Страница 157 от 276 ПърваПърва ... 107147155156157158159167207 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,341 до 2,355 от общо 4134
Like Tree3976Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2018

Отговор: Избор на климатик '2018

Здравейте на всички. Предстои ми закупуване на климатик и се колебая между две девятки - Fujitsu-general-ASHG09LMCA и Mitsubishi-heavy-SRK25ZMP-S.
    Стаята в която ще слагам климатика е 15 кв.м. /40 куб. м./ с една въшна стена, на която има алуминиева дограма + вътрешна и външна изолация и се намира на четвъртия етаж в панелен блок в Пловдив. Не се и съмнявам, че която и да е от 2те машини ще свърши работа да охлажда и топли, но искам съвет, която от 2те ще е по-добрият избор /надеждност, разход и т.н./. Благодаря ви предварително

ЕДИТ:

Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    daniobg, за това помещение повече от Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-S~SRC20ZS-S Premium не Ви е необходимо....SRK25ZMP също ще свърши работа. Но първото е по добро.
    Сега го видях и този модел - виждам, че е седмица, но от фирмата, от която смятам да го взема ще ми излезе със 300 лева по скъп от девятката, на която съм се спрял :Д Все пак да разбирам, че Мицубишито, ще е по-добрият вариант от Фуджицуто?
    Този пост е редактиран от daniobg; 21-06-18 в 23:18.

2.  
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv

daniobg, за това помещение повече от Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-S~SRC20ZS-S Premium не Ви е необходимо....SRK25ZMP също ще свърши работа. Но първото е по добро.
    Mega, JOKVN и rosswen харесват това.

4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006

Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    broadway, във Вашия случай, по голяма машина от такава с номинал 3.2 kW е просто безумие...Може да обърнете внимание на следните модели:
    Toshiba RAS-10PKVSG-E Shorai
    General Fujitsu ASHG09KGTA
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZS-S~SRC25ZS-S Premium
    Panasonic CS-Z9SKEW~CU-Z9SKE Etherea
    Mitsubishi Electric MSZ-AP25VG~MUZ-AP25VG
    Hitachi RAK-25RPC/RAC-25WPC Performance
    Благодаря, Aleksandars, както и на останалите коментирали. За пръв път избирам климатик и определено са ми полезни съветите ви.
    Малко със закъснение се връшам към темата и финализирането на избора ми. Като казвате безумие за по-мощна машина - имате предвид, че ще е по-скъп и ще консумира повече или че няма да постигна реално подобрение в по-бързо затопляне/охлаждане с по-мощния? Например ако по-мощния по-често дефроства при отопление?
    В момента се колебая между хиперинвертора General Fujitsu ASHG09KGTA, който малко поопъва бюджета и Hitachi RAK-25RPC/RAC-25WPC Performance.
    Но също се колебаех дали пък по-мощното хитачи RAK-35RPC/RAC-35WPC би ми донесло някаква полза, цената е почти същата, няма и 100 лв разлика?

И още нещо - от вашия опит - кои са с по-тихи вътрешни тела?

...

5. Senior Member Аватара на stainway
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага

Цитат Първоначално публикувано от mitko1234 Виж публикацията
    stainway този Samsung AR09MSPXBWKNEU звучи много добре. Не съм запознат с климатиците на марката, a във форума препоръките се въртят основно около MHI, ME и Toshiba. За Flash Streamer си напълно прав. Еднакъв е при Уруру-то и FTXM. Това което научих обаче, е че не работи на първа степен на вентилатора. Трябва да е на поне втора, а при мен в малките стаи повечето от времето предполагам ще работят на първа, което малко обезмисля екстрата. Това дали е просто технологична нужда от минимален дебит при всички плазмени филтри и по - конкретно дали е така при този на Samsung и на ME?
    При Samsung e комбинация от PM 2.5 филтър, който покрива цялата площ през която влиза въздух и йонизатор :

Прикачени изображения Прикачени изображения

6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria

Този самсунг само визия видях в едни наши клиенти тякъв казаха че никак не топли пари хвърлили на вятъра.

7.  
  8. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv

И по едно мнение, реши кардинално....Браво....! Евала....

Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    musster, jonny33 и stainway харесват това.

9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в

Виж в пловдив може и да работи но тук не и никой колега не желае да работи с марката. А да случва се да пукат алуминевите си кондензатори.

10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv

Оле.....!

Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    musster и stainway харесват това.

11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в

На клоун ли се правиш?
    Genadi80 одобрява това.

12. Senior Member Аватара на stainway
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага

Цитат Първоначално публикувано от mitko1234 Виж публикацията
    Здравейте,
    предстои ми да закупя 3 климатика за охлаждане и отопление на хол 47кв., спалня 13.5кв. и детска 12.5кв. в гр. Варна, като и трите стаи имат врати към 10кв. вътрешен коридор, които смятам да държа отворени. Блока е строен 2007 и има външна изолация, но е доста тънка. Дограмата е PVC с двоен стъклопакет. Държа главно на комфорта и на филтриращите системи, заради малко дете. След много четене на форума съм се спрял на следните машини:

Хол 47кв., юг, запад, север, два вратопрозореца един на юг към открита и един на север към остъклена тераса и много прозорци:
    - mitsubishi-electric-msz-fh50vemuz-fh50ve (може и zubadan модела ако е нужен за Варна) - струва ми се, че плазма филтъра, ще е по - добър от филтрите на MHI
    - mitsubishi-heavy-srk60zsx-s-src60zsx-s-diamond - единствено ме притесняват филтрите, дали са добри колкото плазмените на МЕ
    - daikin-ftxz50nrxz50n-ururu-sarara - както казах държа на филтрирането и качеството на въздуха, но се чудя дали си струва да дам 1к отгоре на горните два

Детска 12.5кв., юг, вратопрозорец:
    - mitsubishi-electric-msz-ln25vgw-muz-ln25vg - спрял съм се на този модел, защото fh е прекалено голям, а и виждам, че не ги препоръчвате за спални, защото са по - шумни
    - mitsubishi-heavy-srk20zsx-s-src20zsx-s-diamond - отново единствено ме притесняват филтрите, дали са добри колкото плазмените на МЕ
    - daikin-ftxa20a-rxa20a - тука може да мина и на 25-цата ако е необходимо, като отново не знам тези филтри как се съпоставят с плазмения на ME

Спалня 13.5кв., север, прозорец:
    Тук мисля същия климатик като на детската стая, понеже има голям гардероб и кубатурата е като на детската.

Като цяло май клоня към МЕ заради плазмения филтър, макар моделите на MHI да са с малко по - добри характеристики. Урурото май ми идва прекалено, а малките дайкини май са доста по - зле от другите два.
    Ставаше въпрос за гр. Варна и детска стая с южно изложение като се набляга на комфорта и филтрите. Не виждам как няма да се справи Samsung ar09mspxbwkneu в 12,5 м2 ,блок с външна изолация.
    Освен това става въпрос за дете и алергии . Отоплявали са се с Adax 1.5kw и то без да работи нон-стоп или на висока степен.
    През сезона на алергиите ще се спи много по-комфортно без да духа и навява и то при 19 дб.

За този нов комресор си има 5 години гаранция ( на запад го продават с 10 години).
    Прикачени изображения Прикачени изображения

13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив

Този Самсунг работи много добре и си заслужава,особно за спалня.
    Aleksandars и stainway харесват това.

14. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015

Не знам как спите в 12кв.м. с климатик на охлаждане. Аз не можах да се науча, става ми студено.

15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011

То май размерът на стаята няма голямо значение. Можеш да ползваш функцията "Sleep"-повишава зададената температура с 1 градус през следващите 3 часа и после се изключва. Или таймер. Предполагам твоите климатици ги имат. Аз лично ползвам сега бързия таймер /изключва след 1-10ч./ Когато стане още по-горещо си работи цяла нощ.

16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив

Размерът / обемът на стаята имат пряко отношение към размера на машината, не само при охлаждане. Нагледал съм се на и изпитал какви ли не простотии / вариации на тема "запас на мощност". Последната глупост, която изпитах отново на гърба си преди 2 дена, беше 18-ка в стая от 25 квадрата (на снимката). Същото, каквото е 9-ка в 12 квадрата. ПРОСТОТИЯ!

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Aleksandars и stainway харесват това.

17.  
  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011

Разбира се, че машината зависи от стаята, но и при по-големи стаи от 12 кв., може да ти стане студено през нощта по различни причини. Затова са измислени разните допълнителни функции, като "Комфортен сън" например.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

1. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 161
    Последно: Днес, 09:28
  2. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 424
    Последно: Днес, 09:19
  3. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 242
    Последно: 16-12-18, 19:03
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 834
    Последно: 15-12-18, 19:10
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 18:53
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 15 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе