Страница 65 от 205 ПърваПърва ... 1555636465666775115 ... ПоследноПоследно
Резултати от 961 до 975 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #961

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    Като чета горното от Aleksandars, ми идва на ум как понякога само 100 или 200 лв разлика в бюджета могат изведнъж силно да стеснят и ограничат избора и много други нелоши машини да останат само "на една ръка разстояние". Така че ако имаме финансови възможности, би било добра идея за всеки случай да се поинтересуваме какво има и в съвсем близкия ценови сегмент спрямо предварително наумения краен бюджет.
    То като се замислиш за разлика от 30 % има и много по хубави други неща ,но са си 30% горница.
    За някой 200-300 лв може да са нещо ,но не за всеки е така .
    Genadi80 одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    32
    #962

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Спрях се на тези два модела от новите които сте ми предложили:
    Hitachi RAK-25RPD/RAC-25WPD Performance
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZS-S~SRC25ZS-S Premium, това му е наследника Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZS-W~SRC25ZS-W Premium
    Гледам че са на кантар - кой от двата е с по-добри характеристики от гледна точка на хардуер и тишина, някой има ли информация за компресорите ?

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #963

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Има много малка разлика между "баща и син", но не тук му е мястото. В раздела на Мицубиши си има теми. Откъм шум 25zs-w е 2dB по-безшумен, на хартия.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    32
    #964

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    Има много малка разлика между "баща и син", но не тук му е мястото. В раздела на Мицубиши си има теми. Откъм шум 25zs-w е 2dB по-безшумен, на хартия.
    Питам за избор между:
    Hitachi RAK-25RPD/RAC-25WPD Performance или Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZS-W~SRC25ZS-W Premium- единият е 1300 другият 1400 лв.
    по официални оферти от търговците - някой има ли информация за компресора на Хитачито и на Мицубишито

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #965

    Re: Избор на климатик '2019

    Макар че имам 2 хитачита друг модел по добре избери mhi

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #966

    Отговор: Re: Избор на климатик '2019

    Защо? Какво не ти допада в Хитачитата?
    Имаш ли наблюдения и върху работата на MHI?
    Този пост е редактиран от Gyokov; 01-05-19 в 14:01.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #967

    Re: Избор на климатик '2019

    Аз за парите които съм ги купувал единия е на 7 другия на 5 години съм доволен. По принцип хитачита правят много често дефрости без нужда през 45 мин.това може да се оправи но се бърника по електрониката, високи минимуми 350 вата, затова по добре mhi единствено psb серията е много добра но и цената е висока, от по евтините 35rpc за не малки стаи и добре заради високия минимум
    rosswen одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    32
    #968

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Тук не става дума за 35 rpc. а за 25rpd и за 25zs-w с аналогичен минимум и максимум.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #969

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от overboard Виж публикацията
    Питам за избор между:
    Hitachi RAK-25RPD/RAC-25WPD Performance или Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZS-W~SRC25ZS-W Premium- единият е 1300 другият 1400 лв.
    по официални оферти от търговците - някой има ли информация за компресора на Хитачито и на Мицубишито
    Извинявай, не съм те разбрал правилно, но дано и тази информация ти е била полезна. Чудех се дали да напиша това и реших в крайна сметка да го драсна, но не желая да разпалваме излишни спорове, а по-скоро да поставим един практически ориентиран въпрос. Някъде във форума бях споменал по-рано, имах абсолютно същата като твоята чуденка преди месец-два, само че за 35-ците от тези същите модели с R32 фреона. Трябваше да сменям морално остарял климатик в единия апартамент. Не знам и не мога да кажа каква е разликата и здравината, но след огледа като им представих трите ми фаворита за тези пари, два от които бяха точно RAK-35RPD/RAC-35WPD и SRK35ZS-W, едва ли не ми се скараха защо се чудя между двата. Просто преразказвам нещо, което не съм казал аз. Питах защо ми говорят така , понеже и аз съвсем разбираемо исках да давам по-малко пари и да си изпия примерно разликата. Хитака ми звучеше добре. Отговориха ми, каквото и да значи това, цитирам, че: "Първо, тия хитачита не били като ония хитачита от едно време и им било омръзнало да ходят на гаранционни ремонти зимата, а от предния модел на това Хеви нямало нито една рекламация в тяхната фирма и второ, ако сме искали комфорт у дома, най-добре това Мицубиши щяло да ни го даде". По принцип не знам каква полза биха имали да ме размотават, тъй като ми предложиха достатъчна отстъпка на закупения от мен ZS-W, а продават, монтират и сервизират само маркови климатици от точно шест от най-известните марки и нито един случаен или no-name такъв. Бяха достатъчно коректни и изрично да ме предупредят, че не мога да разчитам на тия машини под -10 -15 и ако очаквам това, за да си спестим взаимни неприятности, да се насоча към високия клас. Та след известно чудене избрах mhi-я, базирайки се допълнително и на доста филтрирана информация и от този форум главно от специалистите. Единствено се бях наплашил за mhi от разни оплаквания тук за бръмчене и тресене, та се опитах да взема каквито мога мерки и засега не мога да кажа, че има "аномалии", но е твърде рано да правя изводи, моделът е 2019 г. В крайна сметка и най-добрата машина може да бъде окепазена от некадърен монтаж. Дотук ми е оскъдната информация при моя избор между двата, друго не мога да ти кажа. Би било интересно дали техниците биха потвърдили или отхвърлили статистически това на база пряк опит и наблюдения и струва ли си да си спестим спокойно 100 лева примерно, ако изберем Hitachi RAK-RPD WPD пред Mitsubishi Heavy Industries SRK ZS-W?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    32
    #970

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Доколкото разбирам го имаш от около месец, а другият климатик също е модел който се предлага от 5-6 месеца, така че едва ли има обективни мнения и за двата, единствено за 35RPC може собствениците да кажат дали са топлели при -10 -15 градуса. Твоя колко ти легна с монтажа, ако не е тайна ?

  13. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #971

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от overboard Виж публикацията
    Доколкото разбирам го имаш от около месец, а другият климатик също е модел който се предлага от 5-6 месеца, така че едва ли има обективни мнения и за двата, единствено за 35RPC може собствениците да кажат дали са топлели при -10 -15 градуса. Твоя колко ти легна с монтажа, ако не е тайна ?
    Имам две 35 RPC, и мога да кажа че е корава машина.

    Honor Play с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    8
    #972

    Отговор: Избор на климатик '2019

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;

    2. За охлаждане / основно /, а за отопление / пролет и есен евентуално, отопление на газ /
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa 32 м2 и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo + отворена врата към спалнята 12 м2
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (/ΠBЦ/, двoeн);
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;около 9м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo; югоизток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, 2-ри
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, вceĸиднeвнa , кухня;
    · aпapтaмeнт
    4. B ĸoя част на България (София) е помещението (сградата)?
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/ 24-25 гр.?
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa -изолацията е на външните стени.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa : фурна, котлони , телевизор?
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж) около 2100 лв.?

    10.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    32
    #973

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Имам две 35 RPC, и мога да кажа че е корава машина.

    Honor Play с помощта на Tapatalk
    Това означава, че няма проблем при ниски температури - визирам -10 за продължителен период, то вече само в отделни региони на страната има -15 за продължителен период.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #974

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от overboard Виж публикацията
    Доколкото разбирам го имаш от около месец, а другият климатик също е модел който се предлага от 5-6 месеца, така че едва ли има обективни мнения и за двата, единствено за 35RPC може собствениците да кажат дали са топлели при -10 -15 градуса. Твоя колко ти легна с монтажа, ако не е тайна ?
    Моят има сравнително добър аналог-предшественик, при Хитачито не знам има ли добър такъв и RPC става ли за аналог спрямо коментирания модел. Защото говорим не за сравнения на марки, а на конкретни модели. Не би било коректно да назовавам индивидуално договорена цена, а и те варират при различните търговци. Имаше да речем нормална и разумна отстъпка при съответните условия на плащане. Въпросът за мен е принципен и ти също много добре си го забелязал: При две машини от тези модели с почти еднакви характеристики на хартия, можем ли спокойно да си спестим 100 лв, а тази разлика става дори 270 лв за размер 35 при нормални продажни цени, откъдето ги гледам? И двете машини са сходни, но имаме осезаема финансова разлика, случайна или не. Коя да изберем? Интересно е Хитачито каква мощност запазва на бивалентна температура и на -15, ако има данни. За MHI 25ZS-W тези стойности са около 2.7 и 2.3 kW съответно.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    32
    #975

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    Моят има сравнително добър аналог-предшественик, при Хитачито не знам има ли добър такъв и RPC става ли за аналог спрямо коментирания модел. Защото говорим не за сравнения на марки, а на конкретни модели. Не би било коректно да назовавам индивидуално договорена цена, а и те варират при различните търговци. Имаше да речем нормална и разумна отстъпка при съответните условия на плащане. Въпросът за мен е принципен и ти също много добре си го забелязал: При две машини от тези модели с почти еднакви характеристики на хартия, можем ли спокойно да си спестим 100 лв, а тази разлика става дори 270 лв за размер 35 при нормални продажни цени, откъдето ги гледам? И двете машини са сходни, но имаме осезаема финансова разлика, случайна или не. Коя да изберем? Интересно е Хитачито каква мощност запазва на бивалентна температура и на -15, ако има данни. За MHI 25ZS-W тези стойности са около 2.7 и 2.3 kW съответно.
    Първо да започнем, че не знам какво е бивалентна температура. По данни от техническия каталог на Хитачи при външна температура от - 15 и вътрешна в помещението от 20 градуса осигурява 2500 W при консумация от 1000 W, което означава че при пълна мощност на компресора която е 1500 W ще е още по-висока тази стойност. За Мицубишито за тези 2300 W не намерих данни при каква консумация се подсигуряват.
    Този пост е редактиран от overboard; 01-05-19 в 18:43.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе