Страница 29 от 117 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследноПоследно
Резултати от 421 до 435 от общо 1746
Like Tree612Одобрявам

Избор на климатизатор '2021 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #421

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Погледни по скоро FTXC20/25C​.
    Защо? Разликите май са общо взето никакви.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    2
    #422
    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Погледни по скоро FTXC20/25C​.
    Благодаря! А в какво е разликата между FTXC20/25C и FTXC20/25B?

  4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #423

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Оня ден говорих с представител на Дайкин, каза че основно разликите са във върешното тяло.Пластмасите били много по-добри.И аз го заглеждам( но 35ца) за ....., та определено ми препоръча по-новия.Отделно стария (FTXС-В) имал и проблеми с платката ако е на село заради играещо напрежение, което мен не ме касае, но все пак....
    Моя човек изтегли една бройка петъка, но ще ходя да го гледам след празниците.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2021
    Мнения
    14
    #424

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте на всички

    Ето го и моя казус. Трябва да сложа климатик в южна стая 32кв (78м3) от всякъде средна, изключително топла, троен стъклопакет, тухла + външна изолация. Работата е там, че нямам особено подходящо място за външно тяло и ми се иска да е възможно най-малко на височина (иска ми се да е до 55см).

    Моделът на който първоначално се спрях е Toshiba RAS-B16J2KVSG-E/RAS-16J2AVSG-E1 EDGE

    Дойдоха да ми пускат тръбите в начален етап на ремонта, споделих на техниицте какво мисля да сложа и ми казаха, че ще направя грешка без много много да ми обяснят защо. Казаха ми да сложа FUJITSU ASYG 14LUCA. Като ги питах с какво е по-добър от Тошибата ми казаха, че това е все едно да сравнявам Дачия с Мерцедес

    Ще се радвам да чуя вашите мнения.

    С най-голямо удоволствие бих купил Мицубиши Хеви, но там размерите на външното тяло не са ми подходящи, а и това, което получих като съвет е че 12ката в най-големите студове може да ми е слаба, а 18ката е твърде мощна за такова помещение и ще се получи така, че при пусковете ще харчи прекалено много и ще спира след това напълно.

    Друг важен факт е, че става въпрос за Варна, където няма чак такава зима.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #425

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    [mention]heaDache [/mention] , майстори, с подобни аргументи, са майстори, с главно М. Нямам думи просто.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #426

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Рос, това фуджицу 14 LUCA наистина превъзхожда тошибата. Имам наблюдения на 12-ка в 35 квадрата, Пловдив.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #427

    Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Рос, това фуджицу 14 LUCA наистина превъзхожда тошибата. Имам наблюдения на 12-ка в 35 квадрата, Пловдив.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Ако помещението е много топло, то няма да му трябва много груба сила. Според мен Тошибата би работила по-мазно в такива условия. Като максимална мощност, Luca-та може би превъзхожда Тошибата, но като комфорт се съмнявам. Макар че, като гледам топлообменниците, компресорите и параметрите, не виждам Фуджака да превъзхожда с нещо Тошибата.
    П.п. Сравнението на среден клас машини, между Фуджицу и Тошиба, което "специалистите" са направили, е меко казано смехотворно.
    Този пост е редактиран от rosswen; 04-05-21 в 09:16.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2021
    Мнения
    14
    #428

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Честно казано нямам съмнения, че и 2та ще успяват да затоплят помещението. По-скоро притесненията са ми в посока значително по-високите минимални децибели на вътрешното тяло - 25 за Fujitsu,19 за Тошиба.

    Другото, което ми се върти в главата е msz-fh35ve, и с удоволствие бих взел висок клас Мицубиши със стария фреон, но тъй като жената е по-зиморничава наистина ме притеснява дали ще смогва в най-студените дни.

    Общо взето във всеки магазин ми казват, че 12 ще ми е крайно недостатъчно и да гледам 16/18бту.

    Ще се радвам да чуя още мнения и коментари на хора които са по на "ти"


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #429

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от heaDache Виж публикацията
    Честно казано нямам съмнения, че и 2та ще успяват да затоплят помещението. По-скоро притесненията са ми в посока значително по-високите минимални децибели на вътрешното тяло - 25 за Fujitsu,19 за Тошиба.

    Другото, което ми се върти в главата е msz-fh35ve, и с удоволствие бих взел висок клас Мицубиши със стария фреон, но тъй като жената е по-зиморничава наистина ме притеснява дали ще смогва в най-студените дни.

    Общо взето във всеки магазин ми казват, че 12 ще ми е крайно недостатъчно и да гледам 16/18бту.

    Ще се радвам да чуя още мнения и коментари на хора които са по на "ти"


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    FH35 е по-мощен и от двата гореспоменати, нищо че го дават 12-ка (35-ца).


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #430

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Ако хване сериозна зима, за няколко дни винаги може да пуснеш една духалка да помага или конвектор. Така че, не се напъвай излишно, през останалото време ще ти отвее перчема тая 16-ка
    Може да разгледаш и MHI SRK / SRC 35 ZSX-W, но външното тяло е доста по-високо от това, което искаш.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #431

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Ако може да се абстрахирате от размера на външното тяло, DaiSeiKai 13 е перфектен избор.

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk
    pap1918 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #432

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Къде ще слагаш външното тяло, че ако е по-високо от 55см ще е проблем? Звучи доста абсурдно това изискване.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2021
    Мнения
    14
    #433

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Външното тяло се слага на стар блок под прозорците, които започват от много ниско. Дори и монтажистите да поставят тялото максимално надолу, ще надстърча над прозорците. При 55 височина, ще е горе долу на едно ниво с прозореца и поне от седнало положение няма да скрива гледката.

    Значи смятате, че Мицубиши 12ка е най-добрият вариант от горе посочените?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #434

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от heaDache Виж публикацията
    Външното тяло се слага на стар блок под прозорците, които започват от много ниско. Дори и монтажистите да поставят тялото максимално надолу, ще надстърча над прозорците. При 55 височина, ще е горе долу на едно ниво с прозореца и поне от седнало положение няма да скрива гледката.

    Значи смятате, че Мицубиши 12ка е най-добрият вариант от горе посочените?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    FH35 е най-сериозната от 3-те машини и има големи възможности. Има си и тя своите кусури, ако се интересувате има подробна тема за модела.

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #435

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от heaDache Виж публикацията
    Външното тяло се слага на стар блок под прозорците, които започват от много ниско. Дори и монтажистите да поставят тялото максимално надолу, ще надстърча над прозорците. При 55 височина, ще е горе долу на едно ниво с прозореца и поне от седнало положение няма да скрива гледката.

    Значи смятате, че Мицубиши 12ка е най-добрият вариант от горе посочените?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Аха, очаквах подобен нелеп довод, 10 сантиметра са много гледка. Като го сложиш максимално надолу каква гледка ще се открие за съседа под теб или това не е важно.
    mimojef одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 29 от 117 ПърваПърва ... 1927282930313979 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  3. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40
  4. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 13:26
  5. Wireless access point WEN-2021
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-06, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе