Резултати от 1 до 15 от общо 15

Проветряване на стая с климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    106
    #1

    Проветряване на стая с климатик

    В една тема един колега е споменал, че небива да се проветрява стая докато работи климатика(не било добре за климатика). Някой може ли да обясни защо? И ако наистина не е добре, как да проветрявам? Да спирам ли климатика и след това да проветрявам? Аз имам 3 Генерала, от които единият е Нокриа и не съм ги спирал от Октомври месец.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #2

    Re:Проветряване на стая с климатик

    Бих казал, че положението е точно обратното. Климатизатора изсушава въздуха в помещението и ако искаш да поддържаш оптимални условия на температура и влажност, е необходимо да проветряваш. Времето за това ще си го определиш сам - всичко зависи от кокретните условия.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re:Проветряване на стая с климатик

    Мисля, че въпроса беше в друга посока - не дали да се проветрява въобще, а дали това може да става и при работещ климатик. Има ли опасност за самия климатик освен повишения разход на енергия?

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re:Проветряване на стая с климатик

    Никакъв проблем няма за машините.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #5

    Re:Проветряване на стая с климатик

    Цитат Първоначално публикувано от jovko
    В една тема един колега е споменал, че небива да се проветрява стая докато работи климатика(не било добре за климатика). Някой може ли да обясни защо? И ако наистина не е добре, как да проветрявам? Да спирам ли климатика и след това да проветрявам? Аз имам 3 Генерала, от които единият е Нокриа и не съм ги спирал от Октомври месец.
    Намаляваш климатиците на минимум -16 градуса(излишно е отопляваш атмосферата на Земята и да допринасяш за глобалното затопляне) и тогава отваряш за 3-5 минути до 7 минути да се смени въздуха и след това отново затваряш и вдигаш температурата до желаната от теб.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #6

    Re:Проветряване на стая с климатик

    ... Ефективното проветряване зимата при минусови температури е кратко, не мисля, че за 2-3 минути е проблем, за повече според мен машината ще се форсира. Аз лично проветрявам за 2-3 минути, но няколко пъти не ден. Мисля, че е достатъчно.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #7

    Re:Проветряване на стая с климатик

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Намаляваш климатиците на минимум -16 градуса(излишно е отопляваш атмосферата на Земята и да допринасяш за глобалното затопляне) и тогава отваряш за 3-5 минути до 7 минути да се смени въздуха и след това отново затваряш и вдигаш температурата до желаната от теб.
    +1
    Само ще добавя, че при мен процеса на проветряване го управлявам не по време, а по влажност. Следя конденза по външното стъкло, който веднага се образува при отварянето. След няколко минутки като се завърти въздуха в помещението замъгляването (почти) изчезва и това е знак, че мога да затварям.

    Относно притеснението за форсирането на компресора на макс – газ м...ка им машинки, нека се разджурка маслото, стига роторът се е плацикал като блатна рибка работейки на ниски обороти.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Re:Проветряване на стая с климатик

    И аз съм на принципа на колегата МОНЕВ.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    106
    #9

    Re:Проветряване на стая с климатик

    Благодаря за отговорите. Аз също проветрявам за 3-4 минути. Не знам какво е имал в предвид колегата от една друга тема.

  12. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #10

    Re:Проветряване на стая с климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ... Ефективното проветряване зимата при минусови температури е кратко, не мисля, че за 2-3 минути е проблем, за повече според мен машината ще се форсира. Аз лично проветрявам за 2-3 минути, но няколко пъти не ден. Мисля, че е достатъчно.
    За да има ефект от проветряването е хубаво да бъде 10 - 15 минути. Времето, което си посочил не е достатъчно за проветрение.

  13. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #11

    Re:Проветряване на стая с климатик

    Цитат Първоначално публикувано от m_dikov
    За да има ефект от проветряването е хубаво да бъде 10 - 15 минути. Времето, което си посочил не е достатъчно за проветрение.
    Зависи за колко голяма стая говорим.Не е все едно да проветриш стая 40м2 и стая 12м2.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #12

    Re:Проветряване на стая с климатик

    А на какви обороти ще работи компресора ако си отворил прозореца за да се проветри и случайно си го забравил отворен цял ден, а вън е примерно голям студ. На номинал ли ще работи или на максимал.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #13

    Re:Проветряване на стая с климатик

    Зависи колко ще са загубите.Ако прозореца е до климатика, ще бичи яко, ако са в двата края на стаята, ще работи на по-ниска мощност.Сам ще си регулира необходимата мощност, като разбира се, предвидените защити може да намалят мощността, ако трябва.

  17. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #14

    Re:Проветряване на стая с климатик

    При всичко положения няма да работи на номинал Нее лесно да стоплиш атмосферата

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #15

    Re:Проветряване на стая с климатик

    А, колко му е, правиш 3 ТЕЦ-а на въглища и стари гуми за гориво и за 1 годинаси готов.......

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на климатик за малка стая
    От Life във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 20
    Последно: 22-07-13, 18:13
  2. Климатик за отопление на стая 35 кв.м.
    От visitor181 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 18-11-11, 22:37
  3. Климатик за 27 m² стая ?
    От mkastra във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 41
    Последно: 27-02-11, 10:52
  4. Климатик за стая 15 m²
    От barakuda във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 29-10-10, 20:22
  5. Препоръчайте климатик за детска стая
    От Vanya във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 19-06-10, 11:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе