Страница 145 от 205 ПърваПърва ... 95135143144145146147155195 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,161 до 2,175 от общо 3064

Избор на климатик '2019

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2015
    Живее в
    Разград
    Мнения
    81
    #2161

    Отговор: Избор на климатик '2019

    От Разград съм. Най-близко ми е Шумен, където има магазин за К2У и се наемат да монтират и в Разград, като монтажната група тръгва от Варна. Ясно е за коя фирма става въпрос, но не казвам имена за да не се сметне за реклама, въпреки че имам някои забележки към тяхната работа при предходния апартамент.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #2162

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Има и една варненска която е съгласна да монтира тук.
    Отделно може да се монтират и от една тукашна - пак си поемат гаранцията - 3г.
    Избора им не е малък.

  4. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #2163

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Има и една варненска която е съгласна да монтира тук.
    Отделно може да се монтират и от една тукашна - пак си поемат гаранцията - 3г.
    Избора им не е малък.
    Уау 3 г. гаранция за к2у, а тука в Южна България няма такава гаранция.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2164

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Уау 3 г. гаранция за к2у, а тука в Южна България няма такава гаранция.
    Как разбра, че няма? Всички фирми ли успя да разпиташ? Имаш ли представа какъв е броят им само в Пловдив?
    Този пост е редактиран от SPSt; 09-09-19 в 09:03.

  6. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #2165

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Как разбра, че няма? Всички фирми ли узпя да разпиташ? Имаш ли представа какъв е броят им само в Пловдив?
    Почти на всеки ъгъл са.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #2166

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Тригодишните гаранции за употребявани машини не са безусловни. Подобни са на тригодишните гаранции на някои нови машини, т.е. плащат се годишни такси за преглед.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2167

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Тригодишните гаранции за употребявани машини не са безусловни. Подобни са на тригодишните гаранции на някои нови машини, т.е. плащат се годишни такси за преглед.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Не са много, но има и безусловни. Най-масово безусловните са по 1 или 2 години. Таксите след безусловната гаранция могат да са или за профилактика или само за удължаване на гаранцията. От една фирма ми анонсираха, че ако си плащам всяка година такса, гаранцията може да е и 5 години.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #2168

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Че това си е много добре. Дори и да не е безусловна, пак ме устройва, стига всичко да е точно.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #2169

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Рос, втора употреба машини продават много хора. Някои от тях са и хладилни техници, имат и достатъчни наличности на резернни части. Само те биха могли да предложат реална гаранция. Виждал съм разликите на практика, със съседите ми.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #2170

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Сигурен съм, че ако човек се поинтересува достатъчно, ще разбере кои вършат работа и кои не. За който иска да такова дявола, е ясно какъв ще е крайният резултат.

  13. Novice
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    3
    #2171

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте,

    писах на 139-та страница за мнение за избор на климатик, както съм писал - единственото предложение беше за MHI SRK45ZSP-W - ( него го дават в режим отопление до 85кубика), а реално на мен ми трябва за около 100 кубика, колега от форума ми предложи Toshiba Shorai RAS-B16PKVSG-E.

    Моля и за вашето мнение за да успея да направя правилния изобр и да ни е достатъчно топло през идващия зимен период.

    Благодаря предварително!

    Цитат Първоначално публикувано от kirkata Виж публикацията


    1.
    За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:· жилищно – тухлен апартамент външен на 2-ри етаж ( на 1-ви етаж под апартамента не се живее).

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете - oxлaждaнe и отопление ще се пoлзвa ĸлимaтика.
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; около 40кв. Х 2.3 височина – около 100кубика. Кухня – всекидневна с трегер + спалня преходна с трегер и голям отварящ се портал към спалнята.
    (прикачена схема).

    · вид нa дoгpaмaтa – ПВЦ – на около 18 години.

    · изложение нa пoмeщeниeтo; кухня – всекидневна - север, спалня – север+ запад.


    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo - Кухня – всекидневна с трегер + спалня преходна с трегер и голям отварящ се портал към спалнята, всички тераси са остъклени с дограма.
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Морската столица.
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? Лято 22 / зима 24- 25 градуса – може и повече, ако се наложи да се гледа дете във всекидневната.
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Няма никаква изолация.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Уреди има, както във всяка кухня и всекидневна. В момента стария климатик е Panasonic CS-A125KE монтиран над дивана във всекидневната. Идеята ми е новия климатик да се намира на трегера (по навътре) и да духа към спалнята, понеже над дивана не е изобщо добре през лятото, там е и високата маса и духа точно там.

    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 1700-2500 с монтаж.
    9. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. Прикачена.

    До момента единствено са ми препоръчали Mitsubishi Heavy SRK45ZSP-W, но се чудя дали ще може да ни стопли това чудо на техниката?

    Предложете и вие?

    Благодаря предварително!

    Поздрави!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 1.jpg‎ (104.3 KB, 130 Прегледи)

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #2172

    Отговор: Избор на климатик '2019

    С един климатик при това разположение ще бъде трудно климатизирането. Помисли за два по-малки.

  16. Novice
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    1
    #2173

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте, предстои ни закупуване на климатици в сграда с 15 см. термо панел, изолация на тавана и вътрешните стени с вата и гипсокартон. Охлаждане и отопление целогодишно в гр. Пловдив като температурата, която ще се стараем да поддържаме е нормална работна и през лятото и зимата, като офиса и стаята за отдих ще се използват за около час, два на ден, а шивачното 8 часа на ден. Дограмата на трите помещения е трокал 70мм, стъклопакет: високоен. 4/16/4, Топлоизолация /Uw/: 1.4 W/m2K. Помещенията са на приземен етаж.

    Шивачно помещение: 100м2 х 2,8 височина = 280м3. В това помещение ще работят около 2-5 броя шевни машини постоянно. Изложение: юг/север. Квадратура на прозорците: 12м2


    Офис: 14м2 х 2,8 височина = 39,2м3 Изложение: юг. Квадратура на прозорците: 3,2м2


    Стая за отдих на персонала: 18м2 х 2,8 височина = 50.4м3. Изложение: север. Квадратура на прозорците: 2,3м2

  17. Novice
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    6
    #2174

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Здравейте ,харесал съм си няколко модела ма Мицубиши - искам да е тази марка,ако може да ми помогнете кой да избера от тях-Мицубиши електрик HR25 ,AP25 или Хеви 25 ZSP-W.Цената им е 1250 лв. с монтажа,а на APто 1500лв.Стаята е 14,5 квадрата стандартна височина,в град Варна е- две зими не е падало под -2 -3 градуса,има всичко - изолация, пвц ,комшии които топлят,среден етаж,стаята е спалня.Ако може мнение за това HR - не го бях чувал този модел.

  18. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #2175

    Отговор: Избор на климатик '2019

    Цитат Първоначално публикувано от gendo77 Виж публикацията
    Здравейте ,харесал съм си няколко модела ма Мицубиши - искам да е тази марка,ако може да ми помогнете кой да избера от тях-Мицубиши електрик HR25 ,AP25 или Хеви 25 ZSP-W.Цената им е 1250 лв. с монтажа,а на APто 1500лв.Стаята е 14,5 квадрата стандартна височина,в град Варна е- две зими не е падало под -2 -3 градуса,има всичко - изолация, пвц ,комшии които топлят,среден етаж,стаята е спалня.Ако може мнение за това HR - не го бях чувал този модел.
    Аз бих сложил 20zs-w

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 02-01-19, 10:26
  2. избор на климатик
    От mokata7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 24-08-17, 23:14
  3. Избор на климатик
    От Bupyca във форум Други марки климатици
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-17, 15:19
  4. избор на климатик
    От Hristomila Staneva във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 31-10-15, 00:05
  5. Избор на климатик
    От leo34 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 12-11-14, 21:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе