Страница 63 от 117 ПърваПърва ... 1353616263646573113 ... ПоследноПоследно
Резултати от 931 до 945 от общо 1746

Избор на климатизатор '2021 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Мнения
    10
    #931

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Изглежда, но не винаги нещата са такива, каквито изглеждат на пръв поглед.
    Совите не са това, което са .
    Не са ли качествени тези китайчета?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #932

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от TheBlueOne Виж публикацията
    Совите не са това, което са .
    Не са ли качествени тези китайчета?
    Не казвам, че не са добри (нямам наблюдения над модела), но при климатиците нещата не са само цифри. Важно е управлението на турбината, компресора, дефрост алгоритъма, както и още други фактори.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2020
    Мнения
    11
    #933

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:

    * жилищно;

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?

    * предимно за отопление

    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;

    *18.5 м2 Хол, ПВЦ дограма 4 сезона, прозорците са 3.5 м2, изложение ЮГ, Апартамент

    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?

    * Горна Оряховица

    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?

    Лято 26, Зима 21 градуса

    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?

    * Изолация с гипсокартон и вата на стени и таван

    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?

    * TV
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?

    * Бюджет 1300-1500 с монтаж

    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?

    Ще разчитам изцяло на него ( в краен случай конвектор)

    10.

    Прикачил съм снимка с това как горе-долу изглежда разположението в апартамента. В трапезарията има климатик 12-ка (цепеница Arielli AAC-12CHXA61-I (Wi-Fi)).
    Идеята ми е в Хола да поставим климатик който заедно с цепяняка в трапезарията да затоплят Стая 2, Коридора, Хола и Трапезарията.... Стая 1 за сега се използва, като склад и не предвиждам отопление за нея. Моля предложете варианти за отопление, като аз обмислях да взема климатик 18-ка за целта (шума не ми е проблем, защото ще е в хола и няма да ми пречи)
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    14
    #934

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Благодаря много за бързия отговор Aleksandars
    Сега обаче имам друг въпрос.
    Този модел Panasonic KIT-Z25-XKE същия ли е като този Panasonic cs-z25xke
    Защото ме убеждават че първия вариант е по стария модел на втория .
    Ако са различни откъде мога да закупя Panasonic KIT-Z25-XKE близко за Пазарджик и на каква цена?

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #935

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Тези които Ви убеждават в разни неща, са ....да не се изразявам грубо. За пореден път се убеждавам, че 95% от тези които продават, са пълни безхаберници...

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    13
    #936

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте да задам въпрос с риск да бъда овикан. Както по напред в темата бях писал, предстои ми закупуване на климатик. Стаята за която е предвиден е 15кв.м. и 37 куб.м., в панелен блок, гр. Ямбол, вътрешен апартамент, изложение запад, вътрешна изолация с гипс-картон и вата, 5 камерна дограма с троен стъклопакет. Стаята е предвидена за детска. В хола със същите размери, но с 1,5 кв.м. повече прозорци съм с климатик Fujitsu 12LUCA. След препоръка от Aleksandars да взема отново лука не можах да намеря налични и се насочих към MHI 35ZS-W, още повече че се убедих в тихата работа на митсубишито (закупих 2 бр. за Кюстендил). Климатика ще се използва като сновно средство за отопление и охлаждане. Имам обаче няколко въпроса.
    1. MHI 35ZS-W не е ли голям за този обем на стаята и няма ли да имам проблеми с ON/OFF работа през зимата?
    2. В темата за конкретния модел прочетох, че тръбния път трябва да е от ляво на вътрешното тяло. Това така ли е, защото тръбите са подготвени да бъдат от дясната страна наа вътрешното тяло?
    3. Може ли да ми препоръчате друга машина (марка и модел) която да е с тиха и ефективна работа, в бюджет 1800 лв. с монтаж и тръбен път от дясно на вътрешното тяло.
    Благодаря предварително!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    14
    #937
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Тези които Ви убеждават в разни неща, са ....да не се изразявам грубо. За пореден път се убеждавам, че 95% от тези които продават, са пълни безхаберници...

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk
    Това значи ли , че нямат нищо общо.
    И най важното откъде мога да закупя препоръчаният от Вас модел.

  10. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #938

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Shack според мен сте за 25ца, ако не и даже 20. Това за тръбния път за пръв път го чувам. Сестра ми има две машини от тази серия и на едната тръбния път е от ляво, а на другата от дясно.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    59
    #939

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте уважаеми съфорумци.Ето,че и пред мен е дилемата за избор на климатик,като се надявам на вашето съдействие.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: Жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? Тук е част от моето чудене.Сградата е топлофицирана,като преди години съм изключил радиатора там. Дали ще е по-добре да заложа отново на радиатор и да ползвам климатика само в преходните сезони и като охладител през лятото.
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; Квадратура 15 кв.м. ,кубатура 37,5 куб.м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид);Дограмата ще бъде ПВЦ, предвиждам троен стъклопакет.
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; Прозорците предвиждам да са 5,25 кв.м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo; Изложението е северно.
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? Осми последен етаж.
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; Помещението е кухня.
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? Апартамент панелен.
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Намира се в град Варна.
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? За лятото 24-15 градуса, за зимата 21-23 градуса.
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Ще се усвоява терасата ,стените външните ще са с итонг 10 см ,на тавана отвътре ще има гипскартон и вата 5 см, Външната стена(итонга) ще е с 10 см външна изолация.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? В кухнята ще има фурна с пиролиза, котлон индукционен, съдомиялна,хладилник,телевизор, почти сигурно лаптоп,
    аспиратор, възможно е да има и хлебопекарна,
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? Тук ми е най-голямата чуденка.По принцип съм си харесал един малък Митсубиши Хеви, за 1299 без монтажа.Но ако ще ползвам климатика само за охлаждане и чат пат за отопление, мобе би и на по-малка сума бих заложил и бих бил доволен.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? Е,летните температури понякога стигат до 35-36 градуса във Варна. Зимата не е много студена, но е влажно.Да речем до -10 градуса евентуално.
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. За съжаление не мога да кача схема.Предвиждам климатика да е на западната стена,на гърба на спалнята.По средата на помещението ще минава трегер в посока изток-запад.

    Общо взето това са моите чуденки. Благодаря предварително на всеки отзовал се.
    Поздрави.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    13
    #940
    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Shack според мен сте за 25ца, ако не и даже 20. Това за тръбния път за пръв път го чувам. Сестра ми има две машини от тази серия и на едната тръбния път е от ляво, а на другата от дясно.
    Идеята ми бе да взема климатик, който да отоплява цитирания от мен обем и евентуално към коридора и спалнята (ако е отворена вратата). С Луката не е имало проблем а е 12ка и не е влизала в чести он/офф режими. Сега видях че цитирания преди няколко мнетия Панасоник е пуснат и в една голяма верига за техника. Цената е в рамките на бюджета ми и се чудя кое да е. Както е казал народа "шопа го е страх само от две неща, да не се мине и да не настине"

  13. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    5
    #941

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте,
    Търся бюджетна машина за следното:

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    * жилищно;

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?

    * предимно за охлаждане

    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo;

    *30 кв. м2 Хол + 18 кв.м коридор, 5 камерна ПВЦ дограма 4 сезона, прозорците са 10 м2, изложение ЮГ, Апартамент

    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?

    * София

    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддържане лято 24-25,

    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?

    * Изолация с гипсокартон и вата на стени и таван

    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?

    * TV, котлони, фурна.
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?

    * Бюджет 1300-1500 с монтаж

    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?

    Ще разчитам изцяло на него само за охлаждане.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на ngeorgiev992
    Тук е от
    Jul 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    20
    #942

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Добър вечер, искам да благодаря на колегите Pavlev и ccankov73 Palev, за помощта при избора на първия ми климатизатор!
    Избрах Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM с монтаж от фирма Кондекс.Всичко стъпи на 1950 лева с монтажа. Добре че избрах този, понеже опцията за мърдане на клапите наляво надясно от дистанционното е изключително удобна, за разлика от Фуджитсуто, за което не знаех, че се прави ръчно.

    В момента в горещините охлажда доста бързо и като достигне зададената температура, не мога да разбера дали е включен, толкова е тих . Външното тяло също е много тихо, и ми направи впечатление, че когато не е под натоварване дори изключва вентилатора на външното тяло.

    От Кондекс настояваха да направят монтаж гръб в гръб, с почти нулев тръбен път, уверяваха че няма да има никакви проблеми с шумове, но аз настоявах все пак да има такъв и го монтирах на източната стена, където ми се стори по- добър вариант понеже така духа към телевизора и секцията, а не към кухненските уреди, а и тръбния път се удължава. Тръбният път е около 2 метра, просто нямаше как да стане повече за съжаление, но за сега не съм чул звукове на течаща вода, пукане или други странни звуци от вътрешното тяло.

    Доволен съм от монтажа, единствено ми се стори странно, че дупката с тръбите в стената между двете тела, не я запълниха с нищо, а аз мислех че се попълва с пяна. Обясниха ми че ако я запълнят с пяна може да запушат тръбата за конденз, което има логика. Вие как мислите трябва ли да се запълни или просто с гипс да се замаже около тръбите да се скрие дупката?



    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #943

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от shack Виж публикацията
    Идеята ми бе да взема климатик, който да отоплява цитирания от мен обем и евентуално към коридора и спалнята (ако е отворена вратата). С Луката не е имало проблем а е 12ка и не е влизала в чести он/офф режими. Сега видях че цитирания преди няколко мнетия Панасоник е пуснат и в една голяма верига за техника. Цената е в рамките на бюджета ми и се чудя кое да е. Както е казал народа "шопа го е страх само от две неща, да не се мине и да не настине"
    Идеята ви е сгрешена. Вземете си сносна машина за детската. Коридора не би трябвало да е проблем. За другата спалня ще трябва друг климатик. Поне ако искате комфорт.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #944

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    [mention]ngeorgiev992 [/mention] , хубаво щеше да е, тръбният път да е поне 3м. Може да се постигне и при монтаж гръб в гръб, става чрез навиване на тръбите зад външното тяло като охлюв. Отворът се запълва с акрилен силикон. Той не се раздува като пяната и може да се боядисва върху него. Явно и с монтажници от Кондекс може да изтеглиш късата клечка, до някаква степен. Дано нямате проблеми с шумове от фреон. Отворът около тръбите може сам да си запълните с акрилен силикон, ако има тази възможност.
    Честито и да Ви радва много машинката!

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #945

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от ngeorgiev992 Виж публикацията
    Добър вечер, искам да благодаря на колегите Pavlev и ccankov73 Palev, за помощта при избора на първия ми климатизатор!
    Евала, по-лоша реклама за монтажа на Кондекс, а и за работата на конкретния модел не се сещам как може да направиш. Важното е да си доволен, въпреки че не осъзнаваш какво си написал.
    Този пост е редактиран от bobivg; 29-07-21 в 08:34.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 16:06
  2. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 12:54
  3. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 23:40
  4. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 14:26
  5. Wireless access point WEN-2021
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-06, 14:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе