Страница 30 от 117 ПърваПърва ... 2028293031324080 ... ПоследноПоследно
Резултати от 436 до 450 от общо 1746
Like Tree612Одобрявам

Избор на климатизатор '2021 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2021
    Мнения
    14
    #436

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Аха, очаквах подобен нелеп довод, 10 сантиметра са много гледка. Като го сложиш максимално надолу каква гледка ще се открие за съседа под теб или това не е важно.
    10 сантиметра са си 10 сантиметра. Мисля че има достатъчно опции при 55см височина. Мицубиши 12, Фуджицу 14, Тошиба 16. Дилемата е кое от 3те да е


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    May 2021
    Мнения
    5
    #437

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте. Поизчетох доста из форума, но все пак реших да попитам за помощ при избор на климатик.
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно: кухня + хол
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете - основно за охлаждане, но ще се ползва и за отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; хол 20 m2 и кухня към нея 9.5 м2, пряка връзка с хола. Обем- 75м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - Наследена е. Доколкото разбрах е ΠBЦ двоен cтъĸлoпaĸeт, 5 камерен профил
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe и вратите- 6.25м2 от хол, 3.6м2 кухня
    · изложение нa пoмeщeниeтo - Юг-югоизток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти- последен жилищен етаж, отгоре има тавански помещения. Пред хола има неостъклен балкон
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- вceĸиднeвнa с кухня;
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата) - София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? лято 27 / зима 22-23
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa - стени-8см EPS, таван-5м минерална вата
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви - телевизор, компютри, хладилник, фурна, микровълнова, air fryer...Кухнята се ползва активно
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж) - 1500-2000лв с монтажа
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe - до -15. При най-ниските температури се пуска и ел.конвектор
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    Нямам пълната версия в момента. Става въпрос за конфигурацията в червените контури


    Ще съм благодарен за идеи. За момента съм се ориентирал към:
    https://www.estetik-klima.com/hiperi...KGCA-12000-btu
    https://condex.bg/product-details/srk-src-20-zsx-w/
    https://condex.bg/product-details/srk-src-35-zs-wb/
    https://condex.bg/product-details/srk-src-35-zs-w/
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Aimanan; 04-05-21 в 15:50.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #438

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    FH35 е най-сериозната от 3-те машини и има големи възможности. Има си и тя своите кусури, ако се интересувате има подробна тема за модела.
    По-кой точно параметър МЕ FH35 превъзхожда, MHI ZSX-W?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #439

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    По-кой точно параметър МЕ FH35 превъзхожда, MHI ZSX-W?
    По нито един. Сравнението беше с 14 LUCA и Shorai Edge 16.

  6. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #440

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aimanan Виж публикацията
    Здравейте. Поизчетох доста из форума, но все пак реших да попитам за помощ при избор на климатик.
    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно: кухня + хол
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете - основно за охлаждане, но ще се ползва и за отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; хол 20 m2 и кухня към нея 9.5 м2, пряка връзка с хола. Обем- 75м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - Наследена е. Доколкото разбрах е ΠBЦ двоен cтъĸлoпaĸeт, 5 камерен профил
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe и вратите- 6.25м2 от хол, 3.6м2 кухня
    · изложение нa пoмeщeниeтo - Юг-югоизток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти- последен жилищен етаж, отгоре има тавански помещения. Пред хола има неостъклен балкон
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- вceĸиднeвнa с кухня;
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата) - София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? лято 27 / зима 22-23
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa - стени-8см EPS, таван-5м минерална вата
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви - телевизор, компютри, хладилник, фурна, микровълнова, air fryer...Кухнята се ползва активно
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж) - 1500-2000лв с монтажа
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe - до -15. При най-ниските температури се пуска и ел.конвектор
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    Нямам пълната версия в момента. Става въпрос за конфигурацията в червените контури


    Ще съм благодарен за идеи. За момента съм се ориентирал към:
    https://www.estetik-klima.com/hiperi...KGCA-12000-btu
    https://condex.bg/product-details/srk-src-20-zsx-w/
    https://condex.bg/product-details/srk-src-35-zs-wb/
    https://condex.bg/product-details/srk-src-35-zs-w/
    Разликата между последните 2 е само в цвета. Аз бих избирал между тях двата с този бюджет. Фуджитсу също било свършило работа.

  7. Novice
    Тук е от
    May 2021
    Мнения
    5
    #441

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Разликата между последните 2 е само в цвета. Аз бих избирал между тях двата с този бюджет. Фуджитсу също било свършило работа.
    Да, разликата е само в цвета-объркал съм линка Ставаше въпрос за 5 kW версията:
    https://condex.bg/product-details/srk-src-50-zs-w/

    В случая се чудя дали тези няма да са недостатъчни като мощност. 75м3 х 0,06 за отопление излиза 4.5 kW. Въпросът е дали това не е прекалено много и 4kW няма ли да са достатъчни за топъл апартамент като този? Дали си заслужава хиперинверторен, след като са значително по-скъпи? В бюджета е само този от 2kW.

    Другото е, че тази голяма мощност ще е към ел.кръг с 2.5кв сечение, където максималната препоръчителна мощност е 4.6 kW, а към него ще има и 2 компютъра и някакви други дреболии

    Ако е нужно, бихме могли да увеличим малко бюджета, само да си заслужава. Образно казано +500лв за +1% подобрение в нещо е малко безсмислено
    Този пост е редактиран от Aimanan; 04-05-21 в 20:32.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #442

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Точните сметки трябва да ги прави човека, който ще го монтира след оглед. 35цата MHI изглежда ще свърши работа и за топлене и за охлаждане, ама специалист ще каже най-точно, след измерване на топло-загубите. Хиперинвентори аз бих купил не толкова за икономията, отколкото за екстрите, които предлагат. Ако не държите на екстрите, си вземете среден клас според мен.
    Най-ефективния и евтин способ за охлаждане са външните щори и изолацията, а не климатизаторите.

  10. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #443

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aimanan Виж публикацията
    Другото е, че тази голяма мощност ще е към ел.кръг с 2.5кв сечение, където максималната препоръчителна мощност е 4.6 kW, а към него ще има и 2 компютъра и някакви други дреболии
    Тази "голяма" мощност е топлинна, а не електрическа. Гледай графите в които пише консумация или електрическа мощност. Ако това чудо ти консумира 4.6 kW на час, бая ще ти отънее джоба и по-добре си сложи акумулираща печка.
    rosswen и ivan9494 харесват това.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #444

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Aimanan, предвид поставените условия, може да обърнете внимание на следните модели:
    Panasonic CS-Z35XKEW~CU-Z35XKE Etherea
    General Fujitsu ASHG12LUCA Discovery White
    Hitachi RAK-35RPE/RAC-35WPE Performance
    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-W~SRC35ZS-W2 Premium
    Toshiba RAS-B13J2KVSG-E Edge
    rosswen одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    May 2021
    Мнения
    5
    #445

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Точните сметки трябва да ги прави човека, който ще го монтира след оглед. 35цата MHI изглежда ще свърши работа и за топлене и за охлаждане, ама специалист ще каже най-точно, след измерване на топло-загубите. Хиперинвентори аз бих купил не толкова за икономията, отколкото за екстрите, които предлагат. Ако не държите на екстрите, си вземете среден клас според мен.
    Най-ефективния и евтин способ за охлаждане са външните щори и изолацията, а не климатизаторите.

    Да, след малко четене рано сутринта разбрах това. Например отношение 1:5 ел:топлинна мощност за хиперинверторите. Някак си не ми се връзваше 4кВ консуматор и като икономичност, и като товар на ел.мрежата -кабели и прекъсвач. Разрових се и осъзнах, че съм писал глупост вчера.

    А според вас какви екстри биха си заслужавали в един климатик? Питам като човек, който никога не е имал климатик-досега винаги съм разчитал на праисторическия принцип "обличаме и събличаме дрехи" + прозорци за температурен комфорт, но приятелката ми естествено не одобрява идеята

    Апартаментът е топъл. Изолацията е съвсем прилична и определено има разлика от балкон и хол лятото. Ще добавим и сенник в някакъв момент, но явно ще трябва и климатик.
    За момента и аз клоня към 35цата на Мицубиши.

    Още един много лаишки въпрос-каква част от външното тяло трябва да е извън балкона във външната среда, за да функционира нормално климатика при остъклявяне? Възможно ли е да е само предната страна? Може ли да има някакви прикриващи ламели отпред? Виждал съм ги нерядко, а искам да наруша минимално външния вид на фасадата

    Нещо такова, погледнато отвътре. Отгоре може да има масичка или барплот
    Предварително се извинявам, ако пак питам тъпотия

    - - - - - - - - - -

    @Aleksandars благодарности, ще ги прегледам по-подробно след работа. В момента ми изглеждат сходни поне за нашите нужди (клас, обем въздух, мощност, икономичност). Кой бихте избрали от тях? Аз съм повлиян от препоръки от магазин, а и от четене из нета за MHI, затова се насочих предимно към тях

    Поздравления за отговорите и работата на форума! Обикновено нашенските дискусии прерастват в караници и обвинения, а оригиналният въпрос се губи по течението.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Aimanan; 05-05-21 в 12:14.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #446

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aimanan Виж публикацията
    За момента и аз клоня към 35цата на Мицубиши.

    @Aleksandars благодарности, ще ги прегледам по-подробно след работа. В момента ми изглеждат сходни поне за нашите нужди (клас, обем въздух, мощност, икономичност). Кой бихте избрали от тях? Аз съм повлиян от препоръки от магазин, а и от четене из нета за MHI, затова се насочих предимно към тях
    Aimanan,

    От предложениете от Aleksandars, по мое скромно мнение, мисля, че избора може да с е сведе до:

    Panasonic CS-Z35XKEW~CU-Z35XKE Etherea или Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-W~SRC35ZS-W2 Premium

    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-W~SRC35ZS-W2 Premium:
    - с 3 г. безусловна гаранция

    - въдушния поток ляво-дясно е през дистанционното
    - най-безшумния от всички предложени, с 4 степени на вентилатора
    - тайландска сглобка

    Panasonic CS-Z35XKEW~CU-Z35XKE Etherea :
    - най-новия модел, флагмана на
    Panasonic, 2021 г.
    - води се висок клас, хиперинвертор (
    най-висок клас на енергийна ефективност)
    - има система за пречистване на въздуха
    - вграден Wi-Fi
    - малайзийска сглобка
    - въдушния поток ляво-дясно е през дистанционното
    - шума на втора степен от 19 дб. скача на 28-33 дб.


    General Fujitsu ASHG12LUCA Discovery White - шума на втора степен от 19 дб. скача на 28-33 дб
    Hitachi RAK-35RPE/RAC-35WPE Performance - най-ниския шум е 25/26 дб.,
    китайска сглобка
    Toshiba RAS-B13J2KVSG-E Edge -откъм шум е ОК, по-скъп от MHI 35, (може би защото се води 13-ка и хиперинвертор )
    , въдушния поток ляво-дясно е ръчно,

    Ако климатика ще се слага на терасата, категорично, после терасата не трябва да се остъклява и затваря, най-добре е да се монтира на фасадата!
    Този пост е редактиран от Palev; 05-05-21 в 17:28.
    kokovox, rosswen и Aleksander харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #447

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Външното тяло трябва да е отвън. Колкото е "по-затворено" ще му се намали ефективността. Питайте човека, който ще го монтира дали може да го сложите на покрива, за да не загрозява фасадата. Тук от форума трудно може да се даде мнение за монтаж без оглед на място.
    Екстрите си заслужават само, ако не ви бръкнат в джоба прекалено дълбоко. Wi-Fi контрол, автоматично чистене на филтрите, вентилация, повече филтрация, сензори за движение, промяна на влажността през зимата са готини екстри, но са глезотии. За влажността и филтрацията (ФПЧ) по-евтино излиза да си вземете отделно овлажнител и пречисвател на въздух. Ако сте на бюджет тези екстри не са толкова важни за мен. Ако цената няма значение, колкото повече, толкова повече.
    При охлаждане машините охлаждат бързо обикновено, така че wifi е хубаво като опция, но не е наложително.
    Палев е дал полезна информация по-горе за шума при различните степени на вентилатора/турбината.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #448

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Palev, при Panasonic степените на турбината са:
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    rosswen одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #449

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Palev, при Panasonic степените на турбината са:
    В рекламната брошура, която гледах, бяха дадени 3 измервания на шума, затова предположих, че са и 3 степените -Qlow/ Low/ HI (Ауто не го броя за степен), на живо не съм виждал климатика и дистанционното. И на мен ми се стори странно, върхов модел, а с 3 степени, а реално са 5, моя грешка, извинявам се!
    Този пост е редактиран от Palev; 06-05-21 в 08:51.
    bobivg одобрява това.

  18. Novice
    Тук е от
    May 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    2
    #450

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте!
    Трябва да купя 4 бр. климатици за охлаждане на 4 помещения в офис като следва:

    Хол – 38,5 кв.м./98 куб.м.; ПВЦ двоен стъклопакет високоенергийно; прозорец 11 кв.м, което е остъклен балкон, вътрешен; югоизточно изложение; апартамент на втори етаж не е последен. Ще работят 5 души, 5 компютъра
    Стая юг – 12,7 кв.м./32,4 куб.м.; ПВЦ двоен стъклопакет високоенергийно; прозорци 4,60 кв.м, изложение юг и изток; апартамент на втори етаж не е последен. Ще работят 1 човек, 1 компютър
    Стая изток – 13,3 кв.м./34 куб.м.; ПВЦ двоен стъклопакет високоенергийно; прозорци 3,12 кв.м, източно изложение; апартамент на втори етаж не е последен. Ще работят 2 души, 2 компютъра
    Стая север – 16,5 кв.м./ 42 куб.м.; ПВЦ двоен стъклопакет високоенергийно; прозорци 4,32 кв.м, северозападно изложение; апартамент на втори етаж не е последен. Ще работят 3 души, 3 компютъра
    Основно изискване е климатиците да не създават неприятна въздушна струя за служителите.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: Офис
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? – Охлаждане. Отоплението е на ТЕЦ.
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - описано по-горе
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 24-лято
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? – Ново строителство, топлоизолирана сграда. Втори етаж, не е последен.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - описано по-горе
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - Около 1500 лв. на брой. Бюджетът не е водещ.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? – 38 градуса през лятото
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. – помещенията са с правоъгълна форма, мебелите са бюра. Климатичните тела ще са монтирани на края дългата стена и ще духат напречно на стаята.

    Моля, да ми препоръчате подходящи машини. Предварително благодаря!

    Лек ден!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 30 от 117 ПърваПърва ... 2028293031324080 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  3. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40
  4. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 13:26
  5. Wireless access point WEN-2021
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-06, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе