Страница 157 от 205 ПърваПърва ... 107147155156157158159167 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,341 до 2,355 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #2341

    Избор на климатик '2019

    Май забравихте как се справя на майчето 25ZS-S в 18м2/42м3. При нея смятам, че условията са дори по-неблагоприятни. Според мен е напълно излишна 35-ца в случая. 07kgta, смята че е дори по-голяма ламя, не вярвам да има проблем с отоплението. Хитака, също е със сериозен хардуер и топлоотдаване, при отрицателни температури. Само за 07Luc не съм напълно съгласен с Касапа. Много ми "хилавее".

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2342

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Само за 07Luc не съм напълно съгласен с Касапа. Много ми "хилавее".
    Че в 30м3, какво да сложиш бе, Роска? Да не отваряме пак полемика за ниските минимуми...

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #2343

    Отговор: Избор на климатик '2019

    dodo е прав - дъски, зеге и винтоверт и се запушва за нула време.
    След това вата на рула отгоре 10см-на кръст 5Х5 - и това за нула време.
    Така направихме в на малкия къщата за 1 следобед.
    Инвестицията е “смешна”, а се отрази веднага в температурите.
    Мерихме Т. на тавана с инфраред - мисля, че даде към 5С разлика!
    dodo_pv одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #2344

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Че в 30м3, какво да сложиш бе, Роска? Да не отваряме пак полемика за ниските минимуми...
    Само в този случай не ми се вижда ок. Може и да греша. Сигурно ще се справи машината.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2345

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    dodo е прав - дъски, зеге и винтоверт и се запушва за нула време.
    След това вата на рула отгоре 10см-на кръст 5Х5 - и това за нула време.
    Така направихме в на малкия къщата за 1 следобед.
    Инвестицията е “смешна”, а се отрази веднага в температурите.
    Мерихме Т. на тавана с инфраред - мисля, че даде към 5С разлика!
    Да, донякъде. Идеята е да се затворят поне стехите, на първо време. Вата може да натъпка в пространството между стените и стряхата, за да се спре рязкото изстиване от теченията. Касапа не ме е разбрал. Не става въпрос за никакво преоразмеряване. Или се отопляваш с машина, отговаряща на обема на помещението или само се охлаждаш с нея през лятото. Иначе няма комфорт, сиреч, не става с клими отоплението в големите студове и ветрове. Всичко, което описвам, съм го правил лично и съм наясно с ефекта.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    ccankov73 и HiDefinition харесват това.

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    7
    #2346

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Благодяря за съветите.За момента мога да си позволя финансово да сложа 15 см, вата върху гредореда в подпокривното постранство-покрива е за смяна,но нямам средства за нов в момента.С тия 15 см. изолация отгоре ще се справят ли с отоплението два климатика-да кажем mhi 20 zs-w premium.Или да избера 9-ки?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #2347

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Ще се справят естествено.Машините са топлещи.
    Тя идеята на изолацията е да работят по-комфортно - т.е. с по-малко духане.
    Естествено и с по-ниски сметки...
    Kasap и rosswen харесват това.

  10. slr
    slr е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    17
    #2348

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте, моля за съвет за 2 климатика.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · апартамент на първи висок етаж под тунел

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    - предимно за отопление

    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo: 33 квадрата ( голям хол + кухня) 15.2кв спалня
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa: дограмата е 7 камерна с троен стъклопакет 4 сезона, спалня - бяло ка
    · изложение нa пoмeщeниeтo- хол юг, спалня север
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - Варна
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? лято - 23, зима- 25
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - има изолация
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? -
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? за двата без монтажа 3500 до 5000.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2349

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZSX-W~SRC35ZSX-W Diamond + Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZSX-W~SRC20ZSX-W Diamond
    Toshiba RAS-13PAVPG-E Super DaiSeiKai 9 + Toshiba RAS-10PAVPG-E Super DaiSeiKai 9
    Mitsubishi Electric MSZ-LN35VGW~MUZ-LN35VG + Mitsubishi Electric MSZ-AP25VG~MUZ-AP25VG
    rosswen одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #2350

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от hristobgh Виж публикацията
    Дали ще имам късмет
    Явно не. Докато чакаш някой разбиращ евентуално да ти каже. Може да погледаш как някъде в Полша такава квадратура хора си ги топлят с една 12-ка .

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    6
    #2351

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Тези 8см. изолация, са нещо, но не кои знае какво, ако нямате изолация поне на таванната плоча от вътрешната страна
    Може да сложите два броя Mitsubishi Heavy Industries SRC 35 ZS-W. Аз бих изместил вътрешното което е над дивана от другата страна на прозореца.Ако има възможност разбира се.
    Мерси @mimojef;
    @bobivg - сега ще погледна, но една 12ка (каквато и да е) ми се струва малко за България, еле пък за Полша . При все че тези безумни температури дето се търсят тук (24-25градуса вътре зимата) въобще и не искам да ги стигам , мисля все пак за две 12ки...

    Когато бяха слагани тези 8см това беше максимумът , който се правеше. Масовото беше 4-5см.
    Над по-голямата част от помещението(а) има обитаем втори етаж, така че изолация не е нужна.
    За частта , която е тераса (тази над дивана ~20m2) - има окачен таван (гипсокартон) , 4-5 см разстояние и след това 10см каменна вата преди плочата.
    За съжаление, няма начин да не е над дивана, от другата на прозореца разстоянието е много малко за монтаж.

    Ще го погледна това Mitsubishi Heavy , не ги бях гледал досега . А относно цитираните от мен модели (за момента съм се насочик към Fuji/General 12KGTA най-вече заради по-ниския разход на електроенергия, но не е късно да си сменя мнението).
    Този пост е редактиран от hristobgh; 30-09-19 в 09:45.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #2352

    Отговор: Избор на климатик '2019

    hristo, това първи етаж на къща ли е?

  16. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    7
    #2353

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Благодаря за отзивите.Бихте ли препоръчали фирма в района на Радомир и Перник.И един последен въпрос-има ли смисъл да заложа на 9-ки за описаните помещения?

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2354

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Май забравихте как се справя на майчето 25ZS-S в 18м2/42м3. При нея смятам, че условията са дори по-неблагоприятни. Според мен е напълно излишна 35-ца в случая. 07kgta, смята че е дори по-голяма ламя, не вярвам да има проблем с отоплението. Хитака, също е със сериозен хардуер и топлоотдаване, при отрицателни температури. Само за 07Luc не съм напълно съгласен с Касапа. Много ми "хилавее".
    През зимата само в 18 квадрата ли се живее? Това да не е затворническа килия?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,933
    #2355

    Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    През зимата само в 18 квадрата ли се живее? Това да не е затворническа килия?
    Нищо не каза. 25ZS е във всекидневната, в която се спи. В другата, идентична стая, това лято монтираха 12lmcа, понеже не стигна бюджета за още един ZS.
    ccankov73 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе