Страница 146 от 205 ПърваПърва ... 96136144145146147148156196 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,176 до 2,190 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2176

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от kirkata Виж публикацията
    Здравейте,

    писах на 139-та страница за мнение за избор на климатик, както съм писал - единственото предложение беше за MHI SRK45ZSP-W - ( него го дават в режим отопление до 85кубика), а реално на мен ми трябва за около 100 кубика, колега от форума ми предложи Toshiba Shorai RAS-B16PKVSG-E.

    Моля и за вашето мнение за да успея да направя правилния изобр и да ни е достатъчно топло през идващия зимен период.

    Благодаря предварително!
    Аз бих сложил Фуджи ЛТЦ 12 ка ,или новата КГ 14 ка
    mimojef и ccankov73 харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    15
    #2177

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте,
    предстои ми закупуване на климатик SRK35ZSX-W.
    След ремонт на помещението имам окачен таван с изолация на две степени и реално височината на тавана е 2,30 м. В случая при монтаж на вътрешното тяло на поне 10 см. от тавана и височина на тялото от 31 см., реално долната част на вътрешното тяло ще бъде на 1,9 м. от пода. Този "нисък" монтаж на вътрешното тяло ще повлияе ли за ефективността и най-вече за отопление през зимата.


    Моля да не дублирате поствете си в различните теми. В другата тема вече Ви е отговорено!
    Този пост е редактиран от Mega; 10-09-19 в 20:59.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #2178

    Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Seven7 Виж публикацията
    Здравейте,
    предстои ми закупуване на климатик SRK35ZSX-W.
    След ремонт на помещението имам окачен таван с изолация на две степени и реално височината на тавана е 2,30 м. В случая при монтаж на вътрешното тяло на поне 10 см. от тавана и височина на тялото от 31 см., реално долната част на вътрешното тяло ще бъде на 1,9 м. от пода. Този "нисък" монтаж на вътрешното тяло ще повлияе ли за ефективността и най-вече за отопление през зимата.
    Според сервизното ръководство, минималното отстояние от пода е 120см. Поне така го тълкувам аз.

    Според мен, 10см от тавана са предостатъчни, защото предният панел е отварящ се. Минималното отстояние е 6,5см. Според мен, на отопление ще е дори по-добре, тъй като е по-близо до студения под, а и самата струята ще го достига по-лесно. За охлаждането може да е проблем, защото ще духа горе-долу на нивото на главата, на изправен човек. Но нека и специалистите те посъветват, няма как да не са имали подобни случаи.
    Този пост е редактиран от rosswen; 10-09-19 в 22:09.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,296
    #2179

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от gendo77 Виж публикацията
    Здравейте ,харесал съм си няколко модела ма Мицубиши - искам да е тази марка,ако може да ми помогнете кой да избера от тях-Мицубиши електрик HR25 ,AP25 или Хеви 25 ZSP-W.Цената им е 1250 лв. с монтажа,а на APто 1500лв.Стаята е 14,5 квадрата стандартна височина,в град Варна е- две зими не е падало под -2 -3 градуса,има всичко - изолация, пвц ,комшии които топлят,среден етаж,стаята е спалня.Ако може мнение за това HR - не го бях чувал този модел.
    От ЧЕТИРИТЕ (твоите трите + предложения от Иван) АЗ бих избрал на АП.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #2180

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от iavo Виж публикацията
    Шивачно помещение: 100м2 х 2,8 височина = 280м3. В това помещение ще работят около 2-5 броя шевни машини постоянно. Изложение: юг/север. Квадратура на прозорците: 12м2
    Необходими са Ви машини отдаващи общо номинално в режим охлаждане 12 kW, а в режим отопление - 18 kW.
    Цитат Първоначално публикувано от iavo Виж публикацията
    Офис: 14м2 х 2,8 височина = 39,2м3 Изложение: юг. Квадратура на прозорците: 3,2м2
    Машина с номинал в режим охлаждане 2.0 kW и 2.5~2.8 kW в режим отопление.
    Цитат Първоначално публикувано от iavo Виж публикацията
    Стая за отдих на персонала: 18м2 х 2,8 височина = 50.4м3. Изложение: север. Квадратура на прозорците: 2,3м2
    Машина с номинал в режим охлаждане 2.0~2.5 kW и 2.5~3.2 kW в режим отопление.
    Оглед на помещенията преди съществен избор е задължителен.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    13
    #2181

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте,предстои ми покупка на климатик,който ще се ползва предимно за отопление.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: Жилищно.
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? Предимно отопление.
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 30 квадрата,75 кубика.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);ПВЦ най-обикновен стъклопакет.
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 3 квадрата.
    · изложение нa пoмeщeниeтo; изток/юг(южната стена е външна-тухла с изолация),на източната е прозореца и тя е с изолация.
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, Последен етаж,скосен покрив (бетонна плоча,греди с вата между тях,OSB плоскости и битум)
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- дeтcĸa стая и детска спалня.
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? апартамент.
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? София.
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? зима 22/23 гр.
    6. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 1700лв с монтаж
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? телевизор,компютър.
    8. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -15
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    За сега съм се спрял на Daikin FTXP35M или Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai R32. но не съм сигурен дали са подходящи.
    Ще съм благодарен да дадете мнение за тях,а също така бих разгледал и модели на други марки,които смятате ,
    че ще се справят с отоплението на помещението.

    Благодаря предварително.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #2182

    Отговор: Избор на климатик '2019

    mememe, за Вашето помещение бих предложил следните модели:
    General Fujitsu ASHG12LUCA Discovery White
    Hitachi RAK-35RPD/RAC-35WPD Performance
    Panasonic CS-TZ35TKEW-1~CU-TZ35TKE-1
    Gree GWH09YD-S6DBA1A (LCLH) Amber
    Toshiba RAS-B13PKVSG-E Shorai
    rosswen и mememe харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    13
    #2183

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Aleksandars, Благодаря за бързия отговор и предложенията. Май ще се спра на Тошибата, че ми се струва най подходящ, поне на хартия.

    Изпратено от моят G3121 с помощта на Tapatalk

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    4
    #2184

    Отговор: Избор на климатик '2019

    "1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2.за отопление и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa помещението : 20кв.м.
    · тpoeн cтъĸлoпaĸeт, Пластмасова
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 2х 3кв.м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo; север / изток
    ·2 етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, Къща тухлена
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- всекидневна
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Бургас
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 23-24 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Каменна вата стени не последен етаж
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Кухненски бокс пералня печка...
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 1500лв с монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? Без алтернатива за отопление
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. Нормална геометрия на помещението ~ 4х5


    Здравейте ,
    търся съвет за покупката на климатик за всекидневната. До момента ми препоръчаха Дженерал 12ка Lmca , или по новия 12ка Kmta и трети вариант Панасоник cs ue12rke. Ще се радвам и на други предложения или препоръки спрямо тези модели.


  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2185

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Освен споменатите аз бих помислил и върху
    фуджи/ Генерал LUC 12 и KG 9 ka.
    Това са средния и по- високия клас на триото.
    Не че ЛМ / КМ серията е лоша , но е по-ниския клас.
    Може да ги разгледате

  13. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2186

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Освен споменатите аз бих помислил и върху
    фуджи/ Генерал LUC 12 и KG 9 ka.
    Това са средния и по- високия клас на триото...
    Високия клас е LTC, KGTA го позиционират над LUC и под LTC.
    oska и rosswen харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2187

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Високия клас е LTC, KGTA го позиционират над LUC и под LTC.
    Да това имах предвид. ЛУК среден КГ по- висок и отгоре нокрията.
    Може да не съм се изразил правилно.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #2188

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от becan Виж публикацията
    Ще се радвам и на други предложения или препоръки спрямо тези модели.
    Panasonic CS-RE12RKEW~CU-RE12RKE
    Daikin FTXC35B~RXC35B Sensira
    Hitachi RAK-35RPC/RAC-35WPC Performance
    Toshiba RAS-13BKVG-E Mirai
    Phoenix_1 и rosswen харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2019
    Мнения
    15
    #2189

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте,
    имате ли информация за климатик SRK35ZSX-W при отваряне на предния панел отгоре моторчето дали издава силен шум, като климатикът ще се ползва в хол.


  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,931
    #2190

    Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Seven7 Виж публикацията
    Здравейте,
    имате ли информация за климатик SRK35ZSX-W при отваряне на предния панел отгоре моторчето дали издава силен шум, като климатикът ще се ползва в хол.

    Има тема за модела, в подраздела на Хеви. Прочетете какво съм писал, вътрешното тяло е същото като на 60ZSX. Задайте въпроса си малко по-конкретно, защото не се разбира какво точно имате в предвид. Панелът се отваря/затваря само при включвяне/изключване на машината. По време на работа не мърда, седи отворен.
    Този пост е редактиран от rosswen; 13-09-19 в 15:20.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе