Страница 89 от 93 ПърваПърва ... 39798788899091 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,321 до 1,335 от общо 1382
Like Tree542Одобрявам

Избор на климатизатор '2020 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2020
    Мнения
    12
    #1321

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от jmitov Виж публикацията
    Добре без да се презастраховаме за нормални температури -15С, какво бихте ми препоръчали ?


    Питах в една фирма и те ми предложиха три варианта.
    I. 1бр. General FUJITSU ASHG12LMCA / AOHG12LMCA и 2бр. GENERAL FUJITSU ASHG09LMCA/AOHG09LMCA - 1250лв с монтаж на брой
    II.1бр. Hitachi RAK-35RPD / RAC-35WPD и 2бр. Hitachi RAK-25RPD / RAC-25WPD - 1380 лв с монтаж на брой
    III. 1бр. Panasonic CS-XZ35VKEW / CU-Z35VKE и 2бр. Panasonic CS-XZ25VKEW / CU-Z25VKE - 1800лв и 1550лв за брой

    С какво превъзхождат другите варианти спрямо първия? Заслужават ли си ?
    Здравейте отново, никой нощо не каза за моята дилема в избора на климатици. Нещо не съм описал правилно ли?

    Изпратено от моят EML-L29 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #1322

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    jmitov
    За климатичните условия в Русе 1бр. Hitachi RAK-35RPD / RAC-35WPD и 2бр. Hitachi RAK-25RPD / RAC-25WPD - 1380 лв с монтаж на брой, мисля, че е най-оптималния вариант от 3-те.Вече има и по-нов модел **RPЕ / RAC**WPЕ с frost wash технология, почти на същата цена.
    1-я е с много леко външно тяло, което предполага чести дефрости, а може и да не се справи със зададената температура при външна -10 и надолу.
    на Панасоника Wi-fi оскъпява (излишно)с около 130-150 лв сигурно, отделно имаше оплаквания, че някой модели спират под -15 градуса, правят ненужни дефрости (дали този е от тях не знам, може да се провери/попита)
    Този пост е редактиран от Palev; 08-12-20 в 10:23.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #1323

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    - отопление в преходните сезони и охлаждане при нужда. Стаята се отоплява с ТЕЦ през зимата.

    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 14 кв. м. /37 Куб. м
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид) - алуминий, 20 мм термомост, двоен стъклопакет с К-стъкло
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - около 3 кв. м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo - североизток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти) - етаж 7 от 12
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; - спалня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe - апартамент

    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?
    - София

    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    - 23 градуса зимата и 25 лятото

    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    - няма изолация

    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    - ТВ и компютър

    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?
    - нямам конкретен лимит, но нека са 2000 лв с монтаж (реално и 2500 не са проблем, ако си заслужава). Особеното тук, е че тръбния път ще бъде около 7-8 метра. Ще се минава през друга стая (дупчене на две стени, едната е железобетон). Стаята няма удобен достъп за монтаж, затова е цялата разправия с дупчене и т.н. Друг вариант е с алпинисти, но не ми се вижда удачно в случай на проблем. Искам машина без пукане на пластмаси (както е при LMCA, колкото е възможно по-тиха работа и ако може да не работи on-off. Плазма филтър/озонатор ще е добре.)

    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    - зимата до около 5 градуса (докато ТЕЦ-а пусне топлото), лятото до 35 градуса за охлаждане

    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. - има две възможности за вътрешното тяло, едната е над вратата, а другата до гардероба, на схемата са в червено. Тръбният път има само една опция и съм я дал в тъмно синьо.



  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1324

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Оглед си е най-добре, но има варианти със сваляне на стъклопакет.
    Прекарване на тръбен сноп през друга стая е некрасиво .
    Хем и ще може да се сложи на външна стена над леглото и между легло и големия прозорец.
    Gena_bs одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #1325

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Оглед си е най-добре, но има варианти със сваляне на стъклопакет.
    Прекарване на тръбен сноп през друга стая е некрасиво .
    Хем и ще може да се сложи на външна стена над леглото и между легло и големия прозорец.
    Там не може, то е почти калкан. Малкото прозорче е вентилационно. Големият прозорец е с нещо като "цветарник", който е с арматура, или трябва да се кърти и реже с флекса, или момчетата трябва да се правят на нинджи, за да изкарат тялото. Преди време виках фирма да види, казаха че щели да изкарат някак външното до прозореца, но трябвало външното да е по-малко като размер. Не бих искал някой да рискува живота си заради подобна дреболия, ако може да мине тръбният път, не ми е проблем, че ще се вижда. При всички положения ще има оглед, въпроса е каква машина е подходяща.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    18
    #1326

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от jmitov Виж публикацията
    Здравейте отново, никой нощо не каза за моята дилема в избора на климатици. Нещо не съм описал правилно ли?

    Изпратено от моят EML-L29 с помощта на Tapatalk
    Приятел, то и на мен толко ми се отговори . Само си загубих време да правя скици и тем подобни.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #1327

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Yankov Виж публикацията
    Приятел, то и на мен толко ми се отговори . Само си загубих време да правя скици и тем подобни.
    Нали си купи KMTA-то, пък и не виждам в поста си да си задал въпроса по правилата.
    Язе за мойте никой не съм питал, харесаха ми килата и парата и айде на стената.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #1328

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Yankov Виж публикацията
    Приятел, то и на мен толко ми се отговори . Само си загубих време да правя скици и тем подобни.
    Дайте да я видим тая скица, дето толкова ви е е изгубила времето.Аз не видях прикачена скица никъде, уж сте си разбрали грешката, а и въпросника не е попълнен .........
    А на потребителя jmitov му отговорих, точно под неговия пост, ама кой да чете.............

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1329

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Yankov Виж публикацията
    Приятел, то и на мен толко ми се отговори . Само си загубих време да правя скици и тем подобни.
    Сигурен съм, че никой от съфорумците не е искал да ви изгуби времето. Съжалявам, че приемате така нещата и че сте положили ненужни усилия.
    DUNDURMA одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #1330

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    wrathchild,
    Тези 2 места, които сте спосочили са най-НЕподходящи:
    1-вото - между гардероба и вратата предполага вратата на стаята да е постоянно затворена, а така коридора няма да се климатизира, а и ON-OFF- ите ще са чести
    2-ро над вратата е ПЪЛЕН АБСУРД - да духа към хората на леглото.
    Като най - подходящи ги виждам 2 места:
    1-во на стената зад леглото да духа към вратата, 2-ро, пак на същата стена да духа към бюрото
    Стаята зад TV, няма ли удобен прозорец, под който да се монтира външното тяло.Така или иначе огледа е задължителен, както казва ccankov73

    .За професионална консултация, с оглед на място + качествен монтаж, избора на пододящо място и машина и, може да се обърнете към потребител Мега (https://forum.setcombg.com/members/mega.html)
    Работи качествено и няма да ви излъже / подведе.Недоволни клиенти няма, смятам и вие ще останете доволни! Успех

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #1331

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    ...
    Знам, че над леглото трябва да е, но... пак казвам там няма как. Стената е "калкан", освен алпинисти няма кой друг. А за евтина машина е безумно. Стаята зад ТВ реално е коридора (моя грешка). Може да се постави и над ТВ, не е проблем, просто по-дълъг тръбен път. Дайте идея за машина, чел съм че МЕ са най-подходящи от към шум, нещо друго към момента? МЕГА го знам, май се пада и комшия по квартал, не е драма да го викна, просто искам да знам, дали ще вляза в 2500 с нещо читаво от към шум или ще трябва да изстискам още "мазнинка".

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1332

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Ако няма подходящо място и за подова машина, концепцията за отопление трябва да се преосмисли, а охлаждането... разхлаждане с вентилатор.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    18
    #1333

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Дайте да я видим тая скица, дето толкова ви е е изгубила времето.Аз не видях прикачена скица никъде, уж сте си разбрали грешката, а и въпросника не е попълнен .........
    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    А на потребителя jmitov му отговорих, точно под неговия пост, ама кой да чете.............


    Здравейте Palev,
    скицата я качих веднага след поста си, затова написах, че съм открил грешката си. Просто Вие сигурно влизате във форума през мобилно устройство и затова не я виждате. Аз също като вляза през телефона си не я виждам, но през компютъра като вляза се вижда.Нищо де, тя свърши вече, поръчах този модел:Fujitsu General ASHG12KMTA / AOHG12KMTA, 12000 BTU, клас A++, и утре ще го монтират. Дано да съм направил добър избор. Вижте само дали правино съм избрал мястото на монтажа. Качвам пак скицата, този път с по-малък размер, дано този път да
    се вижда. Синият климатик 2, както съм го нарекъл, ще се монтира утре.
    MTA

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Сигурен съм, че никой от съфорумците не е искал да ви изгуби времето. Съжалявам, че приемате така нещата и че сте положили ненужни усилия.
    Извинявам се ако съм засегнал някой, не съм имал такива намерения, просто се учудих защо на хора направили запитване след мен им отговарят, а на мен не, затова реагирах така. Но в края на краищата никой не е длъжен на никой да отговаря. Човек пита, ако му отговорят, отговорят, ако не здраве да е. Нямам лоши помисли, напротив, за в бъдеще ако имам нужда от съвет пак бих е обърнал към форума.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Yankov; 10-12-20 в 20:13.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #1334

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    В интерес на истината и аз не виждах първата скица. Сега се вижда.

    Аз съм със същия климатик, който сте поръчали. Само не знам дали ще е достатъчен за 44 кв. м. Аз смятам, че ще дойде малък.

    Ако пък сте го поръчали за спалнята, май ще е доста преоразмерен.

    Също така климите Фужутси ме се славят с тишина и може да се разочаровате от работата му в спалня.

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #1335

    Отговор: Избор на климатизатор '2020 година

    Той ако го монтира точно срещу спалнята, както е на картинката шума ще му е най-малкия проблем.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 89 от 93 ПърваПърва ... 39798788899091 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Честита Нова 2020
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 01-01-20, 14:58
  3. Еволюция на телевизорите 1920 -2020
    От irakli във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 21-02-19, 16:18
  4. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40
  5. саунд бар NB 2020 A не се усилва от дистанционното на ТВ
    От yanio във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 03-01-14, 10:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе