Страница 102 от 117 ПърваПърва ... 5292100101102103104112 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,516 до 1,530 от общо 1746
Like Tree612Одобрявам

Избор на климатизатор '2021 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    4
    #1516

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    itbalabanov,


    По - добре отидете при вносителите на марките, които сте набелязали, за да ви консултират и да ви дадат оферта.При толкова дълъг път със сигурност ще има допълване с фреон, а дали изобщо ще работи "схемата" с мултисплита с 3*25 метра тръбен път, те най - добре ще преценят.
    На MHI:
    https://condex.bg/
    На Дайкин:
    https://mmc.bg/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1...D0%B8-t62.html
    На Тошиба:
    https://ahi-carrier.bg/contact-us-partners/?t=1

    След като вземете оферти, ако желаете може да споделите, ако се двуомите за нещо.[/QUOTE]

    Здравейте Palev,

    Вече го направих. MMC и Kondex казаха че външните тела с 70м макс път би трябвало да се окей. Това казаха като минимум. И ето какво се получава. Ценово Дайкина идва в повече, но пък МХИ го нямат наличен, дори и 80ката.
    Daikin
    4MXM80N9 - 5916лв
    2x FTXM25R - 1680лв
    FTXM42R - 1248

    MHI
    SCM 71 ZS-W - 3 698,00 лв. - но го нямат наличен
    2x SRK 25 ZS-W - 1,124лв
    SRK 50 ZS-W - 800лв

    За Тошибата ходих в Антонов Клима но там не получих компетентно мнение, доста се разочаровах от тях четно казано. Дали мога да отида директно при вносителя AHI CARRIER, продават ли и монтират на крайни клиенти?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1517

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Относно последното изречение, можеш да отидеш, но май не продават, минава се през дистрибутори. Поне така беще преди няколко години.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #1518

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    itbalabanov,
    Доколкото разбрах, в Кондекс очакват внос през м.11-12.2021 г., те, това не го ли потвърдиха?
    Системата на Дайкин-а е близо 3800 лв.по-скъпа от MHI .Оскъпяването, част от него идва заради вътр. тела на Дайкин, които имат flash streamer, за пречистване на въздуха, отделно Дайкина се води "Мерцедеса" на климите, а дали качеството отговаря на цената, не знам.
    Този пост е редактиран от Palev; 28-10-21 в 13:39.

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #1519

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от itbalabanov Виж публикацията
    Здравейте,

    Пътищата са доста дълги според мен, затова искам консултация тук.
    хол 27м
    спалня 26м
    детска 25м
    Сигурен ли си, че са точно толкова дълги. Масово е максималното разстояние до някое от телата да не надвишава 25м. има и други ограничения.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    4
    #1520

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Сигурен ли си, че са точно толкова дълги. Масово е максималното разстояние до някое от телата да не надвишава 25м. има и други ограничения.
    Всеки тръбен път е надписан от стрителя, или по скоро подизпълнител който е го е правил. Няма как да бъда 100% сигурен, но това ми е оставено като параметри.

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    6
    #1521

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Hitachi RAK-25PSE-W/S~RAC-25WSE Shirokuma
    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZSX-W~SRC20ZSX-W Diamond
    Daikin FTXM25R~RXM25R BluEvolution Perfera
    Toshiba RAS-B10N4KVRG-E Haori
    Panasonic CS-Z25XKEW~CU-Z25XKE Etherea
    Здравейте, тези дни имах възможността да обиколя няколко фирми. Но удрям на камък с Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZSX-W~SRC20ZSX-W Diamond и Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZSX-W~SRC25ZSX-W Diamond, понеже ги няма налични
    Предлагат ми Mitsubishi Electric MSZ-AP25VGK/MUZ-AP25VG или MSZ-AP35VGK/MUZ-AP35VG, Daikin FTXM25R~RXM25R BluEvolution Perfera, Toshiba RAS-B10N4KVRG-E Haori. Но тук идва въпросът дали MSZ-AP25VGK/MUZ-AP25VG, ще се справи ли с параметрите на помещението (пост номер #1471). Понеже като започна с квадратура на помещението все 12 ки ми предлагат. Знам, че е по-нисък клас, но ако за парите си е ако е добър има и WI-FI. Все ми се иска да е митшубиши иначе трябва да сложа Daikin.

    Благодаря

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1522

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Нормално е да удряте на камък, след като основният вносител на MHI, Кондекс няма наличности. Има информация, че ноември или декември ще дойдат бройки, но дали ще е така не се знае със сигурност. Времената са доста динамични и много от производителите страдат да докарат планираните за производство неща.
    Така, както гледам скоро ще се избира само между налични бройки.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    11
    #1523
    Цитат Първоначално публикувано от Pents Виж публикацията
    Здравейте, тези дни имах възможността да обиколя няколко фирми. Но удрям на камък с Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZSX-W~SRC20ZSX-W Diamond и Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZSX-W~SRC25ZSX-W Diamond, понеже ги няма налични
    Предлагат ми Mitsubishi Electric MSZ-AP25VGK/MUZ-AP25VG или MSZ-AP35VGK/MUZ-AP35VG, Daikin FTXM25R~RXM25R BluEvolution Perfera, Toshiba RAS-B10N4KVRG-E Haori. Но тук идва въпросът дали MSZ-AP25VGK/MUZ-AP25VG, ще се справи ли с параметрите на помещението (пост номер #1471). Понеже като започна с квадратура на помещението все 12 ки ми предлагат. Знам, че е по-нисък клас, но ако за парите си е ако е добър има и WI-FI. Все ми се иска да е митшубиши иначе трябва да сложа Daikin.

    Благодаря
    Здравей. Аз съм в същата ситуация. Исках SRC, обаче ги няма налични. И на мен ми казаха,че края на Ноември се очаква доставка, но не обещават дали ще има бройки за всички градове и складове. Поради тази причина сложих два броя AP - AP25 (спалня 13м2) и AP35 (хол 20м2). За момента съм доста доволен и утрв ще идват са ми сложат още едно AP25 за другата спалня.

    Моя съвет е да си избереш AP35 щом държиш вратата на помещението отворена. Аз го държа ня 22 градуса на 1 перка и в стаята е лято.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #1524

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    то и навън е лято ?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    11
    #1525
    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    то и навън е лято ?
    В Кайро е лято, да.

    Аз живея в подбалкански район и от един месец насам вечер температурите падат на 4-5 градуса.
    Този пост е редактиран от HoBaK; 29-10-21 в 19:10.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1526

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Ти пак си добре, при нас 'на село' и под нулата падат.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    10
    #1527

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте, търся си машина за стая приблизително 20 м2 ( блока е тухла с вътрешна изолация съм за сега и пвц дограма) първоначално се спрях на Mitsubishi MSZ-HR35VF понеже съм чувал добри мнения за мицубиши , като гледах и конкуренцията хеви- SRK35ZSP-W , Fujitsu ASYG12LMCE и Daikin FTXC35C и дилемите започнаха. След консултации с магазини и хора които уж разбират доста често ме насочват към по-високия клас като Daikin Comfora FTXP35M и Mitsubishi Heavy Premium SRK35ZS-W и вече много се чудя какво да правя .Не разбирам от климатици като цяло гледам ги на хартия и не виждам значителна разлика в характеристиките ако някой ме насочи ще съм много благодарен . Първо дали е базовия и кой от изброените и второ дали си струва още 300-400 лв за по-високия клас и кой от тях да бъде? Благодаря предварително

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1528

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    В началото на темата има едни въпроси. Ще е добре да отговорите адекватно на тях, за да получите и адекватни отговори.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2021
    Мнения
    10
    #1529

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Каква е разликата между ниския клас Daikin FTXC35B и средния или висок клас незнам как се води Daikin Comfora FTXP35M ?

  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    6
    #1530

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от HoBaK Виж публикацията
    Здравей. Аз съм в същата ситуация. Исках SRC, обаче ги няма налични. И на мен ми казаха,че края на Ноември се очаква доставка, но не обещават дали ще има бройки за всички градове и складове. Поради тази причина сложих два броя AP - AP25 (спалня 13м2) и AP35 (хол 20м2). За момента съм доста доволен и утрв ще идват са ми сложат още едно AP25 за другата спалня.

    Моя съвет е да си избереш AP35 щом държиш вратата на помещението отворена. Аз го държа ня 22 градуса на 1 перка и в стаята е лято.
    За сега ще изчакам да получа още мнения от форума относно AP серията. Понеже преди това коментирахме, че 9ка висок клас ще е достатъчна, но сега когато климатика е по-нисък клас, не съм сигурен дали отново 9ка ще бъде достатъчно ефективна или вече 12ка ще трябва да се сложи?
    При теб видях, че холът ти също е 20кв, но не намерих поста ти с характеристики на помещението изолирано ли е, дограма и т.н. ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  3. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40
  4. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 13:26
  5. Wireless access point WEN-2021
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-06, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе