Страница 87 от 205 ПърваПърва ... 3777858687888997137 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,291 до 1,305 от общо 3064
Like Tree2251Одобрявам

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    3
    #1291

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте !
    Кой от двата да избера?
    Fudjitsu 12 kgta или
    Fudjitsu 12 ltca.
    И какво е значението на последната буква ,дали е kgta или kgtb?
    Този пост е редактиран от nikidev; 18-06-19 в 08:34.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1292

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Последната буква е модификация от 2019 година. Разлика няма с тези с означение "А".

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1293

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Valchev83 Виж публикацията
    Здравейте отново, Явно на никой не му се четат дълги обяснения, затова ще повторя питането си от вчера, но само с ключовите думи

    Варна, 21 м2, Изцяло среден, добре изолиран, източен ХОЛ с кубненски бокс и всички уреди без пералня в него - никакъв проблем за висок клас 9ка. Тук обаче идва уловката: собствениците (родителите на жена ми) искат и спалнята (13 м2) и коридора (9 м2) също да хващат малко от студеното. Ясно е че ще има голяма разлика между температурите на хола и спалнята, но това не е проблем. Идеята е в големите жеги в спалнята да не става над 26-27 градуса.

    Основния ми въпрос е дали да вземем 9ка (или 10ка на Тошиба) или по-скоро да вземем 12ка (13ка при Тошиба). Тъй като държим на плазмата и йонизатора, избора ни се свежда до Мицубиши или Тошиба, а именно следните модели:

    MITSUBISHI MSZ-LN25VGW/MUZ-LN25VG
    MITSUBISHI MSZ-LN35VGW/MUZ-LN35VG

    Toshiba RAS-10PKVPG-E/RAS-10PAVPG-E Super Daiseikai 9
    Toshiba RAS-13PKVPG-E/RAS-13PAVPG-E Super Daiseikai 9

    MITSUBISHI MSZ-FH25VE / MUZ-FH25VE
    MITSUBISHI MSZ-FH35VE / MUZ-FH35VE

    Освен разбира се безшумната работа, също така държим ако е възможно и на адекватен Автоматичен режим. В моя хол съм с Toshiba RAS-402GDRH и без проблеми отоплявам/охлаждам над 60 м2 (неравномерно разбира се, но задоволително) но автоматичния му режим е трагедия. Дори да затоворя вратите и да отделя хола (28 м2) пак дори не може да се доближи до зададената температура, а като усиля вентилатора ръчно, не само че я достига, ами и я подминава, което също ме дразни, защото става прекалено студено/топло.









    Един глас за митсубиши FH .За LN няма смисъл . Цената е много завишена.
    Имах старата тошиба дайсекай 8 и плазмата НЕ работи !
    Отделно във вашия случай разделените клапи на митсубишито би ви свършило добра работа като е над дивана

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    143
    #1294

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте, имам нужда от съвет за климатик.Попълних въпросника от първа страница, но никой не се включи. Поста ми е 1276.За изборът си много разчитам на помоща на форума,затова моля за вашите съвети.Вчера докато чаках за препоръки разглеждах за подходящ климатик и се спрях на този-Fujitsu General ASHG09KGTA/AOHG09KGCA, 9000 BTU

    Разбира се може да има и доста по-подходящи, затова моля за препоръките ви!

    Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #1295

    Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Един глас за митсубиши FH .За LN няма смисъл . Цената е много завишена.
    Имах старата тошиба дайсекай 8 и плазмата НЕ работи !
    Отделно във вашия случай разделените клапи на митсубишито би ви свършило добра работа като е над дивана
    Впрочем, сега, като се загледах, FH е с доста по-сериозен хардуер, спрямо LN. FH 25 и 35, са с 950W, 14см3, двойнороторен компресор, докато LN, са със 7 и 9 кубикови компресори, съответно с мощност 470 и 660W. Като дебити/шум, LN не превъзхожда FH, както и дефрост алгоритъма не е пипан. Не виждам с какво си заслужава повечето пари LN. Само за дизайн се плаща явно...

    Rafailiev одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    1
    #1296

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте,
    Пред избор съм на климатик, който ще се ползва лятото за охлаждане и за отопление основно в преходните сезони. В студените зимни месеци ще се разчита основно на Топлофикация, но ми се иска да имам резервен вариант за отопление в случай на ремонтни дейности и т.н., а и все още не съм живял в апартамента,
    Бях се насочил към Gree Fairy 12, но след доста четене (предимно в този форум) съм доста разколебан. Мой близък приятел ползва Fujitsu General ASHG12LMCA при сходни условия (но в апартамент без ТЕЦ) и е супер доволен, въпроса е на мен дали също би ми свършил работа или има ли по-подходящ в посочения бюджет. Все пак няма да е основно отопление и не ми се инвестира прекалено голяма сума.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? И за двете
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo 20кв.м. хол + 10кв.м кухня, общо 30кв/75 куб.м. с широк преход между двете помещения
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид? ПВЦ дограма, двоен стъклопакет с бяло стъкло, остъклен балкон пред хола също с пвц дограма с
    двоен стъклопакет и бяло стъкло
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; около 7 кв.м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo; изток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?9 етаж от 14, среден апартамент, в последните студени зимни дни тази година температурата беше около 16 градуса без включено отопление (освен преминаващите през помещението тръби на топлофикация)
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; всекидневна+кухня, няма да се ползва за спане
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 24 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaцията 5 см външна излолация EPS
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? фурна, котлони, абсорбатор, съдомиялна + телевизор и лаптоп в хола
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?1500лв с монтажа
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -5 на отопление, главно за преходни сезони, +35 за охлаждане
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1297

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от nikidev Виж публикацията
    Здравейте !
    Кой от двата да избера?
    Fudjitsu 12 kgta или
    Fudjitsu 12 ltca.
    И какво е значението на последната буква ,дали е kgta или kgtb?
    Тука има писано за модела от триото...https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...0%BE-kgta.html

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    2
    #1298

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    FearSoft, предвид условията, ще Ви насоча към:
    Toshiba RAS-16BKVG-E Mirai
    Gree GWH18ACD-K6DNA1D (LCLH) Fairy
    Chigo CS51V3G-1D169E2-W3
    General Fujitsu ASHG14KMTB (с още малко усилия)
    и
    Благодаря за отговора!
    По принцип съм се насочил към точно този модел Fujitsu General. Имам познат, който може да осигури добра цена и монтаж, мисля, че ще се вмъкна в 1600 лв. макс. Явно мислим идентично, просто имах нужда от странично мнение.

    Поздрави!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    142
    #1299

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Търся нещо подобно с параметри близки до цитираните за тая Тошиба ,понеже опитни съфорумци ме разубедиха относно конкретния модел в друга тема.
    [QUOTEToshiba RAS-2258M DAISEIKAI

    Вие сте в: Климатици / Toshiba / Хиперинвертор

    Вид: Хиперинвертор
    SCOP/APF: 5.8
    Енергиен клас: A++++
    Гаранция: 3 год
    Охлаждане: 0.9-2.2-2.9kw
    Отопление: 0.9-2.2-3.9kw
    Отпл. при -15 °C 1.8kw
    Ср.консумация охл./отопл.: 0.45 kw
    Подходящ за площ: от 15 до 20кв.м.
    Цена с ДДС: 1449 лв. 1399 лв.
    В НАЛИЧНОСТ.
    Невероятният Daiseikai модел. Отличава се с: > система - хибриден инвертор; > > Йонизатор на въздуха за осигуряване на комфорт и спокойствие; >Превъзходен КПД, осигуряващ ниска консумация на ток (повече от 20% по-висок от обикновенните инверторни модели); > Нова инверторна технология за прецизен температурен контрол; > С помощта на новата подобрена филтърна технология тези климатични системи са подходящи за хирургически лекарски кабинети, както и за жилищни и търговски обекти; > Елегантен дизайн - Дай-сей-кай променя климата на всяко помещение; > Прецизен контрол и управление при всякакви условия; > Тиха работа и комфорт; > Лесна инсталация и поддръжка; > Малка степен на вибрации благодарение на двойно-роторния компресор; > Лесен монтаж, до 25 метра дължина на тръбния път (с добавяне на определено количество фреон) 15 метра тръбен път без необходимост от зареждане; > Голяма мощност на режим отопление, при външни температури до -20 С;Възможност за коригиране на температурата с точност до 0,5C.Масивен агрегат за добра работа при минусови температури.
    ][/QUOTE]


    Малко инфо за помещението
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    ·
    жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? И за двете
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo 14м2. -СПАЛНЯ ,търся ниско ниво на шума .
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (ΠBЦ с
    двоен стъклопакет и бяло стъкло
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; около 5 кв.м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo; Запад
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти ->1 етаж от 7,Краен апартамент,
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo ? - cпaлня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Варна
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 24 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaцията 5 см външна излолация стиропор-безобразно поставяна,допълните външните стени са санирани отвътре с 5 см каменна ватаи гипскартон
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? -АДАКС помощен радиатор 3 кВ
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?1500+/ - 200 лв с монтажа
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -15 (-20) зима , +35 Целзий лято
    Този пост е редактиран от pap1918; 18-06-19 в 19:08.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1300

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Защо не си сложиш някоя нова седмица за тези пари , а се занимаваш с въпра употреба ?
    За по- малко пари от предвидените имате избор !
    МХИ ZSS 20
    fuji KG 7 ца
    bobivg и pap1918 харесват това.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1301

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Rafailiev, модела Toshiba RAS-2258M е нова машина, не употребявана.
    Rafailiev и pap1918 харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    142
    #1302

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Защо не си сложиш някоя нова седмица за тези пари , а се занимаваш с въпра употреба ?
    За по- малко пари от предвидените имате избор !
    МХИ ZSS 20
    fuji KG 7 ца
    Тези ли имаш предвид ?
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1303

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Rafailiev, модела Toshiba RAS-2258M е нова машина, не употребявана.
    Извинявам се !
    Не разбрах ,че е нова.
    Pap1918
    Да тези са

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1304

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Аз пък не видях някой да те е разубеждавал. Идеята беше да бъдеш максимално добре информиран, какво купуваш и да имаш реалистични очаквания от машината, а не после да кажеш "Купих си японски ДайСеКай, ама той не е това, което разправят". Напротив-беше ти посочено, че машината ще ти свърши работа. Смисълът на онези постове, беше, че фирмата лъже в описанието и машината не е ДайСеКай. Силно се съмнявам и че е с двойнороторен компресор, както са написали. Но от друга страна за тези пари с нов ДайСеКай, предполагам, че можеш само да се снимаш. За втора употреба 22-ка може и да стигнат. Машината не е лоша и със сигурност ще е по-добра от модели с подобни параметри, но произведена за европейския пазар.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    142
    #1305

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Извинявам се !
    Не разбрах ,че е нова.
    Pap1918
    Да тези са
    Фуджисуто е китайско.
    Нивата на качество на китайските произведения са 3 .
    За Щатите ,Канада и страните пт Персийския залив
    За Европа
    и накрая за останалия свят ,където сме и ние за съжаление. Ползвам лаптоп закупен от Емирствата вече 8 години .Все още даяни при все таки,че блъскал на вибрации,прахоляк ,влага . Не съм сигурен ,че ,който и да подобен взет от БГ или Украйна ще изкара нормално наполовина в подобни условия.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 09:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 22:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 14:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-15, 23:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 20:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе