Страница 73 от 117 ПърваПърва ... 2363717273747583 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,081 до 1,095 от общо 1746

Избор на климатизатор '2021 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2020
    Мнения
    9
    #1081

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Между Fujitsu General ASHG12LTCA/AOHG12LTC и Fujitsu ASYG12LTCA / AOHG12LTC има ли разлика?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1082

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Само в надписа на кашона и капаците...

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #1083

    Отговор: Re: Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Stormrage Виж публикацията
    68.2 e ширината.
    На 5-я метър пред климатика топлата струя ще бъде на височина от пода, в най-добрия случай на h=1,3 м, ако през това време топлия въздух не се е издигнал нагоре, за по-голяма сигурност, най-добре е да се приеме на 1,5 м.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #1084

    Отговор: Re: Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Stormrage Виж публикацията
    68.2 e ширината.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1085

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Ще прецакате хладилника.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    32
    #1086

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Добър ден. Първо да ви се представя, тъй като преди малко се регистрирах като нов потребител тук. Казвам се Йордан и съм от гр. Пловдив. Както сигурно се досещата, причината да пиша тук е, че си търся климатик, който да използвам в новото ми жилище. Конкретно климатикът ще бъде използван за хол с кухня, който е 25 км. м. Апартаментът е на втория етаж, по-голямата му част е със западно изложение. В самия хол има два големи френски прозореца.
    И сега да си дойдем на думата. Какъв климатик да си взема?! Като искам да уточня, че допреди два дни въобще нямах никаква представа какви са характеристиките и компонентите, които са важни за един климатик. Първият модел, който ми предложиха и върху който доста сериозно се бях замислил беше Fujitsu ASYG 12 KGTВ PD 1800 лв с включен монтаж. Преди да вляза в магазина, в който ми го предложиха мои приятели ми бяха казали задължително да търся японска марка, като уточниха, че "мерцедесът" на климатиците бил Мицубиши, а малко след него бил Fujitsu. Само че веднага забелязах още в този магазин, че ако искам да взема Мицубуши с почеко екстри и висок клас бюджетът ми е крайно недостатъчен, поради това се насочих към горепосочения модел на Fujitsu, като основно гледах да е A+++ и на охлаждане и на отопление. В същият този магазин продавачката ме насочи и към един модел Hitachi RAK 25 RPD или 35, но този го отхвърлих още там и се спрях на Fujitsuto. Днес обаче отидох в един друг магазин, където си харесах два други модела, между които сега се чудя. Те са Мицубиши МSZ- AP35VGK и друга марка, която видях, че е широко дискутирана тук, а именно Gree GWH12AKC, като и двата пак са в този ценови диапазон- около 1800 лв с монтажа. Като четох тук за Gree видях, че някои от вас са писали, че по сигурен модел на Gree е GWH12UB, така че сега се чудя кой да модел да избера от всички гореизброени. Човекът в магазина днес ме насочи към новия модел на Gree, тъй като аз изрично му подчертах няколко пъти, че за съжаление единственото възможно място за климатика, който ще монтирам, е точно срещу дивана, пред телевизора. Тоест получава се един много неприятен момент, че той ще бъде насочен постоянно срещу мен и ще ми духа, а аз съм със синозит и по принцип много мразя да ми сухат климатици срещу мен. Тогава продавач-консултантът каза, че той имал фотооко, което като усети присъствието на човек и насочва въздушната струя в съвсем друга посока, което мен напълно ме устройва. Въпросът е дали само заради този факт си струва да купя този нов модел на Gree, защото ме притеснява малко доколко надеждна е тази марка Gree. В същото време тази екстра е наистина важна за мен, а никой от другите изброени климатици я няма. Приемам всякакви съвети, като се извинявам за дългия пост.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1087

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Като за начало вземи попълни въпросника от първа страница.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    30
    #1088

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Ще прецакате хладилника.


    Добре, а варианта да изнеса с шкаф или куфар вътрешното тяло на нивото на хладилника, някакви проблеми би ли имало относно монтаж, подръжка освен удължаване на дренажният маркуч и кабелите?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1089

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Към Данкоу
    ...и скица, щото това дето си го намислил....над телевизора срещу дивана......нема да стане, май...

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #1090

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Stormrage Виж публикацията

    Добре, а варианта да изнеса с шкаф или куфар вътрешното тяло на нивото на хладилника, някакви проблеми би ли имало относно монтаж, подръжка освен удължаване на дренажният маркуч и кабелите?
    Мен ме притеснява нещо ширината на климатика, спрямо мястото. Изглежда ми според чертежа ти към 75см., пък вратата се отваря навътре.
    И е по-висока от 2м, ако е в мащаб разбира се.
    Мога да ти преизчисля, за ъгъл или за разстояние на куфара 10-20-30см?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    32
    #1091

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    1. Климатика ще се използва за жилищно помещение.
    2. Ще се ползва и за охлаждане и за отопление.. Дограмата е ПВЦ
    3. Помещението е хол с кухня с квадратура 25 кв. метра и кубатура около 65. В стаята има два големи прозореца 70 см дължина и 120 см на височина. Изложението на стаята е основно западно и е на втори жилищен етаж. Казах вече, че стаята представлява хол с кухня и се намира в новопостроена жилищна сграда.
    4. Както казах стаята, в която желая да се монтира климатикът, а и сградата се намират в гр. Пловдив.
    5. Желаната температура не знам колко е точно- може би 24-25 лятото и 25-26 зимата или нещо от сорта
    6. Има изолация, но нямам представа точно каква е дебелината й
    7. Кухнята е от другата страна на стаята, така че уредите там са далече. Телевизорът ще е в близост, кмиматика се пада над него, но достатъчно далече, може би на около 2 метра.
    8. Бюджета е 1800 лева и в тези пари е включени монтаж.
    9. Знаете как е в Пловдив. Зимите са меки общо взето- -10, -15 най-много, но лятото е ад и често се случват температури над 40 градуса.
    10. Имам една снимка на телефона, която показва на схема разположението в хол с кухнята, но нещо май не ще да се вмъкне изображението. Както и да е. Знаете новите жилищни сгради как се строят, всичко е проектирано предварително кое къде да бъде и т.н. Така че не съм го измислил аз така, а тези, които са проектирали сградата и апартаментите в нея. И на мен не ми се искаше там да е климатикът, защото е точно срещу дивана, на който ще се гледа тв и съответно ще духа много неприятно там. Но ето, че с тези нови фотоочи и затова може да му се намери цаката. Иначе реално погледнато не виждам къде другаде може да бъде поставен климатикът, освен там, където са изкарани и тръбите.

    За да ви улесня ще направя тук и списък с климатиците, за които се чудя. Ако имате друго предложение, давайте смело, но да не е над 1800 лв с монтажа.
    1.
    Fujitsu ASYG 12 KGTВ PD
    2. Мицубиши МSZ- AP35VGK
    3. Gree GWH12AKC
    4. Gree е GWH12UB

    П.П. Какво ви е мнението като цяло за марката Gree? Достатъчно надеждна ли е? И защо най-добрите марки като Мицубиши например и т.н. имат по-малка гаранция (най-много 3 години) от много от другите, които са хем по-евтини, хем по нискокачествени?



    - - - - - - - - - -

    Ето това е
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Данкоу; 25-08-21 в 01:09.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #1092

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Аз бих избирал м/у 1 и 2, и не бих (СИ) го сложил срещу дивана.
    До оня ден бях в хотел където климатика в хола беше с/у дивана, а в спалнята с/у леглото.Както и да си играех с клапите и вента - все мъка,
    еле пък ако си със синузит.
    Иначе Киа са по-евтини и със седем години гаранция, Мерцедес по-скъпи, но само с две години. А де..….

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #1093

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Данкоу Виж публикацията
    Бюджета е 1800 лева и в тези пари е включени монтаж
    Hitachi RAK-35RPE/RAC-35WPE Performance
    General Fujitsu ASHG12LUCA Discovery White
    Midea MSFAAU-12HRFN8-QRD6GW BreezeleSS+
    Daikin FTXF35A Sensira BluEvolution

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    35
    #1094

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Aleksandars

    Gree GEH12AA-K6DNA1A (LCLH) Floor standing - 2 бр.
    Crystal CCI-12H-UR4 Floor standing - 2 бр.
    Mitsubishi Heavy Industries SRF35ZS-W~SRC35ZS-W2 Premium - 2 бр.
    [/QUOT


    Здравей Александър, Спрях се на Грии но от фирмата която ще го монтират имат само един брой. За съжаление нма голям избор на монтажници покриващи района на къщата. Предлагат ми като втори вариант Подов климатик Cooper and Hunter CH-S12FVX WiFi 12000 BTU Клас A++. Според тях той е с подобни параметри.
    Моля за съвет става ли тази производител?

    Благодаря предварително.

    Поздрави

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2021
    Мнения
    32
    #1095

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Аз бих избирал м/у 1 и 2, и не бих (СИ) го сложил срещу дивана.
    До оня ден бях в хотел където климатика в хола беше с/у дивана, а в спалнята с/у леглото.Както и да си играех с клапите и вента - все мъка,
    еле пък ако си със синузит.
    Иначе Киа са по-евтини и със седем години гаранция, Мерцедес по-скъпи, но само с две години. А де..….
    Съгласен съм с теб и аз не искам да е срещу дивана, но за жалост просто няма къде другаде. Ето една друга снимка от апартамента да видиш как е разположението. До прозореца няма как, защото ще има перде, а и е късо разстоянието- около 70 см. Другият вариант е до вратата на терасата- пада се срещу кухнята, но и там е късо разстоянието и ще стои грозно.

    - - - - - - - - - -

    Ето я снимката.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 73 от 117 ПърваПърва ... 2363717273747583 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 16:06
  2. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 12:54
  3. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 23:40
  4. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 14:26
  5. Wireless access point WEN-2021
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-06, 14:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе