Страница 55 от 117 ПърваПърва ... 545535455565765105 ... ПоследноПоследно
Резултати от 811 до 825 от общо 1746
Like Tree612Одобрявам

Избор на климатизатор '2021 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    10
    #811

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте,

    Каква Мултисплит система бихте препоръчали за апартамента по-долу (за живеене)? Ново строителство, най-висок клас дограма и изолация, за охлаждане ще се използва. Югоизток, последен, 3ти етаж. Френски прозорци, височина в хола 3.10, в спалните: 2.60. Прилагам и къде е предвидено да са поставени въртешните тела; външното: на покрива. Търси се най-добрия клас система, без значение цената.



    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    2
    #812

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте,
    Моля за помощ при избор на климатик!
    Става въпрос за хол, част от гарсониера от 49 м2 на 13 (не последен) етаж с южно изложение. Хола е 20 м2, 50 м3, една външна стена с прозорец 4,5 м2 - 4 камерна ПВЦ дограма, стъкла "4 сезона", без изолация, "пълзящ" кофраж, отоплява се с парно. В помещението ще се спи. Ще се използва от родителите ми след време, като в началото най-вероятно ще е периодично (за сега са на село). Климатика ще се използва за охлаждане на хола и каквото се охлади от останалото (коридор и кухня) при отворени врати, а за отопление евентуално през преходните сезони и ако в някой момент се реши да се спре парното в блока. Бюджета ми е максимум 1350 лв., а колебанията ми бяха между:
    1. Mitsubishi Heavy SRK35ZSP-W / SRC35ZSP-W STANDARD за 1349 лв.
    2.
    Daikin Sensira FTXC35B / RXC35B за 1199 лв.
    3. Gree Fairy GWH12ACC / K6DNA1A за 1069 лв.
    След посещение във фирма ми препоръчаха, като надежден и тих:
    4. GENERAL ASHG12LMCA/AOHG12LMCA за 1269 лв. с R410, а аз загледах и
    5. General ASHG12КМТА/AOHG12KMTA за 1299 лв., който е с R32
    Най-изкушаващ, като за спорадичното първоначално използване и като цена и екстри е Gree, но най-му нямам доверие (не знам защо - вътрешно усещане, може би). Най ме влече Митсубиши-то, може би с надеждата, че с времето би си оправдало по-високата цена (но пък е нисък клас). А относно General-а, нямам никакво мнение и не знам дали препоръката от търговеца не е продиктувана от по-висока печалба, изчистване на стари бройки или гонене на таргет. Ясно ми е, че най-качествените машини са в по-висок ценови клас, но това мога да си позволя и ми се иска с повече късмет, това което купя да служи по-качествено и безпроблемно повече време (кой ли не го иска
    Ще съм благодарен за полезни съвети!

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #813

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от silvetocv Виж публикацията
    Здравейте,
    На първо време трябва да ти се ревизира картинката, ако държиш да слагаш канални машини.
    Питай от къде засмукват машините въздуха който трябва да обработят. Особено интересно ми е какво ще ти отговорят за дневната. По това което е нарисувано аз го разбирам така. 1000м3/ч ще трябва да минат първо през вратата на банята (отворена ли ще я държиш) след това тоя въздух да се омеша хубаво с влага и миризма от самата баня да мине през трансферна решетка на тавана на банята и това да ти го сервират охладено на трапезната маса.

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2021
    Мнения
    6
    #814

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    [mention]neiv [/mention] просто за голямото помещение 35ZSX смятам, че е най-подходящ. Иначе и другите машини изглеждат добре. Вече остава Вие да си изберете.
    Добре супер звучи и след всичко прочетено за 35ZSX съм на косъм от него. Но продължава да ме човърка нещо отвътре за тоя панасоник Z50XKEW видях и ревюто на Александър за Z35XKEW че го е похвалил. На цена са еднакви.

    За спалнята 16кв север 25ZS-W ще върши ли работа?

    Също искам да питам ако реша все пак да се скатая и дам до около 3000лв. за клими. RAS-18PKVSG-E и RAS-10PKVSG-E ли са най добре за бюджета или има нещо по добро ?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #815

    Избор на климатизатор '2021 година

    Панасоникът наистина изглежда доста добре, но е нов модел и реално още не е презимувал. От друга страна, ZSX е вече 4 години на пазара и се е доказал в боя, аз лично знам как бачка въпросната 35-ца в много по-голямо помещение от Вашето, за това я препоръчвам с лекота, без да се замислям. Просто съм се убедил във възможностите му. Аз самия, тайно съм намислил да взема една 35-ца, след като го спрат от производство, за заместник на 60-ката. Дано това не се случи скоро, защото и с 60-ката не искам да се разделям.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    10
    #816

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Изобщо не бях на ясно с принципа на тези климатици… мислех че си взимат въздуха от хола (през решетките) някакси, но сега си давам сметка, че май няма как да стане…ще разпитаме строителя какви ги мисли. Много благодаря!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    На първо време трябва да ти се ревизира картинката, ако държиш да слагаш канални машини.
    Питай от къде засмукват машините въздуха който трябва да обработят. Особено интересно ми е какво ще ти отговорят за дневната. По това което е нарисувано аз го разбирам така. 1000м3/ч ще трябва да минат първо през вратата на банята (отворена ли ще я държиш) след това тоя въздух да се омеша хубаво с влага и миризма от самата баня да мине през трансферна решетка на тавана на банята и това да ти го сервират охладено на трапезната маса.
    Изобщо не бях на ясно с принципа на тези климатици… мислех че си взимат въздуха от хола (през решетките) някакси, но сега си давам сметка, че май няма как да стане…ще разпитаме строителя какви ги мисли. Много благодаря!

  8.  
     
  9. Kai
    Kai е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    23
    #817

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Привет, след доста години пак ми се налага закупуването на климатик, но се загубих в морето от предлагане. Идеята е да се използва само за охлаждане монтиран в най голямата стая и каквото стигне в другите при отворени врати.
    За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно; тухла


    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    само за охлаждане
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - приложена схема
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид) - 5 камерна ПВЦ
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; N/A
    · изложение нa пoмeщeниeтo- приложена схема
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - 3-ти над гаражи
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл плюс кухня

    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?
    северозапад, Монтана
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    25-27 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    таван с гипскартон и минерална вата 5см; външна изолаця на цялата сграда 5см;
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    да, всички кухненски+ пералня, сушилня в другия край на стаята
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?
    1000-2000лв
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #818

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Daikin FTXC35C~RXC35C Sensira
    Gree GWH12ACC-K6DNA1D (LCLH) Fairy
    Hitachi RAK-35REF/RAC-35WEF Dodai 2
    Midea MSFAAU-12HRFN8-QRD6GW BreezeleSS+

  11. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #819

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от PlaM Виж публикацията
    Здравейте!

    Предстои ми да закупя климатик, за който е ясно, че трябва да е 9-ка (25-ца), като моля да ме посъветвате към днешна дата (вече преполовена 2021 г.) коя марка/модел си заслужават и ще работят вярно:

    1. Fujitsu General ASHG09KGTB;
    2. Mitsubishi Heavy SRK/SRC25ZS-W Premium;
    3. Hitachi RAK-25RPE Performance

    Двоумях се между първите 2, с уклон към Фуджицуто, но и това Хитачи си заслужава сякаш, нищо, че е по-новото, след RPD и вероятно все още не е натрупало добра или лоша история.
    Основно ще е за охлаждане на апартамент с отговарящи всички параметри за климатик 9(25), но предпочитам и да топли, за да оставя само вертикалните тръби на ТЕЦ-а зимата.

    Предварително благодаря за мнението и съветите, с пожелание за здраве на всички!
    Мога да кажа само за KGTB как виждам.
    Не е шумен.Много икономичен.Замервам ,но няма да цитирам стойности,защото без да сравня с други климатици които работят(или са работили)в същите условия няма смисъл...просто.
    Единствения недостатък който виждам е ,че не прави точно зададените температури.Тук обаче с уточнение,че рядко го поглеждам,а ползвателя от семейството не се задълбочава много как го използва и дали за това има други фактори.

  12. Kai
    Kai е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    23
    #820

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Благодаря за насоките! Хитачито най ми допадна, дават го по спецификации за най голям обем и функцията за самопочистване звучи добре.

  13. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #821

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    рядко го поглеждам,а ползвателя от семейството не се задълбочава много как го използва
    И как разбра, че не е шумен?
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    1
    #822

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте, може ли съвет за климатик който ще се ползва само лятото за охлаждане

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно - кухня+хол
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - само за охлааждане
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - 37м2 - 85м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);- PVC троен стъклопакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - около 5м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo; - юг
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - таван
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- хол+кухня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?- в къща
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - лято 25-27
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - стени и таван
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - печка,телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - до 2000 - 2500 без монтаж

    Благодаря

  16. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #823

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от delusion Виж публикацията
    Здравейте, може ли съвет за климатик който ще се ползва само лятото за охлаждане

    - до 2000 - 2500 без монтаж
    Благодаря
    Panasonic KIT-Z35-XKE Etherea ето и професионално ревю:
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...e-etherea.html



    Ей го на, с разликата ще почерпиш...

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #824

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Ще допълня горното предложение с:
    Toshiba RAS-16BKVG-E Mirai
    Hitachi RAK-42RPE/RAC-42WPE Performance
    General Fujitsu ASHG14KMCC
    Daikin FTXF42C Sensira BluEvolution
    Предложените модели имат по-голяма номинална охлаждаща мощност, предвид факта, че помещението е таван.

  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    6
    #825

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте, моля за съвет за избор на климатик, само за охлаждане.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:· жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? за охлаждане
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 28кв.м, 70куб.м
    · вид нa дoгpaмaтa - ПВЦ дограма, двоен стъклопакет КА
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 3.5 кв.м
    · изложение нa пoмeщeниeтo; изток-юг
    · етаж нa пoмeщeниeтo 13 от 14
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- хол + кухненски бокс
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? зима 22-25 градуса, лято 24 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Неопор 5 см.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? да - телевизор, печка, хладилник
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? около 1400 лв с включен монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? през цялата година (около -10 до +39)


    Разгледах моделите около тази сума, и като че ли се спрях на някой от тези, ако може за съвет кой е най-оптимален вариант. Климатика ще се ползва само за охлаждане.Ако имате някакви други предложения, че бъда благодарен.


    Fujitsu General ASHG12LMCA/AOHG12LMCA
    Gree GWH12AEC-K6DNA1A-I/GWH12AEC-K6DNA1A-O G-TECH
    PANASONIC CS-FZ35WKE/CU-FZ35WKE
    MITSUBISHI HEAVY INDUSTRIES SRK / SRC 35 ZSP-W Standart


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  3. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40
  4. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 13:26
  5. Wireless access point WEN-2021
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-06, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе