Страница 5 от 205 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #61

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Явно има какво да крият, никога не ми е било проблем клиента да гледа. Дори ми е приятно. Какво имат да крият?
    Вие затова сте с добра репутация (разбира се, не само за това, но и това е важно за някой клиенти). Поздравления.
    oska и rosswen харесват това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,760
    #62

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Ивчо, такива са много... Нали знаеш поговорката - "Гузен негонен бяга". Извън темата - последен пресен случай. Няма да споменавам името на фирмата (голяма, уж с име). Диагноза - изгорял компресор, с предложение за ново външно тяло на цена 700 лв. Става въпрос за японска машина на 100V. Още при покупката, клиента бил подведен с това, че машината му е произведена 2013 година и е почти нова. Закупена 2015 година от него самия. Та след диагнозата компресор (която доколкото разбрах е направена само "мотане" около външното тяло), човека решава да си вземе нова машина. Демонтираме машината и виждам, как външното тяло е модел 2004 година, вътрешно тяло модел 2009 година (това ми беше ясно, като ходих на оглед). Ще оставя настрана факта, че проблема на машината не е компресора, а други неща, които на този етап смятам, че са поправими. Та така - "олигофренията" която струи от цялата работа е пълна. Няма да коментирам как беше монтирана машината. А факта, че двете тела бяха от съвсем различни класове, е едно на ръка. Та така....От това страда клиента и всички останали колеги, които знаят и искат да работят качествено...
    Mega, ivan74, SPSt и 6 други харесват това.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #63

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Погледнато отвисоко, колкото повече такива има, толкова повече работа ще има.
    bobovo и Aleksandars харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #64

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Подобен случай от декември.
    Отиваме с брат ми на оглед и заварваме машината от снимките (ME W22L-W) с изтекъл фреон и клиент изцяло разочарован от климатизаторите като техника.Преди 5-6 години машината му е била продадена от клон на фирма, която ни е известна и прословута тук във форума с гръмките си описания - за ЧИСТО НОВА и по-изненадващо за 18-КА!
    Абе пълен потрес.
    Помещението е 90~95 кубика, съответно му монтирахме хубава 14-ка, а иначе здравото МЕ спасих от изхвърляне срещу скромна сума, която му отбих от цената на монтажа на новия.
    Човека беше изненадан и твърдо искаше да го изхвърли, защото бил тотал щета според фирмата, която му го е монтирала, пък и той си бил скъсал нервите.Та му казах, че за части го взимам и едва тогава склони.
    20181201_134517.jpg
    20181201_134501.jpg
    20181201_134524.jpg

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    25
    #65

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Благодаря на всички за отговорите. Насочвам се по скоро към подов модел поставен около средата на стаята, ще вдигна и бюджета до 2600 лв. Моля предложете модели и фирма за София, която да търся.

    Също така ако може да споделите, какво да очаквам от поставен подов климатик в средата на толкова дълга стая. Ще се справя ли с отоплението, духа ли настрани, така че да се топлят и двата края на стаята и вобще удачен вариант ли е, и какви биха били предимствата и недостатъците спрямо два отделни климатика посвавени в двата края на помещението ?

  7. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #66

    Отговор: Избор на климатик '2019

    За фирма в София - пишете на лични съобщения на потребителя с профил Mega (писал е по-горе). Много е важен не само климатикът, но и монтажът, както и консултирането (оразмеряването на машината спрямо помощението), както спомена Aleksandars.
    Този пост е редактиран от Rado Smilkov; 05-01-19 в 21:04.
    Gyokov, bobovo, Aleksandars и 7 други харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    46
    #67

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте! Моля за помощ при избор на климатик:

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa - жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - и за двете
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 24 кв.м., 62 куб.м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - ΠBЦ, двoeн cтъĸлoпaĸeт,
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - около 8 кв.м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo - югоизток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти - 7 ет., не е последен, среден апартамент
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo - вceĸиднeвнa с кухненска част, в която и ще се спи
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата) - Варна
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa - 23 гр. зимата и 25 гр.лятото
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa - изключително добра изолация
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви - фурна, микровълнова, вграден хладилник, съдомиялна, телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж) - 1600-1800 лв.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe - минус 15 гр.

    Препоръчаха ми Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-S Premium и Toshiba RAS-B13PKVSG-E Shorai.

    Кой от двата да избера? Критериите са надеждност и тишина, защото все пак ще се спи в това помещение. Ще успеят ли да стоплят помещението?

    Приемам и други предложения.
    А какво ви е мнението за Вимакс?



  10. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #68

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Вимакс не! Двата модела са ок, но и за спалня има много добри отзиви за фуджаците, може да поровите малко във форума и да почетете мнения за 12KGTA - малко над бюджета, но седях два часа под един и си "играх" с него, впечатли ме - или 12 LUCA, както и за цитираните от вас машини по-горе. Много е важно и кой и как монтира климатика, имайте го предвид. Потребител съм, не фирма за монтаж. Не ви съветвам да взимате Gree, много са гладни, много папат! Вижте тази тема също, има посочен контакт за Варна: https://forum.setcombg.com/въпроси-с...нтаж.html


    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Rado Smilkov; 06-01-19 в 15:33.

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #69

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Rquaresma1 Виж публикацията
    Насочвам се по скоро към подов модел поставен около средата на стаята,
    Сложи го под прозореца. По средата на помещението е пълна глупост.
    kantonaa1, rosswen и Rafailiev харесват това.

  12. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #70

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от blacksea Виж публикацията
    Здравейте! Моля за помощ при избор на климатик:

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa - жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - и за двете
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 24 кв.м., 62 куб.м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - ΠBЦ, двoeн cтъĸлoпaĸeт,
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - около 8 кв.м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo - югоизток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти - 7 ет., не е последен, среден апартамент
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo - вceĸиднeвнa с кухненска част, в която и ще се спи
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата) - Варна
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa - 23 гр. зимата и 25 гр.лятото
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa - изключително добра изолация
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви - фурна, микровълнова, вграден хладилник, съдомиялна, телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж) - 1600-1800 лв.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe - минус 15 гр.

    Препоръчаха ми Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-S Premium и Toshiba RAS-B13PKVSG-E Shorai.

    Кой от двата да избера? Критериите са надеждност и тишина, защото все пак ще се спи в това помещение. Ще успеят ли да стоплят помещението?

    Приемам и други предложения.
    А какво ви е мнението за Вимакс?


    За Варна пишете на Иван74 има го в линка, който ви е даден по-горе. За помещение където ще се спи MHI-то е идеален избор.
    rosswen одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #71

    Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от blacksea Виж публикацията
    Здравейте! Моля за помощ при избор на климатик:

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa - жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - и за двете
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 24 кв.м., 62 куб.м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - ΠBЦ, двoeн cтъĸлoпaĸeт,
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - около 8 кв.м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo - югоизток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти - 7 ет., не е последен, среден апартамент
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo - вceĸиднeвнa с кухненска част, в която и ще се спи
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата) - Варна
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa - 23 гр. зимата и 25 гр.лятото
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa - изключително добра изолация
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви - фурна, микровълнова, вграден хладилник, съдомиялна, телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж) - 1600-1800 лв.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe - минус 15 гр.

    Препоръчаха ми Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-S Premium и Toshiba RAS-B13PKVSG-E Shorai.

    Кой от двата да избера? Критериите са надеждност и тишина, защото все пак ще се спи в това помещение. Ще успеят ли да стоплят помещението?

    Приемам и други предложения.
    А какво ви е мнението за Вимакс?


    Имах същата дилема MHI 35zs-s, 13 shorai и 12LUCA. Накрая избора се сведе до ZS-S и LUCA. Избрах MHI и не съжалявам. Много тиха машина с адекватни дефрости. Форума доста ми помогна за избора. Ако бях взел 12LUCA преполагам пак щях да съм доволен. Също е доста добър избор: надеждна и тиха машина. Избрах MHI главно заради читавите дефрости, тишината и доброто запазване на мощност при минусови температури.
    Този пост е редактиран от ilieff; 06-01-19 в 17:11.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #72

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Rado Smilkov Виж публикацията
    Вимакс не! Двата модела са ок, но и за спалня има много добри отзиви за фуджаците, може да поровите малко във форума и да почетете мнения за 12KGTA - малко над бюджета, но седях два часа под един и си "играх" с него, впечатли ме - или 12 LUCA, както и за цитираните от вас машини по-горе. Много е важно и кой и как монтира климатика, имайте го предвид. Потребител съм, не фирма за монтаж. Не ви съветвам да взимате Gree, много са гладни, много папат! Вижте тази тема също, има посочен контакт за Варна: https://forum.setcombg.com/въпроси-с...нтаж.html


    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    и си прав и не си.
    Че си имат трески за дялане така е .
    Че са най- голямата фирма за клими и това е така.
    Аз от тях съм доволен. Тук от форума бях предубеден как ще ми пръснат едно спрейче и ще ми вземат 40 лв за профилактика.
    Да ама не . Направиха си профилактика с разглобяване . Всички тук ми говореха как нямало това да стане за под 100-150 лв.За справка може да погледнеш снимки във темата

  16. Member Аватара на Rado Smilkov
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    199
    #73

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Да, уцелил си екип, в София мои комшии се побъркаха преди две години от тях и от екипа, и от желанието на фирмата да "помогне"... Това е проблем у нас с големите фирми - едни екипи добри и читави, други от вчера, трети с двете леви ръце завряни в г..а - не визирам Вимакс, ама...

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от avenger; 06-01-19 в 20:51.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,760
    #74

    Отговор: Избор на климатик '2019

    blacksea, за Вашето помещение, 35ZS-S е чудесен избор. Тошибата също ще Ви свърши работа. Може да видите Hitachi RAK-35RPD/RAC-35WPD Performance и Panasonic CS-TZ35TKEW. А фирмата която сте споменали - бягайте надалеч....
    Kasap, rosswen, Martin Aleksandrov и 1 други харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #75

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Това с триенето на удобни и неудобни постове е доста тъпо !
    ААТ одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 205 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе