Страница 88 от 205 ПърваПърва ... 3878868788899098138 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,306 до 1,320 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    93
    #1306

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте, пуснах отделна тема, но беше заключена и затова сега коментирам тук. Общо взето решихме да си вземем климатик това лято, който ще се използва предимно за охлаждане, тъй като през студените месеци разчитаме на парно отопление, но винаги остава възможността и да се използва за отопление ако прекратим парното или за месеците, в което все още не е пуснато. Стаята, в която първо ще се вземе климатик е 18м2, а кубатурата е 50м3 (източно изложение, първи етаж, затворена остъклена тераса, ПВЦ дограма и изолация на стаята, но без външна изолация на терасата) и се използва като хол и спалня. Идеята е, тъй като първоначално ще е само един климатик в жилището вратата на съответната стая да е отворена, за да има известно охлаждане и в останалата част на апартамента. Спряхме се на един от двата модела от Технополис понеже в момента има промоция за безплатен монтаж и 0% лихва на изплащане на VKEW модела. Тъй като разлика в цената почти няма не знам кой е по добрият вариант и ще се радвам на вашето мнение. Приветствам и мнения за други модели, но бюджета е до към 1600 лв като е задължително да има включен монтаж в тази цена както и възможност за изплащане с 0%. Силно препоръчително е машината да разполага с йонизатор и плазмен филтър.

    Колегата Jack Krauser препоръча този модел https://tinyurl.com/y4vve28f , но за съжаление не е наличен във Варна и не могат да го доставят във Варненския магазин, та затова може би този вариант отпада. TKEW модела пък се оказа, че цената му от 1600 е без включен монтаж и също минава бюджета, така че ще се радвам на още мнения и препоръки и дали в такъв случай да се спирам на VKEW за 1650.
    Този пост е редактиран от kristian93; 19-06-19 в 00:49.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1307

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте! Очаквам съвет, а не критики. Обмислям да сложа в детската стая Хитачи RAK35RPC, като вратата към коридора и вратата към дневната ще са отворени постоянно. Вратата на спалнята ще е отворена през деня. Идеята ми е с двата климатика да се отоплява целият етаж. Другият вариант е Хитачи RAK25RPD, който ще е по-комфортен, но при по-ниски зимни температури няма да достига отоплителна мощност.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1308

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Идеята да се сложи каквато и да е 35-ца в стая 13 кв.м. и то детска не е добра. Още по-малко, ако ще трябва да охлажда и други помещения. Няма ли възможност да се сложи в дневната с/у вратата. Освен това имай в предвид, че децата растат много бързо и вратата на детската няма да стои отворена много време.
    Aleksandars, tony34al и rosswen харесват това.

  5. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #1309

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Здравейте! Очаквам съвет, а не критики. Обмислям да сложа в детската стая Хитачи RAK35RPC, като вратата към коридора и вратата към дневната ще са отворени постоянно. Вратата на спалнята ще е отворена през деня. Идеята ми е с двата климатика да се отоплява целият етаж. Другият вариант е Хитачи RAK25RPD, който ще е по-комфортен, но при по-ниски зимни температури няма да достига отоплителна мощност.

    Ако сложиш 35RPC в детската,в повечето време ще трябва да му отваряш вратата да не бачка он/офф,или да го държиш постоянно на минимален вентилатор за да не влиза в офф.
    Казвам го от личен опит,но поне зимата дори и при много студено време ще бачка на много ниска консумация дори да го набичиш на 26-27 градуса на отопление.
    Но все пак нека си кажат мненнието и другите.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1310

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Здравейте! Очаквам съвет, а не критики...
    Съветът се състои в изказването на аргументиран отказ за поставяне на високостенна 35-ца в 13 кв.м. жилищно помещение, ако ще дори да е кула. Причините са многобройни и са изброявани назад във форума. В основната си част представляват пълна липса на комфорт и ниска ефективност на работа.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  7. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1311

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Идеята да се сложи каквато и да е 35-ца в стая 13 кв.м. и то детска не е добра. Още по-малко, ако ще трябва да охлажда и други помещения. Няма ли възможност да се сложи в дневната с/у вратата. Освен това имай в предвид, че децата растат много бързо и вратата на детската няма да стои отворена много време.
    Да има възможност да се постави и в дневната с/у вратата, но не знам каква ще е температурата, която ще се достига в детската. От наблюденията ми през змиата на детето му е добре, когато става сутрин в стаята да е 23/24 градуса. Основно ще се ползва за отопление.


    И на мен не ми се иска да слагам тая машина в това малко помещение, но при отворени врати предполагам ще работи постоянно на ниска консумация. Освен това в дневната не се гони по-висока температура от 19/20 градуса.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от the inquirer; 19-06-19 в 08:45.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    142
    #1312

    Отговор: Избор на климатик '2019

    [QUOTE=SPSt;929183]Аз пък не видях някой да те е разубеждавал. Идеята беше да бъдеш максимално добре информиран, какво купуваш и да имаш реалистични очаквания от машината, а не после да кажеш "Купих си японски ДайСеКай, ама той не е това, което разправят". Напротив-беше ти посочено, че машината ще ти свърши работа. Смисълът на онези постове, беше, че фирмата лъже в описанието и машината не е ДайСеКай. Силно се съмнявам и че е с двойнороторен компресор, както са написали. Но от друга страна за тези пари с нов ДайСеКай, предполагам, че можеш само да се снимаш. За втора употреба 22-ка може и да стигнат. Машината не е лоша и със сигурност ще е по-добра от модели с подобни параметри, но произведена за европейския пазар.[/QUOTE]

    E, ако има някакви разминавания между описание и действителност ,защо пък да не погледна и настрани !? В такава възраст съм ,че съм натрупал достатъчно опит с техника и хора от различни националности ,ерархия и отговорности за да реагирам както намеря за добре ,да бъда благодарен за получена информация и да не се занимавам с тълкувания или предположения и битовизми. Ако е базов модел ,мене ме интересува от какво е лишена евентуално .Друг форумец посочи алтернативи , замислям се и на твърдението ти подчертано в края .
    Това ,което не съм споменал и може би трябва да обърна внимание е наличието на мухъл около 1ния прозорец. С поставяне на какъв и да климатик ,мога да наамаля влагата ,обдухам прозореца отвътре , филтрирам евентуално въздуха в стаята/ подобравяне на изолоцията и други мерки въобще не ги коментирам з,защото от там бих почнал).
    Това де. ами в голяма степен съм разубеден ,ама не съм обвинил никого в нищо ,даже напротив -благодарен съм

  10. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1313

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Съветът се състои в изказването на аргументиран отказ за поставяне на високостенна 35-ца в 13 кв.м. жилищно помещение, ако ще дори да е кула. Причините са многобройни и са изброявани назад във форума. В основната си част представляват пълна липса на комфорт и ниска ефективност на работа.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Идеята ми е при отворени врати дали ще се избегна постоянната работа в on/off. Дневната и кухненския бокс не са разделени от врата. Общата кубатура е около 90 куб. м. Освен това в кухненския бокс ще бъде поставен прозоръчен вентилатор с датчик за влага който ще се включва доста често при готвене.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #1314

    Избор на климатик '2019

    the inquirer, ако питаш мен, не прави компромис, особено за детска/спалня. Подбирай много внимателно "размера" и машината, която ще слагаш там.

  12. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1315

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    the inquirer, ако питаш мен, не прави компромис, особено за детска/спалня. Подбирай много внимателно "размера" и машината, която ще слагаш там.
    Опитвам се да разбера движението на въздушните маси, понеже в момента успешно се охлаждат спалнята коридора и детската с един климатик.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    42
    #1316

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте нужен ми е климатик основно за охлаждане и за преходният период след спирането на теца. Стаята е 20 кв. м и слънцето напича директо от обед до залез. Гледах модела на Panasonic 35Vkew, понеже е на изплащане без лихва и другия е един Daikin Perfera ftxm 35 m. Бюджета ми е около 2000 лв с монтажа, ако може малко помощ или съвет. Жилище, последен етаж, тавана е изолиран с каменна вата, Пвц дограма 5 камерна, троен стъклопакет, но винаги спускам и вътрешните щори. Външна изолация, града е Габрово. Прибирам се в 17 и имам нужда от приятна атмосфера... Навън е 35, вътре да е около 25 градуса.
    Този пост е редактиран от sstamov77; 19-06-19 в 09:30.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #1317

    Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Опитвам се да разбера движението на въздушните маси, понеже в момента успешно се охлаждат спалнята коридора и детската с един климатик.
    На отопление не стават точно така работите. Казвам го от опит. Ако е в хола и изникне нужда, да се затвори вратата, тогава ще липсва отопление на детската. Ако се налага постоянно да се отоплява детската, на отворена врата, то машината трябва да работи на по-висока степен на турбината и по-високи градуси. Което ще внася дискомфорт във всекидневната.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1318

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от sstamov77 Виж публикацията
    Здравейте нужен ми е климатик основно за охлаждане и за преходният период след спирането на теца. Стаята е 20 кв. м и слънцето напича директо от обед до залез. Гледах модела на Panasonic 35Vkew, понеже е на изплащане без лихва и другия е един Daikin Perfera ftxm 35 m. Бюджета ми е около 2000 лв с монтажа, ако може малко помощ или съвет...
    Попълнете си въпросника, който е даден в началото на темата. В противен случай, тези които желаят да ви посъветват, ще трябва да гадаят.

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1319

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от pap1918 Виж публикацията

    E, ако има някакви разминавания между описание и действителност ,защо пък да не погледна и настрани !? В такава възраст съм ,че съм натрупал достатъчно опит с техника и хора от различни националности ,ерархия и отговорности за да реагирам както намеря за добре ,да бъда благодарен за получена информация и да не се занимавам с тълкувания или предположения и битовизми. Ако е базов модел ,мене ме интересува от какво е лишена евентуално .Друг форумец посочи алтернативи , замислям се и на твърдението ти подчертано в края .
    Това ,което не съм споменал и може би трябва да обърна внимание е наличието на мухъл около 1ния прозорец. С поставяне на какъв и да климатик ,мога да наамаля влагата ,обдухам прозореца отвътре , филтрирам евентуално въздуха в стаята/ подобравяне на изолоцията и други мерки въобще не ги коментирам з,защото от там бих почнал).
    Това де. ами в голяма степен съм разубеден ,ама не съм обвинил никого в нищо ,даже напротив -благодарен съм
    Базовият модел е с по-слаби характеристики от високият клас. По-висок минимум, по-нисък максимум, малко по-нисък СОР. И разбира се отсъствието на екстри. Спрямо базовите за европейския пазар тези характеристики в общия случай са по-добри, както и сглобката и качеството на пластмаси и др. материали. Това нещо с мухълът можеш да го подобриш само с висок клас машина, която има действително работеща плазма, регулиране на влажността и някаква аспирация. Такива са японските Дайсекай на Тошиба и Уруро-Сарара на Дайкин. Цените на новите обаче не кореспондират с определения от теб бюджет. С него можеш да вземеш /ако откриеш налична/ машина втора употреба от тези модели. Там обаче има много голямо значение дали и как е профилактирана машината от фирмата, която я предлага.
    pap1918 одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1320

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от sstamov77 Виж публикацията
    Здравейте нужен ми е климатик основно за охлаждане и за преходният период след спирането на теца. Стаята е 20 кв. м и слънцето напича директо от обед до залез. Гледах модела на Panasonic 35Vkew, понеже е на изплащане без лихва и другия е един Daikin Perfera ftxm 35 m. Бюджета ми е около 2000 лв с монтажа, ако може малко помощ или съвет. Жилище, последен етаж, тавана е изолиран с каменна вата, Пвц дограма 5 камерна, троен стъклопакет, но винаги спускам и вътрешните щори. Външна изолация, града е Габрово. Прибирам се в 17 и имам нужда от приятна атмосфера... Навън е 35, вътре да е около 25 градуса.
    Само за охлаждане може някоя мидея , грее Бора и други такива в ценовия клас около 700 лв.
    Няма смисъл от нашина за 2000 лв за охлаждане !
    kantonaa1 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе