Страница 144 от 205 ПърваПърва ... 94134142143144145146154194 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,146 до 2,160 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #2146

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Помислете и за мултисплит, ако не можете да разположите две външни тела. Това би решило много от проблемите.
    Тъкмо щях да напиша, че с този бюджет мултито е добър вариант.
    Phoenix_1 одобрява това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    1
    #2147

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Привет !
    Удачно ли е за около 18 кв.м и обем 45 куб.м вместо 9-ка да се сложи 12-ка ? идеята е да затопли или охлади по-бързо поради по-голяма мощност.

  4. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #2148

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от gonzales1 Виж публикацията
    Привет !
    Удачно ли е за около 18 кв.м и обем 45 куб.м вместо 9-ка да се сложи 12-ка ? идеята е да затопли или охлади по-бързо поради по-голяма мощност.
    Попълнете въпросника в началото на темата за да Ви се даде адекватен отговор.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2149

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от gonzales1 Виж публикацията
    Привет !
    Удачно ли е за около 18 кв.м и обем 45 куб.м вместо 9-ка да се сложи 12-ка ? идеята е да затопли или охлади по-бързо поради по-голяма мощност.
    Не става така. Това е като да си купите 2 номера по-големи обувки, с цел да ги обувате по-бързо...
    Климатика трябва да бъде правилно оразмерен.
    dodo_pv, SPSt, Phoenix_1 и 4 други харесват това.

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    7
    #2150

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравей те,малко по-горе бях писал за мнения на няколко модела климатици.
    Насочихте ме първо да попълня въпросника,надявам се ,че коректно съм упоменал всичко:








    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? Най вече за отопление,но не изключвам и охлаждането.
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;18кв|м
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид) PVC-дограма,5 камерна,обикновен стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 2 прозореца,общо 5кв|м
    · изложение нa пoмeщeниeтo; югоизточно изложение,като южната част е оградено с остъклена тераса.
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? Помещението е в къща само с мазилка,тавана е гредоред изолиран със стиропор,пода също е гредоред
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; ще се ползва за всекидневна

    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? гр.Пазарджик
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? лято 22-26; зима 24-26
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? до 2000лв с монтажа
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? лято 35-38; зима -15
    Моделите,които пресях след посещетение в няколко магазина са:
    fuji electric RSG12KGTA Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W Toshiba RAS-B13PKVSG-E
    Ще се радвам и тук да получа коментар за тези модели,а може и някоя друга марка и модел до 2000лв.
    Благодаря Ви!

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #2151

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от ivo208 Виж публикацията
    За гр. Русе
    Две стаи с преходна врата / нямам възможност да монтирам в едната /
    Общо 35 м2
    Иво, прави са колегите. Недейте с един климатик, ще имате температурна разлика, и то може да не е малка и ще мъчите машината. Присъедидинявам се към мнението на съфорумниците за мултисплит, предполагам си дал общата кубатура на помещенията. За нея има варианти, напълно вписващи се в бюджета за около 3100-3500. Все ще можете да пробиете дупки за тръбния път на две стени и да ги скриете в декоративни канали по ъглите и да постъпите правилно.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    12
    #2152

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте!Досега сме се отоплявали само на печка тип "камина",но ми писна от хамалогията на дървата и затова попълних въпросника.
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?-цяло сезонно ползване,но предимно за отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo-32 m2-72 m3(тавана е скосен)
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид)-ПВЦ дограма,двоен стъклопакет КА
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe-един прозорец 3м на 1м=3 м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo-североизток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?-втори
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- всекидневна и спалня зимата

    §
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?-къша
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?-с. Кичево,на 10 км. от гр. Варна
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?-зима 24 гр.
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?-две външни стени-едната е 8 м.,другата 4 м.И на двете има EPS 4 см. външна и 2 см. вътрешна изолация-стените са тухлени,тавана е ПВЦ ламперия и стъклена вата,гредоред,дъски и два пласта воалит
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?-пералня,съдомиялна,LCD тв,готварска печка,хладилник
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?-2000 лв. с монтажа
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?- до – 20 гр.(има много силен вятър почти през целия период на годината)
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.-качена е схема

    Спрял съм се на два модела:ФуджицуASYG12LMCB или ASHG12KGTA https://*********/hiperinvertoren-kl...tu-klas-a.html илиhttps://www.termo-klima.com/bg/klima...onalen-montaj/ ,но очаквам мнението Ви!
    Прикачени файлове Прикачени файлове
    Този пост е редактиран от goiko_miti4; 08-09-19 в 15:48.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #2153

    Отговор: Избор на климатик '2019

    И за какъв ч*п ти е нордик модел за варненско?
    Kasap одобрява това.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2154

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    И за какъв ч*п ти е нордик модел за варненско?
    Чи ко, Уруру ли да си 'земе..?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    12
    #2155

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    И за какъв ч*п ти е нордик модел за варненско?
    Здравйте!Неслучайно съм написал с. Кичево,обл. Варна,защото сме на 330 м. надморска височина и през зимните месеци вятъра е много силен от север и температурите падат до -19 градуса!Естествено,климатика ще го монтират на стената,на която е завет.Но се двоумя 12-ка или 14-ка от KGTA или Nordic.Затова искам съвет!

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #2156

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Кръстника ми ти е комшия - Добрева чешма.
    Топли се с 18LFC и 14 Nocria.
    По доволен е от LFCто.
    И двата съм му ги избирал аз.
    Първоначално и той беше почнал от Нордиците,
    но след консултации с няколко фирми се съгласи с мен.
    Това, че ветровете се таковат не е приятно усещане за човека
    но за климатика не е фатално.Все пак има перка във външното тяло - иначе
    няма да има топлообмен.По-важни са средните температури, а за Варна(Кичево)
    не са толкова ниски.
    Според мен 14ската би била достатъчна.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 08-09-19 в 20:21.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Разград
    Мнения
    81
    #2157

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте, съфорумци,

    На стр. 140 бях попитах за мнение относно отопление на един апартамент и сега имам предложенията на фирмата, която ми монтира последните климатици та мисля с тях да работя и по тази климатизация.
    Моделите, които ми предлагат са следните:
    - Южен хол: Sharp Y28EEY, за който не намирам нищо като информация. Номинал отопление 3.6, КОП 5.11 - 1200 лв.
    - Северна спалня с излаз на остъклена тераса: Sanyo EX22V6P. Номинал отопление 2.8, КОП 6.09 - 1200 лв.
    - Южни трапезария с кухня: Fujitsu S22V. Номинал отопление 2.5, КОП 5.75 - 1200 лв.
    - За най-студената спалня вече имам една машина с номинал 3.0.

    Моля за мнение дали машините са удачни като цяло и в конкретния случай (ако приемем, че състоянието им е задоволително) и дали си заслужават парите. Цените са с вкл. монтаж.
    Трябва да споделя, че преди да се монтират климите ще сменя дограмата, ще направя външна изолация и окачени тавани с каменна вата. Намериха се пари за щастие.
    Прикачвам отново снимка на разположението на стаите. Хол, кухня, трапезария са югоизток, спалните са северозапад.
    Благодаря ви предварително, приятели!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2158

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Satmar, правилното означениe на шарпа е AY-Y28EE6.
    Модел: 2009~2010 година
    Работно напрежение: 100V
    Хладилен агент: R410A
    Страна произход: China
    Параметри на климатизатора при
    35°C външна температура (27°C в помещението):
    Охлаждаща мощност: 2.8 kW (0.8 ~ 3.1), 9556 BTU (2730 ~ 10580)
    Консумирана електроенергия: 595 W (165 ~ 710)
    COP: 4.71 (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 7°С външна температура (20°C в помещението):
    Отоплителна мощност: 3.6 kW (0.8 ~ 4.1), 12287 BTU (2730 ~ 13993)
    Консумирана електроенергия: 705 W (165 ~ 930)
    COP: 5.11 (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 2°С външна температура (20°C в помещението):
    Отоплителна мощност: 3.0kW, 10239 BTU
    Консумирана електроенергия: 820 W
    COP: 4.91 (средна стойност) (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
    APF: 5.4 (целогодишна ефективност на енергийно потребление)
    Допълнителна информация:

    • Plasmacluster Ion - технология на Sharp за дезинфекция, която пречиства въздуха чрез излъчване на положителни и отрицателни йони. Технологията Plasmacluster Ion деактивира във въздуха плесени, вируси, алергени и бактерии. Системата премахва широк спектър от миризми, включително домашни любимци, готвене, боклук и цигарен дим;
    • Аспирация – извеждане на замърсен въздух и замърсявания от въздушните филтри извън помещението;
    • Автоматично почистване на въздушните филтри– въздушните филтри се почистват автоматично или принудително от потребителя, чрез вградена система в климатизатора и замърсяванията се изхвърлят извън помещението чрез аспирацията;

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Разград
    Мнения
    81
    #2159

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Alexandars, благодаря за корекцията. Бихте ли дали мнение за така предложената окомплектовка и цена. Сякаш за хола ми е нужна по-стабилна машина, но фирмата според консултантите не разполага в момента с по-удачна машина с подобни характеристики. Принципно мога да капарирам част от климатиците и да чакам да се появи нещо по-така. В допълнение, апартаментът разполага и с функционираща печка с водна риза, която отоплява целия апартамент, включително бойлера - не предвиждам да я махам заради потенциални кризисни моменти.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2160

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Satmar, ако си признаете от къде сте, е твърде вероятно да сдобиете по-голям избор от опции...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе