Страница 23 от 117 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 1746
Like Tree612Одобрявам

Избор на климатизатор '2021 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #331

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    nikolad

    Ако външното тяло се сложи под прозореца в спалня 11.7 кв.м. и тръбния път (около 8.5 метра) се изведе по стената (408 см.) пак в коридора, на стената 127 см., като се вкопае тръбния път за да е по-красиво, вариант ли е?
    А най - близката външна стена на блока на какво разстояние е (вляво от спалня 11.7 кв.) от входната врата и през коридора на общите части има ли излаз на външна стена-прозорец, тераса....
    Този пост е редактиран от Palev; 30-03-21 в 15:50.
    nikolad одобрява това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    8
    #332

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    nikolad

    Ако външното тяло се сложи под прозореца в спалня 11.7 кв.м. и тръбния път (около 8.5 метра) се изведе по стената (408 см.) пак в коридора, на стената 127 см., като се вкопае тръбния път за да е по-красиво, вариант ли е?
    Ще е ефективно ли толкова дълъг тръбен път? Притеснява ме, че апартаментът е нов и преди 3 години приключихме всички ремонти дейности. Ако се сложи там климатика ще има ли голямо предимство пред поставянето в спалнята, тъй като считам, че няма да се ползва много. В спалнята външното тяло ще се изкара лесно до прилежащия прозорец и ако върши същата работа от спалнята (вратите стоят постоянно отворени) дори и малко по-мощен климатик не знам дали ще е ефективно вкопаване на дълъг път за поставяне в коридора. Със сигурност в коридора ще е по-удобно, но мисля че в крайна сметка ефекта ще е същия? Не съм експерт обаче и не мога да коментирам разликата при поставяне на двете места?

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #333

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от nikolad Виж публикацията
    Ще е ефективно ли толкова дълъг тръбен път? Притеснява ме, че апартаментът е нов и преди 3 години приключихме всички ремонти дейности. Ако се сложи там климатика ще има ли голямо предимство пред поставянето в спалнята, тъй като считам, че няма да се ползва много. В спалнята външното тяло ще се изкара лесно до прилежащия прозорец и ако върши същата работа от спалнята (вратите стоят постоянно отворени) дори и малко по-мощен климатик не знам дали ще е ефективно вкопаване на дълъг път за поставяне в коридора. Със сигурност в коридора ще е по-удобно, но мисля че в крайна сметка ефекта ще е същия? Не съм експерт обаче и не мога да коментирам разликата при поставяне на двете места?


    Дължината на тръбния път не е толкова голяма....
    А предимството да е в коридора, че ще може да ползвате спалнята дори и при работещ климатик.

    А най - близката външна стена на блока на какво разстояние е (вляво от спалня 11.7 кв.) от входната врата и през коридора на общите части има ли излаз на външна стена-прозорец, тераса....

    А вариант, ако се сложи в дневната в ъгъла по диагонал срещу вратата на спалнята (в горния десен ъгъл на схемата -288/356 място ), така ще може да климатизира всички помещения- дневна + коридор и двете спални
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Palev; 30-03-21 в 16:31.
    nikolad одобрява това.

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2019
    Мнения
    8
    #334

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    В ляво от спалня 11.7 е съседния апартамент, така че най-близката външна стена е на 3 м., където е прозорец 182. Може ли тръбния път да се пусне по тавана и да се прибере в някакъв ПВЦ канал или трябва да се вкопае (със синьо на схемата)?

    Дизайнерите бяха заложили декоративни мазилки и мебели в дневната и няма никъде място да се сложи там - има конфликт с мебели, шори, пък и ще е по средата на нищото.

    Вътрешните врати са отворени през деня, а вечер не е толкова топло, тъй като в краен апартамент и реално няма да има нужда от климатик, ако през деня е охладено. Преди не ми правеше впечатление като се прибера от работа, но сега поради обстановката и работа от вкъщи през деня става доста топло и ще ползвам климатика предимно за охлаждане през деня.

    Благодаря и поздрави
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #335

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Тръбите могат да ходят по тавана, по пода, нагоре, надолу, стига монтажниците да могат да го изпълнят. (Не е като кабел да се пусне, има си тънкости.) Остава летният конденз, по лесно е да тече надолу.
    HiDefinition и nikolad харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    36
    #336

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Благодаря на @Alexandars за съветите относно машина. Избрах малко по-голяма от това което ми написа а именно 24-ка General. Ще се монтира идната седмица та ще дам инфо.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    450
    #337

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Е 24ка в 40кв май все още нямахме във форума,но ето, че доживяхме [emoji2958]

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #338

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Mas7aK1lla Виж публикацията
    Благодаря на @Alexandars за съветите относно машина. Избрах малко по-голяма от това което ми написа а именно 24-ка General. Ще се монтира идната седмица та ще дам инфо.
    Кой от двата Дженерала lfca или kmta

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    36
    #339

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Всъщност се надявам да е точен а не да се мъчи. Предвид, че къщата е север, подът е камък и етажа е с отворено стълбище т.е ще бяга топлото и нагоре, въпреки дебелите тухлени стени няма изолация. Ще дам инфо скоро но пък навън става топло. Иначе е ASHG 24 LFCC. Предвид, че се чудех и аз, викнах и екип от фирмата която ще го монтира, за да си каже и той мнението. Казаха ми, че е добре да е 24 а не 18 в този случай.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #340

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Това е яка машина. Познати топлят 65кв2 помещение с нея. Няма да си на студено.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #341

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    24LFC сигурно ще е добра в случая. Може и много, може и по-малко. Ако идва много шумна, може да се ограничи от степента на турбината. Така или иначе вътрешните на 18 и 24 са еднакви. Компресорът е двойнороторен, така че е сравнително еласричен. Ще работи добре машината, според мен.
    ivan9494 и Mas7aK1lla харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    11
    #342

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте,

    От няколко дни чета тази тема и дойде време и аз да се възползвам ,от препоръките на колеги в нея

    В момента имаме климатик - Daikin FTX50GV1B в хола който е 16кв/м - Климатика беше взет от бабата на мойта приятелка и затова е толкова завишен ,спрямо размерите на стаята. За 5-те му години е беше работил не повече от 3 месеца и затова го прехвърлихме в нашия апартамент. Същия климатик го поставихме Октомври 2020 при нас и се развали началото на Март 2021. В момента е с изгорял мотор на външното тяло (~400лв) и с проблем в платката на външното тяло (~100-200 лева за ремонт на платката). Тоест около 600 лева за ремонт което ме навежда на мисълта ,че след време отново може да се развали и се отказах да го правя за момента.

    За сега мисля за някаква 12-ка , която искам да отоплява / охлажда и кухнята , тъй като със стария ни Дайкин , за около 10 минути отворена врата на кухнята , температурата ставаше същата като в хола или поне с минимална разлика. Кухнята няма да се отоплява/охлажда постоянно.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - Целогодишно ползване и отопление и охлаждане
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - Хол - 16,5кв/м- 45куб/м - Кухня - 10кв/м-27куб/м
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - обикновенна стара ПВЦ дограма с двоен стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - 5 кв/м
    · изложение нa пoмeщeниeтo; Изток - Юг
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - Втори жилищен етаж , като отдолу помещенията не се обитават от никого
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл и кухня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - Панелен блок
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - Пловдив
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - Зима 26-23 - Лято 20-24
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - има изолация единствено на едната южна стена вата 5см+ гипсокартон
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - Само телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - От около 1000-1300 лева
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? - Зимата до -10 - лято до около 35 гр - мисля ,че по-големи жеги има рядко
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    450
    #343

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте mslavchev. Заради бюджета, който сте посочили,ще си позволя да дам препоръка за климатик и той е Star-Light ACT-12TSWF от Е..г. В момента е и с 20% намаление,а с останалите пари които сте отделили за климатик идете на почивка примерно

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    29
    #344

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    24LFC сигурно ще е добра в случая. Може и много, може и по-малко. Ако идва много шумна, може да се ограничи от степента на турбината. Така или иначе вътрешните на 18 и 24 са еднакви. Компресорът е двойнороторен, така че е сравнително еласричен. Ще работи добре машината, според мен.
    Доколкото знам 24LFC е с компресор Matsushita Panasonic 1000W Scroll - 5CS160XAA23. ..https://www.youtube.com/watch?v=_2LcZpsnvYQ.
    Този пост е редактиран от Aleksei; 04-04-21 в 21:07.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #345

    Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksei Виж публикацията
    Доколкото знам 24LFC е с компресор Matsushita Panasonic 1000W Scroll - 5CS160XAA23. ..https://www.youtube.com/watch?v=_2LcZpsnvYQ.
    Виждал съм и 30-ката да работи доста тихо, като й ограничиш турбината. 24-ката и слагаш 2-ра фиксирана, което са 37дБ и с дебита, който изкарва на тая степен, топлиш преспокойно 40+м2. Да не кажа, че и на 1-ва ще се справя сигурно до около 0гр. външна температура. Не е толкова страшно. Страшно е, когато машината се води 7-ца, а шума и на 2-ра степен е почти същият като на въпросната 24-ка.
    Aleksei и ivan9494 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 117 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  3. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40
  4. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 13:26
  5. Wireless access point WEN-2021
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-06, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе