Страница 28 от 117 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследноПоследно
Резултати от 406 до 420 от общо 1746
Like Tree612Одобрявам

Избор на климатизатор '2021 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #406

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Как я изчисли тази "икономия" между 35 и 50? Те не работят ли на различни номинали? Ако ще сравняваш за икономия сравнявай 35 с 35, 50 с 50 и т.н. от всяка серия.
    bobivg одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    10
    #407

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте,
    Ползвам повече от 10 години климатик MHI SRK25ZD-S1 за всекидневна и кухня, но зимата не успява, да стопли добре. Задавам 23 градуса, но температурата я усещам като 18. За изстудяване лятото е прекрасен. Дори отварям към коридора и спалнята, и охлажда и тях.
    Решил съм да го подменя с нов, а сегашният да го преместя в спалнята.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете - основно за отопление. Лятото не обичам да стоя на климатик.
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; стая 17 m2 и кухня към нея 9 м2 (свързани със свод).
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - ΠBЦ тpoeн cтъĸлoпaĸeт - KA стъкла;
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - 6 прозореца по 2,25 м2 и вратопрозорец 2,4 м2 (двете стени са в прозорци изцяло)
    · изложение нa пoмeщeниeтo - Юг
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти - 2 етаж от триетажна къща
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- вceĸиднeвнa с кухня;
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата) - Варна
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? лято 27 / зима 25
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa - няма
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви - хладилник, телевизор (не се готви в кухнята)
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж) - 2500лв
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe - до -5 зимата

    Моля препоръчайте ми климатик с който да се топля. В момента ползвам конвектор на Адакс, който след 4-5 часа стопля добре, но ако го спра, после пак чакам половин ден да стопли. А и сметката от 300лв за ток не ми харесва.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2021
    Мнения
    9
    #408

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Към kokovox

    Както съм написал в началото, пълен лаик съм в тази материя. Не съм изчислявал нищо, защото не знам как, само цитирам написаното като спецификации: Консумация на охлаждане Х / Консумация на отопление Х за дадения модел. Ще бъда благодарен ако някой знаещ и можещ ги съпостави.

  5. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #409

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитираното по спесификации, но сравни 35 с 35, а не с 50, защото спецификациите са различни. Няма как да ти излязат точни сметките при съпоставяне на 35 от високия клас с 50 от ниския. Те имат различни номинали, защото са проектирани за различни помещения. Номинал е мощността, с която е проектирана машината да работи. От моя опит икономията от по-скъпия модел трудно ще се избие за живота на машината. Ако ще взимаш по-високия клас го правиш заради екстрите и запаса на мощност. Ако искаш икономия си вложи парите в още изолация и тройни стъклопакети. От там инвестицията ще се избие доста по-бързо. Успех!
    Този пост е редактиран от kokovox; 25-04-21 в 22:04.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2021
    Мнения
    9
    #410

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Благодаря kokovox, започнаха леко да ми се отварят очите, ама само леко , то не може нещо, което се учи с години във ВУЗ да се разбере от четене във форума за Х дни.

    - - - - - - - - - -

    Продължавам да чета и виждам още едно мнение относно поставянето на климатика в спалнята
    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    При отоплението с климатици е така. Дискомфорта е на ниво.
    При дефростите по някога се случва и сняг да завали в стаята.

    Онези снимки на модерни спални с климатика точно над леглото много ме кефят.


    Тези ако нямат газ или въглища за през зимата, синузита им е гарантиран.
    Palev, milanov, mimojef, разбрах ви момчета, и синузит имам и дископатия имам, няма нужда от повече екстри

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    1
    #411

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    За охлаждане и отопление през предходни сезони. За отопление през зимата жилището има и радиатори на ТЕЦ.
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;
    дневна с кухня - 30 м2 / 78 м3, спалня - 13 м2 / 34 м3;
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);
    Дограмата е PVC, двоен (не е сигурно) стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    първото помещение 6 м2; второто 4,5 м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo;
    и двете са юго-запад
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?
    трети етаж, нагоре има още етажи
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;
    първтото дневна/хол и кухня; второто - спалня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?
    апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?
    София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    23 градуса (от 21 до 24 е приемливо)
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    Апартаментса има само една фасада; отгоре, отдолу и отстрани са апартаменти и изолацията на сградата е доста добра.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    Евентуално телевизор, в кухнята - хладилник; печка и котлони се ползват сравнително рядко.
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?
    Бюджета само за климатици без монтаж е 3000-4000
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    за отопление - до +10, под +10 ще се ползва ТЕЦ
    за охлаждане - няма лимит

    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.



    Определено искам да взема мулти-сплит, защото нямам възможност за две външни тела на фасадата, а не искам да слагам тяло на терасата.
    Имам добър опит с Fujitsu GENERAL, в друг град, които се ползват и за отопление, за около 10 години никога не са създали проблем.

    Първоначално бях решил да вземам AOHG18LAC2 + ASHG12LMCA + ASHG09LMCA
    Но от фирмата (за климатици) ми казаха, че това външно тяло е "малко", сигурно са прави, така че ще се съглася да взема AOHG24LAT3.
    После се замислих и за разпределението на вътрешните тела. Те никак не са адекватни на квадратурата / кубатурата и в момента май съм на път да
    ги променя на ASHG14LMCA и ASHG07LMCA. Може да изглежда смешно с тази 7-ца, но помещението наистина е малко, отделно реално то през деня не се ползва.
    Не е проблем да взема 14-ка и 9-ка, но гледам, че 9-ката "взима" повече мощност и не остава за по-голямото помещение.
    7 + 14 си делят 2.37 kW + 4.13 kW (външното 6.5 kW)
    9 + 14 си делят 2.66 kW + 3.94 kW (външното 6.6 kW)


    Какво ще кажат специалистите?
    - за външното тяло;
    - за съотношението на вътрешните тела;
    - може и друга марка (подобна MHI конфигурация би била с около 500-600 лева по-скъпа)


    Това което леко ме ужасява е монтажа. Там нещата отиват към 15 метра тръбен път за двете, които искам да са вкопани, но отвътре, не искам да копаят в изолацията на фасадата.
    А може и да се наложи да се ползва кондензна помпа, поне за единия. И се офромя една допълнителна сума която никак, ама никак не ми хареса.
    Дори си мислех, даил не е по добре да сложа подови тела и по-къс тръбен път. Но те май са добри за отопление, а за охлаждане все пак стенните са по-добре.

    Благодаря предварително.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Muncho77; 26-04-21 в 00:13.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #412

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Spoko Виж публикацията
    Здравейте,
    Ползвам повече от 10 години климатик MHI SRK25ZD-S1 за всекидневна и кухня, но зимата не успява, да стопли добре.

    Моля препоръчайте ми климатик с който да се топля. В момента ползвам конвектор на Адакс, който след 4-5 часа стопля добре, но ако го спра, после пак чакам половин ден да стопли.
    Климатика е модел от преди поне 15 години, което не го прави непременно лош, но, в случая е бил проектиран да работи до -5 градуса, отам е и проблема, че при температури под 0 градуса не смогва да стопли помещението, което не е никак малко все пак - 26 кв и то в къща, без изолация.
    Адакса колко киловата е и смогва ли да стопли добре помещението, при каква външна температура, за консумацията не говорим


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    rosswen одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #413

    Избор на климатизатор '2021 година

    Олеле, смятай тоя компресор от кога го ползват. Та на моя ZMX е доработка на този модел, както и на 20-35ZS-S. Машината определено е солидна, с доста добри параметри и със сигурност топлеща, просто както каза [mention]Palev [/mention] , не е за това помещение.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #414

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Muncho77 Виж публикацията
    Определено искам да взема мулти-сплит, защото нямам възможност за две външни тела на фасадата, а не искам да слагам тяло на терасата.
    Имам добър опит с Fujitsu GENERAL, в друг град, които се ползват и за отопление, за около 10 години никога не са създали проблем.

    Първоначално бях решил да вземам + ASHG12LMCA + ASHG09LMCA
    Но от фирмата (за климатици) ми казаха, че това външно тяло е "малко", сигурно са прави, така че ще се съглася да взема AOHG24LAT3..
    Като за начало, сменете фирмата, която ви казала че AOHG18LAC2 е е "малко".
    За спалнята и 7-ца ви е много, цялата останала мощ е за всекидневната.
    Fujitsu/ General са доста шумни на 2-3 степен, не са подходящи за спалня.
    Виждам,че сте гледали и MHI, предполагам, че SCM 45 ZS-S ще е достатъчно мощно тяло за охлаждане, за отопление до +10 няма да има проблем, но, най-добре идете при вносителя на MHI - фирма Кондекс да ви консултира и да ви даде оферта за СМР.

    https://condex.bg/

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Олеле, смятай тоя компресор от кога го ползват. Та на моя ZMX е доработка на този модел, както и на 20-35ZS-S. Машината определено е солидна, с доста добри параметри и със сигурност топлеща, просто както каза [mention]Palev [/mention] , не е за това помещение.

    От MHI явно са възприели максимата „Ако едно нещо е хубаво и работи добре, не го пипай “ (за компресора говоря)
    Този пост е редактиран от Palev; 26-04-21 в 09:50.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #415

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Като за начало, сменете фирмата, която ви казала че AOHG18LAC2 е е "малко".
    За спалнята и 7-ца ви е много, цялата останала мощ е за всекидневната.
    Fujitsu/ General са доста шумни на 2-3 степен, не са подходящи за спалня.
    Виждам,че сте гледали и MHI, предполагам, че SCM 45 ZS-S ще е достатъчно мощно тяло за охлаждане, за отопление до +10 няма да има проблем, но, най-добре идете при вносителя на MHI - фирма Кондекс да ви консултира и да ви даде оферта за СМР.

    https://condex.bg/

    - - - - - - - - - -




    От MHI явно са възприели максимата „Ако едно нещо е хубаво и работи добре, не го пипай “ (за компресора говоря)
    Ами дано продължат да си влагат и същите двойнороторни занапред, защото са чудесни.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #416

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    А, дано!
    От твоята уста, в божиите (на MHI) уши!

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    4
    #417

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте, нуждая се от климатик за охлаждане на помещение 11.5 квадрата.

    Бюджетът ми е около 1000-1200 лева. Кой измежду следните модели си струва най-много (цените са с включен монтаж):

    Gree GWH09AAB-K6DNA4A-I/GWH09AAB-K6DNA2B-O INFINITY WiFi, 9000 BTU, Клас A++ - 949.00 лева
    Gree GWH09ACC-K6DNA1A-I/GWH09ACC-K6DNA1A-O FAIRY WiFi, 9000 BTU, Клас A++ - 1,069 лева
    Cooper and Hunter CH-S09FTXLA-NG Arctic WiFi R32, 9000 BTU, Клас A++ - 1,099 лева
    Fuji Electric RSG09KMTB/ROG09KMTA, 9000 BTU, Клас A++ - 1,264 лева
    Тoshiba RAS-B10J2KVG-E/RAS-10J2AVG-E SEIYA, 10000 BTU + WiFi Havit – 1,199 лева
    Mitsubishi Heavy DXK09Z6-W/DXC09Z6-W, 9000 BTU, Клас A++ - 1,269 лева

    Принципно клоня към Gree Fairy за 1,069 лева. Ако пък има някакво още по-бюджетно адекватно решение, не отказвам друго предложение. ;-) Ако ставаше въпрос и за отопление, щях да се ориентирам към съвсем друг клас климатици. Ще ми трябва и още един след месец два за отворено помещение 35 кв. метра отново само за охлаждане.

    Благодаря!
    Този пост е редактиран от GhostlyBG; 30-04-21 в 15:41.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #418

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    За 11.5м2 вземете 7ца например 7км която влиза в бюджета Ви.
    Aleksandars одобрява това.

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    2
    #419

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте,
    Ще помоля и аз за помощ при избора на климатик. Параметрите са следните:

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    - жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    - само за охлаждане
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;
    - 16,8 кв.м; 43,7 куб.м
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);
    -двоен ПВЦ пакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe;
    4,7 кв.м
    · изложение нa пoмeщeниeтo;
    -югоизточно
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)?
    -6-и, предпоследен, среден, панел
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н;
    - всекидневна
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?
    - апартамент

    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?
    - София

    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    - лято - 22-25
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    - коркова облицовка на стените (3 мм)
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    - компютър, телевизор, озвучителна техника (вкл. доста мощен лампов усилвател)
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?
    - около 1200 заедно с монтажа
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    - до 33
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.


    За момента съм се насочил към Daikin Sensira FTXC20B/RXC20B или Daikin Sensira FTXC25B/RXC25B R-32. Ще съм благодарен за всякакви мнения и препоръки!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Nasso; 03-05-21 в 11:03.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #420

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Погледни по скоро FTXC20/25C​.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 28 от 117 ПърваПърва ... 1826272829303878 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  3. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40
  4. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 13:26
  5. Wireless access point WEN-2021
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-06, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе