина е страхотен климатик,но щом си намерил Daikin FTXS35K толкова много евтин,въобще не се замисляй. Дали има смисъл от Нордик във Варна,зависи къде живееш.Все ми се струва ,че различните квартали са с различен климат.

  17. Novice
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    1
    #1409

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здpaвeйтe ĸoлeги,
    Имaм нyждa oт cъвeт зa ĸлимaтиĸ.

    a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;
    30 ĸвaдpaтa / 70ĸyбиĸa
    б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa ΠBЦ дoгpaмa, троен cтъĸлoпaĸeт, oбиĸнoвeн пaĸeт
    в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;5-6

    г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo: изток
    д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa - Мезонет oт нов тyxлeн блoĸ. Първи и втори етаж, като климатизаторът ще се използва за първият етаж.
    e) ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- дневна с кухненски кът. Прозорци и портална врата към веранда на изток.
    4. B ĸoя чacт нa Бългapия и пo възмoжнocт в ĸoe нaceлeнo мяcтo e пoмeщeниeтo/cгpaдaтa?
    Варна, Траката.
    5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    Лятo - 24/25 гpaдyca, Зимa - 24/26 гpaдyca
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и нa ĸoи нe ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    Една външна стена с външна изолация (на нея са и прозорците и вратата към веранда). Изолация на тавана. Под – изолация + ламинат. Останалите стени са вътрешни – мезонета е среден, топлят ме от едната страна само, отгоре ще топля аз – спалните.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    Хладилник, фурна, котлони, телевизор, други дребни.
    8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвил зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтизaтop.
    Дo 2000 c мoнтaжa (подлежи на преразглеждане)
    9. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    -15-20/35-38
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    За съжаление не разполагам със схема. Πoмeщeниeтo e пpaвилeн пpaвoъгълниĸ – едната дълга страна е външна с прозорците,другата е вътрешна с врата към коридор. На едната къса стена е кухненската част + ТВ, а на другата диван (предвиждам вътрешното тяло на климатизатора на нея).
    11. Други важни (за мен) бележки – търся нещо, на което наистина мога да разчитам да топли. Живот и здраве , октомври очакваме бебе и в тази стая, жената ще прекарва по-голямата част от деня с него . Климатизаторът ще се изключва само и единствено за почистване на филтри и профилактика при нужда – като цяло жената не търпи на студ, а аз на жега та само ще се сменя режима на работа Марката е единствено от значение, до толкова до колкото съответния представител във Варна предлага качествено обслужване. Не са ми необходими разни "удобства" от типа на - засичане на човек в стаята, седмични таймери и т.н. - простичко и ефективно

    Благодаря предварително!

    Поздрави,
    Цвятко
    Този пост е редактиран от Tsviatko; 30-06-16 в 13:18.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    25
    #1410

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията

    Kiril Chipev

    Търпение колега някои хора трябва да работим. Аз имам 20ZMX-S в едната спалня и е супер. Никакви възражения нямам. В друга стая имам Дайкин за 4000 лв, така че не е да не съм претенциозен. Много е тихо Митсуто и не се чува кога работи и кога не. Горещо го препоръчвам. В другата спалня имам Тошиба Сузуми и определено е доста по-шумна. За моя радост не го използваме толкова много.
    Здрасти, извинявам се.

    Сведох опцийте до Тошибата и MHI-то, като даже мога да взема 20ката и ще е на по-добра цена - 1700лв+отстъпка. Не знам дали монтажа влиза в цената.
    Ениуей, един колега ми пусна следната муха:

    Мога ли на приложената конфигурация да мина с един Климатик - по-мощен:


    Нещо от рода на:
    RAS-16G2KVP-E
    Хиперинверторен климатик Toshiba RAS-16G2KVP-E/RAS-16G2AVP-E, DAISEIKAI 8, 16000 BTU, Клас A++
    или Daikin - УРУРУ САРАРА
    Хиперинверторен климатик Daikin FTXZ35N/RXZ35N URURU SARARA, 12000 BTU, Клас A+++
    или MHI SRK50ZMX-S
    Хиперинверторен климатик Mitsubishi Heavy SRK50ZMX-S/SRC50ZMX-S DIAMOND, 18000 BTU, Клас A++

    Банята няма да се топли/охлажда. Кухнята е половината в шкафове и хладилник - съответно кубатурата пада. Квадратурата мисля е около 45-50м2 общо, макар не съм сигурен точно. Довечера ще пресметна.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе