Страница 57 от 205 ПърваПърва ... 747555657585967107 ... ПоследноПоследно
Резултати от 841 до 855 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #841

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от PavP Виж публикацията
    3. Каква е:
    · квадратурата и кубатурата на помещението - хол с кухня: 30кв.м; 2 спални: 13 и 14 кв.м (целия апартамент е на около 2.20-2.30-2.40 височина)
    ...
    9. До каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? Зима -15/-20(рядко достига чак такива студове, главно до около -10); Лято 30/35
    Каква е точната кубатура на тези помещения и особено на хола с 30.37 м2 по схемата?
    Твърдо ли залагате на отопление, без подпомагане от други отоплители, само на климатиците при инцидентно падане на температурите до -15/-20, колко и рядко да е то във Варна?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    13
    #842
    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    Каква е точната кубатура на тези помещения и особено на хола с 30.37 м2 по схемата?
    Твърдо ли залагате на отопление, без подпомагане от други отоплители, само на климатиците при инцидентно падане на температурите до -15/-20, колко и рядко да е то във Варна?
    Рално ги измерих и хола е около 70 кубични метра, едната спалня 30, а другата 33 кубични метра. За подпомагане, ако се наложи - да. Но предпочитам климатиците да могат да се справят сами.
    Този пост е редактиран от PavP; 15-04-19 в 12:03.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #843

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Едит: Объркал съм темата за избор на хладилник с тази.
    Този пост е редактиран от Zygot; 15-04-19 в 13:34.
    bobivg одобрява това.

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    1
    #844

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте, бихте ли ми помогнали с избора на климатик?
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно (панелка)
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - цяло сезонно
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 25
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); ПВЦ/КА стъкло
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 4
    · изложение нa пoмeщeниeтo; южно
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? 5
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? в апарамет
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Хасково
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 23/25
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? няма
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 2000
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -15 зима/ +40 лято
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    Ще съм благодарен много!

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #845

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от PavP Виж публикацията
    Рално ги измерих и хола е около 70 кубични метра, едната спалня 30, а другата 33 кубични метра. За подпомагане, ако се наложи - да. Но предпочитам климатиците да могат да се справят сами.
    Доста нестандартна височина имате. Моето скромно мнение е, че при този обем, квадратура в хола и с тези изолации малко сте "на кантар". Ако сте се навили на Фуджицу, може би тогава ще Ви е нужно да се подсигурите с ASHG14KGTA в хола, понеже на 12KGTA й пада доста отоплителния капацитет при силно минусови температури, повече от този на MHI 35ZS-W, който се води "прост" инвертор. Дванадесетицата я дават оптимално за 18-23 м2. Не че и тя няма да ви свърши в над 90% от времето работа, но в екстремни температури, ако се разчита само на нея, може да се озори. За спалните две 07KGTA или тези, които сте си избрали би трябвало да са добре, стига да оправдаят изискванията ви за комфорт. Тук често също се препоръчват MHI за спални, като с по две 20-ки в спалните и една 35-ца за хола също "спите".

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    13
    #846
    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    Доста нестандартна височина имате. Моето скромно мнение е, че при този обем, квадратура в хола и с тези изолации малко сте "на кантар". Ако сте се навили на Фуджицу, може би тогава ще Ви е нужно да се подсигурите с ASHG14KGTA в хола, понеже на 12KGTA й пада доста отоплителния капацитет при силно минусови температури, повече от този на MHI 35ZS-W, който се води "прост" инвертор. Дванадесетицата я дават оптимално за 18-23 м2. Не че и тя няма да ви свърши в над 90% от времето работа, но в екстремни температури, ако се разчита само на нея, може да се озори. За спалните две 07KGTA или тези, които сте си избрали би трябвало да са добре, стига да оправдаят изискванията ви за комфорт. Тук често също се препоръчват MHI за спални, като с по две 20-ки в спалните и една 35-ца за хола също "спите".

    ASHG14KGTA ще ми свърши ли работа със сигурност? А за спалните ще се преориентирам към MHI щом са за предпочитане. Като цяло двоумението ми беше (и все още е) между Fujitsu и MHI. Ако реално и MHI 35ZS-W ще е малък за хола, какъв бихте ми препоръчали за там (пак MHI)?
    Този пост е редактиран от PavP; 15-04-19 в 15:53.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #847

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Защо да не ви свърши работа? Вие казахте, че предпочитате климатиците да се справят сами при всички условия. 12KGTA също ще Ви свърши работа, но съществува някаква вероятност при определени обстоятелства, когато няма допълнителни топлинни източници в хола и е люта зима навън /а аз съм виждал такива дори във Варна, и то с ужасен вятър/, да започне да се задъхва или да не успява да постигне заданието Ви, или ще е с цената на големи амортизации на машината, което не е баш целта за една дневна с кухня. По принцип, както е коментирано по-назад, е по-добре да съчетаете машини от еднаква марка в апартамента си. Не мога да Ви дам предложения за други марки и модели, защото не се занимавам професионално с това, но забелязах нещо по избора Ви, което Ви го споделих, за да го имате предвид.

    Иначе изборът Ви би трябвало да бъде около сумарния Ви бюджет примерно:
    General Fujitsu ASHG14KGTA, General Fujitsu ASHG07KGTA, General Fujitsu ASHG07KGTA
    или
    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC35ZS-W, Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC20ZS-W, Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC20ZS-W

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #848

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    General Fujitsu ASHG14KGTA,
    или
    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC35ZS-W,
    Не разбрах тези двата за различни помещения ли са или за различно географско положение
    Rafailiev одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    13
    #849

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Не разбрах тези двата за различни помещения ли са или за различно географско положение
    Тези двата са за едно и също помещение, но вече имам няколко мнения от различни хора, че SRC35ZS-W ще е малък за хола (30кв.м. Около 75-80 кубични метра).

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #850

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Аз бих заложил на 12 LTCA за голямата ти стая пък нека стане -15 градуса, и 2 броя 20 ZS-W за малките стаи.
    rosswen одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    25
    #851

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте, ако може съвет за избор на климатик. Ето отговори на въпросите от първото мнение: Климатика ще е за спалня 12кв на 2.6м височина. ПВЦ дограма, двоен прозорец, около 3кв, гледащ на запад. Изложението ма стаята е северо-запад, като има 2 външни и 2 вътрешни стени. На втори етаж е, в къща, като отдолу има гараж, а отгоре таван (неотопляеми). Цялата къща е само с вътрешна изолация. Климатика ще се ползва главно лятото за охлаждане през нощта. Къщата е с парно на пелети, така, че зимата ще се ползва много рядко, но от време на време ще се ползва през есента/пролетта в по-студено време за отопление, но като цяло рядко. В стаята има двукрилен гардероб, легло и 2 шкафчета. Бюджет 5-600лв. Но ако може да предложите няколко варианта ще съм благодарен. Поздрави!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #852

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от PavP Виж публикацията
    Тези двата са за едно и също помещение, но вече имам няколко мнения от различни хора, че SRC35ZS-W ще е малък за хола (30кв.м. Около 75-80 кубични метра).
    Холът Ви изведнъж се увеличи на кубатура с +- 10. Както и да е, но има разлика. 35ZS-W е напълно подходящ за помещения от около 20-30 м2 / 50 до 80 м3. 12 LTCA, който Ви предлагат за хола е също добро, макар че не знам дали за Варна говорим вече. 200-300 лв разлика нищо не е, ако искате да разчитате изцяло на тях, и въобще да разчитате на тях.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    86
    #853

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    Холът Ви изведнъж се увеличи на кубатура с +- 10. Както и да е, но има разлика. 35ZS-W е напълно подходящ за помещения от около 20-30 м2 / 50 до 80 м3. 12 LTCA, който Ви предлагат за хола е също добро, макар че не знам дали за Варна говорим вече. 200-300 лв разлика нищо не е, ако искате да разчитате изцяло на тях, и въобще да разчитате на тях.
    Аз, не мога да разбера, как човек не професионалист в сверата, незнайно, до колко компетентен раздава съвети и предложения на хората.

    Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk
    Genadi80 и Sir John харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #854

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от dimjek Виж публикацията
    Аз, не мога да разбера, как човек не професионалист в сверата, незнайно, до колко компетентен раздава съвети и предложения на хората.

    Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk
    Някъде да съм му давал акъл извън конкретното му питане? Или да съм му предлагал други неща извън тези, които знам? Случайно точно тези два модела съм ги гледал под лупа и съм разучавал какво ли не за тях, събирал съм впечатления от реални хора, които ги имат, преди да избера един от тях. Но ОК, щом това не е важно, нека хората да си питат. Има един обратен процес на обмяна на впечатления с потребителите, който сигурно е полезен дори на професионалистите. Интересно тогава как те биха знаели дали аз, Иван или Драган сме доволни от даден климатик или не? Пък и може да съм "прост" потребител, но си се интересувам отдавна от разни работи там. Извинявайте много тогава, че съм споделил скромния си потребителски опит с човека, не знаех, че е забранено. Толкова от мен, за да не става офтопик.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #855

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Изобщо не сравнявайте серията LTC с нещо друго, освен с високите класове на отделните марки.
    Genadi80 и Rafailiev харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе