Страница 4 от 205 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #46

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от dimon Виж публикацията
    не е за "Сашето" , - за мен ...
    Бих добавил още някой лев за Mitsubishi Heavy SRK 20 ZS-S
    corsairman01 и rosswen харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #47

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от dimon Виж публикацията
    не е за "Сашето" , - за мен ...
    1,65 височина на стаята...май сте за подов модел.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    375
    #48

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Моя грешка - не е 1,65, а - 2,65м , аз самият съм 1,90 - хахахах - навярно трябваше да пълзя в тази стая.....бравос за забележката !!!

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #49

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията
    1,65 височина на стаята...май сте за подов модел.
    И какво толкова, да не е първия хобит във форума..?
    rosswen одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #50

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от dimon Виж публикацията
    Моя грешка - не е 1,65, а - 2,65м , аз самият съм 1,90 - хахахах - навярно трябваше да пълзя в тази стая.....бравос за забележката !!!
    Благодаря! Не чета много, но чета внимателно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    25
    #51
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Аз като гледам, ще се наложи да се положи предварително тръбния път, за да станат нещата както трябва.
    Какво значи това ? Може ли малко по подробно да обясните като за лаици, за да знам, какво трябва да направя преди да съм почнал да боядисвам ? В момента апартамента е завършен на шпакловка и замазка и има изолация около прозореца и терасата.

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    И особено с тези шайби в краищата.
    И това не го разбрах, какви са тези шайби по краищата ?

    Другото, което се замислих е дали да не сложа един хубав подов по средата на стаята, по добър вариант ли е от обикновен на стената и какви са разликите във функционирането. Вобще не ми се слагат два климатика.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,765
    #52

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Rquaresma1, не случайно Ви написах, че преди да избирате конкретен модел, е добре да извикате фирма която да направи оглед и да Ви консултира за подходящ модел и място за монтирането му. Предвид това което видях на снимката. Но явно тя е стара и помещението вече е в друг вид. Въпреки всичко, това което Ви написах е в сила, за да може всичко да стане естетически издържано и Вие да останете доволен от цялостното решение.
    Mega одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    25
    #53
    Aleksandars, то е ясно, че така ще стане, но пиша тук за да получа първо безпристрастни съвети и да добия някакви впечатления, преди да дойде фирмата да ме баламосва.

    Нямам си никаква идея от климатици, никога не съм имал климатик и не искам да имам, но просто май това е най- разумния начин за отопление на това помещение.. Ако имате и други предложения как да го отоплявам освен с климатик, ще се радвам да предложите ?

    В момента отоплявам помещение същата квадратура в стара тухлена сграда, но по широко (4.2) и малко по късо (6.5) с конвектор Адакс 2000w и хубава духалка, като духалката работи макс 15 мин. в най-студените дни. Сметката ми ноември-декември е 117 лв. ток като имам и още една спалня пак с конвектор. С кеф бих си продължил така и в новата сграда, но сметките вероятно ще са в най-добрия случай дабъл...

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,765
    #54

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Rquaresma1, с климатизатор отоплението на такъв етап е най-икономически изгодно. Говоря във Вашия случай. Предвид условията и бюджета, избора Ви ограничен в няколко модела. General Fujitsu ASHG12KGTA, Toshiba RAS-16PKVSG-E Shorai, General Fujitsu ASHG14KMTA, General Fujitsu ASHG12LTCA Winner Silver (над бюджета), Toshiba RAS-13PAVPG-E Super DaiSeiKai 9 или Toshiba RAS-13PAVPG-E Super DaiSeiKai 9 (и двата модела над бюджета), Panasonic CS-RE15RKEW, Hitachi RAK-42RPD/RAC-42WPD Performance. Мога да предложа още няколко, но като се изразих, при такива условия, най-разумни решения се взимат на място. А дали ще Ви "баламосват" или не, зависи изцяло от Вас.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #55

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Щом сте свикнали с конвектор най-добре гледайте подов климатик.
    Може да се наложи да дадето някой лев отгоре , но подовия климатик предлага по-добър комфорт.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #56

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Защо да зависи изцяло от него?! (имам предвид коментара на Aleksandars за баламосването)

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,765
    #57

    Отговор: Избор на климатик '2019

    От кой зависи към коя фирма ще се насочи? Фирми много, "паласпурници" и "търгаши" още повече.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    valen79 одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #58

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Точно това имах в предвид, че ако човека не е информиран шанса да попадне на читава фирма е 50 на 50 (дори според коментарите във форума шанса да попадне на читава фирма е доста под 50%).
    Затова се учудих, че написахте че само от него зависи.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #59

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Какво зависи от обикновения човек. Не разбира материята, не познава лично фирми и майстори. Какво може да направи. Да почне проучване колкото малка дисертация преди покупката на всеки битов уред. Той ли е виновен, че има десетки фирми с некомпетентни служители. При мен като дойдоха да монтират и личеше как никак не им беше приятно да се въртя около тях и да им давам акъл. Е, какво да ги изгоня ли. То няма да остане много избор в малък град.
    Gyokov, edi1, rosswen и 2 други харесват това.

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #60

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    ... При мен като дойдоха да монтират и личеше как никак не им беше приятно да се въртя около тях и да им давам акъл. Е, какво да ги изгоня ли. То няма да остане много избор в малък град.
    Явно има какво да крият, никога не ми е било проблем клиента да гледа. Дори ми е приятно. Какво имат да крият?
    Aleksandars, SPSt, Rumb@ta и 2 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 205 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе