Страница 40 от 205 ПърваПърва ... 3038394041425090 ... ПоследноПоследно
Резултати от 586 до 600 от общо 3064

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #586

    Избор на климатик '2019

    Във Видин, зимата доста често температурите са основно отрицателни. FH25, в 18-19м2 под 0-та ще работи без да изключва, което неминуемо ще води до задаения фабрично, дефрост на два часа и половина работа на компресора. Бързо ще забрави за чистия въздух от плазмата, като почне да му бълбука по 2-3 пъти, по време на сън.
    @bibobore, това, за което си питал в другата тема, отвява FH25 и като дефрости, и като отношение шум/дебит. Който не вярва, може да провери.
    Дебити на първите 3 степени, при fh25:

    4.0 - 4,7 - 6,4 m3/min

    Шум, на въпросните степени, при FH25:

    20 - 23 - 29 dB

    При 20ZSX са както следва:

    5,4 - 7,2 - 10,3 m3/min

    19 - 25 - 32dB

    В това помещение, ще са необходими поне 6-7м3/мин под 0-та. Сами може за прецените при такъв дебит, коя машина ще бъде по-тиха.
    П.п. Иначе, подкрепям с две ръце, мнението на Цанков.
    Този пост е редактиран от rosswen; 22-02-19 в 08:53.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    830
    #587

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от bibobore Виж публикацията
    Последно днес обиколих всички магазини във Видин е цените за подовите машини са чук.Май ще се откажа от такъв.Отново ще помоля за помощ:
    " Спалня около 18.5 квадрата с вата на таванa-5 см.Три вътрешни стени и двукамерна дограма със стъкло 4 сезона.Локация-Видин.Желана температура за отопление-23-24 градуса."
    Отворен съм за всякакви предложения.Бюджет преко сили 2200 лв.До около 2к ще е по-приемливо.

    Подовата деветка на Фуджи е около 2000 лева.Погледни и тая оферта,като цена е интересна,вярвам и че ще ти свърши работа.
    https://oxm.bg/produkti/klimatici-za...pa-performance
    А както и вече виждаш зимата се премести в Чикаго от десетина години.2500 лева за климатик в спалня давам само ако съм ги намерил на улицата.Но и тогава не е съвсем сигурно.За 2500 лева ще си отоплявам целия апартамент с пелетна камина и радиатори.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #588

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    .За 2500 лева ще си отоплявам целия апартамент с пелетна камина и радиатори.
    Това има ли нещо общо със заглавието на темата?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    61
    #589

    Отговор: Избор на климатик '2019

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    - жилищно, ЕПК ет.2;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    - цяло сезонно ползване
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 45м2 и кубатура 120 м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); - 5 камерна ПВЦ, троен стъклопакет.
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - 7 м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo; - запад
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - ет. 2 над гаражи
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл и трапезаря
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - 20 / 22
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?- няма изолация
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - готварска печка
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - възможно по-широк диапазон.

    Разглеждах Mitsubishi MSZ-SF50VE/MUZ-SF50VE или Hitachi RAC-50WPC/RAK-50RPC ?
    Благодаря!

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #590

    Отговор: Избор на климатик '2019

    В този въпросник, задължително, трябва да се сложи и въпрос за топлещи/нетоплещи комшии. А иначе тези две машинки няма да се справят с 45м2 в София без сериозна изолация или добре топлещи комшии. По добрите струват повече левчета, но бюджета не е ясен.
    Най ползотворно би било, да извикате фирма, която да огледа в цялост ситуацията и тогава да споделите какво са ви предложили - пък да стане дискусия.
    Този пост е редактиран от tony34al; 25-02-19 в 09:37.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    341
    #591

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от bibobore Виж публикацията
    Здравейте.Искам да попитам,според вас подова Тошиба модел RAS-B10UFV-E / RAS-10N3AV2-E ще е достатъчна ли за отопление на стая около 18.5 квадрата с вата на таванa-5 см?Три вътрешни стени и двукамерна дограма със стъкло 4 сезона.Локация-Видин.Желана температура за отопление-23 или 24 градуса.Склонен съм и на други предложения.Основно ме интересуват подовите машини.
    Благодаря предварително!
    За Северна България и региони с висока влажност и мъгли препоръчвам Нордик моделите на марките.
    Тази зима както винаги имаше достатъно дълги подобни периоди и както всяка година много от климатиците ,които
    при -10 и при сух въздух работят от прилично до много добре се превръщат във виещи и тракащи буци лед.
    Естествено на хората не им пука и пробват възможностите на своите машини в екстремно време ,колко ще издържат.
    То е ясно ,че при това положение нищо не топлят ,но важното е ,че дистанционното е настроено на 31 градуса.
    Дългогодишните ми наблюдения и прочитането на голяма част от форума ме накараха да взема FH 25 VENZ Zubadan.
    Освен ,че топли като калорифер ,притежава друга голяма екстра /поне за мен/.
    В мъгли ,студове и виелици може да го ставиш без надзор с дни и си спокоен, че като се върнеш климатика ще работи и апартамента ще е топъл.
    За тези ,които гонят абсолютната икономия ще кажа ,че си заслужава за +20 лв. на месец и то само ако денонощно е с отрицателни температури.
    Минуса на машината е дефроста на 150 мин. при температура под нулата,но пък външното тяло е винаги перфектно чисто.
    Добрият монтаж и достатъчно дългият тръбен път / около 5 м./ допринасят за това ,да няма изразени шумове и пъшкания при дефрост.
    Външното и вътрешното тяло са изключително тихи.
    Този пост е редактиран от Loreti; 25-02-19 в 15:02.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #592

    Избор на климатик '2019

    Loreti, аз живея в точно такъв регион и проблеми със зсмръзвания и тракяния, нямам. Също така, си държа климите на 23-25гр., иначе ми става много жега. Поддържат, каквото пише на дистанционните и на -15гр. При това работят на ниските степени на турбините. Не отричам Нордик моделите, но има и други, представящи се повече от добре. А ако иска някой да е с вечно чиста тава, може винаги да му монтират нагревател.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    341
    #593

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Чувствам се по-сигурен с такъв модел ,а че има по-добри няма спор.
    Просто съм виждал в града много скъпи и не толкова скъпи климатици станали на ледени блокове в мъгливо студено време
    около нулата , да не говорим за леден дъжд, който видях преди месец ,при което климатиците бяха като сталактити.
    Според мен всеки трябва доста да почете и да избере това, което му трябва.
    Форумът е за това да се чете и ми е бил полезен винаги при покупка на определен уред.
    Този пост е редактиран от Loreti; 26-02-19 в 09:44.

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    9
    #594

    Отговор: Избор на климатик '2019

    1. Зa кaкъв вид помещение ще се ползва климaтизaтopa:жилищно
    2. За охлаждане и отопление приоритет
    3. Kaквa e:
    · квaдpaтypaтa и кyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo-17м2/42м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъклoпaкeтa-ПBЦ,двoeн обикновен
    · квaдpaтypa нa пpoзopцитe-5м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo-юг
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa-4ти последен (топлина от съседи и съседни стаи няма)
    · кaквo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл
    · в aпapтaмeнт
    4. В коя част на България? обл.Бургас, гр.Средец
    5. Кaквa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 22,23/23-25
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн: да, вътрешна 20мм фибран на 2 от стените(калкан), къса север и дълга изток
    7. Имa ли eлeктpичecки ypeди в пoмeщeниeтo в кoeтo щe ce мoнтиpa климaтизaтopa и кaкви? тв,пц,пс,ресивър,
    климатик подмяна : http://forum.setcombg.com/климатици-...tml#post915347
    8. Kaкъв е бюджета за покупка на климaтизaтopа (включва ли монтаж)? и демонтаж 1000-1200+
    9. До кaквa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa климaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? +40/-20 открита ветровита тераса


    Търся стабилна, несъздаваща проблеми машина и коректна фирма от Бургас да работят и извънградско.
    Отлична извънгаранционна поддръжка да не чакам месеци докато дойдат при нужда!!!
    Този пост е редактиран от avenger; 28-02-19 в 21:57.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #595

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Loreti Виж публикацията
    Чувствам се по-сигурен с такъв модел ,а че има по-добри няма спор.
    Просто съм виждал в града много скъпи и не толкова скъпи климатици станали на ледени блокове в мъгливо студено време
    около нулата , да не говорим за леден дъжд, който видях преди месец ,при което климатиците бяха като сталактити.
    Според мен всеки трябва доста да почете и да избере това, което му трябва.
    Форумът е за това да се чете и ми е бил полезен винаги при покупка определен уред.
    Лорети .
    Въпреки ,че аз съм малко пристрастен ( имам FH25 ) ,но избора ви е идеален .
    Само да ви обърна внимание ,че Финланците ползват масови модела и са доволни .
    Пък при тях и студ и влага си има .Ако ви е интересно прочетете малко техния форум и ще видите ,че дори има марки отричани от тях ,а тук се препоръчват .В същото време марки препоръчвани и хвалени там тук се анатемосват .
    Интересно е !

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #596

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Разкажи малко за това в другата тема M...и ...
    Кои са марките/моделите.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    15
    #597

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте
    Издирва се климатик инверторен за1200лв. нов на изплащане поне за 10 месеца с 0-ла % лихва. И да може да топли.
    Стаята е 16 кв.м. Панелка южна, без изолация с дограма ПВЦ.
    Моля за съвет.
    Става дума за Димитровград южна България.

  16. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #598

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Melmak Виж публикацията
    Здравейте
    Издирва се климатик инверторен за1200лв. нов на изплащане поне за 10 месеца с 0-ла % лихва.
    Виж сега, тук може да те посъветват каква машина да си вземеш за дадено помещение и да върши работа, но надали някой ще е запознат кой търговец как си продава климатиците на изплащане. Това е твоя работа да пообиколиш и да си намериш.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    15
    #599

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Съгласен :D
    Посъветвайте ме тогава за климатик за 1200 лева финансова рамка казано без подробности.
    Благодаря предварително

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    128
    #600

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Лорети .
    Въпреки ,че аз съм малко пристрастен ( имам FH25 ) ,но избора ви е идеален .
    Само да ви обърна внимание ,че Финланците ползват масови модела и са доволни .
    Пък при тях и студ и влага си има .Ако ви е интересно прочетете малко техния форум и ще видите ,че дори има марки отричани от тях ,а тук се препоръчват .В същото време марки препоръчвани и хвалени там тук се анатемосват .
    Интересно е !
    Къде го тоя форум? Линкче?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 40 от 205 ПърваПърва ... 3038394041425090 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 10:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 23:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 15:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 31-10-15, 00:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 21:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе