Страница 64 от 117 ПърваПърва ... 1454626364656674114 ... ПоследноПоследно
Резултати от 946 до 960 от общо 1746
Like Tree612Одобрявам

Избор на климатизатор '2021 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    13
    #946
    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Идеята ви е сгрешена. Вземете си сносна машина за детската.
    Не съм искал да топля коридор и спалня, а климатика да не се мъчи ако оставя отворено за да се чува какво става в детската. След прочетени теми за правилно оразмеряване би трябвало да съм за 9ка. Коя машина е читава в бюджет до 1800 с монтаж?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #947

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от shack Виж публикацията
    . Коя машина е читава в бюджет до 1800 с монтаж?
    Е, коя, то е ясно, че от ИскарО по-дълбоко и от MHI по-Убаво нЕма!
    Panasonic CS-Z**XKEW/CU-Z**XKE ETHEREA има пречистваща въздуха система и е от най-високия клас, което предполага, че "изненадите" ще са по-малко!
    20-ката (7-цата) на Панасоника е около 1500 лева, а за тези пари климатик с пречистваща въдуха система не може да се купи!
    Дугия вариант е MHI ZS-W, с уговорката, че няма пречистване на въздуха, нали вече си се убедил в качествата му, като си закупил 2 бр.?
    shack и rosswen харесват това.

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    32
    #948

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте!

    Благодарен съм за съвет за избор между чисто новия (оттам и без каквито и да е отзиви и тестове /каквито се надявам да са направили все пак от Панасоник, преди да го пуснат/) Panasonic CS-Z25XKEW Etherea и Mitsubishi Heavy SRK-25ZS-W за помещение със следните параметри:

    1. 20 кв. м / 51 куб. м. - всекидневна с кухня в едно помещение, в което не се спи.
    2. София, североизток, междинен апартамент на височина и с 2 външни и 2 вътрешни стени, тухла, без изолация, дървена дограма около 6 кв. м.
    3. Предимно за охлаждане и отопление в междинни периоди, има централно парно, но защо и да не пробвам да се топля с него, като се има предвид, че не съм зиморничав и не гоним високи градуси зимата

    Изключих като вариант Fujitsu General KGT 9-ка заради това, че е с една клапа, а мястото на вътрешното тяло задължително ще е срещу дивана във всекидневната на изцяло празна стена (за да не пречат уреди или мебели на разпределението на въздуха + това, че там идва идеално и за около 4 метра тръбен път до мястото под единия прозорец, под който да се монтира външното тяло), а посочените по-горе модели са с двойна клапа и чудесно разпределение на струята...

    Желая здраве на всички форумци, които помагат на такива като мен

    Поздрави,
    Пламен
    Този пост е редактиран от PlaM; 29-07-21 в 13:37.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #949

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Евала, по-лоша реклама за монтажа на Кондекс, а и за работата на конкретния модел не се сещам как може да направиш. Важното е да си доволен, въпреки че не осъзнаваш какво си написал.
    Ами, ако са направили наистина това, си заслужават "рекламата". Явно и те вече са се ояли и са го подкарали "през просото"!
    А може някой от монтажниците да е искал да спести някой друг метър тръба, за монтаж на "частно" след работно време.
    Ето още един пример,че високата цена на стоката/услугата, не е гаранция за по-високо качество!
    Този пост е редактиран от Palev; 29-07-21 в 11:15.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #950

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от shack Виж публикацията
    Не съм искал да топля коридор и спалня, а климатика да не се мъчи ако оставя отворено за да се чува какво става в детската. След прочетени теми за правилно оразмеряване би трябвало да съм за 9ка. Коя машина е читава в бюджет до 1800 с монтаж?
    Остави отворена 15..20см вратата, но постоянно, не за час два. Така хем не се мъчи климатика, хем в коридора се отвръща въздуха.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ngeorgiev992 Виж публикацията
    Добър вечер, искам да благодаря на колегите Pavlev и ccankov73 Palev, за помощта при избора на първия ми климатизатор!
    Избрах Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM с монтаж от фирма Кондекс.Всичко стъпи на 1950 лева с монтажа. Добре че избрах този, понеже опцията за мърдане на клапите наляво надясно от дистанционното е изключително удобна, за разлика от Фуджитсуто, за което не знаех, че се прави ръчно.

    В момента в горещините охлажда доста бързо и като достигне зададената температура, не мога да разбера дали е включен, толкова е тих . Външното тяло също е много тихо, и ми направи впечатление, че когато не е под натоварване дори изключва вентилатора на външното тяло.

    От Кондекс настояваха да направят монтаж гръб в гръб, с почти нулев тръбен път, уверяваха че няма да има никакви проблеми с шумове, но аз настоявах все пак да има такъв и го монтирах на източната стена, където ми се стори по- добър вариант понеже така духа към телевизора и секцията, а не към кухненските уреди, а и тръбния път се удължава. Тръбният път е около 2 метра, просто нямаше как да стане повече за съжаление, но за сега не съм чул звукове на течаща вода, пукане или други странни звуци от вътрешното тяло.

    Доволен съм от монтажа, единствено ми се стори странно, че дупката с тръбите в стената между двете тела, не я запълниха с нищо, а аз мислех че се попълва с пяна. Обясниха ми че ако я запълнят с пяна може да запушат тръбата за конденз, което има логика. Вие как мислите трябва ли да се запълни или просто с гипс да се замаже около тръбите да се скрие дупката?



    Пусни една две снимки да видиме как изглежда монтаж за 240лв.
    rosswen одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    5
    #951

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Е, коя, то е ясно, че от ИскарО по-дълбоко и от MHI по-Убаво нЕма!
    Panasonic CS-Z**XKEW/CU-Z**XKE ETHEREA има пречистваща въздуха система и е от най-високия клас, което предполага, че "изненадите" ще са по-малко!
    20-ката (7-цата) на Панасоника е около 1500 лева, а за тези пари климатик с пречистваща въдуха система не може да се купи!
    Дугия вариант е MHI ZS-W, с уговорката, че няма пречистване на въздуха, нали вече си се убедил в качествата му, като си закупил 2 бр.?

    Кой други климатици имат такава система за пречстиване на въздуха?
    Тези такива ли са?
    Daikin Perfera, , Mitsubishi Electric MSZ-FH, ME MSZ-LN

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #952

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от exstelx Виж публикацията
    Кой други климатици имат такава система за пречстиване на въздуха?
    Тези такива ли са?
    Daikin Perfera, , Mitsubishi Electric MSZ-FH, ME MSZ-LN
    Да, +Тошиба Дайсейкай

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    17
    #953

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте на всички,
    не знам дали въпросът ми е за тук, ако админите решат нека бъде преместен или изтрит.
    Не мога да разбера каква е разликата между Mitsubishi Heavy Industries Premium SRK25ZS-W/ SRC25ZS-W и Mitsubishi Heavy Industries Premium SRK25ZS-W/ SRC25ZS-W2.

    Това W2 има ли някакво значение ?
    Благодаря предварително.

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #954

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Ами, ако са направили наистина това, си заслужават "рекламата". Явно и те вече са се ояли и са го подкарали "през просото"!
    А може някой от монтажниците да е искал да спести някой друг метър тръба, за монтаж на "частно" след работно време.
    Ето още един пример,че високата цена на стоката/услугата, не е гаранция за по-високо качество!
    На мен ли ми се оправдаваш? Объркал си човека аз не съм търсил в темата компетентно мнение, а и ми е пределно ясно, че такова не можеш да дадеш и автоматично бих те игнорирал.
    Трябва обаче да ти призная, че имаш градация. Вече освен да се правиш на компетентен, почна и да гарантираш за работата на хора, които дори не познаваш.

    Виж кой е искал да получи мнение.
    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    От Кондекс със сигурност ще направят всичко като трябва, точно те, нямат изгода да претупват нещата, а после да се връщат за без пари, като може в същото време да изкарат 240 лв от монтаж! При тях монтажа е 240 лв+ цената на климатика 1669=1909 лв vs 1800 лв на въпросната фирма.Идете на място в Кондекс, по телефона такива неща не се уговарят, кажете им, че сте чели и чули само хубави неща за климатиците MHI , че сте видели промоцията, питайте ги дали ще ви намалят, ако не, от вас зависи дали ви се дават още 100 лв.

  12. Novice
    Тук е от
    Jul 2021
    Мнения
    3
    #955

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Mitsubishi Electric MSZ-HR25VF ---- BTU: 9000 ---- 1289лв
    Fujitsu ASYG09KGTB / AOYG09KGCA ---BTU: 9000 ---1610лв

    Бихте ли препоръчали един от двата климатика? И дали Fujitsu който е хипер-инвертор клас A+++ (и на който аз симпатизирам заради хвалбите в магазина и повечето екстри) всъщност си заслужава повечето пари от Mitsubishi който е инвертор клас А+. Дали данните който дават от пройзводителя биха ги отличили при ползването им в реланост.

    - - - - - - - - - -




    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:· жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?(цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление,като приоритет е отоплението)
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 14.6 кв.м. с 38куб.м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa ( PVC 2 камерна);
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 2.8 кв. м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo; изток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (4 етаж)?
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- Спалня,
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?апартамент в панелен блок
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Балчик
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? около 22 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?има вътрешна изолация от 5см. фибран,като предстой цялостна външна изолация на апартамента с 6см фибран
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? телевизор, компютър
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? около 1300 -1600лв
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -15 градуса
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    12
    #956

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Здравейте! 1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?-за двете
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo-почти 32 м2 ,но тавана е скосен-средно 2,30 м. височина-73,6 м3,както и има преходна стая 8,4 м2-21,84 м3,ОБЩО 40,4 м2 95,44 м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид) ПВЦ двоен съклопакет КА
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe 3 м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo-североизток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? 2-ри етаж
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- кухня с трапезария+гардеробна
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? в къща
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? с. Кичево(330 м. надморска височина),на 10 км. от гр. Варна
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? лято/зима 22-25
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?на всички стени има изолация-на двете външни 4 см.-2 см. вътрешна стиропор;на двете вътрешни 5 см.;на тавана вата и пвц ламперия,отгоре два пласта воалит.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? хладилник,ТВ и готварска печка
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? около 2300 лв. с монтажа
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? основно ще се разчита на климатизатора,като досега сме ползвали печка на дърва тип"камина",като тя е в готовност да помогне,ако паднат много температурите или спре захранването.
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.-качена е схема,но само на голямата стая-гардеробната е от вратата срещу печката
    Прикачени файлове Прикачени файлове
    Този пост е редактиран от goiko_miti4; 29-07-21 в 20:44.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #957

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Ivlincs Виж публикацията
    Mitsubishi Electric MSZ-HR25VF ---- BTU: 9000 ---- 1289лв
    Fujitsu ASYG09KGTB / AOYG09KGCA ---BTU: 9000 ---1610лв

    Бихте ли препоръчали един от двата климатика? И дали Fujitsu който е хипер-инвертор клас A+++ (и на който аз симпатизирам заради хвалбите в магазина и повечето екстри) всъщност си заслужава повечето пари от Mitsubishi който е инвертор клас А+. Дали данните който дават от пройзводителя биха ги отличили при ползването им в реланост.
    На Fujitsu "екстрите" са,
    - че клапите ляво дясно са ръчно, а не през дистанционното
    - че е безшумен е само на 1-ва степен, а на 2-ра децибелите скачат на 30 , това важи и за Mitsubishi Electric MSZ-HR25VF!

    И двата климатика не са спалня!
    В пост 917 нали предложихме климатик за помещението - Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W~SRC20ZS-W2 Premium, защо пак сме на изходна позиция????????????
    Ако ще е модел на МЕ, това трябва да е поне от средния клас -AP25VG.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #958

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от Ivlincs Виж публикацията
    около 1300 -1600лв
    General Fujitsu ASHG07KGTB
    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-W~SRC20ZS-W2 Premium
    Panasonic KIT-Z20-XKE Etherea
    Hitachi RAK-18RPE/RAC-18WPE Performance

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #959

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Цитат Първоначално публикувано от goiko_miti4 Виж публикацията
    около 2300 лв. с монтажа
    Fuji Electric RSG18LFCA
    Mitsubishi Electric MSZ-AP50VGK
    Hitachi RAK-50RPE/RAC-50WPЕ Performance
    Daikin FTXF50A Sensira BluEvolution

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    12
    #960

    Отговор: Избор на климатизатор '2021 година

    Благодаря за предложенията!Какво Ви е мнението за MHI SRC 50 ZS-W и Fujitsu General 18 KMTA-извън бюджета са с малко,дали си заслужават?Благодаря!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатизатор
    От slowhand във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 37
    Последно: 07-06-23, 15:06
  2. Избор на климатизатор '2020 година
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1381
    Последно: 01-01-21, 11:54
  3. Избор на 9ка(25ца)подов климатизатор за спалня/детска стая.
    От Joro1986 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-18, 22:40
  4. Контрол над ТВ UE40D7000 през Ресивър Pioneer VSX-2021
    От drakano във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 20-12-12, 13:26
  5. Wireless access point WEN-2021
    От glowndark във форум Технологии
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-06, 13:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе