Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 37
Like Tree12Одобрявам

Съвет за климатик за стая 36м3

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на dragonn2
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #1

    Съвет за климатик за стая 36м3

    Здравейте,
    Имам апартамент с 3 стаи - спалня, хол и дневна/кухня. До сега сме се топлили на дърва с локално парно, но реших да минем на ток.
    Холът и спалнята ще отоплявам с конвектори, а кухнята мисля да е с климатик.
    Нямам никаква идея какъв трябва да е, нито кои модели са добри, кои лоши и т.н.
    Затова ви моля да помогнете с избора.

    1. Ще се ползва за кухня/дневна.
    2. Най-вече за отопление, много рядко или никога за охлаждане.
    3. Стаята e:
    a) ĸвaдpaтypa 14м2 и ĸyбaтypa 36м3 (3 x 4.6 x 2.6);
    б) ΠBЦ дограма, двoeн cтъĸлoпaĸeт;
    в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe 5м2 (ширина колкото цялата стена 3м и висока 1.7м);
    г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo - запад;
    д) Апртамента е панелка, на първият етаж.
    4. намираме се в Самоков (960м надморска височина), през зимата температурите редовно са минусови.
    5. Жилището има външна изолация.
    6. В пoмeщeниeтo, в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa има печка за готвене, пералня, телевизор и абсорбатор.
    7. Бюджет 1500лв с монтажа.
    Кажете, ако има нужда от още информация.
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2

    Отговор: Съвет за климатик за стая 36м3

    аз бих боцнал една Тошиба Сузуми 10
    Aleksandars и Mega харесват това.

  4. Junior Member Аватара на dragonn2
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #3

    Отговор: Съвет за климатик за стая 36м3

    Не съм много наясно, за този модел ли става дума? Инверторен климатик Toshiba RAS B10N3KV2-E/RAS 10N3AV2-E SUZUMI
    Ако може и да споделите от къде е най-изгодно да се закупи с монтаж?

  5. Member Аватара на powerful
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    183
    #4

    Отговор: Съвет за климатик за стая 36м3

    Аз бих боцнал това : MH 25ZM, или това ми е фаворит Sharp 09GHR но можеш да боцнеш и това Fujitsu 09LUCA , това също ми е фаворит и го ползвам вече 3г но модела от 2013г Panasonic 09QKEW .
    Всички са ти в бюджета и всички са хубави и надеждни и ще ти свършат работа.
    Но като цяло ти давам индивидуален съвет, партер, панелка тези два фактора са ти в минус , най добре си сложи 12- ка , за да си спокоен зимата.

  6. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    164
    #5

    Отговор: Съвет за климатик за стая 36м3

    Цитат Първоначално публикувано от powerful Виж публикацията
    Аз бих боцнал това : MH 25ZM, или това ми е фаворит Sharp 09GHR но можеш да боцнеш и това Fujitsu 09LUCA , това също ми е фаворит и го ползвам вече 3г но модела от 2013г Panasonic 09QKEW .
    Всички са ти в бюджета и всички са хубави и надеждни и ще ти свършат работа.
    Но като цяло ти давам индивидуален съвет, партер, панелка тези два фактора са ти в минус , най добре си сложи 12- ка , за да си спокоен зимата.
    Да...вземи си 12-ка, както те е насочил колегата за да имаш запас от мощност през зимата! Ако все още имаш колебания аз ти препоръчвам това:
    https://www.technomarket.bg/products...qkew-cu-e12qke
    или по-ниско бюджетния вариант:
    Инверторен климатик Panasonic CS-RE12QKE/CU-RE12QKE 2014

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #6

    Отговор: Съвет за климатик за стая 36м3

    е що не вземе да набие една 15ка панасоник в тия 12 квадрата ,и без това е със същия 700 ватов компресор ( явно от Панасоник са магьосници )
    Mega и mirandi харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    164
    #7

    Отговор: Съвет за климатик за стая 36м3

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    е що не вземе да набие една 15ка панасоник в тия 12 квадрата ,и без това е със същия 700 ватов компресор ( явно от Панасоник са магьосници )
    Е...не са чак толкова магьосници като от Хитачи...ама да предположим, че в този ценови диапазон машините им са по- добри!?..Ти какво ще кажеш?
    Явно...не е нужно..компресора да ти е киловат и нагоре за да се постигнат някои параметри!!!..-Та...Алекси...-честито за Хитачито...-ползвай си го със здраве!
    Аз просто препоръчвам две неща, върху които имам наблюдение ..как работят!!!

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #8

    Отговор: Съвет за климатик за стая 36м3

    хитачито го остави ,мисълта ми е че няма нужда от 12ка в малка стая .. всеки казва да има резерв ,но малцина споменават че по мощната машина задължително е със завишени обороти на всички степени на турбината .. тая 12ка като задуха ще ти отвее чаршафите това е климатик дето се развърта на 6кВ в никакъв случай не казвам че е боклук напротив сносен е въпреки че си има косури но не е за такава малка стая
    tony34al и mirandi харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    164
    #9

    Отговор: Съвет за климатик за стая 36м3

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    хитачито го остави ,мисълта ми е че няма нужда от 12ка в малка стая .. всеки казва да има резерв ,но малцина споменават че по мощната машина задължително е със завишени обороти на всички степени на турбината .. тая 12ка като задуха ще ти отвее чаршафите това е климатик дето се развърта на 6кВ в никакъв случай не казвам че е боклук напротив сносен е въпреки че си има косури но не е за такава малка стая
    Разбрах те....-идеята ми беше...-ако има възможност освен горепосоченото помещение, да отоплява с климатика поне една от другите две стаи...-защото с тези конвектори ще му се завие свят от сметки!

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #10

    Отговор: Съвет за климатик за стая 36м3

    трудно се получава тоя номер .. аз съм го пробвал .. в другите стаи е 3-4 градуса надолу което е неприемливо само взимаш акъла на машината с която се опитваш да топлиш .. максимума е стая + коридор нататък топлообмена е твърде слаб дори климатика да има капацитет .. и точно тогава наистина ще му отвее чаршафите
    mirandi одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    164
    #11

    Отговор: Съвет за климатик за стая 36м3

    Ако е избил стената от тази дневна към хола...-не виждам проблем!

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на dragonn2
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #12

    Отговор: Съвет за климатик за стая 36м3

    Благодаря за съветите, може би ще е добре да дам още малко информация за това как ще се ползва климатикът.
    Трите стаи са напълно отделни, свързва ги общ коридор, иначе са позиционирани една до друга. С климатикът ще отоплявам само средната, а най-малката стая почти няма да се отоплява (може би веднъж на месец за 1-2 дена). Холът е преправен на втора спалня, където в момента е печката и там ще се отоплява предимно нощем докато се спи. Мисля че конвектора ще свърши работа за там.
    Прилагам и нещо като схема
    035429119.jpg

    Иначе powerful е прав че първи етаж панелка не е добре, знам го от опит. Подът винаги е студен, но това дори топленето на дърва не го оправя. Проблемът е че така стаята изстива по-бързо, а сега ще правя ремонт и ще слагам плочки в кухнята и ламинат в останалите стаи, дано това помогне малко положението, че в момента е балатум върху цимента.
    И все пак да допълня - с климатикът ще се отоплява само кухнята, без коридорът. Малката спалня през повечето време няма да се отоплява, холът само нощем, а денем само колкото да поддържа някаква минимална температура. Основно се стои в кухнята и там ще трябва по-сериозно отопление (и икономично )
    , но не смятам да правиме сауна.
    Та в крайна сметка 10 или 12 да взимам? (предполагам тези цифри са BTU-то на климатика?) и от къде да го поръчам? Гледам че доста линкове са от Вимакс, те ли са фаворитът във форума?

  16. Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    164
    #13

    Отговор: Съвет за климатик за стая 36м3

    В такъв случай взимай Сузумито на Тошиба или 9-ката на Панасоника...-ще си доволен...-относно Вимакса...-тук не се толерират определени фирми...-посочените линкове са просто за ориентир!!!
    Успех и добре дошъл във форума!

  17. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #14

    Отговор: Съвет за климатик за стая 36м3

    Щом ще преправяш пода в стаите, и без това мислеше за газов котел, пак ти препоръчвам да сложиш едно подово отопление с термопомпа. Една термопомпа с ниска мощност и подово ще бъде убийствено икономично отопление. В момента има разни маркови предложения за смешни суми.
    centurionX одобрява това.

  18. Junior Member Аватара на dragonn2
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    37
    #15

    Отговор: Съвет за климатик за стая 36м3

    Благодаря за мненията!
    Имам няколко въпроса относно техническите параметри на климатиците:
    1. До колкото разбирам мощноста на климатика се измерва в BTU. Но забелязах че някои климатици с по-нисък BTU имат по-голяма отдавана и консумирана мощност. На какво се дължи това?
    2. Защо отдаваната мощност за отопление е разделена на три стойности?
    3. Като съпоставих параметрите на климатиците, които предложихте, Панасоникът изглежда най-добър. Има най-голям SCOP рейтинг, но има ли някакъв друг показател, който трябва да взема в предвид, когато ги сравнявам?

    BTU SCOP Отдавана мощност Консумирана мощност
    Toshiba b10n3kv2 10000 4,0 0.90/3.20/4.80kW 0.75 kW
    Mitsubishi srk25zm 9000 4,2 1.20/3.20/4.20kW 0.80 kW
    Panasonic e09qkew 9000 4,7 0.80/3.40/5.00kW 0.72 kW

    @AC_From_Hell: Благодаря за предложението, но мисля да заложа на климатика. Надявам се да върши добра работа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на климатик - стая 15 кв.м.
    От the_root във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 30-07-13, 11:36
  2. Климатик за отопление на стая 35 кв.м.
    От visitor181 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 18-11-11, 22:37
  3. Климатик за 27 m² стая ?
    От mkastra във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 41
    Последно: 27-02-11, 10:52
  4. Проветряване на стая с климатик
    От jovko във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 23-02-11, 11:41
  5. Климатик за стая 15 m²
    От barakuda във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 29-10-10, 20:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе